April 13, 2024
|
DePauw - Greencastle, IN
ICON KEY: North Coast AC HCAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Stuart Tournier FR-1 DePauw 4:07.48 10
2 Angel Perez FR-1 Wabash 4:09.43 8
3 Hank Glasgo FR-1 Trine 4:10.87 6
4 Aidan Makled SR-4 Wabash 4:11.54 5
5 Jack Sells JR-3 Franklin 4:11.73 4
6 Eduardo del Rosal FR-1 Rose-Hulman 4:13.30 3
7 Matt Rankin SO-2 Trine 4:14.43 2
8 Enoch Hines FR-1 Trine 4:20.42 1
9 Henry Streib SR-4 DePauw 4:21.04 -
10 Zach Brickler SR-4 Trine 4:22.79 -
11 Alex Anderson FR-1 Trine 4:25.25 -
12 Max Morgan JR-3 DePauw 4:25.61 -
13 Nathan Furnish FR-1 Franklin 4:26.04 -
14 Caleb Abbott FR-1 DePauw 4:27.68 -
15 RJ Thalls JR-3 Hanover 4:27.97 -
16 Kaleb Gucinski SR-4 Anderson (Ind.) 4:28.38 -
17 Lucas Tutrow SO-2 Trine 4:28.70 -
18 Josh Maier SO-2 Trine 4:32.60 -
19 Elliott Gough JR-3 Franklin 4:33.44 -
20 Levi Call SO-2 Earlham 4:34.58 -
21 Caleb Boes FR-1 Trine 4:39.41 -
22 Anthony Gough FR-1 Earlham 4:39.49 -
23 Ryan Knoll JR-3 Anderson (Ind.) 4:40.03 -
24 Logan Gault FR-1 Trine 4:42.19 -
25 Justin Scott FR-1 Manchester 4:42.25 -
26 Emmit Shaughnessy SR-4 Earlham 4:42.59 -
27 Gage Guenin JR-3 Anderson (Ind.) 4:44.42 -
28 Bradley Walling SO-2 Manchester 4:46.38 -
29 Caden Clark FR-1 Manchester 4:48.20 -
30 Thomas Brita SO-2 Trine 5:00.57 -
31 Owen Rogers JR-3 Hanover 5:01.90 -
32 Ludvick Kelley SO-2 Anderson (Ind.) 5:08.90 -
33 Tristin Maloney FR-1 Franklin 5:12.11 -
34 Noah McCracken JR-3 Franklin 5:58.65 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Stuart Tournier FR-1 DePauw 3:30.36 4:07.48 4:56.98 3:45.21 10
2 Angel Perez FR-1 Wabash 4:31.88 4:09.43 3:44.49 4:31.88 8
3 Hank Glasgo FR-1 Trine 3:38.26 4:10.87 5:16.10 3:20.70 6
4 Aidan Makled SR-4 Wabash 3:03.63 4:11.54 4:29.15 4:46.76 5
5 Jack Sells JR-3 Franklin 3:08.80 4:11.73 4:26.84 3:44.04 4
6 Eduardo del Rosal FR-1 Rose-Hulman 4:51.30 4:13.30 4:46.23 3:40.38 3
7 Matt Rankin SO-2 Trine 3:10.83 4:14.43 4:57.69 4:19.52 2
9 Henry Streib SR-4 DePauw 5:10.64 4:21.04 5:05.42 5:00.20 -
12 Max Morgan JR-3 DePauw 3:11.24 4:25.61 5:39.98 3:29.84 -
17 Lucas Tutrow SO-2 Trine 4:09.90 4:28.70 5:22.44 4:01.83 -
21 Caleb Boes FR-1 Trine 5:24.12 4:39.41 5:12.94 4:56.18 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Enoch Hines FR-1 Trine 3:04.90 3:20.53 4:20.42 1
10 Zach Brickler SR-4 Trine 5:20.61 4:17.54 4:22.79 -
11 Alex Anderson FR-1 Trine 4:38.52 5:42.18 4:25.25 -
13 Nathan Furnish FR-1 Franklin 3:51.46 4:20.72 4:26.04 -
14 Caleb Abbott FR-1 DePauw 4:22.33 4:41.07 4:27.68 -
15 RJ Thalls JR-3 Hanover 4:01.18 5:34.97 4:27.97 -
18 Josh Maier SO-2 Trine 5:24.40 5:27.12 4:32.60 -
19 Elliott Gough JR-3 Franklin 3:33.29 4:36.18 4:33.44 -
20 Levi Call SO-2 Earlham 3:14.96 4:40.08 4:34.58 -
22 Anthony Gough FR-1 Earlham 3:38.01 5:27.01 4:39.49 -
25 Justin Scott FR-1 Manchester 4:39.43 5:10.48 4:42.25 -
29 Caden Clark FR-1 Manchester 5:11.26 6:11.78 4:48.20 -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Kaleb Gucinski SR-4 Anderson (Ind.) 3:32.02 3:32.02 4:39.12 5:43.53 4:52.54 4:28.38 4:01.55 -
23 Ryan Knoll JR-3 Anderson (Ind.) 3:38.43 4:00.83 3:49.63 3:46.83 4:59.64 4:40.03 5:50.04 -
24 Logan Gault FR-1 Trine 4:13.98 3:48.58 3:54.22 3:51.40 3:26.00 4:42.19 4:25.26 -
26 Emmit Shaughnessy SR-4 Earlham 4:00.21 4:31.29 5:36.29 4:34.12 3:43.25 4:42.59 3:43.25 -
27 Gage Guenin JR-3 Anderson (Ind.) 5:35.62 3:27.63 4:07.45 5:44.15 4:27.36 4:44.42 5:41.31 -
28 Bradley Walling SO-2 Manchester 3:26.20 3:31.93 4:17.75 4:20.61 4:54.98 4:46.38 4:52.11 -
30 Thomas Brita SO-2 Trine 5:18.61 3:42.43 5:06.59 3:36.41 6:12.71 5:00.57 4:45.55 -
31 Owen Rogers JR-3 Hanover 5:56.25 5:29.08 5:26.06 3:52.47 3:31.33 5:01.90 5:04.92 -
32 Ludvick Kelley SO-2 Anderson (Ind.) 5:05.82 3:45.50 6:26.13 6:07.59 5:39.79 5:08.90 5:11.99 -
33 Tristin Maloney FR-1 Franklin 6:23.90 5:40.20 4:59.63 4:00.33 3:54.09 5:12.11 4:47.15 -
34 Noah McCracken JR-3 Franklin 5:58.65 4:21.82 6:27.35 6:48.86 4:32.58 5:58.65 7:39.08 -