February 2- 3, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Vincent Crisp   Under Armour 1:17.81 2:10.42 2:09.32 1:49.59
2 Robert Pedroza JR-3 North Florida 2:19.46 1:30.76 1:39.62 1:50.68
3 Cass Elliott   Under Armour 800 1:36.44 2:19.68 1:53.07 1:50.85
4 Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle 1:21.65 1:33.96 2:19.82 1:51.85
5 Ryan Douihech SO-2 North Florida 1:30.06 1:52.86 1:28.92 1:54.00
6 Ladarius Tellis JR-3 North Florida 1:49.57 1:50.71 1:49.57 1:54.13
7 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 1:22.46 2:16.28 2:26.59 1:54.52
8 Luke Larkin SO-2 Flagler 1:53.41 2:11.74 1:56.85 1:54.55
9 Brandon Knieja JR-3 Flagler 1:25.04 1:22.75 2:00.67 1:54.92
10 Dwayne Edwards   Unattached 1:47.28 1:49.59 1:49.59 1:55.35
11 Simon DeVoss Sophomore Unattached 2:04.09 2:29.84 1:37.16 1:57.06
12 Charles Hruda SR-4 Embry-Riddle 2:05.84 2:17.60 2:16.42 1:57.60
13 Thomas Weiler SR-4 North Florida 2:14.15 2:14.15 1:51.79 1:57.67
14 Drake Stephan SO-2 Embry-Riddle 2:15.09 2:09.17 1:44.28 1:58.50
15 Cody Smith   Unattached 2:24.78 2:24.78 2:20.03 1:58.67
16 Jadon Rountree JR-3 Savannah State 1:52.16 2:35.11 1:54.54 1:59.31
17 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 2:23.48 1:34.46 1:34.46 1:59.56
18 Miguel Bankston FR-1 William Carey 1:56.19 1:56.19 2:03.38 1:59.78
19 Jonathan Fitzgerald JR-3 Southeastern U. 1:27.45 2:12.97 1:27.45 1:59.79
20 Juan Osorio SO-2 Edward Waters 2:25.03 2:04.66 2:16.64 1:59.86
21 Houston Harper FR-1 Flagler 1:51.47 1:32.30 2:09.45 1:59.86
22 Lance Paquette SR-4 Mobile 1:49.09 1:34.70 2:15.46 1:59.87
23 Alex Beeler SO-2 William Carey 2:20.29 2:16.69 2:32.28 1:59.90
24 Nathan Sury FR-1 William Carey 2:34.75 2:26.36 1:40.77 1:59.96
25 Anton Jones FR-1 Warner 2:01.45 1:50.62 1:33.79 2:00.24
26 Josh Sea FR-1 Flagler 2:08.74 2:32.80 1:33.85 2:00.31
27 Anthony Ferrie FR-1 Brewton-Parker 1:30.27 1:27.86 2:09.98 2:00.35
28 Trevor Cross Sophomore Unattached 2:13.42 1:54.02 2:04.93 2:01.29
29 Hector Perez SO-2 Warner 2:34.61 2:28.53 1:39.83 2:01.74
30 Jack Brooks FR-1 Embry-Riddle 1:43.02 2:38.21 2:02.64 2:02.64
31 Zachery Russell FR-1 Warner 1:58.42 1:27.58 1:41.15 2:03.35
32 Lash Bradshaw FR-1 Lake-Sumter State 2:18.27 1:41.23 2:02.22 2:03.45
33 Dylan Royal FR-1 Lake-Sumter State 1:42.10 2:29.42 2:04.51 2:04.51
34 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 1:28.56 2:32.16 2:03.48 2:04.72
35 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 2:41.45 2:16.22 1:43.43 2:06.13
36 Ronnie Aeschleman Sophomore Unattached 1:40.29 2:29.81 1:32.68 2:06.95
37 Javon Lee JR-3 William Carey 2:41.50 1:34.10 2:42.77 2:07.16
38 Joshua Cargill FR-1 Lake-Sumter State 1:48.42 1:45.87 1:34.39 2:07.55
39 Elijah Carpenter SO-2 Southeastern U. 1:52.36 2:33.22 1:47.26 2:07.68
40 Xavier Rios JR-3 Warner 1:44.27 1:39.12 2:46.05 2:08.72
41 Jordan Hackett SR-4 Brewton-Parker 2:10.03 2:33.44 2:39.94 2:10.03
