February 9, 2024
|
Franklin & Marshall-ASFC FH - Lancaster, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC MAC

Men's 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Sam Compton JR-3 Catholic 7.70 4.97 7.00
2 Elliott Coulter JR-3 Franklin & Marshall 8.30 6.31 7.09
3 Sebastian Lopez JR-3 Catholic 5.19 8.18 7.11
4 Oral-Anthony Coleman JR-3 McDaniel 6.50 5.57 7.14
5 Ashton Fasig FR-1 Elizabethtown 7.51 6.44 7.15
6 Colin Winters FR-1 Lebanon Valley 8.44 9.38 7.21
7 Isaiah Huffstutler FR-1 Juniata 5.21 6.44 7.23
8 Owen Linder JR-3 Lebanon Valley 6.00 5.43 7.23
9 Justin Kolpan FR-1 Franklin & Marshall 7.49 6.91 7.27
10 Jason Bateman FR-1 Eastern 9.30 6.59 7.32
11 Christian Nyachiwowa FR-1 Messiah 6.53 9.46 7.33
12 Matthew Lamb SO-2 Elizabethtown 9.41 9.27 7.35
13 Chilowe Osai JR-3 Catholic 6.62 7.06 7.35
14 Zachary Reed SR-4 Lebanon Valley 5.89 8.98 7.36
15 Alex Sabo SR-4 Lebanon Valley 9.13 6.26 7.36
16 Donovan Goundie SO-2 Lebanon Valley 9.50 7.88 7.36
17 Austin Boddie FR-1 Eastern 6.93 5.31 7.37
18 Marvin Moore SR-4 Eastern 5.54 8.71 7.38
19 Quincy Hardison SR-4 York (Pa.) 7.76 7.32 7.39
20 Tarik Jones FR-1 McDaniel 8.24 8.61 7.42
21 Tyren Proctor JR-3 McDaniel 5.20 5.72 7.42
22 Kenny Uchida SO-2 Franklin & Marshall 6.10 9.44 7.43
23 Bryce Soles SO-2 Lebanon Valley 5.44 5.67 7.45
24 Beyah Rembert SO-2 Albright 6.73 8.37 7.47
25 William O'Connor JR-3 Dickinson 8.22 8.22 7.47
26 Christian Homer SO-2 McDaniel 9.59 7.93 7.55
27 Joshua Horst JR-3 Messiah 9.68 7.87 7.56
28 Matthew Bruchak JR-3 Lebanon Valley 8.71 6.97 7.57
29 Gavin Dunkerton JR-3 Messiah 9.40 9.10 7.58
30 Shaun Apsley FR-1 York (Pa.) 7.21 8.11 7.58
31 Jeffrey Dixon SO-2 Eastern 7.15 6.69 7.60
31 Matthew Greenley JR-3 Dickinson 9.05 6.39 7.60
33 Caleb Massare SO-2 Juniata 9.08 8.32 7.63
34 Kyle Friend FR-1 York (Pa.) 7.36 6.67 7.66
35 Liam McGovern SO-2 Messiah 5.45 9.36 7.67
36 Ian Gormley JR-3 Dickinson 6.69 5.61 7.68
37 Ivan Foreman FR-1 Juniata 7.40 7.55 7.70
38 Daniel Murtha JR-3 Lebanon Valley 7.28 9.99 7.74
39 Tajay Brown FR-1 Lebanon Valley 8.93 10.01 7.76
40 Alex Olener SO-2 Franklin & Marshall 6.13 9.39 7.76
41 Kyle Hubbard SR-4 McDaniel 7.21 9.32 7.83
42 Brandon Maniscalco FR-1 Lebanon Valley 5.99 6.38 7.87
43 DaVaughn Joyner SO-2 McDaniel 7.95 7.80 7.87
44 Joshua Codrington FR-1 McDaniel 8.06 5.93 7.90
45 Chris Wilson FR-1 McDaniel 8.87 7.05 7.92
46 Justin Rizzo FR-1 York (Pa.) 7.76 10.24 8.00
47 Bryam Ramirez FR-1 Albright 7.65 8.30 8.13
48 Jacob Solomon JR-3 Elizabethtown 8.23 8.80 8.14
49 Trager Brown FR-1 Elizabethtown 7.57 6.90 8.31
50 Pranav Mishra JR-3 Dickinson 10.34 6.30 8.40
Men's 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
40 Alex Olener SO-2 Franklin & Marshall 5.67 7.53 7.07 7.76
