January 27, 2024
|
Franklin & Marshall-ASFC FH - Lancaster, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC NCCAA MAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Logan Betyeman FR-1 Moravian 5:40.62 5:27.21 4:28.20 4:22.84
2 Bryan Kerchner SO-2 Moravian 3:54.04 4:55.92 4:29.01 4:53.22
3 Casey Frank SR-4 Moravian 5:12.58 5:44.91 4:29.46 4:51.02
4 Owen Nahf JR-3 Moravian 5:40.77 5:21.84 4:30.45 4:19.64
5 Matthew Fick JR-3 Elizabethtown 5:33.26 4:09.27 4:30.94 4:06.56
6 Jack Sears SO-2 McDaniel 3:20.53 3:34.08 4:30.98 4:01.18
7 Jake Farrell JR-3 Moravian 3:18.02 5:25.52 4:31.26 5:41.79
8 Nathan Caldwell FR-1 Dickinson 4:15.16 4:53.16 4:31.44 4:55.87
9 Mitchell Gray SR-4 Lancaster Bible 4:31.46 5:06.75 4:31.46 3:48.03
10 Josh Mangini SR-4 Moravian 5:53.27 4:37.18 4:31.74 4:34.46
11 Ben Moseman SO-2 Dickinson 5:53.81 5:12.99 4:32.16 4:32.16
12 Colin Schweitzer SR-4 Dickinson 5:32.45 3:27.10 4:32.50 5:35.18
13 Nolan Meincke JR-3 Dickinson 4:06.22 5:33.76 4:33.57 4:44.52
14 Brock Overlander JR-3 Dickinson 4:53.44 3:42.14 4:34.24 4:31.50
15 Owen McCann JR-3 Franklin & Marshall 3:12.12 3:20.35 4:34.45 3:39.56
16 Nathan Hajel JR-3 Moravian 4:20.86 4:18.11 4:34.58 3:14.96
17 Aden Davis FR-1 Lebanon Valley 5:43.97 5:05.44 4:35.17 4:48.93
18 Lukas Walko FR-1 Lebanon Valley 3:26.56 5:55.28 4:35.41 4:43.68
19 Matthew Dietrick JR-3 Dickinson 3:29.36 3:15.59 4:35.47 4:29.96
20 Donald Miller SO-2 Lebanon Valley 3:52.13 5:34.38 4:36.34 3:32.79
21 Eric Shelton JR-3 Lebanon Valley 6:00.03 5:37.87 4:36.94 3:38.79
22 Alexander Kane SO-2 Dickinson 4:56.38 3:33.29 4:36.99 4:28.68
23 Christian Jancsarics SR-4 Moravian 5:38.16 5:15.99 4:37.18 4:28.87
24 Sebastian Montalvo FR-1 Muhlenberg 5:27.18 3:33.50 4:37.27 5:02.23
25 Michael Lorenger SO-2 Gettysburg 5:02.56 4:32.02 4:37.57 5:08.11
26 Charles Ohanian SR-4 Muhlenberg 5:10.90 5:13.68 4:37.59 5:02.58
27 Joshua Judson JR-3 Gettysburg 4:16.02 4:21.59 4:38.28 5:31.16
28 Joseph Chukoskie SO-2 Lebanon Valley 5:42.55 3:28.87 4:38.49 5:59.26
29 Joseph Allegro SO-2 Moravian 5:17.21 5:00.36 4:40.71 3:22.12
30 Alex Miller JR-3 Franklin & Marshall 5:29.90 5:15.80 4:41.96 5:29.90
31 Mason Macek FR-1 Dickinson 5:07.60 4:53.49 4:42.20 3:17.54
32 Brandon Marcelo FR-1 York (Pa.) 5:58.34 5:24.21 4:44.39 4:21.64
33 Maddon McNicholas FR-1 Gettysburg 3:22.55 4:25.31 4:45.28 4:50.99