42 Eric Smith JR-3 Brewton-Parker 2:43.44 1:47.22 2:06.83 2:10.75
43 Tyler Moody FR-1 Southeastern U. 1:57.80 1:59.13 2:28.25 2:12.36
44 Jacob Littleton Sophomore Unattached 2:39.52 2:17.89 2:27.35 2:15.18
45 Trey Reid FR-1 Brewton-Parker 2:24.02 2:03.86 2:35.55 2:24.02
  Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Vincent Crisp   Under Armour 2:08.22 1:49.59
2 Robert Pedroza JR-3 North Florida 2:11.71 1:50.68
3 Cass Elliott   Under Armour 800 2:04.16 1:50.85
4 Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle 1:56.33 1:51.85
5 Ryan Douihech SO-2 North Florida 2:11.10 1:54.00
6 Ladarius Tellis JR-3 North Florida 1:31.31 1:54.13
7 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 2:20.86 1:54.52
8 Luke Larkin SO-2 Flagler 2:11.74 1:54.55
13 Thomas Weiler SR-4 North Florida 1:37.67 1:57.67
  Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle DNF DNF
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Brandon Knieja JR-3 Flagler 1:54.92 1:59.52 2:06.42
10 Dwayne Edwards   Unattached 1:55.35 1:47.28 2:16.12
11 Simon DeVoss Sophomore Unattached 1:57.06 1:54.72 2:26.33
12 Charles Hruda SR-4 Embry-Riddle 1:57.60 2:27.00 2:28.18
14 Drake Stephan SO-2 Embry-Riddle 1:58.50 1:38.36 2:26.94
15 Cody Smith   Unattached 1:58.67 1:56.30 2:04.61
19 Jonathan Fitzgerald JR-3 Southeastern U. 1:59.79 2:09.38 2:32.14
22 Lance Paquette SR-4 Mobile 1:59.87 1:49.09 2:29.84
23 Alex Beeler SO-2 William Carey 1:59.90 1:45.52 2:33.48
26 Josh Sea FR-1 Flagler 2:00.31 2:30.39 2:13.55
28 Trevor Cross Sophomore Unattached 2:01.29 2:36.47 2:26.76
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Jadon Rountree JR-3 Savannah State 2:24.37 1:59.31
17 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 2:18.69 1:59.56
18 Miguel Bankston FR-1 William Carey 1:26.25 1:59.78
20 Juan Osorio SO-2 Edward Waters 1:33.49 1:59.86
21 Houston Harper FR-1 Flagler 1:55.07 1:59.86
24 Nathan Sury FR-1 William Carey 2:14.36 1:59.96
27 Anthony Ferrie FR-1 Brewton-Parker 1:44.71 2:00.35
30 Jack Brooks FR-1 Embry-Riddle 1:33.21 2:02.64
34 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 2:09.71 2:04.72
35 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 2:20.01 2:06.13
36 Ronnie Aeschleman Sophomore Unattached 1:44.10 2:06.95
37 Javon Lee JR-3 William Carey 1:44.28 2:07.16
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Anton Jones FR-1 Warner 2:00.24
29 Hector Perez SO-2 Warner 2:01.74
31 Zachery Russell FR-1 Warner 2:03.35
32 Lash Bradshaw FR-1 Lake-Sumter State 2:03.45
33 Dylan Royal FR-1 Lake-Sumter State 2:04.51
38 Joshua Cargill FR-1 Lake-Sumter State 2:07.55
39 Elijah Carpenter SO-2 Southeastern U. 2:07.68
40 Xavier Rios JR-3 Warner 2:08.72
41 Jordan Hackett SR-4 Brewton-Parker 2:10.03
42 Eric Smith JR-3 Brewton-Parker 2:10.75
43 Tyler Moody FR-1 Southeastern U. 2:12.36
44 Jacob Littleton Sophomore Unattached 2:15.18
45 Trey Reid FR-1 Brewton-Parker 2:24.02