April 11-13, 2024
|
Azusa Pacific (O) - Azusa, CA
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA DI NCCAA

Men 800m Run Invite

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jesus Tonatiu Lopez   HOKA 2:00.91 2:08.27 1:56.71 1:45.14
2 Wes Ferguson SR-4 Nebraska-Kearney 1:18.33 1:29.98 1:58.56 1:45.85
3 Moad Zahafi   Unattached 1:15.46 1:46.27 1:43.09 1:46.27
4 Noah Kibet   Nike Elite 2:06.48 1:46.28 1:49.47 1:46.28
5 Kyle Langford   Brooks Beasts 1:58.17 2:15.21 1:31.56 1:46.46
6 Eduardo Ribeiro   Atsugi Milers' Club 1:29.61 1:46.67 2:11.21 1:46.67
7 Reece Sharman-Newell Junior Unattached 1:59.82 1:20.24 1:25.59 1:46.98
8 Sean Dolan SR-4 Villanova 2:13.89 1:16.05 2:19.25 1:47.11
9 Cole Lindhorst SO-2 Texas 1:19.37 2:03.34 1:54.76 1:47.25
10 Camden Marshall JR-3 Indiana 1:57.21 1:18.50 1:43.23 1:47.53
11 Collin Dylla Senior Tracksmith 1:21.76 1:20.68 2:05.86 1:47.57
12 Matthew Erickson JR-3 Oregon 1:15.51 1:29.54 1:31.69 1:47.87
13 Abdullahi Hassan Senior Unattached 1:39.33 2:19.27 2:04.16 1:47.96
14 Nico Young JR-3 Northern Arizona 2:17.16 1:38.28 1:31.80 1:48.00
15 Bennett Booth-Genthe SR-4 Pomona-Pitzer 1:23.23 1:52.41 2:08.62 1:48.08
16 Kash Powell JR-3 Long Beach St. 1:33.00 1:30.84 1:49.23 1:48.14
17 Zakary Mama-Yari   Saint-Laurent Select 1:21.14 1:34.12 2:07.66 1:48.18
18 Andrew Casey FR-1 Wisconsin 1:52.57 1:49.33 1:38.50 1:48.24
19 William Cuthbertson SR-4 Butler 1:33.12 2:13.18 1:43.94 1:48.27
20 Niko Schultz SO-2 Nebraska 1:34.22 1:59.12 2:12.12 1:48.29
21 Mehdi Yanouri SR-4 Oklahoma State 1:25.61 2:15.45 1:47.28 1:48.36
22 Jason Gomez   Unattached 1:45.14 1:33.22 1:58.15 1:48.39
23 Dan Watcke FR-1 Villanova 1:35.53 1:18.16 2:00.49 1:48.55
24 Stephen Evans   Ottawa Lions 2:00.77 2:13.83 1:42.28 1:48.80
25 Bobby Poynter Senior Unattached 1:54.43 1:22.83 2:20.59 1:48.98
26 Leandro Alves   Atsugi Milers' Club 1:45.89 1:20.78 1:43.71 1:49.16
27 Ryan Martin SR-4 TCU 2:14.27 1:30.61 1:19.69 1:49.16
28 Alex Piquart SR-4 Houston Christian 2:08.85 2:08.85 2:16.49 1:49.19
29 Alex Scales SR-4 Santa Clara 2:02.36 1:49.25 2:19.84 1:49.25
30 Hannes Fahl SO-2 Arkansas State 2:04.67 2:17.80 2:06.86 1:49.36
31 Austin Lietz   Unattached 2:20.01 1:52.67 1:43.91 1:49.38
32 Christian Harrison   Adidas/Golden Coast TC 2:00.43 2:16.85 2:05.91 1:49.48
33 Leonardo Santos   Atsugi Milers' Club 1:23.23 1:58.27 1:26.52 1:49.51
34 Aron Tanui JR-3 UTEP 2:18.01 2:11.44 1:58.30 1:49.53
35 James Harding FR-1 Oregon 2:21.34 1:32.03 2:02.71 1:49.56
36 Landon Bott FR-1 Utah State 2:01.66 1:58.37 2:11.52 1:49.60