34 Jayden Craig FR-1 Gettysburg 4:49.69 5:18.37 4:46.82 5:24.11
35 Alfonso Knoll SR-4 Franklin & Marshall 6:06.23 4:02.23 4:48.37 4:54.14
36 Geoffrey Kleinberg JR-3 Moravian 3:42.40 5:26.38 4:48.83 3:53.96
37 Liam Allen FR-1 Lebanon Valley 5:50.59 4:35.26 4:49.74 4:38.15
38 Jack Roseboom JR-3 York (Pa.) 4:04.33 5:28.69 4:50.87 5:54.87
39 Aiden Cotter FR-1 Franklin & Marshall 5:52.33 4:33.71 4:51.18 5:46.51
40 Caleb Scarborough JR-3 Lebanon Valley 4:48.91 5:33.13 4:54.80 6:05.56
41 Noah Albanese SR-4 Gettysburg 5:56.97 6:02.87 4:55.01 4:22.56
42 Gavin Hefferan FR-1 Moravian 4:05.99 4:47.48 4:56.37 3:57.10
43 Evan Feldman SO-2 Dickinson 3:55.50 4:31.27 4:58.09 6:18.58
44 Ryle Mellinger SO-2 Eastern 4:50.09 5:17.01 4:59.06 4:56.07
45 Daniel Lefko JR-3 Lancaster Bible 3:44.45 5:08.24 4:59.26 5:08.24
46 Cole Smith FR-1 Franklin & Marshall 5:24.38 6:30.46 5:00.35 5:33.39
47 William Kane FR-1 Dickinson 3:34.32 5:44.11 5:01.85 5:50.15
48 Adam Plummer FR-1 Moravian 5:51.02 4:56.55 5:02.60 5:20.76
49 Baxter Gower Hall SO-2 York (Pa.) 4:56.03 4:46.87 5:05.18 3:39.73
50 Holden Clark FR-1 Eastern 6:27.79 4:31.76 5:05.34 6:18.63
51 George Williams FR-1 Franklin & Marshall 5:55.85 5:25.17 5:06.76 4:54.49
52 Adam Horning SR-4 Lancaster Bible 5:08.17 6:35.33 5:11.28 6:41.56
53 David Orellana FR-1 York (Pa.) 5:08.01 5:14.29 5:14.29 3:49.44
54 Fabrizzio Verano Vaderrama FR-1 McDaniel 6:18.10 6:43.31 5:15.08 3:50.01
55 Penn Smith JR-3 Lebanon Valley 3:46.98 5:34.17 5:15.25 5:59.39
56 Harry Gibson FR-1 Lancaster Bible 4:38.19 4:28.71 5:16.12 6:28.83
57 Josh Penney FR-1 Dickinson 4:19.49 3:57.34 5:16.45 4:54.30
58 Dylan Benbow FR-1 Moravian 4:14.30 4:58.80 5:17.87 4:33.37
59 Jackson Gaffney SO-2 Moravian 6:35.18 6:12.87 5:18.69 4:53.20
60 Sean Irwin JR-3 McDaniel 5:51.15 5:35.19 5:19.22 6:54.99
61 Jayden Silver FR-1 Eastern 4:02.07 4:21.69 5:27.11 6:55.43
62 Joc Baldacci JR-3 McDaniel 6:15.03 5:45.42 5:28.97 4:59.37
63 Luke Tavani    Unattached 4:51.39 3:58.41 5:31.12 4:08.34
64 Gabe Somerville FR-1 York (Pa.) 5:00.86 6:55.79 5:38.04 5:31.28
65 Alek Buler FR-1 York (Pa.) 6:17.37 7:08.37 5:39.97 4:55.78
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Logan Betyeman FR-1 Moravian 5:27.21 3:18.47 3:21.15 4:28.20 4:06.75 3:18.47
2 Bryan Kerchner SO-2 Moravian 3:54.04 4:53.22 4:23.63 4:29.01 4:31.70 3:45.97
