February 2- 3, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Aidan O'Gorman   UNAT-North Florida 4:09.74 4:33.98 3:57.61 4:02.46
2 Robert Pedroza JR-3 North Florida 5:00.73 4:19.16 5:05.62 4:04.49
3 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 3:39.78 4:34.73 4:42.22 4:09.75
4 Will Stone SO-2 Flagler 4:45.98 5:16.09 3:13.17 4:10.86
5 Simon DeVoss Sophomore Unattached 3:01.93 3:32.26 4:02.58 4:12.68
6 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 4:07.94 5:26.37 4:58.54 4:13.00
7 Gavin O'Brien SO-2 North Florida 5:26.49 5:26.49 4:15.62 4:13.09
8 Thomas Weiler SR-4 North Florida 3:22.96 5:27.26 4:46.67 4:13.69
9 Joel Nesi SR-4 Flagler 4:00.12 4:28.22 3:52.45 4:15.44
10 Ryan Ziskinder Junior Unattached 3:49.78 5:17.55 3:00.72 4:18.17
11 William Sinclair SR-4 North Florida 4:22.53 3:12.35 4:19.93 4:19.93
12 Andrew Mahorner FR-1 North Florida 4:27.77 3:14.98 4:56.37 4:19.97
13 Ben Tary FR-1 North Florida 3:24.25 4:42.81 4:58.52 4:21.86
14 Jared Falchook   Unattached 5:22.85 5:01.86 4:04.11 4:22.48
15 Aiden Redmond SO-2 Florida Southern 3:11.66 5:12.43 4:51.42 4:22.54
16 Joey Jones SO-2 Mobile 4:52.64 3:41.46 5:29.55 4:23.64
17 Christian Ruocco SO-2 North Florida 4:08.15 4:26.63 4:10.79 4:23.99
18 Colton Lawson FR-1 North Florida 4:19.43 5:28.97 4:51.52 4:27.45
19 Logan Burch SO-2 Flagler 5:42.51 5:02.37 4:08.85 4:27.58
20 Timothy Sterkel Junior Unattached 5:01.46 4:07.63 4:26.47 4:29.16
21 Seth Augustynowski SO-2 Florida Southern 3:27.92 5:26.73 4:59.73 4:30.02
22 James Simpson SO-2 Florida Southern 5:55.62 5:28.26 3:47.05 4:33.55
23 Caleb Floresta FR-1 Warner 4:24.16 3:31.88 5:24.69 4:35.16
24 Jordan Hierholzer SO-2 Southeastern U. 4:06.63 5:40.85 4:03.86 4:37.11
25 Gavin Wheat FR-1 William Carey 4:51.57 3:56.03 3:25.49 4:37.68
26 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 4:39.83 3:37.64 3:37.64 4:42.65
27 Owen Jensen JR-3 William Carey 5:16.71 3:25.43 5:02.44 4:45.32
28 Jonah Galli FR-1 Brewton-Parker 5:46.10 4:48.41 3:50.73 4:48.41
29 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 3:41.91 4:14.03 3:33.15 4:51.98
30 Jacob Hackenberry SO-2 Brewton-Parker 4:29.36 4:58.64 3:57.16 4:52.78
31 Derick Gomez FR-1 Webber 3:39.31 4:59.33 4:32.66 4:56.36
32 Jacob Littleton Sophomore Unattached 4:47.13 5:31.99 5:34.98 4:59.09
33 Nathan Holmes Freshman The Pack Endurance 5:30.02 4:15.01 5:15.01 5:00.01
34 Joe Angotti   UniversityFlorida Running Club 5:37.78 5:22.71 4:13.34 5:01.59
35 Andrew Rodriguez SO-2 Webber 5:07.96 3:46.44 5:14.00 5:01.92
36 Kyle Olson   Unattached 3:44.09 6:26.79 5:13.11 5:06.97
37 Gavin Anthony   UniversityFlorida Running Club 5:59.15 6:02.25 3:52.21 5:09.61
38 Brandon Williams JR-3 Brewton-Parker 4:16.83 7:30.33 5:48.31 5:51.82
  Onix Ortiz JR-3 North Florida DNF DNF DNF DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Aidan O'Gorman   UNAT-North Florida 4:02.46 4:14.59 5:00.65
2 Robert Pedroza JR-3 North Florida 4:04.49 4:14.27 4:31.39
