February 3- 4, 2024
|
Ithaca-Athletics & Events Center - Ithaca, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC Empire 8 Liberty League MAC

Men 60m Dash Unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Luke Foster FR-1 SUNY Delhi 5.83 6.42 7.38 7.97 8.20 8.42 8.05
2 Kyle Muirhead SR-4 Scranton 9.23 9.23 7.44 9.23 8.78 5.58 7.00
3 Brandon Bandoy FR-1 Oneonta 9.30 5.58 7.44 6.55 7.59 9.16 9.30
4 Camden Buchanan FR-1 Cortland St. 9.47 5.44 7.45 9.09 7.53 8.65 7.60
5 Daniel Cruz FR-1 Cortland St. 9.27 6.73 7.47 8.67 9.19 9.34 8.30
6 Dylan Blackwell SO-2 Misericordia 9.27 9.27 7.47 8.59 6.80 7.62 5.61
7 Joseph Nettles JR-3 Nazareth 7.55 5.23 7.47 6.73 7.85 6.73 7.62
8 Elias Fuchs FR-1 Scranton 6.50 7.77 7.47 8.07 5.76 7.40 9.64
9 Kevin Andreski SO-2 Cortland St. 8.76 7.33 7.48 8.01 6.96 6.66 8.38
10 Nick Darrigo SO-2 Oneonta 8.23 5.84 7.48 9.50 6.36 8.46 5.91
11 John Tanis JR-3 Misericordia 7.19 6.22 7.49 8.32 6.89 8.09 6.97
12 Caleb Adams FR-1 Cortland St. 8.11 5.56 7.51 8.79 9.54 9.24 7.14
13 Cliff Biehl JR-3 Oneonta 6.91 9.24 7.51 6.99 5.86 7.81 7.29
14 Jon Hanna SO-2 Cortland St. 8.94 5.41 7.51 7.06 5.64 8.72 5.79
15 Marcus Jenkins SR-4 Scranton 7.37 6.02 7.52 8.58 8.73 9.10 6.32
16 Keith Green SR-4 Susquehanna 6.10 5.80 7.53 5.80 7.46 7.99 6.25
17 Mark Cappellino FR-1 Oneonta 7.48 7.03 7.55 5.89 8.69 6.80 9.29
18 Valenick Exantus SO-2 SUNY Delhi 9.38 6.96 7.56 8.02 6.35 6.66 6.35
19 Julian Palma FR-1 Cortland St. 8.71 7.35 7.57 5.61 6.67 6.51 5.61
20 Ryan Sullivan FR-1 Susquehanna 5.69 6.52 7.58 8.42 9.40 6.75 8.72
21 Drew Obernesser SO-2 Oneonta 7.67 9.49 7.59 5.92 9.80 6.84 7.67
22 Gavin Franco FR-1 Cortland St. 7.14 5.62 7.59 7.29 8.05 6.00 9.49
23 Nicholas Shukausky FR-1 Misericordia 6.57 8.09 7.63 9.39 9.47 6.87 6.57
24 Charlie Billard FR-1 Ithaca 7.22 6.76 7.68 7.30 9.99 7.84 7.91
25 Zach Piecyk SO-2 Susquehanna 8.15 6.91 7.76 9.55 6.44 9.39 5.90
26 Ethan Christophersen FR-1 Oneonta 6.68 9.24 7.76 7.45 10.01 9.78 7.07
27 Brett Jeremiah SO-2 Ithaca 5.83 8.01 7.77 8.78 8.63 5.60 8.16
28 Joshua Wan JR-3 Ithaca 8.25 9.42 7.78 8.25 6.07 6.77 7.71
29 Justin Weychert SO-2 Susquehanna 8.72 6.85 7.78 9.11 7.32 6.69 7.71
30 Jesse James FR-1 Oneonta 8.80 5.66 7.85 9.90 9.66 5.73 8.25
31 Jake Aguilar FR-1 Ithaca 9.03 7.78 7.85 7.15 7.78 7.46 9.90
32 Thomas Pinkowski FR-1 Oneonta 6.26 8.95 7.92 6.58 9.82 8.87 7.69