37 TJ Robinson Senior Unattached 2:03.85 1:36.45 1:17.82 1:49.60
38 Baylor Franklin Senior Unattached 1:55.11 1:17.83 1:43.05 1:49.62
39 Brendan Pitcher SO-2 Liberty 2:10.51 1:40.90 1:51.87 1:49.67
40 Hafez Mahadi SO-2 Oklahoma State 1:25.55 1:31.04 1:36.52 1:49.68
41 Braxton Bruer SR-4 MSU-Moorhead 2:16.03 1:46.41 1:32.15 1:49.70
42 Zac Bright JR-3 Idaho 2:14.94 1:56.29 1:20.09 1:49.70
43 Carter Cutting FR-1 BYU 1:40.96 1:59.61 1:34.37 1:49.73
44 Eric Albright JR-3 Maryland 1:31.09 2:22.67 2:13.89 1:49.74
45 Miguel Abaitua SR-4 Loyola (Ill.) 2:06.24 2:21.61 1:30.02 1:49.77
46 Ernest Green SO-2 Mesa CC 1:44.40 1:19.12 1:42.20 1:49.89
47 Kerem Ayhan SR-4 Northeastern 1:18.07 2:11.94 1:30.16 1:49.95
48 Bo Olsen JR-3 Fresno Pacific 1:29.07 1:48.86 1:44.47 1:49.96
49 Ryan Farrell JR-3 Louisville 1:18.10 1:26.90 2:07.59 1:49.99
50 Maxime Touron JR-3 NW Missouri 2:13.15 2:02.15 2:15.35 1:50.04
51 Wail Bourahli JR-3 Mid. Tenn. State 1:24.75 1:47.86 1:17.05 1:50.06
52 Germain Lemaitre SO-2 Grand Canyon 2:14.30 1:31.37 1:55.59 1:50.08
53 Yutaka Roberts SO-2 Portland 1:34.68 1:56.70 1:54.50 1:50.09
54 Nico Colchico SO-2 Indiana 1:19.33 1:17.12 1:50.17 1:50.17
55 Noah Jorgenson JR-3 Central College 1:23.73 2:21.02 2:12.21 1:50.17
56 Trever Medina SR-4 Fort Hays St. 2:00.15 1:25.98 1:24.88 1:50.23
57 Joe dosReis SR-4 Wisconsin 1:28.22 1:17.19 1:45.86 1:50.27
58 Dominic Suliman SO-2 Saginaw Valley 1:52.48 1:29.32 2:18.94 1:50.27
59 Lorenz Herrmann SR-4 Idaho 2:10.17 1:52.52 1:45.90 1:50.31
60 Joe Lighthall FR-1 BYU 1:53.70 1:21.69 1:28.31 1:50.38
61 Tanner Maier   Minnesota Distance Elite 2:16.89 1:18.38 2:09.16 1:50.39
62 Brandon Kampsen FR-1 South Dakota St. 1:47.09 1:20.60 2:04.76 1:50.40
63 Ryan Hemphill SR-4 Pepperdine 1:33.84 1:32.74 2:21.32 1:50.40
64 Nicolas Melendres JR-3 Azusa Pacific 2:11.44 1:34.99 1:47.14 1:50.45
65 Benjamin Sumner JR-3 Azusa Pacific 1:51.57 2:00.41 1:41.63 1:50.46
66 Israel Tinajero Alvare   Galgos Tepa Mexico 1:33.91 1:56.01 2:21.42 1:50.48
67 Shamiso Sikaneta FR-1 Boston University 1:31.72 2:13.71 1:49.40 1:50.50
68 Ryan Schreiner SO-2 Iowa 2:15.92 1:29.51 1:58.24 1:50.50
69 Cael Schoemann SO-2 Wis.-La Crosse 2:13.72 2:12.62 1:53.83 1:50.51
70 Kai Dettman JR-3 UC San Diego 2:04.88 1:38.36 1:51.62 1:50.51
71 Josue Murcia cruz   Costa Rica 2:03.82 1:48.34 2:13.77 1:50.55
72 Tyler Carreon JR-3 Iowa State 1:51.68 1:51.68 2:06.05 1:50.57
73 Jackson Cichon JR-3 UT-Arlington 1:50.59 1:45.06 2:02.76 1:50.59
74 Tarron Johnson FR-1 UC Riverside 2:09.55 1:46.30 1:52.94 1:50.72