3 Casey Frank SR-4 Moravian 4:18.69 4:18.69 3:16.71 4:29.46 4:21.38 3:51.74
4 Owen Nahf JR-3 Moravian 3:49.89 3:36.36 5:05.61 4:30.45 5:08.32 3:09.32
6 Jack Sears SO-2 McDaniel 3:58.47 3:09.69 4:49.95 4:30.98 3:42.21 3:28.66
7 Jake Farrell JR-3 Moravian 4:17.70 5:52.64 4:33.98 4:31.26 3:26.16 5:25.52
11 Ben Moseman SO-2 Dickinson 5:34.76 5:23.87 3:15.96 4:32.16 4:45.77 4:56.66
13 Nolan Meincke JR-3 Dickinson 3:38.86 4:25.37 4:49.99 4:33.57 3:44.33 5:06.40
14 Brock Overlander JR-3 Dickinson 5:51.03 5:23.61 4:47.96 4:34.24 5:56.52 3:25.68
22 Alexander Kane SO-2 Dickinson 5:01.92 5:01.92 4:39.76 4:36.99 5:54.55 3:58.22
24 Sebastian Montalvo FR-1 Muhlenberg 3:50.14 4:45.59 4:34.50 4:37.27 5:54.91 5:32.73
29 Joseph Allegro SO-2 Moravian 3:24.92 4:04.22 4:57.56 4:40.71 3:41.76 5:03.17
36 Geoffrey Kleinberg JR-3 Moravian 5:14.83 4:14.17 3:33.74 4:48.83 5:40.82 4:45.95
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Matthew Fick JR-3 Elizabethtown 4:55.33 4:25.53 4:30.94
8 Nathan Caldwell FR-1 Dickinson 5:09.45 5:47.45 4:31.44
9 Mitchell Gray SR-4 Lancaster Bible 4:58.61 3:53.46 4:31.46
10 Josh Mangini SR-4 Moravian 5:17.94 5:53.27 4:31.74
12 Colin Schweitzer SR-4 Dickinson 3:48.90 3:35.28 4:32.50
15 Owen McCann JR-3 Franklin & Marshall 5:12.88 4:56.41 4:34.45
16 Nathan Hajel JR-3 Moravian 3:47.91 5:40.48 4:34.58
17 Aden Davis FR-1 Lebanon Valley 5:52.22 5:35.71 4:35.17
18 Lukas Walko FR-1 Lebanon Valley 5:13.97 5:00.20 4:35.41
20 Donald Miller SO-2 Lebanon Valley 4:25.29 4:00.42 4:36.34
21 Eric Shelton JR-3 Lebanon Valley 5:01.87 3:33.25 4:36.94
23 Christian Jancsarics SR-4 Moravian 5:21.53 3:33.43 4:37.18
26 Charles Ohanian SR-4 Muhlenberg 3:25.42 3:17.09 4:37.59
30 Alex Miller JR-3 Franklin & Marshall 4:33.51 4:41.96 4:41.96
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
19 Matthew Dietrick JR-3 Dickinson 3:40.38 3:12.83 4:35.47 5:16.79
25 Michael Lorenger SO-2 Gettysburg 4:57.00 4:09.82 4:37.57 4:57.00
27 Joshua Judson JR-3 Gettysburg 3:28.71 5:50.64 4:38.28 5:36.72
31 Mason Macek FR-1 Dickinson 4:25.27 5:47.11 4:42.20 5:18.89
32 Brandon Marcelo FR-1 York (Pa.) 4:50.08 4:04.58 4:44.39 4:44.39
33 Maddon McNicholas FR-1 Gettysburg 3:45.38 3:33.96 4:45.28 4:36.73
34 Jayden Craig FR-1 Gettysburg 5:44.19 5:41.32 4:46.82 5:18.37
