February 9, 2024
|
Franklin & Marshall-ASFC FH - Lancaster, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC MAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Noah Calisti JR-3 Messiah 4:19.13 3:07.74 4:24.41
2 Matthew Fick JR-3 Elizabethtown 5:09.93 4:00.47 4:27.18
3 Conor Gross JR-3 Catholic 3:11.92 5:21.66 4:30.30
4 Jack Sears SO-2 McDaniel 4:17.43 5:33.30 4:30.97
5 Colin Schweitzer SR-4 Dickinson 4:13.50 4:54.39 4:32.58
6 John Condon SO-2 Messiah 5:13.52 5:48.96 4:32.62
7 Nick Raumann JR-3 McDaniel 5:50.74 3:27.13 4:36.17
8 Alex Miller JR-3 Franklin & Marshall 3:35.03 5:21.14 4:39.25
9 Tyler Billet SO-2 Messiah 3:48.22 4:24.85 4:41.75
10 Nolan Pettit JR-3 Elizabethtown 4:29.80 3:33.00 4:44.00
11 Nathan Kimmel JR-3 Messiah 5:28.85 5:40.28 4:45.95
12 Brandon Marcelo FR-1 York (Pa.) 5:40.93 3:32.01 4:46.49
13 Ryan O'Byrne FR-1 Lebanon Valley 4:06.43 5:40.99 4:46.54
14 Jonathan Wyrick JR-3 Messiah 4:32.03 4:40.71 4:49.39
15 Alex Fox SR-4 Elizabethtown 4:06.52 5:33.53 4:50.02
16 Braydon Malley SO-2 Elizabethtown 5:54.87 4:33.42 4:50.87
17 Aidan Pryor JR-3 Messiah 5:40.74 4:19.20 4:51.23
18 Holden Brown SO-2 Franklin & Marshall 4:23.07 3:42.15 4:52.30
19 George Williams FR-1 Franklin & Marshall 4:18.33 4:03.49 4:56.93
20 Baxter Gower Hall SO-2 York (Pa.) 4:18.99 3:28.39 4:57.69
21 David Stango FR-1 Catholic 5:12.79 4:25.13 4:57.89
22 Augie Secco FR-1 Juniata 4:31.48 3:55.68 4:58.32
23 Max Collins JR-3 Dickinson 4:28.42 6:23.02 5:01.59
24 David Orellana FR-1 York (Pa.) 6:14.19 4:06.42 5:04.22
25 Chris Lozano SR-4 Dickinson 4:36.62 5:31.94 5:07.35
26 Josh Penny FR-1 Dickinson 4:21.77 4:15.61 5:07.96
27 Dylan Benbow FR-1 Moravian 3:54.75 3:42.39 5:08.87
28 Jackson Gaffney SO-2 Moravian 5:38.37 3:43.51 5:10.43
29 Brian Solly SO-2 Elizabethtown 4:54.97 3:58.48 5:13.79
30 Penn Smith JR-3 Lebanon Valley 5:37.49 6:13.54 5:27.66
31 Gabe Somerville FR-1 York (Pa.) 6:10.43 5:36.75 5:36.75
32 Murphy McCabe FR-1 Albright 5:31.00 6:20.29 5:52.12
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Noah Calisti JR-3 Messiah 4:24.41
2 Matthew Fick JR-3 Elizabethtown 4:27.18
3 Conor Gross JR-3 Catholic 4:30.30
4 Jack Sears SO-2 McDaniel 4:30.97
5 Colin Schweitzer SR-4 Dickinson 4:32.58
6 John Condon SO-2 Messiah 4:32.62
7 Nick Raumann JR-3 McDaniel 4:36.17
8 Alex Miller JR-3 Franklin & Marshall 4:39.25
13 Ryan O'Byrne FR-1 Lebanon Valley 4:46.54
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Tyler Billet SO-2 Messiah 5:49.37 4:41.75
10 Nolan Pettit JR-3 Elizabethtown 5:20.92 4:44.00
11 Nathan Kimmel JR-3 Messiah 6:06.02 4:45.95
12 Brandon Marcelo FR-1 York (Pa.) 4:49.36 4:46.49
14 Jonathan Wyrick JR-3 Messiah 4:43.61 4:49.39
15 Alex Fox SR-4 Elizabethtown 4:29.72 4:50.02
16 Braydon Malley SO-2 Elizabethtown 5:28.69 4:50.87
17 Aidan Pryor JR-3 Messiah 3:26.78 4:51.23
18 Holden Brown SO-2 Franklin & Marshall 5:15.69 4:52.30
19 George Williams FR-1 Franklin & Marshall 4:33.18 4:56.93
20 Baxter Gower Hall SO-2 York (Pa.) 6:15.09 4:57.69
23 Max Collins JR-3 Dickinson 5:13.66 5:01.59
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
21 David Stango FR-1 Catholic 5:09.81 4:43.00 4:22.15 6:12.37 4:57.89
22 Augie Secco FR-1 Juniata 4:19.54 5:19.21 4:49.37 5:10.26 4:58.32
24 David Orellana FR-1 York (Pa.) 4:36.84 5:16.39 6:32.45 4:45.97 5:04.22
25 Chris Lozano SR-4 Dickinson 5:47.31 5:28.87 6:24.19 5:38.09 5:07.35
26 Josh Penny FR-1 Dickinson 6:34.19 6:24.95 5:44.92 4:52.57 5:07.96
27 Dylan Benbow FR-1 Moravian 4:16.37 4:10.19 4:41.08 3:39.30 5:08.87
28 Jackson Gaffney SO-2 Moravian 6:43.56 6:31.15 5:07.33 6:21.83 5:10.43
29 Brian Solly SO-2 Elizabethtown 5:16.93 5:13.79 6:10.28 5:01.24 5:13.79
30 Penn Smith JR-3 Lebanon Valley 6:03.71 5:40.77 5:53.88 7:02.69 5:27.66
31 Gabe Somerville FR-1 York (Pa.) 6:10.43 4:56.34 5:43.49 3:55.73 5:36.75
32 Murphy McCabe FR-1 Albright 5:27.48 4:06.49 5:45.08 6:30.86 5:52.12