75 Ben Greene SO-2 Colorado 1:19.76 1:52.99 2:14.04 1:50.77
76 Alec Nelson SR-4 North Dakota 1:27.60 1:30.93 1:20.95 1:50.88
77 Aidan Fitzgerald JR-3 Portland 2:18.63 1:30.94 2:09.76 1:50.90
78 Nick Melanese JR-3 San Marcos 1:32.11 1:21.01 1:59.85 1:50.97
79 Lloyd Frilot JR-3 TCU 1:38.79 2:12.09 1:18.81 1:51.00
80 Aris Houston JR-3 Cal Poly Humboldt 1:28.82 1:34.37 1:45.47 1:51.02
81 Charles Shimukowa   Mountain South Elite 1:38.84 1:52.16 1:43.28 1:51.05
82 Mason Strader JR-3 Pittsburg St. 2:06.62 1:34.41 1:57.74 1:51.07
83 Jordan Kilonzo FR-1 Pittsburg St. 2:05.51 2:18.84 1:31.08 1:51.07
84 Ryan Birkmeier SR-4 Colorado St. 1:35.56 2:10.00 2:02.23 1:51.11
85 Ethan Lang SR-4 Fort Hays St. 2:24.45 2:17.78 1:28.89 1:51.11
86 Drew Weber JR-3 Western Washington 1:31.13 1:44.47 1:45.58 1:51.13
87 Dylan Burrows SR-4 New Mexico 2:21.14 1:27.80 1:27.80 1:51.13
88 Chase Lovercheck SR-4 Iowa 2:15.64 1:24.50 2:04.53 1:51.18
89 Prince Mcabelo JR-3 West Texas A&M 1:29.00 1:40.12 2:07.93 1:51.24
90 Jonathan Pfieffer JR-3 Cal St. Fullerton 1:33.51 2:01.34 1:22.38 1:51.32
91 Drew Costelow FR-1 Colorado 1:23.54 1:36.90 2:02.52 1:51.38
92 Alex Patton SR-4 Air Force 1:31.47 1:38.16 2:06.04 1:51.54
93 Jesse Middendorf SR-4 North Dakota 1:47.11 1:54.92 1:24.80 1:51.57
94 Adam Swanson SR-4 Eastern Illinois 1:28.20 1:49.41 1:49.41 1:51.64
95 Sukeil Foucha SR-4 North Texas 1:44.96 2:00.60 1:42.73 1:51.66
96 Matthew Larkin SR-4 New Mexico 1:26.02 1:22.67 2:25.23 1:51.71
97 Aaron Mangan SR-4 Fort Hays St. 2:04.20 2:13.15 1:45.18 1:51.89
98 Troy Davidson SR-4 Southwest Baptist 1:54.40 2:13.46 2:23.56 1:52.15
99 Elie Nayrand   Saint-Laurent Select 2:23.72 1:43.30 1:30.95 1:52.28
100 Ellis DelVecchio SO-2 Claremont-Mudd-Scripps 2:05.77 1:18.61 2:25.98 1:52.29
101 Patrick Forrest   Garden State TC 1:37.90 2:07.15 1:30.02 1:52.52
102 Aleksa Milanovic SO-2 North Dakota 2:09.49 1:35.71 1:58.23 1:52.60
103 Ahmed Kadri JR-3 Eastern Kentucky 1:51.70 1:50.57 1:25.75 1:52.82
104 Gianni Henry SO-2 TCU 2:07.50 1:53.96 1:20.11 1:52.83
105 Anass Mghari SO-2 Boise State 2:10.18 2:15.84 2:24.90 1:53.20
106 Keefer Soehngen SO-2 Indiana 1:33.98 1:58.90 2:02.29 1:53.23
107 Quinton Alexander SR-4 Cal Poly 2:03.50 1:55.57 2:23.90 1:53.30
108 Sebastian Fernandez JR-3 BYU 1:50.00 2:10.41 2:25.16 1:53.40
109 Andrew Jackson Senior Unattached 2:01.77 1:48.11 1:20.80 1:53.80
110 Jack Warner SR-4 Missouri 1:39.17 1:52.84 1:28.91 1:53.98
111 Giovouni Henry SO-2 TCU 1:30.09 2:08.86 1:44.91 1:54.03
112 Ryan Lindrud SR-4 Colorado 2:07.76 1:59.78 1:41.53 1:54.07
