April 11-13, 2024
|
Azusa Pacific (O) - Azusa, CA
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B Cascade Conference

Women 3000m Steeplechase Invite

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Lexy Halladay-Lowry Senior Unattached 7:21.91 9:20.89 9:26.55 7:21.91
2 Gracie Hyde SR-4 Adams State 10:47.72 8:08.63 9:28.17 10:59.08
3 Elise Thorner SR-4 Florida 9:45.55 7:23.43 9:28.49 11:27.88
4 Angelina Ellis   Under Armour Dark Sky Dis 8:50.76 7:13.74 9:30.71 8:33.64
5 Simone Ponte Ferraz   Atsugi Milers' Club 9:43.03 9:25.88 9:31.59 8:45.87
6 Greta Karinauskaite SR-4 CBU 8:04.94 11:09.68 9:37.31 7:01.44
7 Katelyn Stewart-Barnett Junior Unattached 11:45.87 8:19.99 9:48.22 7:21.17
8 Kiana Gibson SR-4 British Columbia 9:45.37 11:43.63 9:51.28 10:50.41
9 Taylor Lovell SO-2 BYU 7:29.60 7:11.85 9:51.57 9:16.08
10 Emma Tavella SR-4 Boston College 11:34.41 12:10.02 9:53.51 8:00.75
11 Colett Rampf Cribbs Senior Army 7:45.55 9:21.04 9:56.85 10:44.60
12 Zoie Dundon FR-1 Minnesota 8:33.80 8:51.73 9:57.44 9:21.60
13 Judi Jones Senior Unattached 8:04.57 11:21.99 9:58.23 8:22.52
14 Lona Latema SR-4 Kansas 10:58.38 9:58.52 9:58.52 7:04.95
15 Katie Clute FR-1 Oregon 12:10.86 12:28.83 9:59.06 8:35.20
16 Rachel Anderson SR-4 Southern Illinois 9:00.63 11:54.84 10:00.70 7:36.54
17 Jenna Melanson Senior Vancouver Thunderbirds 9:30.75 7:00.56 10:00.79 12:00.95
18 Karrie Baloga FR-1 Northern Arizona 12:27.14 9:50.48 10:02.53 9:38.43
19 Calli Doan SR-4 Liberty 10:22.02 9:21.63 10:03.90 9:45.79
20 Caroline Jerotich SR-4 Washington St. 10:32.88 9:19.85 10:08.53 11:09.39
21 Marissa D'Atri SR-4 Chico State 7:24.34 11:58.25 10:08.68 8:06.95
22 Lindsey Adams Senior SG Tahoe Elite 11:23.83 11:17.73 10:10.56 12:43.20
23 Allie Warner SR-4 BYU 7:44.11 9:46.25 10:10.67 9:27.93
24 Emily Brown Junior Unattached 11:49.78 10:05.77 10:11.88 8:09.51
25 Allison Beasley SO-2 Western Colorado 12:08.53 9:04.87 10:12.21 8:34.26
26 Khadija Ennasri FR-1 Eastern Kentucky 11:38.20 13:03.94 10:12.45 12:33.32
27 Melissa George   Roots Running Project 12:21.29 11:38.40 10:12.63 9:42.00
28 Sophia McDonnell JR-3 New Mexico 11:58.55 12:35.40 10:14.14 9:25.01
29 Elizabeth Dildine JR-3 BYU 8:05.21 13:06.15 10:14.18 11:40.17
30 Katja Pattis JR-3 Idaho 11:16.82 11:59.89 10:15.29 12:55.27
31 Layla Roebke   Unattached 9:14.81 12:19.74 10:16.45 13:21.39
32 Payton Hinkle SO-2 Oklahoma State 12:15.35 11:01.20 10:17.94 9:34.69
33 Jessica Scheriff Senior Green Racing Project 11:39.00 11:32.81 10:18.58 8:21.05
34 Morgan Hykes SR-4 Adams State 12:24.24 10:14.00 10:20.20 12:42.85
35 Katharina Pesendorfer SR-4 Tulsa 11:10.82 12:31.57 10:21.13 10:45.98
36 Katharina Goetschl JR-3 Academy of Art 11:17.35 10:40.07 10:21.42 8:35.78
37 Yasmin Austridge SR-4 Colorado St. 7:27.79 13:22.28 10:21.92 12:44.97
38 Emily Chaston JR-3 Colorado St. 10:03.27 12:57.40 10:21.92 9:44.61
39 Claire Fuhlhage SR-4 Illinois State 8:12.81 12:53.52 10:23.80 11:19.95
40 Lydia Olivere   UA Mission Run Baltimore 12:04.31 11:20.60 10:24.40 8:00.79
41 Mirelle Leite   Atsugi Milers' Club 10:27.36 9:43.45 10:27.36 9:37.18
42 Anouk Van Gils SR-4 Eastern Kentucky 13:00.92 10:48.67 10:29.77 12:10.54
43 Katelyn Mitchem   Roots Running Project 7:34.12 7:59.34 10:30.71 9:40.26
44 Madi Moffitt SR-4 BYU 13:21.69 8:25.00 10:31.25 11:02.82
45 Emily Schoellkopf JR-3 Adams State 9:37.98 11:52.85 10:42.20 13:09.91
46 Abby Jensen SR-4 Utah State 8:03.19 9:26.94 10:44.25 7:43.86
