March 16, 2024
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Men's 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 John Keester IV SR Fleming Island 9:42.36 8:15.01 11:38.84 11:44.66 11:15.54 11:21.37 10
2 Alejandro Vinas SR Bishop Kenny 9:55.03 10:12.88 12:11.89 10:42.64 10:18.84 12:17.84 8
3 John Zurn SR Creekside 9:57.95 11:21.67 8:22.28 11:39.61 11:57.54 9:28.06 6
4 Eliezer Mateo Santiago JR West Port 10:01.24 9:55.23 13:01.62 9:43.21 10:49.34 12:31.55 5
5 Carter Dieterich Sophomore Richmond Hill 10:09.13 11:22.23 7:55.13 12:53.60 8:25.58 10:51.77 4
6 Sean Cunningham FR Providence 10:09.98 10:58.78 7:19.19 11:41.48 12:11.98 9:45.58 3
7 Xavier England SR Florida High 10:12.08 10:48.81 7:57.43 9:41.48 9:04.76 9:29.24 2
8 Elijah Fitts Senior Richmond Hill 10:16.22 12:50.28 10:34.71 11:17.85 13:02.60 11:48.66 1
9 Jacob Campbell JR Fleming Island 10:18.60 10:00.05 11:57.58 12:34.70 12:53.25 10:49.53 -
10 Marco Ristaino JR St. Thomas Aquinas 10:22.30 8:11.62 11:30.76 11:43.20 8:48.96 12:45.43 -
11 Emory Dilts JR Bishop Kenny 10:24.79 12:36.00 7:48.60 8:01.09 9:28.56 9:47.31 -
12 Rick Schultz SO Episcopal 10:36.78 10:04.94 9:26.74 12:44.14 7:57.59 9:33.11 -
13 Cole Fleming SR Wolfson 10:41.34 12:04.72 9:43.62 12:30.37 9:30.80 9:24.38 -
14 Harrison Kozlowski SO Providence 10:43.60 10:43.60 12:39.45 11:41.53 7:36.96 11:35.09 -
15 Daniel Zamudio Senior Brunswick 10:45.72 9:21.78 9:02.41 9:02.41 7:44.92 8:17.21 -
16 Caiden Mason Senior South Effingham 10:48.91 11:27.85 9:57.00 9:37.53 10:42.42 13:05.19 -
17 Patrick Wallace Sophomore Valdosta 10:50.60 9:00.00 9:00.00 7:35.42 13:00.72 10:50.60 -
18 JP Strombeck FR Oakleaf 10:54.31 11:20.49 14:04.06 9:03.08 10:08.51 11:53.20 -
19 Bruno De Britto FR Windermere 10:59.59 8:27.89 8:34.48 7:48.31 9:27.25 9:14.06 -
20 Thomas McGowan JR Miami Northwestern 11:03.86 12:23.53 10:04.12 13:56.47 12:36.80 9:11.01 -
21 Matthew Mathusa JR Rockledge 11:05.23 13:24.93 12:31.71 12:31.71 14:11.50 13:58.19 -
22 Canyon Lowes SR St. Augustine 11:06.51 9:13.21 8:46.55 11:53.17 9:39.87 11:06.51 -
23 William Foulk JR Creekside 11:07.21 10:53.87 14:20.70 10:40.53 8:20.41 10:07.17 -
24 Grant Keppel SO Oakleaf 11:07.25 10:47.24 10:00.53 13:47.39 9:33.84 13:54.07 -
25 Zack Reed Senior Brunswick 11:11.36 13:39.06 10:44.51 13:12.21 12:11.79 10:17.66 -
26 Paul Gunter SR Suwannee 11:18.65 13:34.38 12:53.67 9:30.07 12:19.73 9:30.07 -
27 Rami Bjork JR Dwyer 11:22.52 9:06.02 12:37.60 10:14.27 11:22.52 11:43.00 -
28 Brigadere Scott JR Suwannee 11:26.56 10:17.91 11:05.97 9:22.98 9:57.31 11:40.30 -