113 Jack Vanden Heuvel JR-3 Westmont 1:54.09 1:48.39 2:06.64 1:54.09
114 James Olivier SR-4 Iowa State 2:14.85 2:11.43 2:12.57 1:54.28
115 Adam King   Unattached 2:11.47 1:47.46 2:17.19 1:54.32
116 Leopoldo Rincon   NUEVOS VALORES VICTORIA 1:48.22 1:51.67 1:34.40 1:55.12
117 Scott Spaanstra JR-3 Grand Valley St. 1:51.26 1:28.08 2:10.96 1:55.89
118 Mohand Zine Khelaf   Saint-Laurent Select 1:43.09 2:27.60 1:44.26 1:57.14
119 Dr. Reuben Twijukye   Unattached 2:21.33 2:22.56 1:40.77 2:02.89
  Tristan Amell FR-1 UCLA DNF DNF DNF DNF
  Osaze Demund SO-2 New Mexico DNF DNF DNF DNF
Men 800m Run Invite Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jesus Tonatiu Lopez   HOKA 1:54.61 1:45.14 1:20.96 1:30.42 1:46.20 1:26.22
2 Wes Ferguson SR-4 Nebraska-Kearney 1:58.56 1:45.85 2:01.73 1:14.10 1:50.09 1:27.86
3 Moad Zahafi   Unattached 1:43.09 1:46.27 1:57.96 1:37.77 1:31.40 2:05.40
4 Noah Kibet   Nike Elite 1:37.78 1:46.28 1:46.28 1:35.66 1:36.72 1:30.34
5 Kyle Langford   Brooks Beasts 1:33.69 1:46.46 1:41.14 1:29.43 1:30.49 1:57.11
6 Eduardo Ribeiro   Atsugi Milers' Club 1:45.61 1:46.67 1:27.47 1:36.01 1:55.21 2:15.47
7 Reece Sharman-Newell Junior Unattached 1:25.59 1:46.98 2:18.01 1:35.22 2:00.89 1:32.01
8 Sean Dolan SR-4 Villanova 1:23.55 1:47.11 1:47.11 1:29.98 2:18.18 1:41.76
26 Leandro Alves   Atsugi Milers' Club 2:17.55 1:49.16 1:31.70 1:46.98 2:06.63 1:26.24
Men 800m Run Invite Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Cole Lindhorst SO-2 Texas 1:54.76 1:47.25 1:42.96 2:08.70
10 Camden Marshall JR-3 Indiana 1:20.65 1:47.53 2:01.51 1:30.33
13 Abdullahi Hassan Senior Unattached 1:25.29 1:47.96 2:06.32 1:53.36
14 Nico Young JR-3 Northern Arizona 2:02.04 1:48.00 1:40.44 1:17.76
21 Mehdi Yanouri SR-4 Oklahoma State 1:54.87 1:48.36 1:25.61 2:07.87
22 Jason Gomez   Unattached 2:06.82 1:48.39 2:06.82 1:37.56
103 Ahmed Kadri JR-3 Eastern Kentucky 1:31.39 1:52.82 1:41.54 1:48.31
Men 800m Run Invite Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Collin Dylla Senior Tracksmith 1:28.21 1:44.35 1:52.95 1:47.57 1:18.53
12 Matthew Erickson JR-3 Oregon 1:54.35 1:28.46 2:01.90 1:47.87 1:25.22
17 Zakary Mama-Yari   Saint-Laurent Select 2:01.17 1:28.71 1:36.28 1:48.18 2:07.66
18 Andrew Casey FR-1 Wisconsin 1:42.83 1:26.60 1:32.01 1:48.24 1:39.58
19 William Cuthbertson SR-4 Butler 1:53.69 2:19.67 1:53.69 1:48.27 2:03.43
24 Stephen Evans   Ottawa Lions 1:52.07 1:48.80 2:06.21 1:48.80 2:20.36
38 Baylor Franklin Senior Unattached 1:52.91 1:46.34 1:38.66 1:49.62 1:25.51
