March 2, 2024
|
Ponte Vedra - Ponte Vedra, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Logan Hunt FR Ponte Vedra 4:03.38 4:55.92 3:24.66 3:49.55 4:36.56 3:38.49 10
2 Gavin Voils JR Nease 3:27.21 4:28.81 4:23.21 4:26.01 4:40.01 3:49.61 8
3 Tyson Manley 8 Christs Church Academy 4:52.57 4:24.44 4:07.56 4:07.56 4:41.31 6:02.89 6
4 Hunter Shuler SO Seabreeze 3:53.53 5:03.87 5:26.38 3:25.40 4:41.36 4:58.25 5
5 Jack Reich JR Nease 3:38.60 3:55.63 5:06.61 5:43.51 4:43.89 3:41.44 4
6 Christian Norfolk SR Matanzas 4:25.32 6:05.18 5:05.26 3:42.53 4:45.29 6:05.18 3
7 Blaine Vogel SO Matanzas 3:54.28 4:31.42 4:14.28 5:45.70 4:45.70 4:57.13 2
8 Connor Doherty JR Ponte Vedra 3:30.03 4:01.68 5:48.13 3:58.80 4:47.71 6:14.03 1
9 Andrew McLane SR New Smyrna Beach 3:59.63 3:53.86 5:40.68 5:49.34 4:48.71 5:49.34 -
10 Ethan Molloy JR Menendez 5:09.64 5:27.00 3:25.46 4:40.70 4:49.38 3:48.61 -
11 Zane Harper JR Ponte Vedra 3:28.68 5:59.39 4:06.36 5:42.00 4:49.83 4:55.63 -
12 Aiden Taggart SR Fleming Island 6:05.22 3:31.59 5:27.53 5:13.04 4:49.85 5:27.53 -
13 Tyler Mess JR Ridgeview (OP) 3:43.82 4:36.83 3:32.04 4:19.16 4:54.50 4:04.44 -
14 Spencer Lawrence SR Menendez 5:21.66 6:11.83 3:56.08 4:49.20 4:55.10 3:47.23 -
15 Brendan Gallagher FR Tocoi Creek 5:28.48 6:15.82 4:50.01 3:53.78 4:55.92 4:23.37 -
16 Marcos Serrano SO Fleming Island 3:39.34 4:47.51 3:27.48 4:35.66 4:56.40 4:03.05 -
17 Thomas Ragot FR Spruce Creek 5:20.39 5:26.32 5:26.32 4:35.89 4:56.65 6:16.75 -
18 Joshua Montoya SR Ridgeview (OP) 6:06.91 5:22.17 5:16.20 5:34.10 4:58.30 4:01.63 -
19 Ray Gottschalk JR Ponte Vedra 5:52.81 4:23.12 4:11.16 5:25.90 4:58.99 3:35.28 -
20 Maddox Wick FR Tocoi Creek 6:32.51 6:17.42 4:13.63 3:34.37 5:01.93 4:40.80 -
21 Ty Obermeyer SR Orange Park 6:06.64 4:34.98 4:38.04 5:48.31 5:05.53 6:24.97 -
22 Elijah Graham JR Riverside 4:46.32 4:18.61 6:40.24 3:57.06 5:07.87 3:44.75 -
23 Griffin Clark FR St. Augustine 3:54.20 4:00.36 3:35.71 6:06.70 5:08.15 4:28.09 -
24 William Ferrell FR Ridgeview (OP) 5:27.00 4:03.71 4:59.24 3:45.20 5:08.49 4:03.71 -
25 James Klopp SO New Smyrna Beach 3:42.43 6:01.44 5:49.08 3:51.69 5:08.92 4:50.39 -
26 Jared Smith SO Menendez 4:27.54 5:57.76 5:23.54 5:51.54 5:11.09 5:42.20 -
27 Keaton DeVaul JR Fernandina Beach 3:58.33 6:00.63 5:23.00 5:23.00 5:13.59 4:26.56 -
28 Sean Stephans SO Spruce Creek 5:49.05 5:17.61 6:23.65 4:52.45 5:14.46 5:42.77 -
29 Kai Shirley SO Seabreeze 5:16.38 5:13.22 5:54.35 6:03.84 5:16.38 5:06.89 -
30 Ray Quinn FR Christs Church Academy 3:57.89 5:20.36 4:48.64 6:30.14 5:17.18 4:29.61 -
31 Christian D'Amico FR Fernandina Beach 6:30.18 4:45.50 3:51.57 3:51.57 5:17.22 5:10.88 -