29 Toby Grissom SR Rockledge 11:31.31 10:29.10 12:33.53 8:17.75 14:37.97 10:22.18 -
30 Bear Little   Fletcher HS 11:33.18 11:40.12 8:26.03 13:31.02 8:12.16 8:26.03 -
31 Hayden Herndon SR Flagler Palm Coast 11:36.67 11:43.64 8:28.57 14:16.91 15:05.67 13:21.17 -
32 Lance Dollar SR Palatka 11:38.03 14:46.50 14:04.62 9:18.43 13:57.64 11:58.97 -
33 William Morales SO Ribault 11:46.51 10:21.73 10:57.06 10:07.60 12:57.17 10:28.80 -
34 Jacob McGhin Sophomore Valdosta 11:52.32 11:02.46 11:59.45 10:41.09 14:21.91 12:13.69 -
35 Silas Cochran SR Stanton 11:52.45 15:11.94 12:49.45 12:49.45 10:41.21 11:59.58 -
36 Andrew Locklin SO Atlantic Coast 12:01.23 10:49.11 9:58.62 14:54.33 15:30.39 12:01.23 -
37 Brian Wigsten SO Florida High 12:20.85 13:12.71 9:45.28 11:06.77 11:58.63 13:05.31 -
38 Trenton White Freshman South Effingham 12:21.90 14:13.19 14:05.77 11:44.81 10:00.94 8:39.33 -
39 Krishon Golden FR Ribault 12:40.22 11:54.61 13:48.64 9:37.77 14:11.45 11:47.01 -
40 Terrell Montgomery SR Miami Norland 12:51.08 12:12.53 11:41.69 15:33.01 13:45.06 14:00.48 -
41 JOAQUIN ZABALA SO Miami Palmetto 12:52.70 9:31.80 12:14.07 13:00.43 12:44.98 13:39.07 -
42 COLE CROTEAU FR Miami Palmetto 13:31.90 13:56.26 15:25.57 10:41.41 14:12.50 14:28.74 -
Men's 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Cole Fleming SR Wolfson 9:50.04 11:45.48 12:36.79 10:41.34 13:15.27 13:08.85 -
17 Patrick Wallace Sophomore Valdosta 9:39.04 13:33.25 12:28.19 10:50.60 13:59.28 11:29.64 -
20 Thomas McGowan JR Miami Northwestern 7:57.98 14:23.02 12:03.61 11:03.86 8:17.90 8:51.09 -
21 Matthew Mathusa JR Rockledge 14:18.15 11:11.89 11:38.50 11:05.23 9:25.45 12:51.67 -
22 Canyon Lowes SR St. Augustine 12:53.16 11:06.51 11:33.17 11:06.51 7:59.89 11:53.17 -
25 Zack Reed Senior Brunswick 11:44.93 11:58.36 12:18.50 11:11.36 11:51.65 11:38.22 -
26 Paul Gunter SR Suwannee 14:08.32 11:52.59 9:36.86 11:18.65 11:18.65 9:50.43 -
28 Brigadere Scott JR Suwannee 11:47.16 14:45.67 13:50.74 11:26.56 12:28.35 8:14.33 -
29 Toby Grissom SR Rockledge 12:47.36 14:03.40 11:31.31 11:31.31 13:49.58 14:10.32 -
30 Bear Little   Fletcher HS 10:58.53 13:31.02 12:07.84 11:33.18 8:53.75 11:05.46 -
31 Hayden Herndon SR Flagler Palm Coast 11:50.61 14:02.97 14:30.84 11:36.67 12:04.54 14:02.97 -
32 Lance Dollar SR Palatka 10:56.15 10:49.17 11:03.13 11:38.03 8:36.55 11:17.09 -
33 William Morales SO Ribault 13:04.23 10:28.80 10:07.60 11:46.51 15:04.34 14:57.27 -
34 Jacob McGhin Sophomore Valdosta 13:24.93 12:42.19 13:17.80 11:52.32 9:29.86 12:20.82 -