40 Hafez Mahadi SO-2 Oklahoma State 1:45.30 1:38.72 1:35.43 1:49.68 1:45.30
Men 800m Run Invite Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Bennett Booth-Genthe SR-4 Pomona-Pitzer 1:29.71 1:36.20 1:48.08 1:36.20
16 Kash Powell JR-3 Long Beach St. 1:49.23 1:34.09 1:48.14 1:58.96
20 Niko Schultz SO-2 Nebraska 1:45.05 2:07.79 1:48.29 1:20.14
32 Christian Harrison   Adidas/Golden Coast TC 1:37.44 1:33.06 1:49.48 1:31.97
33 Leonardo Santos   Atsugi Milers' Club 2:22.37 1:22.14 1:49.51 1:42.94
59 Lorenz Herrmann SR-4 Idaho 1:32.66 1:47.00 1:50.31 2:17.89
108 Sebastian Fernandez JR-3 BYU 2:18.35 2:05.88 1:53.40 1:25.05
Men 800m Run Invite Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Dan Watcke FR-1 Villanova 1:48.55
25 Bobby Poynter Senior Unattached 1:48.98
27 Ryan Martin SR-4 TCU 1:49.16
35 James Harding FR-1 Oregon 1:49.56
47 Kerem Ayhan SR-4 Northeastern 1:49.95
49 Ryan Farrell JR-3 Louisville 1:49.99
84 Ryan Birkmeier SR-4 Colorado St. 1:51.11
118 Mohand Zine Khelaf   Saint-Laurent Select 1:57.14
Men 800m Run Invite Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
31 Austin Lietz   Unattached 1:46.10 2:17.82 1:49.38 1:34.07 2:06.88 1:18.76 2:05.79
36 Landon Bott FR-1 Utah State 1:22.20 2:00.56 1:49.60 1:41.93 1:36.45 1:46.32 1:36.45
61 Tanner Maier   Minnesota Distance Elite 2:14.68 1:52.60 1:50.39 1:26.11 1:23.90 2:12.47 2:05.85
68 Ryan Schreiner SO-2 Iowa 1:59.34 2:21.44 1:50.50 1:35.03 1:41.66 2:07.08 2:11.50
72 Tyler Carreon JR-3 Iowa State 1:57.21 2:01.63 1:50.57 2:12.69 2:14.90 1:47.26 2:01.63
87 Dylan Burrows SR-4 New Mexico 1:36.69 1:27.80 1:51.13 2:16.69 1:21.13 1:36.69 2:17.81
104 Gianni Henry SO-2 TCU 1:21.24 2:12.02 1:52.83 1:33.65 1:46.06 1:18.99 1:42.68
105 Anass Mghari SO-2 Boise State 1:27.17 1:21.51 1:53.20 1:48.68 2:12.45 2:10.18 1:23.77
Men 800m Run Invite Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
30 Hannes Fahl SO-2 Arkansas State 2:16.70 1:22.02 1:49.36 2:15.61
34 Aron Tanui JR-3 UTEP 1:39.68 1:19.96 1:49.53 1:19.96
37 TJ Robinson Senior Unattached 1:16.72 1:17.82 1:49.60 2:18.10
78 Nick Melanese JR-3 San Marcos 1:59.85 1:54.30 1:50.97 1:50.97
79 Lloyd Frilot JR-3 TCU 2:03.21 1:29.91 1:51.00 2:13.20
81 Charles Shimukowa   Mountain South Elite 1:44.39 2:23.26 1:51.05 1:27.73
92 Alex Patton SR-4 Air Force 1:43.74 1:59.35 1:51.54 1:27.01
106 Keefer Soehngen SO-2 Indiana 1:27.19 1:50.97 1:53.23 2:01.16
Men 800m Run Invite Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
29 Alex Scales SR-4 Santa Clara 1:49.25 2:16.57 1:49.25 2:01.27 1:36.14 1:28.50