  Sam McDonnell   Oregon DNF DNF DNF DNF
Women 3000m Steeplechase Invite Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lexy Halladay-Lowry Senior Unattached 9:26.55
2 Gracie Hyde SR-4 Adams State 9:28.17
3 Elise Thorner SR-4 Florida 9:28.49
4 Angelina Ellis   Under Armour Dark Sky Dis 9:30.71
5 Simone Ponte Ferraz   Atsugi Milers' Club 9:31.59
6 Greta Karinauskaite SR-4 CBU 9:37.31
9 Taylor Lovell SO-2 BYU 9:51.57
10 Emma Tavella SR-4 Boston College 9:53.51
11 Colett Rampf Cribbs Senior Army 9:56.85
14 Lona Latema SR-4 Kansas 9:58.52
17 Jenna Melanson Senior Vancouver Thunderbirds 10:00.79
40 Lydia Olivere   UA Mission Run Baltimore 10:24.40
43 Katelyn Mitchem   Roots Running Project 10:30.71
Women 3000m Steeplechase Invite Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Katelyn Stewart-Barnett Junior Unattached 7:50.58 9:48.22 8:14.11 12:32.93
8 Kiana Gibson SR-4 British Columbia 11:55.45 9:51.28 12:07.28 7:29.38
13 Judi Jones Senior Unattached 10:16.18 9:58.23 11:21.99 9:58.23
15 Katie Clute FR-1 Oregon 12:58.78 9:59.06 8:47.18 10:46.99
18 Karrie Baloga FR-1 Northern Arizona 7:01.77 10:02.53 11:50.99 8:02.03
19 Calli Doan SR-4 Liberty 12:59.04 10:03.90 8:21.24 11:04.29
20 Caroline Jerotich SR-4 Washington St. 7:05.97 10:08.53 9:38.11 12:52.84
21 Marissa D'Atri SR-4 Chico State 11:27.81 10:08.68 7:30.43 7:48.69
22 Lindsey Adams Senior SG Tahoe Elite 8:38.98 10:10.56 10:16.67 12:06.57
23 Allie Warner SR-4 BYU 12:37.23 10:10.67 9:27.93 9:34.03
25 Allison Beasley SO-2 Western Colorado 9:17.12 10:12.21 11:44.05 8:46.50
29 Elizabeth Dildine JR-3 BYU 9:49.62 10:14.18 8:17.49 11:21.74
31 Layla Roebke   Unattached 8:19.33 10:16.45 9:20.97 12:50.57
33 Jessica Scheriff Senior Green Racing Project 12:09.93 10:18.58 10:18.58 12:59.41
34 Morgan Hykes SR-4 Adams State 13:26.26 10:20.20 12:18.04 10:32.61
35 Katharina Pesendorfer SR-4 Tulsa 12:56.42 10:21.13 9:31.44 11:54.30
37 Yasmin Austridge SR-4 Colorado St. 9:44.61 10:21.92 11:17.90 7:46.44
41 Mirelle Leite   Atsugi Milers' Club 11:42.65 10:27.36 12:32.84 7:50.52
44 Madi Moffitt SR-4 BYU 7:40.82 10:31.25 7:59.75 12:37.50
45 Emily Schoellkopf JR-3 Adams State 10:29.36 10:42.20 11:40.00 10:22.94
Women 3000m Steeplechase Invite Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Zoie Dundon FR-1 Minnesota 11:50.96 8:03.93 9:57.44 12:32.78 12:14.86 7:57.96
16 Rachel Anderson SR-4 Southern Illinois 8:36.61 10:00.70 10:00.70 12:06.85 9:06.64 11:42.82
24 Emily Brown Junior Unattached 11:37.55 12:50.97 10:11.88 11:43.67 12:14.26 11:43.67
26 Khadija Ennasri FR-1 Eastern Kentucky 10:55.33 10:24.70 10:12.45 9:17.33 12:21.07 7:45.47
27 Melissa George   Roots Running Project 7:57.86 12:15.16 10:12.63 7:51.73 9:05.24 13:16.42
28 Sophia McDonnell JR-3 New Mexico 13:06.10 8:48.16 10:14.14 8:54.31 10:57.13 9:49.58
30 Katja Pattis JR-3 Idaho 11:41.43 10:21.45 10:15.29 9:01.46 11:59.89 7:47.62
32 Payton Hinkle SO-2 Oklahoma State 10:11.76 8:57.61 10:17.94 7:12.56 9:22.33 10:17.94
36 Katharina Goetschl JR-3 Academy of Art 9:31.71 7:33.64 10:21.42 9:50.35 8:29.57 8:17.14
38 Emily Chaston JR-3 Colorado St. 13:16.06 12:20.09 10:21.92 10:28.14 10:34.36 11:11.68
39 Claire Fuhlhage SR-4 Illinois State 10:23.80 8:06.57 10:23.80 10:36.28 7:29.14 9:33.90
42 Anouk Van Gils SR-4 Eastern Kentucky 7:52.33 8:36.42 10:29.77 8:17.52 9:14.20 9:58.29
46 Abby Jensen SR-4 Utah State 10:12.04 11:03.58 10:44.25 10:31.37 11:55.12 12:53.10
  Sam McDonnell   Oregon DNF DNF DNF DNF DNF DNF