March 16, 2024
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 200m Dash Finals

W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Christian Miller SR Creekside 25.44 21.33 20.51 10
2 Tywan Cox JR Miami Northwestern 26.19 16.90 21.12 8
3 Josh Howell SO Creekside 26.72 21.42 21.20 6
4 Curtis Coleman Senior Southeast Bulloch 16.95 24.55 21.72 5
5 Julian Dewees SR Bishop Kenny 23.91 22.55 22.77 4
  J'Vari Flowers SO Miami Northwestern DNF DNF DNF -

Boys 200m Dash Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Christian Miller SR Creekside 20.23 15.17 15.60 21.07 17.91 22.55
2 Josh Howell SO Creekside 26.87 19.34 15.48 21.49 17.41 27.73
3 J'Vari Flowers SO Miami Northwestern 16.99 22.79 18.71 21.50 24.51 21.93
4 Tywan Cox JR Miami Northwestern 16.43 23.34 23.56 21.61 25.07 22.26
5 Tavius Horne Jr. JR St. Thomas Aquinas 20.33 21.62 15.35 21.62 15.14 27.25
6 Curtis Coleman Senior Southeast Bulloch 24.30 18.66 25.82 21.69 23.65 17.14
7 Lee Prince Jr. FR St. Thomas Aquinas 23.46 18.25 23.46 21.72 21.94 26.29
8 Dorian Page Senior Hughes 18.67 19.78 20.45 22.22 25.33 22.89
9 Kenyon Gardner JR Paxon 18.19 27.39 16.84 22.45 27.84 18.86
10 Derion Ayliffe JR Rockledge 27.42 25.40 17.08 22.47 16.86 15.96
11 Aaron Johnson II   Rickards HS 29.08 16.91 16.68 22.54 18.94 23.67
12 Tyler Walker   Rickards HS 25.78 27.36 24.88 22.61 16.28 27.59
13 Devin Collins JR Oakleaf 27.86 26.96 23.79 22.65 24.92 19.26
14 Traven Green SR Rockledge 19.27 26.06 19.94 22.66 21.30 29.46
15 Torey Arnold Senior Hughes 16.11 26.54 25.41 22.68 23.36 18.83
16 Zion Rauls Junior Brunswick 24.53 21.12 21.35 22.71 27.71 21.58
17 Gerrel Robinson Senior Alpharetta 21.41 21.86 20.04 22.77 17.76 25.28
18 Marco Henson Senior Camden County 24.20 25.35 27.86 22.83 18.95 22.15
19 Donte Coxfield Senior Valdosta 16.02 19.68 16.25 22.88 21.97 27.00
20 Isaiah Nell SR Windermere 19.23 17.17 22.89 22.89 24.50 27.70
21 Micajah Taylor   Westside HS 21.34 18.59 23.86 22.94 29.37 21.57
22 Jayson Josephs SR Heritage 16.33 23.22 20.47 22.99 18.40 24.60
23 Kwasie Kwaku JR Atlantic (PO) 16.59 28.34 20.51 23.04 20.74 19.36
24 Le'Shan Evans SR First Coast 26.28 24.44 27.89 23.05 25.36 23.05
25 Kahlan Daniels JR Bishop Kenny 18.05 29.15 20.82 23.13 21.05 24.98
26 Devon Fletcher   Fletcher HS 19.23 19.23 22.93 23.16 18.30 18.76
27 Nicholas Kilpatrick SR Raines 19.70 29.43 27.58 23.17 25.95 19.24
28 Billy Cunningham Junior Richmond Hill 19.28 30.20 19.98 23.23 24.16 19.28
29 Reginald Owens FR Miami Norland 23.50 17.68 21.87 23.26 19.78 25.82
30 Issac Thomas SR Choctawhatchee 27.01 17.70 23.98 23.28 28.17 17.93
31 Xavier Samuels SR Andrew Jackson 24.95 27.74 29.37 23.31 21.45 27.04
32 Donovan Ferguson   Gainesville HS 26.63 22.20 21.03 23.36 25.00 16.59
33 Jomei Richard JR Paxon 29.68 19.40 17.30 23.37 29.68 28.98
34 Derion Epps JR Riverside 24.81 24.34 24.34 23.40 29.72 22.23
35 Jeremiah Butler Junior Brunswick 22.05 19.23 19.00 23.45 23.45 29.55
36 Guilherme Carvalho JR Bartram Trail HS 24.39 24.16 19.70 23.45 24.86 26.03
37 Deshawn Green   Westside HS 16.75 29.95 23.11 23.58 18.40 28.54
38 Gabriel Coleman SR Bolles 22.17 25.94 27.59 23.58 19.10 21.46
39 Caleb Pagan   Gainesville HS 26.58 30.62 25.63 23.73 28.72 19.70
40 Jalen Robinson SR Bartram Trail HS 29.23 23.76 23.76 23.76 26.38 29.94
41 Tyler Jones-Bock JR Flagler Palm Coast 23.66 31.06 20.07 23.89 30.82 20.31
42 Markell Campbell FR Orange Park 20.82 28.72 28.96 23.93 28.72 27.52
42 Landon Todd JR Windermere 25.85 20.58 27.04 23.93 30.87 21.06
44 Koi Davis FR West Port 20.16 20.16 23.76 24.00 24.00 17.04
45 Ty Tyson SO Impact Christian 25.51 31.28 31.04 24.06 20.94 17.09
46 Ricaud Brown FR Dwyer 28.51 28.03 29.48 24.16 29.24 27.06