32 Nicolas Segovia SO Spruce Creek 6:06.14 5:59.77 6:44.35 5:53.41 5:18.38 4:33.81 -
33 Scotty Register SO St. Augustine 6:06.17 6:58.02 6:25.61 4:28.96 5:24.04 5:46.73 -
34 Matthew Ciardi SO Matanzas 6:36.46 6:23.46 6:16.96 5:34.71 5:24.96 6:46.20 -
35 Hunter Sheppard SO Keystone Heights 4:52.53 3:50.78 5:34.78 3:50.78 5:25.03 6:49.54 -
36 Joseph Davis FR Seabreeze 4:52.83 5:15.86 5:12.57 6:05.22 5:29.02 4:59.41 -
37 Jeffrey Nobles SO Trinity Christian (Jax) 5:15.98 4:02.81 3:56.16 3:56.16 5:32.61 4:42.72 -
38 Jaden Brown SO Riverside 4:29.58 6:46.03 5:56.11 6:39.38 5:32.81 5:02.86 -
39 Adiel Almanzaenri SR St. Augustine 7:21.45 6:30.51 7:04.47 6:33.91 5:39.57 4:31.66 -
40 Bradyn Cholewa FR Yulee 6:45.60 6:52.42 7:19.69 5:13.58 5:40.84 7:02.65 -
41 Cloud Ponce de Leon FR Global Outreach Charter 4:19.19 7:09.71 6:56.07 4:43.07 5:41.04 5:27.40 -
42 Ezra Tyndall FR Harvest Community 6:36.26 6:08.69 6:46.60 7:10.72 5:44.57 4:14.99 -
43 Hayden Randle SO Trinity Christian (Jax) 6:59.79 5:07.85 6:28.30 6:21.31 5:49.82 5:32.33 -
44 Quinton Raulerson SO Christs Church Academy 7:13.94 6:59.82 7:13.94 6:59.82 5:52.79 6:28.07 -
45 Andrew Heavener SR Trinity Christian (Jax) 4:17.38 5:51.63 7:00.50 5:51.63 6:02.50 5:00.88 -
46 Chase Chambers FR Yulee 8:14.29 5:24.12 6:20.84 5:56.54 6:45.15 5:16.02 -
  Colby Green SR Ponte Vedra DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Logan Hunt FR Ponte Vedra 3:52.31 4:36.56 3:55.08 5:56.77 3:57.85 10
2 Gavin Voils JR Nease 6:04.02 4:40.01 5:05.21 5:10.82 3:49.61 8
3 Tyson Manley 8 Christs Church Academy 5:57.27 4:41.31 3:59.12 4:24.44 5:23.51 6
4 Hunter Shuler SO Seabreeze 5:29.20 4:41.36 5:54.52 4:30.11 5:48.89 5
5 Jack Reich JR Nease 5:03.77 4:43.89 5:57.71 3:58.47 5:15.12 4
6 Christian Norfolk SR Matanzas 4:53.85 4:45.29 5:02.41 4:31.03 5:28.09 3
7 Blaine Vogel SO Matanzas 5:19.99 4:45.70 4:25.71 6:11.41 4:57.13 2
8 Connor Doherty JR Ponte Vedra 4:24.70 4:47.71 5:36.62 3:30.03 4:39.08 1
9 Andrew McLane SR New Smyrna Beach 4:28.50 4:48.71 4:02.52 5:43.57 4:28.50 -
11 Zane Harper JR Ponte Vedra 6:13.88 4:49.83 3:40.27 5:33.31 4:55.63 -
12 Aiden Taggart SR Fleming Island 4:15.07 4:49.85 4:26.67 3:37.39 5:50.72 -
14 Spencer Lawrence SR Menendez 4:13.79 4:55.10 4:31.50 4:01.99 4:31.50 -
18 Joshua Montoya SR Ridgeview (OP) 4:58.30 4:58.30 4:55.32 4:28.47 5:19.19 -
19 Ray Gottschalk JR Ponte Vedra 5:55.80 4:58.99 5:58.79 5:01.98 5:55.80 -
  Colby Green SR Ponte Vedra DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Ethan Molloy JR Menendez 4:49.38 6:16.20 5:29.90 5:38.58 4:00.19 4:40.70 -
13 Tyler Mess JR Ridgeview (OP) 4:54.50 5:18.06 5:44.57 4:39.78 5:41.62 5:29.84 -
15 Brendan Gallagher FR Tocoi Creek 4:55.92 4:05.62 4:23.37 3:56.74 4:44.09 5:46.23 -