33 Ryan DeShane SO-2 Nazareth 6.94 7.42 7.97 6.54 6.14 7.66 7.02
34 Angelo Facciolo FR-1 Susquehanna 6.97 8.73 8.01 7.53 7.77 10.34 7.37
35 Jason Marchincin SO-2 Nazareth 6.98 6.10 8.02 8.26 8.02 7.30 10.19
36 Anthony O'Day FR-1 Susquehanna 7.76 7.44 8.08 6.79 5.82 6.55 7.03
37 Brett Atkin SO-2 Ithaca 9.98 7.95 8.11 6.57 7.14 10.06 7.55
  Narmer Johnson FR-1 Oneonta FS FS FS FS FS FS FS
Men 60m Dash Unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Caleb Adams FR-1 Cortland St. 7.66 7.51
16 Keith Green SR-4 Susquehanna 5.50 7.53
22 Gavin Franco FR-1 Cortland St. 6.68 7.59
30 Jesse James FR-1 Oneonta 10.21 7.85
33 Ryan DeShane SO-2 Nazareth 9.09 7.97
Men 60m Dash Unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
25 Zach Piecyk SO-2 Susquehanna 7.76 9.39
32 Thomas Pinkowski FR-1 Oneonta 7.92 6.97
34 Angelo Facciolo FR-1 Susquehanna 8.01 8.49
35 Jason Marchincin SO-2 Nazareth 8.02 7.86
36 Anthony O'Day FR-1 Susquehanna 8.08 10.27
37 Brett Atkin SO-2 Ithaca 8.11 9.49
Men 60m Dash Unseeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 Cliff Biehl JR-3 Oneonta 7.51 7.51
21 Drew Obernesser SO-2 Oneonta 7.59 9.80
24 Charlie Billard FR-1 Ithaca 7.68 9.60
26 Ethan Christophersen FR-1 Oneonta 7.76 9.78
27 Brett Jeremiah SO-2 Ithaca 7.77 7.77
28 Joshua Wan JR-3 Ithaca 7.78 6.31
Men 60m Dash Unseeded Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Kyle Muirhead SR-4 Scranton 7.44 7.52 7.44
7 Joseph Nettles JR-3 Nazareth 6.43 8.59 7.47
8 Elias Fuchs FR-1 Scranton 8.82 8.52 7.47
9 Kevin Andreski SO-2 Cortland St. 8.01 8.91 7.48
29 Justin Weychert SO-2 Susquehanna 7.94 7.63 7.78
  Narmer Johnson FR-1 Oneonta FS FS FS
Men 60m Dash Unseeded Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Luke Foster FR-1 SUNY Delhi 7.38
10 Nick Darrigo SO-2 Oneonta 7.48
11 John Tanis JR-3 Misericordia 7.49
17 Mark Cappellino FR-1 Oneonta 7.55
19 Julian Palma FR-1 Cortland St. 7.57
20 Ryan Sullivan FR-1 Susquehanna 7.58
23 Nicholas Shukausky FR-1 Misericordia 7.63
31 Jake Aguilar FR-1 Ithaca 7.85
Men 60m Dash Unseeded Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Brandon Bandoy FR-1 Oneonta 7.44 5.66
4 Camden Buchanan FR-1 Cortland St. 7.45 8.12
5 Daniel Cruz FR-1 Cortland St. 7.47 7.10
6 Dylan Blackwell SO-2 Misericordia 7.47 9.27
14 Jon Hanna SO-2 Cortland St. 7.51 5.71
15 Marcus Jenkins SR-4 Scranton 7.52 6.85
18 Valenick Exantus SO-2 SUNY Delhi 7.56 9.38