42 Zac Bright JR-3 Idaho 1:17.89 2:10.55 1:49.70 1:50.80 1:45.32 1:26.67
65 Benjamin Sumner JR-3 Azusa Pacific 1:26.16 1:46.05 1:50.46 1:35.00 2:03.72 1:57.09
67 Shamiso Sikaneta FR-1 Boston University 1:48.29 2:13.71 1:50.50 1:27.30 2:18.13 1:57.13
76 Alec Nelson SR-4 North Dakota 1:32.03 1:36.47 1:50.88 1:58.65 2:08.62 2:06.41
88 Chase Lovercheck SR-4 Iowa 2:06.75 2:04.53 1:51.18 2:10.08 2:10.08 1:48.96
Men 800m Run Invite Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
43 Carter Cutting FR-1 BYU 1:22.30 1:49.73 1:45.34 2:19.36 1:31.08 2:10.58
44 Eric Albright JR-3 Maryland 1:47.55 1:49.74 1:34.38 1:47.55 1:42.06 1:26.70
45 Miguel Abaitua SR-4 Loyola (Ill.) 2:05.14 1:49.77 1:23.43 1:27.82 1:30.02 1:22.33
57 Joe dosReis SR-4 Wisconsin 1:33.73 1:50.27 1:34.84 1:55.79 1:18.30 1:21.60
66 Israel Tinajero Alvare   Galgos Tepa Mexico 1:19.55 1:50.48 1:23.97 1:17.34 1:23.97 2:10.37
93 Jesse Middendorf SR-4 North Dakota 2:07.19 1:51.57 1:37.07 2:04.96 2:04.96 2:13.89
114 James Olivier SR-4 Iowa State 1:24.57 1:54.28 1:54.28 2:26.28 1:46.28 2:27.43
119 Dr. Reuben Twijukye   Unattached 2:12.73 2:02.89 2:34.85 1:28.48 2:06.58 1:30.94
Men 800m Run Invite Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
39 Brendan Pitcher SO-2 Liberty 1:27.74 1:49.67
51 Wail Bourahli JR-3 Mid. Tenn. State 1:21.45 1:50.06
52 Germain Lemaitre SO-2 Grand Canyon 1:44.58 1:50.08
56 Trever Medina SR-4 Fort Hays St. 2:22.20 1:50.23
64 Nicolas Melendres JR-3 Azusa Pacific 1:26.16 1:50.45
89 Prince Mcabelo JR-3 West Texas A&M 1:41.23 1:51.24
101 Patrick Forrest   Garden State TC 2:13.90 1:52.52
115 Adam King   Unattached 1:49.75 1:54.32
117 Scott Spaanstra JR-3 Grand Valley St. 1:22.29 1:55.89
Men 800m Run Invite Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
69 Cael Schoemann SO-2 Wis.-La Crosse 1:50.51 2:00.46 1:59.35 1:44.99
71 Josue Murcia cruz   Costa Rica 1:50.55 1:50.55 1:36.18 1:19.60
74 Tarron Johnson FR-1 UC Riverside 1:50.72 1:26.37 1:47.40 1:50.72
80 Aris Houston JR-3 Cal Poly Humboldt 1:51.02 2:18.78 1:54.35 2:21.00
86 Drew Weber JR-3 Western Washington 1:51.13 1:17.80 1:27.80 1:53.36
116 Leopoldo Rincon   NUEVOS VALORES VICTORIA 1:55.12 1:29.80 1:53.97 1:49.37
Men 800m Run Invite Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
28 Alex Piquart SR-4 Houston Christian 1:49.19 1:53.56 1:22.99 1:35.00 2:01.20
41 Braxton Bruer SR-4 MSU-Moorhead 1:49.70 1:36.54 2:06.16 1:48.61 1:22.28
50 Maxime Touron JR-3 NW Missouri 1:50.04 2:21.96 1:53.35 1:47.84 1:36.84
55 Noah Jorgenson JR-3 Central College 1:50.17 2:12.21 1:56.78 1:30.34 1:32.55
