February 2- 3, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sabrina Southerland   Under Armour 1:16.69 1:52.41 1:27.14 1:35.86 1:15.82 1:52.41
2 Maria Simancas SR-4 William Carey 1:33.93 1:10.68 1:33.00 1:42.30 1:37.65 1:24.63
3 Laura McBride JR-3 Embry-Riddle 1:35.28 1:20.99 1:35.28 1:24.80 1:39.10 1:44.81
4 Maria Tirado FR-1 William Carey 1:57.54 1:48.94 1:35.56 1:43.21 1:27.92 1:11.67
5 Melissa Gripacus SO-2 Keiser 1:15.73 1:33.94 1:35.85 1:41.61 1:40.65 1:54.07
6 Marie Marc JR-3 Keiser 1:19.91 1:27.80 1:38.65 1:30.76 2:07.26 1:54.44
7 Victoria Valdez JR-3 South Florida 1:56.83 1:53.83 1:39.85 1:31.87 1:36.86 1:41.85
8 Sydni Studesville FR-1 South Florida 1:37.50 2:00.86 1:41.56 1:27.35 1:40.55 1:17.19
9 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 1:52.12 1:26.64 1:41.92 2:00.27 1:15.42 1:57.21
10 Elizabeth York JR-3 Tampa 2:03.75 2:06.84 1:43.12 1:18.38 1:51.37 1:28.69
11 Daniela Logrono FR-1 Keiser 2:07.17 1:51.14 1:46.86 2:12.51 1:15.87 1:51.14
12 Karen Garcia SR-4 Brewton-Parker 2:06.08 1:43.45 1:47.76 2:17.94 1:41.30 1:54.23
13 Ziona Harris FR-1 Brewton-Parker 1:36.78 1:27.98 1:49.97 1:56.57 1:37.88 1:35.68
14 Amari Graham JR-3 Southeastern U. 2:20.19 1:31.24 1:51.26 1:30.12 1:41.25 2:04.62
15 Sammya Brown SO-2 Edward Waters 1:21.79 1:35.24 1:52.04 2:18.93 1:18.43 2:06.61
16 Grace Carpenter JR-3 Southeastern U. 2:01.40 1:42.54 1:57.86 1:22.51 1:44.90 1:55.51
17 Di-Raphaelle Nelson SO-2 Edward Waters 1:43.19 2:33.01 1:58.61 1:47.94 1:30.15 1:46.75
18 Abnelle Jean Louis JR-3 Edward Waters 2:29.59 2:19.53 2:05.70 1:36.79 2:11.99 2:10.73
19 Sanya Joseph SO-2 Edward Waters 1:30.98 1:51.19 2:06.35 2:00.04 2:00.04 1:49.93
  Da'Mariona Goggins SO-2 Edward Waters DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sabrina Southerland   Under Armour 1:47.19 1:27.14 1:52.41 1:28.89
2 Maria Simancas SR-4 William Carey 1:36.72 1:33.00 1:16.26 1:23.70
4 Maria Tirado FR-1 William Carey 1:13.59 1:35.56 1:13.59 1:38.43
7 Victoria Valdez JR-3 South Florida 1:29.87 1:39.85 1:10.90 1:18.89
Women's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Laura McBride JR-3 Embry-Riddle 1:49.58 1:54.34 1:35.28 1:47.67 1:43.86 1:50.53
5 Melissa Gripacus SO-2 Keiser 1:21.48 1:57.90 1:35.85 1:33.94 1:20.52 1:07.10
6 Marie Marc JR-3 Keiser 1:14.98 1:53.45 1:38.65 1:18.92 2:08.25 1:36.68
8 Sydni Studesville FR-1 South Florida 2:05.94 1:17.19 1:41.56 2:12.03 2:10.00 2:05.94
10 Elizabeth York JR-3 Tampa 1:36.94 2:10.97 1:43.12 1:13.22 2:06.84 1:31.78
Women's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 1:41.92 1:14.41 1:14.41
14 Amari Graham JR-3 Southeastern U. 1:51.26 2:02.39 1:22.34
15 Sammya Brown SO-2 Edward Waters 1:52.04 1:48.68 2:08.85
16 Grace Carpenter JR-3 Southeastern U. 1:57.86 2:01.40 1:57.86
17 Di-Raphaelle Nelson SO-2 Edward Waters 1:58.61 2:27.08 2:29.45
18 Abnelle Jean Louis JR-3 Edward Waters 2:05.70 1:51.88 1:56.91
Women's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Daniela Logrono FR-1 Keiser 2:15.72 1:39.38 1:46.86 1:22.29
12 Karen Garcia SR-4 Brewton-Parker 1:46.69 1:41.30 1:47.76 1:49.92
13 Ziona Harris FR-1 Brewton-Parker 1:54.37 1:42.28 1:49.97 1:59.87
19 Sanya Joseph SO-2 Edward Waters 1:53.72 2:37.94 2:06.35 1:28.45
  Da'Mariona Goggins SO-2 Edward Waters DNF DNF DNF DNF