March 16, 2024
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 1600m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Andrew Boyer SO Fleming Island 4:09.32 4:39.13 3:20.54 3:53.06 4:31.00
2 Jack Liuzzo JR Bishop Kenny 5:37.64 4:02.34 3:46.00 5:48.54 4:32.29
3 Lucas Raymundo-Wulf SO Rockledge 5:33.15 4:04.31 5:05.39 4:18.19 4:37.62
4 Brad Malick-Beltran SR Barron Collier 4:03.85 3:35.82 3:30.21 5:47.55 4:40.28
5 Bryson Lewis SO Raines 5:52.37 5:46.73 5:21.36 4:10.89 4:41.89
6 Eliezer Mateo Santiago JR West Port 4:45.00 3:28.81 3:57.03 3:37.27 4:42.17
7 Gustavo Perez JR St. Thomas Aquinas 5:25.36 4:06.14 6:04.97 4:51.41 4:42.92
8 JP Strombeck FR Oakleaf 4:05.46 5:45.35 5:53.91 5:08.25 4:45.41
9 Daniel Zamudio Senior Brunswick 3:37.33 4:20.22 3:31.61 4:14.50 4:45.95
10 Elias Marler SO Choctawhatchee 6:09.74 6:09.74 3:46.43 3:20.64 4:46.62
11 Clement Weiler   Gainesville HS 4:06.73 3:46.65 5:52.88 3:29.43 4:46.89
12 Owen Monroy JR Stanton 5:27.42 4:07.00 3:52.64 4:18.49 4:47.21
13 Zac Kettle JR Wolfson 3:38.51 3:47.14 5:53.64 3:35.64 4:47.51
14 Paul Gunter SR Suwannee 5:33.40 3:46.13 4:32.52 6:11.09 4:49.91
15 Ryan Gilvary JR Flagler Palm Coast 5:54.78 3:23.56 3:55.55 5:40.24 4:50.80
16 Donovan Drake JR Providence 4:57.47 3:38.73 4:10.81 5:44.13 4:51.63
17 Gavin Stopa JR Creekside 4:22.56 3:47.55 5:41.33 6:10.50 4:51.73
18 Liam Dougherty SR St. Augustine 3:25.36 4:12.29 5:43.24 5:52.04 4:53.36
19 Zack Reed Senior Brunswick 5:26.12 4:00.92 6:01.38 3:31.54 4:53.80
20 Caiden Mason Senior South Effingham 5:30.33 4:28.39 4:10.69 3:47.10 4:54.93
21 Patrick Wallace Sophomore Valdosta 4:33.30 5:08.95 4:15.48 4:15.48 4:57.06
22 Thomas McGowan JR Miami Northwestern 5:35.77 5:20.92 5:00.12 3:42.86 4:57.14
23 Ben Fluegel Sophomore South Effingham 5:37.63 6:10.49 4:58.78 5:01.77 4:58.78
24 Jamarin Lane   Rickards HS 5:13.82 4:37.95 3:41.17 4:49.91 4:58.87
25 Rami Bjork JR Dwyer 5:29.11 3:47.39 4:32.27 5:17.15 4:59.19
26 Grant Keppel SO Oakleaf 4:11.97 5:47.96 4:32.97 4:17.97 4:59.96
27 Jordan Johnson JR Andrew Jackson 3:42.74 6:10.22 6:16.24 4:09.83 5:00.99
28 William Morales SO Ribault 5:40.42 6:31.63 5:37.40 5:07.28 5:01.25
29 Quin Roth SO Atlantic Coast 4:28.44 5:08.09 5:05.04 4:10.14 5:05.04
30 Casey Whitaker   Gainesville HS 5:48.65 5:30.30 5:33.36 3:46.32 5:05.83
31 Tyler Love SR Florida High 6:05.26 4:08.63 6:11.40 5:46.85 5:06.94
32 Jaden Brown SO Riverside 4:31.14 6:34.38 5:05.03 6:09.74 5:08.11
33 Kyle Nelson SR Atlantic Coast 6:10.02 5:20.27 3:40.77 5:38.93 5:10.94
34 John Mendez SO Ribault 5:51.12 6:03.66 4:32.75 4:35.88 5:13.50
35 Lance Dollar SR Palatka 6:15.79 6:44.22 4:53.69 6:44.22 5:15.79
36 Trammell Kotchen SR Episcopal 3:44.80 4:35.45 3:57.46 5:48.28 5:16.61
37 Ty Obermeyer SR Orange Park 6:35.19 6:22.44 4:11.78 5:21.89 5:18.70
38 Caleb Olan JR Providence 6:13.00 4:01.17 4:23.68 4:26.89 5:21.55
Boys 1600m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Lucas Raymundo-Wulf SO Rockledge 5:22.04 4:37.62 3:42.10 4:48.73 3:28.22
