February 3, 2024
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Allison Hookom SO-2 Augsburg 1:02.33 1:10.56 55.28 49.40 1:07.04 41.16 58.80
2 Karla Kroschel SR-4 St. Olaf 1:14.53 1:09.72 51.09 1:01.91 58.90 53.49 1:00.10
3 McKenzie Luetmer FR-1 Gustavus Adolphus 1:05.59 54.66 54.05 1:15.31 1:15.92 46.16 1:00.73
4 Corrina Tvedt FR-1 Wis.-Stout 1:10.00 59.66 52.35 1:16.70 46.27 1:14.27 1:00.87
5 Mirjana Ganley SR-4 St. Benedict 1:17.13 1:12.11 1:10.86 1:18.38 47.03 1:13.36 1:02.70
6 Hailey Krueger FR-1 Wis.-Stout 59.10 1:03.50 47.16 1:04.76 1:00.99 1:03.50 1:02.87
7 Kaylie Raths JR-3 Wis.-Stout 1:07.52 1:10.05 48.59 1:11.31 1:12.57 58.69 1:03.10
8 Ququ Holman SR-4 St. Olaf 1:06.35 1:15.20 50.56 54.35 56.88 1:21.52 1:03.19
9 Riki Poore SR-4 St. Olaf 1:11.50 44.29 1:05.17 1:21.62 58.85 1:04.54 1:03.27
10 Isabel Fynboh SO-2 Gustavus Adolphus 1:09.35 51.37 1:08.71 45.59 52.01 48.80 1:04.21
11 Rachael Wilson FR-1 St. Olaf 1:07.53 45.66 50.81 1:17.18 1:07.53 53.38 1:04.31
12 Emma Sahly JR-3 St. Olaf 54.70 1:19.80 46.98 1:16.58 53.41 1:17.22 1:04.35
13 Grace Moravchik FR-1 Northwestern (Minn.) 59.24 59.24 1:05.04 1:21.14 1:17.27 47.65 1:04.39
14 Emerson Knapp JR-3 St. Benedict 1:09.03 59.35 1:03.87 54.19 53.55 1:05.16 1:04.51
14 Emma Dauner FR-1 St. Olaf 52.26 1:07.74 1:02.58 56.77 58.06 1:23.22 1:04.51
16 Serena Lanes JR-3 North Central (Minn.) 1:23.89 46.90 1:10.02 1:11.34 1:15.30 1:23.23 1:06.05
17 Megan Johnston FR-1 Wis.-Stout 1:24.08 53.63 1:02.89 56.27 56.94 56.27 1:06.20
18 Deshawna Hodges FR-1 North Central (Minn.) 57.37 1:14.05 1:21.39 56.71 1:06.05 1:20.06 1:06.71
19 Chloe Bjorlin FR-1 North Central (Minn.) 1:09.83 1:19.90 57.74 51.03 1:06.47 55.06 1:07.14
20 Elizabeth Strock   Minnesota Running Club 1:20.21 57.97 1:16.84 1:26.28 55.27 1:05.38 1:07.40
21 Alvine Njounang FR-1 Northwestern (Minn.) 1:07.62 1:25.21 52.07 1:06.27 57.48 1:13.71 1:07.62
22 Rachel Bergh   Minnesota Running Club 1:21.76 57.03 1:27.94 1:23.82 59.77 1:28.63 1:08.70
23 Hope Naegelen FR-1 North Central (Minn.) 55.10 1:23.34 1:17.83 52.35 1:22.65 1:18.52 1:08.87
24 Sophie Simmer FR-1 Wis.-Stout 1:21.95 1:00.05 1:23.36 1:07.82 59.34 1:04.29 1:10.64
25 Caroline Galas   Minnesota Running Club 1:34.86 1:11.15 1:24.49 1:17.08 1:14.11 1:22.27 1:14.11
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Allison Hookom SO-2 Augsburg 58.80 49.98 48.22 1:00.57
2 Karla Kroschel SR-4 St. Olaf 1:00.10 1:04.31 54.09 1:15.73
4 Corrina Tvedt FR-1 Wis.-Stout 1:00.87 1:17.31 1:06.96 1:11.22
24 Sophie Simmer FR-1 Wis.-Stout 1:10.64 1:22.65 1:00.05 1:19.83
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 McKenzie Luetmer FR-1 Gustavus Adolphus 43.12 1:13.49 43.12 43.12 1:00.73 1:16.52
5 Mirjana Ganley SR-4 St. Benedict 53.30 1:06.47 55.18 45.15 1:02.70 1:08.35
8 Ququ Holman SR-4 St. Olaf 1:10.14 1:22.15 1:07.62 51.82 1:03.19 1:04.46
16 Serena Lanes JR-3 North Central (Minn.) 1:21.25 1:25.87 1:24.55 53.50 1:06.05 1:09.36
18 Deshawna Hodges FR-1 North Central (Minn.) 1:26.06 58.04 1:24.73 1:05.38 1:06.71 1:13.39
21 Alvine Njounang FR-1 Northwestern (Minn.) 1:00.19 59.51 1:14.39 58.83 1:07.62 1:18.44
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Hailey Krueger FR-1 Wis.-Stout 1:02.87
11 Rachael Wilson FR-1 St. Olaf 1:04.31
13 Grace Moravchik FR-1 Northwestern (Minn.) 1:04.39
14 Emerson Knapp JR-3 St. Benedict 1:04.51
22 Rachel Bergh   Minnesota Running Club 1:08.70
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Kaylie Raths JR-3 Wis.-Stout 1:05.00 1:03.10 1:16.36 44.17 1:16.36 54.90 50.48
9 Riki Poore SR-4 St. Olaf 1:16.56 1:03.27 56.95 1:02.01 1:08.34 49.99 47.46
10 Isabel Fynboh SO-2 Gustavus Adolphus 53.94 1:04.21 1:01.65 56.51 1:08.71 51.37 1:17.70
20 Elizabeth Strock   Minnesota Running Club 53.25 1:07.40 1:22.23 1:00.66 1:08.75 1:15.49 1:24.25
23 Hope Naegelen FR-1 North Central (Minn.) 1:21.27 1:08.87 59.92 52.35 1:17.83 1:17.14 1:24.03
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Emma Sahly JR-3 St. Olaf 46.98 56.63 1:04.35
14 Emma Dauner FR-1 St. Olaf 1:11.61 58.71 1:04.51
17 Megan Johnston FR-1 Wis.-Stout 1:08.19 1:23.42 1:06.20
19 Chloe Bjorlin FR-1 North Central (Minn.) 47.67 1:26.61 1:07.14
25 Caroline Galas   Minnesota Running Club 56.33 1:18.56 1:14.11