February 2- 3, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ana Markovina SO-2 North Florida 4:19.33 5:51.74 5:30.87 4:58.08 6:03.66 5:42.80 5:42.80
2 Anna Miller SR-4 Embry-Riddle 3:45.42 4:12.47 6:18.71 5:00.56 5:48.65 5:48.65 4:42.53
3 Jada Williams SO-2 North Florida 5:36.55 3:46.41 4:29.24 5:05.95 6:16.32 4:20.06 4:47.60
4 Sarah Foreman SR-4 Southeastern U. 6:36.77 4:09.14 6:36.77 5:07.57 3:44.53 4:33.74 4:15.29
5 Abby Valley JR-3 Embry-Riddle 3:48.41 5:45.70 6:41.26 5:08.66 4:19.28 4:25.45 4:16.19
6 Clemence Treguer SO-2 Flagler 6:10.34 6:25.90 5:26.77 5:11.21 6:13.46 5:01.88 3:56.52
7 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 3:55.25 6:22.67 4:14.07 5:13.66 4:57.98 4:04.66 5:29.35
8 Jinia Johnson JR-3 Florida Southern 5:14.62 6:11.26 6:42.72 5:14.62 5:14.62 5:08.33 3:49.68
9 Rachel Hockenberry SO-2 Florida Southern 4:30.84 5:46.43 4:33.99 5:14.93 6:05.32 6:17.92 5:46.43
10 Kira Mothershed FR-1 Florida Southern 6:48.72 4:37.80 5:16.12 5:19.31 5:44.86 6:19.98 3:46.71
11 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 4:41.66 4:54.46 6:01.67 5:20.06 3:56.85 4:51.26 6:49.68
12 Aoife Mahony   UNAT-Southeastern U. 5:41.59 5:38.37 6:46.04 5:22.25 4:37.14 4:53.25 4:17.80
13 Hannah Mitchell FR-1 William Carey 4:58.22 5:34.27 6:46.36 5:27.71 4:18.89 7:06.03 5:21.16
14 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 6:37.80 5:25.48 5:18.90 5:28.76 4:13.15 5:55.06 5:25.48
15 Annika Buser FR-1 North Florida 5:48.35 5:21.81 7:07.97 5:31.76 6:34.80 4:58.59 6:18.21
16 Claire Atkins FR-1 Mobile 4:17.65 6:26.47 6:50.84 5:48.17 7:08.25 5:48.17 5:37.73
17 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 7:11.10 4:53.29 5:28.63 5:53.36 7:11.10 7:35.84 6:42.83
18 Karen Garcia SR-4 Brewton-Parker 5:39.29 6:32.86 7:22.86 5:57.14 5:35.72 6:22.14 4:24.29
19 Kaely Carlson   UNAT-Southeastern U. 5:40.28 7:56.38 4:54.91 6:18.08 5:21.37 6:21.86 6:44.55
20 Kayla Johnston SR-4 Mobile 5:57.91 8:01.07 5:30.98 6:24.85 6:40.25 5:57.91 4:44.79
21 Gracie McGee FR-1 Southeastern U. 6:53.82 5:20.12 5:47.45 6:30.39 6:06.97 6:53.82 5:51.36
22 Gianna Ennis Freshman Unattached 6:42.37 4:44.51 6:46.43 6:46.43 5:45.47 6:13.92 7:23.01
  Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ana Markovina SO-2 North Florida 4:58.08 5:24.91 4:16.35 4:13.37 5:54.72
2 Anna Miller SR-4 Embry-Riddle 5:00.56 4:48.54 4:33.51 5:00.56 3:39.41
3 Jada Williams SO-2 North Florida 5:05.95 5:57.97 6:25.50 4:10.88 5:33.49
4 Sarah Foreman SR-4 Southeastern U. 5:07.57 6:21.39 4:39.89 5:22.95 3:59.91
5 Abby Valley JR-3 Embry-Riddle 5:08.66 4:03.85 3:48.41 3:51.50 5:33.36
6 Clemence Treguer SO-2 Flagler 5:11.21 4:58.77 6:04.12 3:56.52 4:30.76
7 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 5:13.66 5:13.66 4:57.98 6:22.67 5:29.35
8 Jinia Johnson JR-3 Florida Southern 5:14.62 6:04.96 6:36.43 4:08.55 5:11.48
9 Rachel Hockenberry SO-2 Florida Southern 5:14.93 5:11.78 4:33.99 5:02.34 4:02.50
10 Kira Mothershed FR-1 Florida Southern 5:19.31 5:48.05 3:43.52 5:00.16 4:05.87
12 Aoife Mahony   UNAT-Southeastern U. 5:22.25 6:36.37 6:20.26 6:36.37 6:36.37
15 Annika Buser FR-1 North Florida 5:31.76 4:32.05 3:58.87 5:45.03 6:48.07
  Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle DNF DNF DNF DNF DNF
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 6:24.08 5:10.46 4:06.45 5:20.06
13 Hannah Mitchell FR-1 William Carey 4:58.22 5:24.44 4:05.79 5:27.71
14 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 4:55.89 5:09.04 3:50.14 5:28.76
16 Claire Atkins FR-1 Mobile 5:27.28 5:23.80 6:05.58 5:48.17
17 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 5:28.63 6:25.17 6:03.96 5:53.36
18 Karen Garcia SR-4 Brewton-Parker 7:08.57 6:29.29 6:29.29 5:57.14
19 Kaely Carlson   UNAT-Southeastern U. 5:25.15 5:55.40 7:56.38 6:18.08
20 Kayla Johnston SR-4 Mobile 6:32.55 7:11.04 6:24.85 6:24.85
21 Gracie McGee FR-1 Southeastern U. 5:08.41 5:43.55 5:59.16 6:30.39
22 Gianna Ennis Freshman Unattached 7:59.59 7:14.88 5:33.28 6:46.43