35 Silas Cochran SR Stanton 12:20.95 14:00.70 8:32.97 11:52.45 11:52.45 11:16.83 -
36 Andrew Locklin SO Atlantic Coast 11:03.54 9:44.20 9:15.35 12:01.23 11:32.38 8:32.08 -
37 Brian Wigsten SO Florida High 8:38.60 9:52.68 10:51.95 12:20.85 10:07.50 11:36.40 -
38 Trenton White Freshman South Effingham 13:21.26 11:00.29 15:57.06 12:21.90 8:46.75 11:59.65 -
39 Krishon Golden FR Ribault 14:11.45 9:14.96 11:01.40 12:40.22 15:19.87 14:19.05 -
40 Terrell Montgomery SR Miami Norland 15:09.88 12:35.66 15:25.30 12:51.08 11:49.40 12:51.08 -
41 JOAQUIN ZABALA SO Miami Palmetto 14:56.34 9:54.98 11:50.89 12:52.70 12:21.80 10:10.44 -
42 COLE CROTEAU FR Miami Palmetto 12:26.95 16:22.40 13:07.55 13:31.90 14:12.50 11:13.88 -
Men's 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 John Keester IV SR Fleming Island 9:01.60 8:26.66 7:10.95 11:21.37 11:44.66 9:42.36 10
2 Alejandro Vinas SR Bishop Kenny 7:56.03 7:50.08 11:18.34 12:35.69 7:50.08 9:55.03 8
3 John Zurn SR Creekside 10:03.93 11:39.61 12:45.38 9:51.97 8:46.20 9:57.95 6
4 Eliezer Mateo Santiago JR West Port 10:55.36 9:31.18 8:07.01 11:37.44 10:43.33 10:01.24 5
5 Carter Dieterich Sophomore Richmond Hill 10:21.32 9:56.95 10:27.41 9:26.49 9:44.77 10:09.13 4
6 Sean Cunningham FR Providence 7:13.09 13:06.88 11:04.88 12:48.58 10:46.58 10:09.98 3
7 Xavier England SR Florida High 10:36.57 7:57.43 11:50.02 9:47.60 12:51.22 10:12.08 2
8 Elijah Fitts Senior Richmond Hill 10:10.06 12:00.98 8:56.12 11:54.82 7:17.52 10:16.22 1
9 Jacob Campbell JR Fleming Island 10:49.53 12:22.32 10:37.16 9:53.86 12:47.07 10:18.60 -
10 Marco Ristaino JR St. Thomas Aquinas 12:20.54 11:24.53 12:14.32 10:09.86 10:34.75 10:22.30 -
11 Emory Dilts JR Bishop Kenny 11:33.52 13:32.23 9:03.57 10:06.05 12:23.50 10:24.79 -
12 Rick Schultz SO Episcopal 7:51.22 9:26.74 12:25.04 11:46.83 7:51.22 10:36.78 -
14 Harrison Kozlowski SO Providence 13:56.68 11:41.53 11:09.35 11:22.22 11:22.22 10:43.60 -
15 Daniel Zamudio Senior Brunswick 11:18.01 10:19.90 12:41.95 10:19.90 8:17.21 10:45.72 -
16 Caiden Mason Senior South Effingham 11:08.38 13:11.67 12:00.29 10:55.40 12:26.25 10:48.91 -
18 JP Strombeck FR Oakleaf 9:03.08 11:53.20 11:27.03 13:05.18 13:57.52 10:54.31 -
19 Bruno De Britto FR Windermere 10:06.83 7:48.31 11:25.98 12:51.72 8:01.50 10:59.59 -
23 William Foulk JR Creekside 14:00.69 7:53.72 13:00.64 12:20.61 9:33.80 11:07.21 -
24 Grant Keppel SO Oakleaf 13:40.72 7:47.08 12:40.67 11:00.58 8:53.80 11:07.25 -
27 Rami Bjork JR Dwyer 8:18.24 11:36.17 14:47.28 12:10.30 14:47.28 11:22.52 -