63 Ryan Hemphill SR-4 Pepperdine 1:50.40 1:21.70 1:47.09 1:49.30 1:53.72
75 Ben Greene SO-2 Colorado 1:50.77 1:59.64 1:28.62 1:46.34 1:34.16
85 Ethan Lang SR-4 Fort Hays St. 1:51.11 2:13.34 2:01.11 2:08.89 2:02.23
109 Andrew Jackson Senior Unattached 1:53.80 1:23.08 1:46.98 2:18.84 1:41.29
Men 800m Run Invite Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
77 Aidan Fitzgerald JR-3 Portland 1:30.94 1:49.80 1:48.69 1:50.90
90 Jonathan Pfieffer JR-3 Cal St. Fullerton 1:37.97 1:37.97 1:40.19 1:51.32
91 Drew Costelow FR-1 Colorado 1:44.70 1:41.36 2:18.12 1:51.38
95 Sukeil Foucha SR-4 North Texas 2:24.05 1:39.38 2:18.46 1:51.66
96 Matthew Larkin SR-4 New Mexico 2:16.29 2:17.41 1:50.60 1:51.71
97 Aaron Mangan SR-4 Fort Hays St. 1:21.68 2:13.15 1:40.71 1:51.89
98 Troy Davidson SR-4 Southwest Baptist 2:25.80 1:47.67 2:15.71 1:52.15
99 Elie Nayrand   Saint-Laurent Select 2:08.00 1:51.16 1:43.30 1:52.28
Men 800m Run Invite Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
54 Nico Colchico SO-2 Indiana 1:53.48 1:33.65 2:13.31 1:50.17 1:36.95 1:57.89 2:13.31
73 Jackson Cichon JR-3 UT-Arlington 1:39.54 2:07.18 2:23.77 1:50.59 1:39.54 1:29.58 1:30.69
94 Adam Swanson SR-4 Eastern Illinois 1:37.13 2:08.39 1:59.46 1:51.64 2:21.79 2:07.27 1:31.55
100 Ellis DelVecchio SO-2 Claremont-Mudd-Scripps 1:23.10 1:41.07 1:56.79 1:52.29 2:11.38 1:26.47 1:24.22
111 Giovouni Henry SO-2 TCU 1:19.83 1:46.05 1:38.07 1:54.03 1:43.77 2:00.88 2:21.40
112 Ryan Lindrud SR-4 Colorado 2:00.92 1:36.96 2:21.45 1:54.07 1:32.40 1:47.23 1:43.81
Men 800m Run Invite Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
46 Ernest Green SO-2 Mesa CC 1:49.89 1:36.71
48 Bo Olsen JR-3 Fresno Pacific 1:49.96 1:19.18
58 Dominic Suliman SO-2 Saginaw Valley 1:50.27 1:55.79
102 Aleksa Milanovic SO-2 North Dakota 1:52.60 1:40.22
110 Jack Warner SR-4 Missouri 1:53.98 1:30.05
113 Jack Vanden Heuvel JR-3 Westmont 1:54.09 1:47.25
  Osaze Demund SO-2 New Mexico DNF DNF
Men 800m Run Invite Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
53 Yutaka Roberts SO-2 Portland 2:14.31 1:52.30 1:50.09 1:17.07
60 Joe Lighthall FR-1 BYU 1:49.28 1:26.10 1:50.38 1:20.58
62 Brandon Kampsen FR-1 South Dakota St. 2:21.32 2:04.76 1:50.40 1:42.68
70 Kai Dettman JR-3 UC San Diego 1:42.78 1:22.89 1:50.51 2:18.14
82 Mason Strader JR-3 Pittsburg St. 1:27.75 1:29.97 1:51.07 1:46.63
83 Jordan Kilonzo FR-1 Pittsburg St. 1:22.20 2:02.18 1:51.07 2:03.29
107 Quinton Alexander SR-4 Cal Poly 2:26.16 1:46.51 1:53.30 2:05.77
  Tristan Amell FR-1 UCLA DNF DNF DNF DNF