February 2- 3, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Smilla Kolbe SO-2 North Florida 2:31.38 2:18.66 2:03.40 1:34.14 2:07.21 2:04.67
2 Ella Chandler SO-2 North Florida 2:24.27 2:42.97 2:05.57 2:32.29 2:13.58 2:40.30
3 Laura McBride JR-3 Embry-Riddle 2:10.83 2:52.64 2:12.18 2:05.43 2:14.87 2:08.13
4 Monique Whiteman SR-4 Flagler 1:46.65 2:34.51 2:52.28 1:42.55 2:16.73 2:49.55
5 Taylor Roth FR-1 Embry-Riddle 2:26.70 2:11.62 1:44.20 2:23.96 2:17.10 2:52.75
6 Maddi Hood JR-3 Flagler 2:23.35 2:59.18 2:57.80 2:30.24 2:17.83 2:04.05
7 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 2:29.83 2:56.19 2:31.22 1:44.05 2:18.73 1:59.31
8 Aoife Mahony   UNAT-Southeastern U. 2:53.90 2:14.95 2:48.34 2:07.99 2:19.12 2:05.21
9 Sarah Foreman SR-4 Southeastern U. 2:11.13 2:08.34 2:50.19 2:59.96 2:19.50 2:15.32
10 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 2:30.53 2:10.84 2:08.02 2:38.97 2:20.68 1:39.89
11 Natalie Rohm SO-2 Southeastern U. 1:56.89 2:46.18 2:47.59 2:51.82 2:20.83 2:06.75
12 Grace Feder JR-3 Southeastern U. 2:47.15 1:41.99 2:54.23 2:23.07 2:21.65 1:44.83
13 Marissa Kempf JR-3 Flagler 2:46.03 1:47.85 1:43.59 2:50.28 2:21.90 2:36.09
14 Brianna Sheppard FR-1 Southeastern U. 2:48.33 1:45.57 2:59.74 2:42.62 2:22.65 3:01.17
15 Kira Mothershed FR-1 Florida Southern 1:53.24 2:37.68 2:44.84 2:50.58 2:23.34 1:56.11
16 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 1:48.51 1:49.96 2:34.81 2:39.15 2:24.68 2:17.45
17 Aaliyah Jordan FR-1 Flagler 2:05.13 2:29.87 1:46.22 2:58.97 2:25.50 2:57.51
18 Kaitlyn Vorkapich SR-4 Southeastern U. 2:51.10 2:27.71 1:46.76 2:04.31 2:26.24 2:56.95
19 Mattison Culver SO-2 Flagler 2:07.78 3:04.24 1:46.98 2:31.56 2:28.58 2:12.24
20 Nithya Chummar JR-3 Embry-Riddle 3:11.70 3:08.70 2:41.74 2:50.73 2:29.76 1:44.84
21 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 1:54.63 2:56.48 3:10.05 2:05.19 2:30.83 2:35.36
22 Maria Persson SO-2 Embry-Riddle 2:28.72 2:16.58 2:12.03 2:19.61 2:31.75 2:56.03
23 Natalie Dempsey FR-1 Flagler 2:21.17 3:13.34 3:16.41 2:51.86 2:33.44 3:17.94
24 Rachel Hockenberry SO-2 Florida Southern 2:12.83 2:46.81 2:31.37 2:15.92 2:34.45 3:19.24
25 Grace Carpenter JR-3 Southeastern U. 2:35.98 3:16.94 2:58.04 2:13.92 2:37.55 1:51.86
26 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 2:38.18 2:28.59 2:03.03 1:59.83 2:39.77 1:51.84
27 Chloe Reed   UniversityFlorida Running Club 2:59.20 2:00.00 3:18.40 3:12.00 2:40.00 2:12.80
28 Reese Prestridge SO-2 Mobile 2:00.80 2:05.77 3:15.27 1:59.15 2:45.48 3:03.69
29 Kaely Carlson   UNAT-Southeastern U. 2:22.52 2:42.41 2:25.84 2:14.24 2:45.72 3:05.61
30 Lily Canoy Senior Unattached 3:35.70 2:49.24 3:34.04 2:09.42 2:45.92 2:50.90
31 Lily Novac FR-1 Lake-Sumter State 2:38.09 3:12.09 3:35.89 2:58.49 2:49.99 3:10.39
32 Maggie Hunt FR-1 SCAD Savannah 2:46.91 2:16.25 3:26.08 1:59.22 2:50.31 3:27.78