47 Wayne Thompson Freshman Thomas County Central 18.14 26.47 28.68 24.51 19.61 29.91
48 Chris Zhang Sophomore Alpharetta 20.94 26.85 28.57 24.63 29.81 28.57
49 Alex Higareda Junior South Effingham 25.41 25.41 30.85 25.92 25.66 26.96
50 Tony Turner JR Palatka 24.55 27.89 30.13 27.89 27.34 35.70
Boys 200m Dash Preliminaries Heat 1
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Christian Miller SR Creekside 14.75 24.02 14.96 26.76 22.13 21.71 21.07
14 Traven Green SR Rockledge 21.98 21.98 19.72 26.06 24.25 26.97 22.66
16 Zion Rauls Junior Brunswick 26.57 19.53 22.94 17.94 25.44 22.94 22.71
17 Gerrel Robinson Senior Alpharetta 21.86 25.51 24.37 16.17 28.92 21.41 22.77
22 Jayson Josephs SR Heritage 18.17 16.79 21.38 25.52 23.22 21.15 22.99
29 Reginald Owens FR Miami Norland 19.54 29.54 17.22 20.94 22.57 24.66 23.26
45 Ty Tyson SO Impact Christian 27.43 23.58 25.75 31.28 18.77 18.29 24.06
Boys 200m Dash Preliminaries Heat 2
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Marco Henson Senior Camden County 22.83
19 Donte Coxfield Senior Valdosta 22.88
24 Le'Shan Evans SR First Coast 23.05
27 Nicholas Kilpatrick SR Raines 23.17
31 Xavier Samuels SR Andrew Jackson 23.31
36 Guilherme Carvalho JR Bartram Trail HS 23.45
49 Alex Higareda Junior South Effingham 25.92
Boys 200m Dash Preliminaries Heat 3
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Devin Collins JR Oakleaf 21.97 29.22 22.65 23.33
23 Kwasie Kwaku JR Atlantic (PO) 24.43 23.27 23.04 21.66
33 Jomei Richard JR Paxon 17.30 21.97 23.37 23.37
37 Deshawn Green   Westside HS 23.82 24.76 23.58 17.92
46 Ricaud Brown FR Dwyer 29.00 27.06 24.16 17.40
Boys 200m Dash Preliminaries Heat 4
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Curtis Coleman Senior Southeast Bulloch 27.55 19.74 21.69
7 Lee Prince Jr. FR St. Thomas Aquinas 17.60 28.02 21.72
9 Kenyon Gardner JR Paxon 17.96 24.25 22.45
10 Derion Ayliffe JR Rockledge 15.96 25.40 22.47
28 Billy Cunningham Junior Richmond Hill 27.88 18.82 23.23
42 Markell Campbell FR Orange Park 23.22 23.22 23.93
Boys 200m Dash Preliminaries Heat 5
W: -3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Tywan Cox JR Miami Northwestern 23.78 21.61 17.72 21.83
11 Aaron Johnson II   Rickards HS 29.31 22.54 23.45 25.47
26 Devon Fletcher   Fletcher HS 16.68 23.16 21.54 28.03
38 Gabriel Coleman SR Bolles 23.82 23.58 27.59 22.17
Boys 200m Dash Preliminaries Heat 6
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 J'Vari Flowers SO Miami Northwestern 21.50 25.59 20.43
20 Isaiah Nell SR Windermere 22.89 16.71 19.92
25 Kahlan Daniels JR Bishop Kenny 23.13 22.21 16.66
30 Issac Thomas SR Choctawhatchee 23.28 21.65 24.68
44 Koi Davis FR West Port 24.00 19.92 30.24
48 Chris Zhang Sophomore Alpharetta 24.63 24.14 18.97
Boys 200m Dash Preliminaries Heat 7
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Josh Howell SO Creekside 21.49 21.49
12 Tyler Walker   Rickards HS 22.61 20.13
15 Torey Arnold Senior Hughes 22.68 19.96
21 Micajah Taylor   Westside HS 22.94 29.60
32 Donovan Ferguson   Gainesville HS 23.36 18.22
40 Jalen Robinson SR Bartram Trail HS 23.76 29.47
41 Tyler Jones-Bock JR Flagler Palm Coast 23.89 30.11
42 Landon Todd JR Windermere 23.93 18.91
47 Wayne Thompson Freshman Thomas County Central 24.51 29.17
Boys 200m Dash Preliminaries Heat 8
W: -3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Tavius Horne Jr. JR St. Thomas Aquinas 21.62 25.52 26.38
8 Dorian Page Senior Hughes 22.22 26.00 17.78
34 Derion Epps JR Riverside 23.40 18.02 25.28
35 Jeremiah Butler Junior Brunswick 23.45 19.00 25.80
39 Caleb Pagan   Gainesville HS 23.73 25.40 18.99
50 Tony Turner JR Palatka 27.89 20.36 30.13