16 Marcos Serrano SO Fleming Island 4:56.40 5:26.04 3:36.38 4:47.51 4:03.05 4:14.91 -
17 Thomas Ragot FR Spruce Creek 4:56.65 3:39.53 4:47.75 5:14.45 5:29.29 6:16.75 -
20 Maddox Wick FR Tocoi Creek 5:01.93 6:20.44 6:11.38 3:43.43 4:52.88 4:07.59 -
24 William Ferrell FR Ridgeview (OP) 5:08.49 3:45.20 4:40.73 4:19.14 4:31.48 6:00.94 -
26 Jared Smith SO Menendez 5:11.09 5:42.20 4:24.43 3:40.88 4:21.32 6:44.42 -
27 Keaton DeVaul JR Fernandina Beach 5:13.59 5:01.05 4:29.69 4:04.60 6:44.54 4:39.10 -
29 Kai Shirley SO Seabreeze 5:16.38 5:03.73 6:32.32 3:41.47 4:09.94 5:38.53 -
31 Christian D'Amico FR Fernandina Beach 5:17.22 6:49.22 5:23.57 6:23.84 4:45.50 5:58.46 -
34 Matthew Ciardi SO Matanzas 5:24.96 5:28.21 6:49.45 4:23.22 6:16.96 4:58.97 -
35 Hunter Sheppard SO Keystone Heights 5:25.03 6:39.79 5:05.53 5:51.04 6:43.04 5:05.53 -
36 Joseph Davis FR Seabreeze 5:29.02 4:59.41 6:34.83 6:24.96 7:04.44 4:23.22 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Ty Obermeyer SR Orange Park 4:01.37 5:05.53 4:16.65 4:19.70 6:37.19 4:38.04 5:23.87 -
22 Elijah Graham JR Riverside 6:09.45 5:07.87 5:20.19 3:47.83 5:54.05 4:24.77 4:21.69 -
23 Griffin Clark FR St. Augustine 6:15.95 5:08.15 4:21.93 5:54.38 6:31.35 4:40.42 6:15.95 -
25 James Klopp SO New Smyrna Beach 5:49.08 5:08.92 5:02.75 4:13.32 5:21.28 5:36.73 5:39.82 -
28 Sean Stephans SO Spruce Creek 4:21.01 5:14.46 6:26.79 6:07.92 4:46.16 6:29.93 4:39.87 -
30 Ray Quinn FR Christs Church Academy 4:32.78 5:17.18 5:29.87 4:16.92 4:51.81 4:04.23 5:14.01 -
32 Nicolas Segovia SO Spruce Creek 5:59.77 5:18.38 6:18.88 5:47.04 4:33.81 6:22.06 5:02.46 -
33 Scotty Register SO St. Augustine 3:50.07 5:24.04 5:59.69 4:09.51 5:04.60 3:53.31 5:01.36 -
37 Jeffrey Nobles SO Trinity Christian (Jax) 4:06.14 5:32.61 5:49.24 6:09.20 6:35.81 6:49.11 6:55.77 -
38 Jaden Brown SO Riverside 5:26.16 5:32.81 4:19.60 6:26.06 6:52.69 4:16.27 4:42.89 -
39 Adiel Almanzaenri SR St. Augustine 4:31.66 5:39.57 7:21.45 5:19.20 5:36.18 6:33.91 5:59.95 -
40 Bradyn Cholewa FR Yulee 5:47.66 5:40.84 4:22.45 5:40.84 6:01.29 4:46.31 4:22.45 -
41 Cloud Ponce de Leon FR Global Outreach Charter 4:32.84 5:41.04 5:30.81 5:10.35 6:45.84 7:23.36 6:52.66 -
42 Ezra Tyndall FR Harvest Community 4:08.09 5:44.57 7:07.27 6:22.48 4:39.11 5:23.90 4:25.32 -
43 Hayden Randle SO Trinity Christian (Jax) 6:38.80 5:49.82 7:27.77 7:20.78 4:32.86 6:49.29 6:17.81 -
44 Quinton Raulerson SO Christs Church Academy 5:13.99 5:52.79 5:31.63 5:52.79 6:17.49 5:24.57 6:28.07 -
45 Andrew Heavener SR Trinity Christian (Jax) 7:29.50 6:02.50 7:15.00 7:44.00 4:57.25 7:51.25 4:21.00 -
46 Chase Chambers FR Yulee 8:22.39 6:45.15 6:57.31 5:20.07 6:28.95 7:58.08 8:06.18 -