44 Joshua Codrington FR-1 McDaniel 8.30 8.85 6.32 7.90
46 Justin Rizzo FR-1 York (Pa.) 7.04 9.36 7.68 8.00
Men's 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
34 Kyle Friend FR-1 York (Pa.) 7.66 5.67
37 Ivan Foreman FR-1 Juniata 7.70 6.01
42 Brandon Maniscalco FR-1 Lebanon Valley 7.87 10.16
43 DaVaughn Joyner SO-2 McDaniel 7.87 7.24
45 Chris Wilson FR-1 McDaniel 7.92 5.63
47 Bryam Ramirez FR-1 Albright 8.13 7.24
49 Trager Brown FR-1 Elizabethtown 8.31 7.32
50 Pranav Mishra JR-3 Dickinson 8.40 9.92
Men's 60 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
26 Christian Homer SO-2 McDaniel 5.29 5.89 7.55
28 Matthew Bruchak JR-3 Lebanon Valley 6.67 7.80 7.57
30 Shaun Apsley FR-1 York (Pa.) 7.05 9.18 7.58
31 Jeffrey Dixon SO-2 Eastern 7.22 6.54 7.60
35 Liam McGovern SO-2 Messiah 8.75 7.14 7.67
36 Ian Gormley JR-3 Dickinson 8.61 5.92 7.68
39 Tajay Brown FR-1 Lebanon Valley 6.52 5.75 7.76
48 Jacob Solomon JR-3 Elizabethtown 8.80 7.49 8.14
Men's 60 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Donovan Goundie SO-2 Lebanon Valley 7.36 5.23
20 Tarik Jones FR-1 McDaniel 7.42 5.79
23 Bryce Soles SO-2 Lebanon Valley 7.45 5.82
27 Joshua Horst JR-3 Messiah 7.56 9.53
29 Gavin Dunkerton JR-3 Messiah 7.58 8.11
31 Matthew Greenley JR-3 Dickinson 7.60 5.70
33 Caleb Massare SO-2 Juniata 7.63 7.25
38 Daniel Murtha JR-3 Lebanon Valley 7.74 7.28
Men's 60 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Christian Nyachiwowa FR-1 Messiah 7.33 6.09 6.60 5.79 7.99
15 Alex Sabo SR-4 Lebanon Valley 7.36 7.00 8.32 9.50 8.54
17 Austin Boddie FR-1 Eastern 7.37 7.01 5.83 8.77 6.64
18 Marvin Moore SR-4 Eastern 7.38 8.93 5.83 5.54 8.27
19 Quincy Hardison SR-4 York (Pa.) 7.39 8.72 8.72 9.54 8.21
22 Kenny Uchida SO-2 Franklin & Marshall 7.43 6.47 6.10 5.73 8.47
25 William O'Connor JR-3 Dickinson 7.47 5.61 5.38 7.55 7.85
41 Kyle Hubbard SR-4 McDaniel 7.83 9.17 9.71 9.63 9.79
Men's 60 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Colin Winters FR-1 Lebanon Valley 7.21 7.07 6.20
7 Isaiah Huffstutler FR-1 Juniata 7.23 6.51 8.61
10 Jason Bateman FR-1 Eastern 7.32 7.54 7.76
12 Matthew Lamb SO-2 Elizabethtown 7.35 5.66 6.47
13 Chilowe Osai JR-3 Catholic 7.35 7.13 6.33
14 Zachary Reed SR-4 Lebanon Valley 7.36 9.57 7.66
24 Beyah Rembert SO-2 Albright 7.47 6.88 7.47
Men's 60 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Sam Compton JR-3 Catholic 9.10 6.58 7.00
2 Elliott Coulter JR-3 Franklin & Marshall 5.82 6.67 7.09
3 Sebastian Lopez JR-3 Catholic 8.96 6.12 7.11
4 Oral-Anthony Coleman JR-3 McDaniel 6.72 5.86 7.14
5 Ashton Fasig FR-1 Elizabethtown 6.15 5.44 7.15
8 Owen Linder JR-3 Lebanon Valley 8.68 7.31 7.23
9 Justin Kolpan FR-1 Franklin & Marshall 6.47 6.91 7.27
21 Tyren Proctor JR-3 McDaniel 7.65 8.54 7.42