35 Alfonso Knoll SR-4 Franklin & Marshall 4:28.19 5:43.16 4:48.37 5:34.51
37 Liam Allen FR-1 Lebanon Valley 4:29.46 5:44.79 4:49.74 3:48.90
38 Jack Roseboom JR-3 York (Pa.) 6:00.68 5:37.41 4:50.87 3:29.43
39 Aiden Cotter FR-1 Franklin & Marshall 3:58.77 6:15.63 4:51.18 6:03.98
41 Noah Albanese SR-4 Gettysburg 4:16.66 6:14.67 4:55.01 5:21.56
42 Gavin Hefferan FR-1 Moravian 3:39.32 3:39.32 4:56.37 3:36.35
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
28 Joseph Chukoskie SO-2 Lebanon Valley 4:19.00 4:38.49 5:14.70
40 Caleb Scarborough JR-3 Lebanon Valley 5:06.60 4:54.80 4:10.58
43 Evan Feldman SO-2 Dickinson 6:00.69 4:58.09 4:55.11
44 Ryle Mellinger SO-2 Eastern 5:14.02 4:59.06 4:47.10
45 Daniel Lefko JR-3 Lancaster Bible 6:23.06 4:59.26 3:29.49
46 Cole Smith FR-1 Franklin & Marshall 6:30.46 5:00.35 6:00.42
48 Adam Plummer FR-1 Moravian 5:38.92 5:02.60 4:17.21
49 Baxter Gower Hall SO-2 York (Pa.) 4:25.51 5:05.18 4:49.93
50 Holden Clark FR-1 Eastern 6:15.57 5:05.34 6:15.57
51 George Williams FR-1 Franklin & Marshall 4:33.02 5:06.76 4:26.89
52 Adam Horning SR-4 Lancaster Bible 4:09.03 5:11.28 4:52.61
59 Jackson Gaffney SO-2 Moravian 4:50.01 5:18.69 5:05.95
60 Sean Irwin JR-3 McDaniel 3:56.23 5:19.22 5:09.65
Men's Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
47 William Kane FR-1 Dickinson 4:07.52 5:50.15 5:10.91 5:56.19 5:16.95 6:20.34 5:01.85
53 David Orellana FR-1 York (Pa.) 4:33.44 6:39.15 4:33.44 5:39.44 5:26.87 6:10.87 5:14.29
54 Fabrizzio Verano Vaderrama FR-1 McDaniel 5:33.99 6:18.10 3:46.86 4:08.92 3:50.01 5:27.69 5:15.08
55 Penn Smith JR-3 Lebanon Valley 5:49.93 4:12.20 3:50.14 3:43.83 4:24.81 3:40.68 5:15.25
56 Harry Gibson FR-1 Lancaster Bible 4:44.51 6:41.48 6:50.96 5:16.12 6:47.80 5:19.29 5:16.12
57 Josh Penney FR-1 Dickinson 5:35.44 5:16.45 4:25.82 6:38.73 4:19.49 6:29.24 5:16.45
58 Dylan Benbow FR-1 Moravian 3:48.87 4:20.66 6:11.91 6:15.09 5:40.12 5:08.34 5:17.87
61 Jayden Silver FR-1 Eastern 5:53.28 6:45.62 4:44.59 7:01.98 5:10.76 6:03.10 5:27.11
62 Joc Baldacci JR-3 McDaniel 6:54.51 4:03.44 5:09.24 3:56.86 4:16.60 4:13.31 5:28.97
63 Luke Tavani    Unattached 4:18.28 6:34.04 5:24.50 4:08.34 6:04.24 6:57.22 5:31.12
64 Gabe Somerville FR-1 York (Pa.) 4:16.91 5:21.14 5:41.42 4:30.44 5:38.04 7:16.08 5:38.04
65 Alek Buler FR-1 York (Pa.) 6:47.97 4:59.18 6:10.57 4:01.38 4:48.98 6:54.77 5:39.97