March 16, 2024
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 400m Dash Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Micahi Danzy SR Florida High 47.04 53.16 56.45 10
2 Kani Smith Junior Hughes 47.94 54.18 52.26 8
3 Travis Turner Senior Valdosta 48.09 33.67 55.79 6
4 Jayden Taylor Sophomore Richmond Hill 49.20 47.73 52.65 5
5 Santonio Rio Junior Richmond Hill 49.28 39.43 48.30 4
6 Jeremiah Sanders SO Windermere 49.31 43.40 48.82 3
7 Santana Starks SO Bolles 49.69 42.74 38.27 2

Boys 400m Dash Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Donovan Terry SR Jesuit (Tampa) 41.91 48.17
2 Kani Smith Junior Hughes 45.29 48.18
3 Jayden Taylor Sophomore Richmond Hill 58.98 48.74
4 Travis Turner Senior Valdosta 39.82 49.15
5 Micahi Danzy SR Florida High 56.09 49.20
6 Jeremiah Sanders SO Windermere 39.68 49.60
7 Santonio Rio Junior Richmond Hill 58.58 49.64
8 Santana Starks SO Bolles 1:01.12 49.69
9 Jonathan Charley SO Creekside 48.20 49.69
10 Abdul Musa SR Stanton 1:04.64 49.72
11 Jaden Ransom SO Bishop Kenny 57.71 49.75
12 Kedric Wright Jr FR Palatka 58.35 50.30
13 Josber Stimphil JR Oakleaf 36.26 50.36
14 Donovan Ferguson   Gainesville HS 47.06 50.60
15 Yoel Glover Senior Alpharetta 1:00.35 50.71
16 Lennox Ivey SO Fleming Island 42.29 50.95
17 Justin Whidbee SR Choctawhatchee 52.06 51.04
18 Josiah Teague SO Creekside 38.41 51.21
19 Keyon Carter SR Rockledge 41.49 51.22
20 Kwasie Kwaku JR Atlantic (PO) 55.33 51.23
21 Justin Greenwood   Rickards HS 47.83 51.43
22 Hakeem Labissiere SR Miami Northwestern 1:02.23 51.43
23 Joshua Anderson SR Paxon 1:02.76 51.44
24 Alexander Higgins SO Raines 55.21 51.59
25 Luke Roner Sophomore Alpharetta 42.32 51.60
26 Q'Ron France Senior South Effingham 36.79 51.81
27 Russell Beard SR Episcopal 1:04.88 51.90
28 Koi Davis FR West Port 1:01.82 51.95
29 Kalani Wyman SR University Christian 45.88 52.13
30 Nicsaint Joseph SO Miami Northwestern 44.33 52.15
31 Kahlil Allen Junior Hughes 51.35 52.39
32 Le'Shan Evans SR First Coast 42.13 52.66
33 Jeremi Chaplin SO Riverside 40.06 52.71
34 Deshawn Green   Westside HS 55.43 52.79
35 Tyler Jones-Bock JR Flagler Palm Coast 1:07.12 52.85
36 Tommy Offord SO Palatka 50.75 52.86
37 Taivon Gadson Senior Brunswick 43.36 52.87
38 Juel Price JR Yulee 56.12 52.94
39 Solomon Campbell SO Miami Norland 1:00.41 52.99
40 Nicolas Parker   Rickards HS 37.12 53.02
41 Jonathan Downer-Barrett SO Raines 1:05.81 53.07
42 Cameron Holtz   Fletcher HS 37.75 53.17
43 Caleb Pagan   Gainesville HS 1:08.13 53.22
44 Garren Jones SR First Coast 39.45 53.31
45 Simon Seavers   Gainesville HS 56.60 53.39
46 Mekhi Chamberlain FR St. Thomas Aquinas 49.20 53.47
47 John Yulee SR Fleming Island 1:02.62 53.52
48 Gemarkus Jones SR Atlantic Coast 43.40 53.57
49 Cylys Milline SO Ribault 1:05.46 53.65
50 Peter Finn SR West Port 1:09.48 53.86
51 Takare Robinson   Westside HS 40.94 53.86
52 De'Mari Bouie   Rickards HS 45.33 53.96
53 Alex Higareda Junior South Effingham 44.73 54.55
54 Richard Gilliard FR Stanton 1:02.00 54.86
55 Ty Tyson SO Impact Christian 1:02.57 54.88
56 Jared Stephenson   Fletcher HS 48.34 54.93
57 Iluv Sampson SO Ribault 49.14 57.14
  Justin Lahoz SO Monsignor Pace DNF DNF
Boys 400m Dash Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Micahi Danzy SR Florida High 38.38 1:01.50 49.20 59.04
9 Jonathan Charley SO Creekside 40.25 43.23 49.69 1:01.62
11 Jaden Ransom SO Bishop Kenny 1:03.68 40.30 49.75 57.71
38 Juel Price JR Yulee 1:01.94 37.06 52.94 56.12