10 Elias Marler SO Choctawhatchee 3:55.03 4:46.62 5:03.82 4:15.10 3:52.17
16 Donovan Drake JR Providence 5:14.96 4:51.63 4:10.81 4:48.72 3:53.31
19 Zack Reed Senior Brunswick 6:10.19 4:53.80 6:10.19 3:28.60 5:23.18
20 Caiden Mason Senior South Effingham 4:37.24 4:54.93 6:17.51 5:06.73 5:45.07
21 Patrick Wallace Sophomore Valdosta 4:54.09 4:57.06 4:39.24 6:02.42 4:06.56
23 Ben Fluegel Sophomore South Effingham 3:53.05 4:58.78 4:10.98 5:37.63 5:01.77
27 Jordan Johnson JR Andrew Jackson 4:39.92 5:00.99 4:39.92 6:16.24 4:21.87
28 William Morales SO Ribault 4:25.10 5:01.25 3:57.99 5:52.47 5:31.38
29 Quin Roth SO Atlantic Coast 4:52.84 5:05.04 4:58.94 6:27.40 4:37.59
30 Casey Whitaker   Gainesville HS 5:42.53 5:05.83 5:54.77 5:27.24 5:15.01
31 Tyler Love SR Florida High 4:08.63 5:06.94 3:44.07 5:19.22 5:00.81
32 Jaden Brown SO Riverside 5:01.95 5:08.11 4:49.63 4:12.65 5:01.95
33 Kyle Nelson SR Atlantic Coast 3:40.77 5:10.94 4:55.40 3:59.43 4:39.85
34 John Mendez SO Ribault 5:44.85 5:13.50 6:38.15 5:32.31 6:35.01
35 Lance Dollar SR Palatka 4:28.43 5:15.79 4:50.53 4:53.69 6:31.58
37 Ty Obermeyer SR Orange Park 4:05.40 5:18.70 5:44.20 3:49.47 4:11.78
38 Caleb Olan JR Providence 4:52.61 5:21.55 5:56.92 5:02.26 5:56.92
Boys 1600m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Andrew Boyer SO Fleming Island 4:55.39 5:25.20 4:31.00 3:53.06 4:52.68 3:44.93
2 Jack Liuzzo JR Bishop Kenny 5:29.47 5:18.58 4:32.29 4:35.02 4:35.02 4:24.13
4 Brad Malick-Beltran SR Barron Collier 5:44.75 5:53.16 4:40.28 4:01.04 4:59.90 4:51.50
5 Bryson Lewis SO Raines 5:38.27 5:43.91 4:41.89 3:25.78 4:58.81 3:56.79
6 Eliezer Mateo Santiago JR West Port 4:28.07 5:10.39 4:42.17 6:01.18 5:49.89 5:10.39
7 Gustavo Perez JR St. Thomas Aquinas 3:37.85 5:50.82 4:42.92 6:02.14 5:22.53 3:57.66
8 JP Strombeck FR Oakleaf 3:51.19 3:56.89 4:45.41 4:25.44 5:02.54 4:59.68
9 Daniel Zamudio Senior Brunswick 3:37.33 4:23.08 4:45.95 3:34.47 6:03.16 5:05.97
11 Clement Weiler   Gainesville HS 4:18.21 5:52.88 4:46.89 5:21.32 4:15.34 4:00.99
12 Owen Monroy JR Stanton 3:23.92 5:33.17 4:47.21 3:55.52 5:44.66 4:27.11
13 Zac Kettle JR Wolfson 5:33.52 5:07.64 4:47.51 4:13.01 4:27.39 4:27.39
14 Paul Gunter SR Suwannee 4:06.43 5:27.60 4:49.91 5:10.21 3:49.03 4:35.42
15 Ryan Gilvary JR Flagler Palm Coast 6:06.41 3:32.29 4:50.80 3:32.29 4:07.18 3:52.64
17 Gavin Stopa JR Creekside 4:57.57 4:40.06 4:51.73 4:40.06 5:20.91 5:47.16
18 Liam Dougherty SR St. Augustine 6:00.84 5:49.10 4:53.36 3:54.69 6:18.44 4:50.43
22 Thomas McGowan JR Miami Northwestern 3:36.92 5:00.12 4:57.14 4:18.52 5:06.06 4:06.63
24 Jamarin Lane   Rickards HS 4:28.99 4:55.89 4:58.87 6:04.63 5:25.77 5:16.81
25 Rami Bjork JR Dwyer 5:02.19 5:05.18 4:59.19 6:11.00 6:25.96 5:05.18
26 Grant Keppel SO Oakleaf 6:29.95 4:44.97 4:59.96 4:44.97 4:41.97 4:05.97
36 Trammell Kotchen SR Episcopal 5:41.94 6:13.60 5:16.61 5:26.11 5:54.61 4:25.96