April 5- 6, 2024
|
South Florida - Tampa, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Mahamed Sharif SR-4 Connecticut 1:49.99 1:21.40 2:16.39 1:57.69
2 Karim Belmahdi JR-3 South Florida 1:50.69 2:17.26 2:09.51 2:09.51
3 Alec Snell SR-4 Rutgers 1:53.21 2:11.33 2:11.33 2:18.12
4 Kazuma Bowring JR-3 Marshall 1:53.31 1:22.72 1:57.85 2:05.78
5 Sam Marran SR-4 Rutgers 1:53.80 2:08.60 2:04.05 2:14.29
6 Daniel Demonte FR-1 Boston University 1:54.16 1:54.16 1:47.31 1:59.87
7 Gabriel Moronta JR-3 South Florida 1:54.84 2:08.62 1:29.58 1:29.58
8 Dalton Morley   Unattached 1:55.20 1:25.25 2:10.18 2:21.70
9 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 1:55.29 2:24.12 2:24.12 1:51.84
10 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 1:55.59 2:18.71 1:37.10 1:34.79
11 Carsen Dunham   Tampa Track Club 1:56.18 2:27.55 2:20.58 1:42.24
12 Jan Schmied FR-1 Nova Southeastern 1:56.19 2:07.81 1:34.12 1:49.22
13 Stephen Sutton SR-4 Connecticut 1:56.75 2:10.76 1:36.91 1:50.92
14 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 1:57.04 1:41.83 2:04.07 2:12.26
15 Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle 1:57.09 2:09.97 2:08.80 2:14.66
16 Cody Smith   Unattached 1:58.72 2:15.34 1:57.54 2:20.09
17 Juan Osorio SO-2 Edward Waters 2:00.47 1:38.79 1:31.56 1:58.06
18 Jack Bradford FR-1 Florida College 2:00.60 1:44.93 2:10.25 1:46.13
19 Easton Dial FR-1 Florida College 2:01.15 2:33.86 2:09.63 2:27.81
20 Emmanuel Carrillo-Mendez FR-1 North Carolina Wesleyan 2:01.43 2:24.51 2:08.72 2:22.08
21 Donato Scarcello   Team FTC 2:05.80 2:05.80 2:28.45 2:12.09
22 Caden Thune FR-1 Tampa 2:06.76 2:10.57 1:55.36 1:55.36
23 Elijah Carpenter SO-2 Southeastern U. 2:07.66 1:45.96 1:52.34 2:21.71
24 Drew Knobl SR-4 Southeastern U. 2:08.62 2:08.62 1:35.18 2:17.63
25 Brian Kipkosgei SO-2 Shorter 2:09.31 1:51.21 2:20.95 1:58.97
26 Larry Degraffread JR-3 Edward Waters 2:10.78 2:22.55 1:52.47 1:53.78
27 Hayden Reich FR-1 Tampa 2:11.45 1:35.96 1:38.59 1:45.16
28 Rolf Sius SO-2 Keiser 2:16.62 2:31.65 2:41.22 1:46.57
  Jesse Benavides SO-2 South Florida DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Mahamed Sharif SR-4 Connecticut 2:04.29 1:49.99
2 Karim Belmahdi JR-3 South Florida 2:12.83 1:50.69
3 Alec Snell SR-4 Rutgers 2:03.40 1:53.21
4 Kazuma Bowring JR-3 Marshall 1:58.98 1:53.31
5 Sam Marran SR-4 Rutgers 1:37.87 1:53.80
6 Daniel Demonte FR-1 Boston University 2:01.01 1:54.16
8 Dalton Morley   Unattached 1:58.66 1:55.20
13 Stephen Sutton SR-4 Connecticut 1:48.58 1:56.75
  Jesse Benavides SO-2 South Florida DNF DNF
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Gabriel Moronta JR-3 South Florida 1:46.81 1:20.39 1:54.84 1:28.43 2:25.85 1:59.44
9 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 2:02.21 1:41.46 1:55.29 2:04.52 2:10.28 2:12.59
10 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 2:18.71 1:31.32 1:55.59 1:48.66 2:08.31 1:56.75
11 Carsen Dunham   Tampa Track Club 2:15.93 1:58.51 1:56.18 2:05.48 1:59.67 2:14.77
12 Jan Schmied FR-1 Nova Southeastern 2:03.17 1:31.79 1:56.19 1:58.52 1:42.25 1:35.28
14 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 1:45.34 2:16.94 1:57.04 1:52.36 2:19.28 1:30.12
15 Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle 2:19.34 2:12.32 1:57.09 2:09.97 1:26.65 1:53.58
20 Emmanuel Carrillo-Mendez FR-1 North Carolina Wesleyan 2:01.43 1:43.22 2:01.43 2:20.86 1:45.65 2:18.43
21 Donato Scarcello   Team FTC 2:05.80 1:36.87 2:05.80 1:51.97 2:41.03 1:53.22
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Cody Smith   Unattached 1:58.72 1:37.35
17 Juan Osorio SO-2 Edward Waters 2:00.47 1:50.84
18 Jack Bradford FR-1 Florida College 2:00.60 2:30.75
19 Easton Dial FR-1 Florida College 2:01.15 2:10.85
22 Caden Thune FR-1 Tampa 2:06.76 2:04.23
23 Elijah Carpenter SO-2 Southeastern U. 2:07.66 2:19.15
24 Drew Knobl SR-4 Southeastern U. 2:08.62 2:43.35
25 Brian Kipkosgei SO-2 Shorter 2:09.31 1:56.38
26 Larry Degraffread JR-3 Edward Waters 2:10.78 2:09.48
27 Hayden Reich FR-1 Tampa 2:11.45 2:04.88
28 Rolf Sius SO-2 Keiser 2:16.62 1:38.37