47 John Yulee SR Fleming Island 48.17 46.03 53.52 51.92
49 Cylys Milline SO Ribault 1:05.46 41.85 53.65 54.73
51 Takare Robinson   Westside HS 59.79 40.94 53.86 1:08.94
Boys 400m Dash Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Kani Smith Junior Hughes 56.37 41.92 56.37 48.18 47.70 48.67
8 Santana Starks SO Bolles 54.66 1:03.11 51.18 49.69 48.20 1:02.12
14 Donovan Ferguson   Gainesville HS 40.48 42.51 42.00 50.60 1:03.25 1:03.76
15 Yoel Glover Senior Alpharetta 55.79 55.79 1:01.87 50.71 46.66 57.31
34 Deshawn Green   Westside HS 1:04.94 46.99 39.07 52.79 45.40 49.63
46 Mekhi Chamberlain FR St. Thomas Aquinas 56.68 59.89 54.54 53.47 51.34 49.73
  Justin Lahoz SO Monsignor Pace DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Boys 400m Dash Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Donovan Terry SR Jesuit (Tampa) 48.17
12 Kedric Wright Jr FR Palatka 50.30
21 Justin Greenwood   Rickards HS 51.43
28 Koi Davis FR West Port 51.95
44 Garren Jones SR First Coast 53.31
48 Gemarkus Jones SR Atlantic Coast 53.57
Boys 400m Dash Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Josber Stimphil JR Oakleaf 50.36 1:04.46 52.38 36.77 1:01.95 55.40
16 Lennox Ivey SO Fleming Island 50.95 38.73 40.76 50.44 52.48 49.43
25 Luke Roner Sophomore Alpharetta 51.60 49.54 44.90 47.48 41.80 54.70
39 Solomon Campbell SO Miami Norland 52.99 52.99 49.81 43.46 38.69 42.93
52 De'Mari Bouie   Rickards HS 53.96 37.78 59.36 38.32 1:07.99 1:00.98
54 Richard Gilliard FR Stanton 54.86 54.86 51.02 55.96 1:06.93 1:00.90
Boys 400m Dash Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Travis Turner Senior Valdosta 49.15
37 Taivon Gadson Senior Brunswick 52.87
40 Nicolas Parker   Rickards HS 53.02
42 Cameron Holtz   Fletcher HS 53.17
53 Alex Higareda Junior South Effingham 54.55
Boys 400m Dash Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Jeremiah Sanders SO Windermere 52.08 59.52 49.60
18 Josiah Teague SO Creekside 54.29 45.07 51.21
24 Alexander Higgins SO Raines 46.44 50.05 51.59
30 Nicsaint Joseph SO Miami Northwestern 44.33 40.16 52.15
31 Kahlil Allen Junior Hughes 43.49 50.30 52.39
32 Le'Shan Evans SR First Coast 41.08 54.77 52.66
35 Tyler Jones-Bock JR Flagler Palm Coast 45.46 56.03 52.85
45 Simon Seavers   Gainesville HS 43.78 56.60 53.39
Boys 400m Dash Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Santonio Rio Junior Richmond Hill 53.12 49.64
17 Justin Whidbee SR Choctawhatchee 42.37 51.04
19 Keyon Carter SR Rockledge 1:00.96 51.22
23 Joshua Anderson SR Paxon 1:03.79 51.44
26 Q'Ron France Senior South Effingham 36.79 51.81
50 Peter Finn SR West Port 49.02 53.86
57 Iluv Sampson SO Ribault 1:06.29 57.14
Boys 400m Dash Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Kwasie Kwaku JR Atlantic (PO) 55.33 35.87 52.26 51.23 40.99 1:01.99 47.14
33 Jeremi Chaplin SO Riverside 55.35 50.61 1:04.84 52.71 1:07.47 43.23 57.46
36 Tommy Offord SO Palatka 40.18 57.62 44.94 52.86 45.46 59.21 54.45
41 Jonathan Downer-Barrett SO Raines 53.07 39.81 41.40 53.07 46.17 44.58 49.36
43 Caleb Pagan   Gainesville HS 39.39 48.97 51.63 53.22 1:01.74 49.50 1:06.00
56 Jared Stephenson   Fletcher HS 59.88 45.60 40.65 54.93 41.20 40.65 1:10.86
Boys 400m Dash Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jayden Taylor Sophomore Richmond Hill 48.74
10 Abdul Musa SR Stanton 49.72
22 Hakeem Labissiere SR Miami Northwestern 51.43
27 Russell Beard SR Episcopal 51.90
29 Kalani Wyman SR University Christian 52.13
55 Ty Tyson SO Impact Christian 54.88