33 Emma Giddens SO-2 SCAD Savannah 2:05.54 2:05.54 2:55.41 3:40.13 2:51.97 3:40.13
34 Antonia Ordonez FR-1 SCAD Savannah 2:10.13 2:44.83 3:09.12 3:28.20 2:53.50 2:22.27
35 Rubianna Novac FR-1 Lake-Sumter State 3:16.60 3:59.61 3:30.94 2:31.55 3:24.79 3:41.18
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Smilla Kolbe SO-2 North Florida 2:07.21 2:25.02
2 Ella Chandler SO-2 North Florida 2:13.58 2:10.91
3 Laura McBride JR-3 Embry-Riddle 2:14.87 2:53.99
4 Monique Whiteman SR-4 Flagler 2:16.73 2:44.08
5 Taylor Roth FR-1 Embry-Riddle 2:17.10 2:36.30
6 Maddi Hood JR-3 Flagler 2:17.83 1:57.16
7 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 2:18.73 2:24.28
8 Aoife Mahony   UNAT-Southeastern U. 2:19.12 2:12.17
10 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 2:20.68 1:56.77
13 Marissa Kempf JR-3 Flagler 2:21.90 2:04.88
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Sarah Foreman SR-4 Southeastern U. 2:19.50 2:52.98 2:16.71 2:40.43 1:50.21
11 Natalie Rohm SO-2 Southeastern U. 2:20.83 1:48.44 1:41.40 2:50.41 2:37.73
12 Grace Feder JR-3 Southeastern U. 2:21.65 2:08.91 2:51.40 3:04.15 2:48.57
14 Brianna Sheppard FR-1 Southeastern U. 2:22.65 2:16.95 1:49.84 2:28.36 2:49.76
15 Kira Mothershed FR-1 Florida Southern 2:23.34 1:54.68 2:57.75 2:19.04 2:01.84
16 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 2:24.68 2:30.47 1:42.73 2:57.96 3:00.85
17 Aaliyah Jordan FR-1 Flagler 2:25.50 3:06.24 2:03.68 2:26.96 2:08.04
18 Kaitlyn Vorkapich SR-4 Southeastern U. 2:26.24 2:10.16 2:27.71 1:54.07 2:43.79
20 Nithya Chummar JR-3 Embry-Riddle 2:29.76 2:25.27 2:49.23 2:56.72 2:53.73
22 Maria Persson SO-2 Embry-Riddle 2:31.75 2:19.61 2:37.82 2:46.93 3:09.69
24 Rachel Hockenberry SO-2 Florida Southern 2:34.45 2:17.46 2:19.01 2:26.73 3:20.79
32 Maggie Hunt FR-1 SCAD Savannah 2:50.31 3:39.70 2:02.63 2:34.99 3:19.27
33 Emma Giddens SO-2 SCAD Savannah 2:51.97 2:02.10 2:46.81 2:05.54 3:38.41
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
19 Mattison Culver SO-2 Flagler 2:10.75 2:21.16 2:53.84 2:28.58
21 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 2:33.85 3:04.02 2:45.92 2:30.83
23 Natalie Dempsey FR-1 Flagler 2:04.29 3:01.06 2:13.50 2:33.44
25 Grace Carpenter JR-3 Southeastern U. 2:50.16 2:48.58 2:06.04 2:37.55
26 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 2:39.77 3:19.72 3:24.51 2:39.77
27 Chloe Reed   UniversityFlorida Running Club 1:52.00 3:10.40 2:48.00 2:40.00
28 Reese Prestridge SO-2 Mobile 2:53.76 2:07.42 3:20.23 2:45.48
29 Kaely Carlson   UNAT-Southeastern U. 2:34.12 2:07.61 2:30.81 2:45.72
30 Lily Canoy Senior Unattached 3:32.38 3:00.86 3:04.18 2:45.92
31 Lily Novac FR-1 Lake-Sumter State 3:39.29 2:21.10 3:08.69 2:49.99
34 Antonia Ordonez FR-1 SCAD Savannah 3:45.55 2:41.36 2:01.45 2:53.50
35 Rubianna Novac FR-1 Lake-Sumter State 3:43.23 3:49.37 3:10.46 3:24.79