January 27, 2024
|
Franklin & Marshall-ASFC FH - Lancaster, PA
|
200m (Flat)

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Trevor Richwine SO-2 Dickinson 1:08.23 1:37.47 1:41.53 1:44.78 1:21.22 1:08.23
2 Jeremy Sallade FR-1 Dickinson 1:44.47 1:13.30 1:36.05 1:26.78 1:24.25 1:41.10
3 Alec Di Cesare JR-3 Lebanon Valley 1:39.71 1:17.36 1:42.28 1:43.14 1:25.95 1:27.67
4 Adam Green JR-3 Franklin & Marshall 1:14.69 1:11.21 1:39.00 1:09.48 1:26.84 1:32.05
5 Matthew Gareau SO-2 Dickinson 1:20.29 1:20.29 1:26.40 1:34.26 1:27.27 1:20.29
6 Shaun Apsley FR-1 York (Pa.) 1:36.22 1:38.85 1:45.84 1:31.85 1:27.47 1:53.72
7 Ryan O'Byrne FR-1 Lebanon Valley 1:27.58 1:44.22 1:51.23 1:06.56 1:27.58 1:17.95
8 Andres Nunez-Castaneda SO-2 Gettysburg 1:04.95 1:14.61 1:04.08 1:50.59 1:27.77 1:36.55
9 James Masterson SO-2 Dickinson 1:26.66 1:05.43 1:29.31 1:54.07 1:28.42 1:28.42
10 Jerian Batty FR-1 McDaniel 1:17.10 1:36.60 1:45.46 1:15.33 1:28.62 1:12.67
11 Seth Topfer FR-1 York (Pa.) 1:08.09 1:16.26 1:29.88 1:18.07 1:30.78 1:46.22
12 Jack Connolly FR-1 York (Pa.) 1:52.49 1:09.51 1:15.91 1:50.66 1:31.45 1:34.20
13 Jake Naddelman SR-4 Franklin & Marshall 1:37.17 1:44.51 1:18.84 1:20.67 1:31.67 1:55.51
14 Mason Meads SR-4 York (Pa.) 1:07.96 1:35.51 1:11.63 1:44.69 1:31.83 1:30.00
15 Tom Dowd SO-2 Franklin & Marshall 1:05.94 1:48.66 1:14.30 1:51.45 1:32.87 1:51.45
16 Isaiah Marshall   Unattached 1:19.56 1:42.03 1:23.31 1:50.45 1:33.60 1:35.48
17 Braden Fink JR-3 McDaniel 1:34.51 1:23.17 1:21.28 1:25.06 1:34.51 1:09.94
18 Henry Clapper FR-1 Franklin & Marshall 1:53.56 1:31.80 2:03.02 1:14.76 1:34.63 1:32.74
19 Kaydan Batty FR-1 McDaniel 1:38.76 1:28.32 1:53.96 1:18.82 1:34.96 1:55.86
20 TaZiyah Wright FR-1 York (Pa.) 1:58.08 1:27.11 2:00.01 1:31.95 1:36.78 1:31.95
21 Ben Madison   Unattached 1:24.45 1:11.84 1:15.72 1:54.55 1:37.07 1:09.89
22 James Higinbotham FR-1 Gettysburg 1:28.42 1:54.94 1:14.67 1:39.23 1:38.24 1:39.23
23 Ryseem Raeford FR-1 York (Pa.) 1:12.27 1:23.31 1:24.31 1:49.41 1:40.37 1:49.41
24 Bradley Atkinson FR-1 Eastern 1:33.19 1:13.95 1:23.06 2:00.54 1:41.29 1:50.41
25 Jamir Wesley SO-2 Gettysburg 2:12.29 1:54.99 1:58.05 1:28.54 1:41.76 2:10.26
26 Michael D'Andrea JR-3 Lancaster Bible 2:29.37 1:51.39 2:34.43 1:45.07 2:06.58 1:37.47
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Trevor Richwine SO-2 Dickinson 1:23.66 1:45.59 1:21.22 1:33.41
3 Alec Di Cesare JR-3 Lebanon Valley 1:26.81 1:00.17 1:25.95 1:13.06
7 Ryan O'Byrne FR-1 Lebanon Valley 1:23.21 1:17.95 1:27.58 1:12.70
8 Andres Nunez-Castaneda SO-2 Gettysburg 1:48.84 1:14.61 1:27.77 1:32.16
10 Jerian Batty FR-1 McDaniel 1:04.70 1:08.24 1:28.62 1:39.26
19 Kaydan Batty FR-1 McDaniel 1:22.62 1:34.96 1:34.96 1:06.48
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Jeremy Sallade FR-1 Dickinson 1:29.31 1:32.68 1:38.58 1:10.77 1:20.88 1:18.36 1:24.25
4 Adam Green JR-3 Franklin & Marshall 1:36.40 1:03.40 1:52.03 1:32.05 1:22.50 1:02.53 1:26.84
5 Matthew Gareau SO-2 Dickinson 1:02.84 1:28.15 1:51.71 1:15.06 1:28.15 1:03.71 1:27.27
6 Shaun Apsley FR-1 York (Pa.) 1:50.22 1:13.48 1:30.10 1:29.22 1:40.59 1:43.22 1:27.47
9 James Masterson SO-2 Dickinson 1:51.41 1:54.95 1:19.58 1:51.41 1:50.53 1:06.32 1:28.42
13 Jake Naddelman SR-4 Franklin & Marshall 1:26.17 1:30.76 1:24.34 1:46.34 1:38.09 1:50.01 1:31.67
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
15 Tom Dowd SO-2 Franklin & Marshall 1:33.80 1:15.23 2:00.74 1:32.87 1:38.45
16 Isaiah Marshall   Unattached 1:27.05 1:40.16 1:52.32 1:33.60 1:16.76
17 Braden Fink JR-3 McDaniel 1:48.69 1:57.20 1:35.46 1:34.51 1:42.07
18 Henry Clapper FR-1 Franklin & Marshall 1:57.35 1:39.37 1:09.08 1:34.63 1:08.14
25 Jamir Wesley SO-2 Gettysburg 1:38.71 1:25.48 1:44.82 1:41.76 2:04.15
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
21 Ben Madison   Unattached 1:34.16 1:37.07 1:46.78 1:42.90
22 James Higinbotham FR-1 Gettysburg 1:57.89 1:38.24 1:15.65 1:40.21
23 Ryseem Raeford FR-1 York (Pa.) 2:05.47 1:40.37 1:56.43 1:31.34
24 Bradley Atkinson FR-1 Eastern 1:36.23 1:41.29 1:26.10 1:18.00
26 Michael D'Andrea JR-3 Lancaster Bible 1:50.13 2:06.58 2:29.37 1:51.39
Men's 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Seth Topfer FR-1 York (Pa.) 1:30.78 1:10.81 1:55.29
12 Jack Connolly FR-1 York (Pa.) 1:31.45 1:32.37 1:31.45
14 Mason Meads SR-4 York (Pa.) 1:31.83 1:35.51 1:24.49
20 TaZiyah Wright FR-1 York (Pa.) 1:36.78 1:37.75 1:47.43