February 9, 2024
|
Franklin & Marshall-ASFC FH - Lancaster, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC MAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kyle Costello JR-3 Messiah 6:56.91 7:02.25 8:22.42 8:54.49 8:27.77
2 Ben Moseman SO-2 Dickinson 9:44.43 6:36.77 11:37.03 8:56.17 9:33.71
3 Nolan Meincke JR-3 Dickinson 8:15.56 8:53.27 9:57.91 8:58.65 10:08.68
4 Joseph Chukoskie SO-2 Lebanon Valley 10:27.91 7:45.52 11:27.45 9:01.30 10:22.50
5 Josh Bauman JR-3 Messiah 7:29.30 9:12.15 10:27.94 9:01.32 9:22.98
6 Vince Ferrizzi SR-4 Lebanon Valley 9:20.85 10:10.34 8:31.36 9:09.85 6:46.89
7 Tyler Hunt JR-3 York (Pa.) 8:30.05 7:56.79 8:07.88 9:14.40 9:14.40
8 Jack Roseboom JR-3 York (Pa.) 7:03.72 7:42.75 11:48.05 9:17.52 8:10.62
9 Nick Raumann JR-3 McDaniel 7:15.54 9:19.98 11:30.07 9:25.63 9:42.60
10 Eric Shelton JR-3 Lebanon Valley 7:51.39 9:22.25 11:04.48 9:27.93 10:13.37
11 William Kane FR-1 Dickinson 10:05.70 10:57.13 12:05.69 9:31.41 12:11.41
12 Joseph Locke FR-1 Catholic 12:26.80 7:51.06 9:45.95 9:34.46 11:00.63
13 Jason Karch SO-2 Eastern 8:33.92 7:59.27 9:14.34 9:37.43 11:21.37
14 Zeke Colyer SO-2 Messiah 10:22.31 7:16.20 10:57.20 9:41.59 11:55.36
15 Joe Pleban SR-4 Lebanon Valley 9:35.27 7:14.39 12:13.77 9:47.01 9:23.53
16 Liam Allen FR-1 Lebanon Valley 9:01.85 9:07.74 11:34.98 9:48.96 10:59.64
17 Adam Plummer FR-1 Moravian 10:45.94 9:46.68 7:06.68 9:52.60 10:34.09
18 Holden Clark FR-1 Eastern 9:42.92 12:05.67 12:53.26 9:54.81 12:23.52
19 Gus Rouland FR-1 Messiah 10:19.49 11:48.84 11:36.93 9:55.66 11:01.19
20 Jackson Hazen JR-3 Messiah 11:36.54 12:00.56 10:12.47 10:00.46 8:48.41
21 Josiah Carnwath FR-1 Messiah 10:50.59 11:08.83 8:42.90 10:08.02 9:07.22
22 Ray Truex JR-3 Messiah 9:45.57 10:03.86 12:24.16 10:09.96 11:04.86
23 Xander Smith JR-3 Messiah 8:59.26 13:13.39 12:11.40 10:19.83 11:59.01
24 Luke Bialek FR-1 York (Pa.) 11:11.27 9:00.74 10:52.62 10:21.54 9:31.82
25 Ellis Kline SR-4 Juniata 9:34.05 11:43.05 7:57.30 10:45.00 9:27.60
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kyle Costello JR-3 Messiah 8:54.49 10:20.01 8:11.73
2 Ben Moseman SO-2 Dickinson 8:56.17 10:48.77 9:49.79
3 Nolan Meincke JR-3 Dickinson 8:58.65 6:38.61 9:36.36
4 Joseph Chukoskie SO-2 Lebanon Valley 9:01.30 10:54.98 8:45.06
5 Josh Bauman JR-3 Messiah 9:01.32 7:50.95 11:38.31
6 Vince Ferrizzi SR-4 Lebanon Valley 9:09.85 9:20.85 10:32.33
7 Tyler Hunt JR-3 York (Pa.) 9:14.40 10:37.56 9:25.49
8 Jack Roseboom JR-3 York (Pa.) 9:17.52 8:32.92 11:25.75
9 Nick Raumann JR-3 McDaniel 9:25.63 8:46.04 8:51.70
10 Eric Shelton JR-3 Lebanon Valley 9:27.93 6:37.55 10:36.09
11 William Kane FR-1 Dickinson 9:31.41 7:08.56 10:39.98
13 Jason Karch SO-2 Eastern 9:37.43 11:38.69 10:35.18
18 Holden Clark FR-1 Eastern 9:54.81 12:23.52 8:31.54
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Joseph Locke FR-1 Catholic 7:22.34 12:03.82 9:34.46 9:34.46
14 Zeke Colyer SO-2 Messiah 6:52.93 10:16.49 9:41.59 10:45.57
15 Joe Pleban SR-4 Lebanon Valley 7:43.74 10:57.46 9:47.01 10:39.84
16 Liam Allen FR-1 Lebanon Valley 10:18.41 11:34.98 9:48.96 8:02.95
17 Adam Plummer FR-1 Moravian 7:06.68 11:51.12 9:52.60 8:05.94
19 Gus Rouland FR-1 Messiah 8:56.10 7:56.53 9:55.66 12:24.58
20 Jackson Hazen JR-3 Messiah 12:42.59 10:24.48 10:00.46 11:30.53
21 Josiah Carnwath FR-1 Messiah 10:01.94 12:15.71 10:08.02 9:31.54
22 Ray Truex JR-3 Messiah 11:35.36 7:31.37 10:09.96 11:04.86
23 Xander Smith JR-3 Messiah 8:22.07 9:30.25 10:19.83 13:07.19
24 Luke Bialek FR-1 York (Pa.) 11:23.70 12:19.64 10:21.54 8:23.45
25 Ellis Kline SR-4 Juniata 12:41.10 10:12.75 10:45.00 12:28.20