3 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 4:09.75 4:12.25 3:04.82
4 Will Stone SO-2 Flagler 4:10.86 4:18.39 3:20.69
5 Simon DeVoss Sophomore Unattached 4:12.68 4:17.74 4:02.58
6 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 4:13.00 3:47.70 3:42.64
7 Gavin O'Brien SO-2 North Florida 4:13.09 4:28.28 4:58.65
8 Thomas Weiler SR-4 North Florida 4:13.69 4:49.21 3:50.86
9 Joel Nesi SR-4 Flagler 4:15.44 4:20.55 3:47.35
11 William Sinclair SR-4 North Florida 4:19.93 4:56.32 4:25.13
  Onix Ortiz JR-3 North Florida DNF DNF DNF
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Ryan Ziskinder Junior Unattached 5:20.13 4:18.17 4:23.34 4:00.10 3:52.36 5:27.88
12 Andrew Mahorner FR-1 North Florida 3:33.18 4:19.97 3:01.98 4:04.38 4:27.77 5:27.57
13 Ben Tary FR-1 North Florida 4:27.10 4:21.86 4:32.34 5:40.42 4:14.01 3:11.16
14 Jared Falchook   Unattached 5:01.86 4:22.48 3:35.24 3:16.86 3:29.99 3:50.99
15 Aiden Redmond SO-2 Florida Southern 4:56.67 4:22.54 5:33.43 5:01.93 5:17.68 4:30.42
16 Joey Jones SO-2 Mobile 5:40.10 4:23.64 3:41.46 4:47.37 5:32.19 4:44.74
17 Christian Ruocco SO-2 North Florida 5:06.23 4:23.99 4:31.91 5:32.63 5:08.87 5:40.55
18 Colton Lawson FR-1 North Florida 5:04.90 4:27.45 3:12.57 5:39.67 5:23.62 5:39.67
20 Timothy Sterkel Junior Unattached 5:28.38 4:29.16 3:32.64 4:56.08 4:31.86 4:53.39
21 Seth Augustynowski SO-2 Florida Southern 5:07.83 4:30.02 3:44.12 5:51.03 3:30.62 5:32.13
25 Gavin Wheat FR-1 William Carey 4:26.58 4:37.68 3:53.26 4:21.02 3:28.26 4:07.14
26 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 4:03.08 4:42.65 5:53.32 4:34.17 4:17.22 5:05.27
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
19 Logan Burch SO-2 Flagler 5:45.18 4:59.69 4:27.58
22 James Simpson SO-2 Florida Southern 4:00.73 3:30.64 4:33.55
23 Caleb Floresta FR-1 Warner 5:35.70 3:34.63 4:35.16
24 Jordan Hierholzer SO-2 Southeastern U. 5:43.62 3:30.61 4:37.11
27 Owen Jensen JR-3 William Carey 6:05.21 4:48.18 4:45.32
28 Jonah Galli FR-1 Brewton-Parker 5:23.02 5:02.83 4:48.41
29 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 5:00.74 5:00.74 4:51.98
30 Jacob Hackenberry SO-2 Brewton-Parker 4:08.87 5:27.92 4:52.78
32 Jacob Littleton Sophomore Unattached 3:35.35 4:23.20 4:59.09
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
31 Derick Gomez FR-1 Webber 3:30.42 5:05.25 4:56.36 6:13.42 3:39.31 3:33.38
33 Nathan Holmes Freshman The Pack Endurance 4:54.01 5:54.02 5:00.01 3:48.01 4:15.01 3:33.01
34 Joe Angotti   UniversityFlorida Running Club 4:01.28 4:40.48 5:01.59 6:13.98 4:37.47 4:40.48
35 Andrew Rodriguez SO-2 Webber 5:10.98 5:07.96 5:01.92 5:35.14 5:41.17 4:16.64
36 Kyle Olson   Unattached 6:20.65 3:56.37 5:06.97 6:20.65 4:08.65 4:45.49
37 Gavin Anthony   UniversityFlorida Running Club 6:02.25 3:36.73 5:09.61 5:31.29 5:00.33 4:38.65
38 Brandon Williams JR-3 Brewton-Parker 7:37.37 7:02.19 5:51.82 7:19.78 5:06.09 6:30.52