January 26-27, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Gabe McConville JR-3 Tampa 5:13.97 3:41.03 2:58.33 4:11.17 3:05.87
2 Will Stone SO-2 Flagler 3:49.05 5:19.66 5:17.15 4:11.70 3:54.09
3 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 5:27.52 2:57.73 3:56.12 4:13.89 4:13.89
4 Joel Nesi SR-4 Flagler 4:54.74 4:00.92 5:28.06 4:16.29 4:26.55
5 Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle 5:18.91 4:04.33 4:42.90 4:17.18 3:43.75
6 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 4:28.86 3:03.55 3:00.97 4:18.52 4:13.35
7 Brennen Popik SO-2 Tampa 5:36.21 3:45.00 4:13.45 4:18.62 3:42.42
8 John Carbone FR-1 Flagler 5:04.03 4:04.26 4:56.23 4:19.85 4:43.24
9 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 4:55.43 5:32.03 5:18.96 4:21.44 4:58.05
10 Cason Meyer   Unattached 3:39.80 5:23.08 3:31.86 4:24.82 5:41.62
11 Malik Millet Sophomore Freedom Running Club 3:53.10 5:25.81 5:33.75 4:24.88 3:55.75
12 Brandon Knieja JR-3 Flagler 5:34.75 5:16.01 5:26.72 4:27.80 4:51.91
13 Parker Doll FR-1 St. Thomas (Fla.) 3:43.95 4:35.22 4:10.94 4:29.82 5:02.20
14 Matthew Matson Freshman Unattached 4:39.60 4:36.88 5:36.60 4:31.45 5:01.31
15 Juan Osorio SO-2 Edward Waters 4:04.71 5:09.96 4:12.86 4:31.89 5:07.24
16 Jabes Jimenez JR-3 St. Thomas (Fla.) 4:29.48 4:45.81 4:04.98 4:32.20 5:34.81
17 Jack Brooks FR-1 Embry-Riddle 5:13.37 3:13.47 5:10.64 4:32.49 5:35.17
18 Justin Tomison SR-4 Thomas (Ga.) 3:21.76 3:43.58 4:10.84 4:32.65 4:40.83
19 Joey Buehner SR-4 Tampa 4:57.92 4:16.92 4:49.72 4:33.32 5:03.39
20 Jacob Delong FR-1 Southeastern U. 5:01.13 5:36.72 3:41.74 4:33.75 4:06.38
21 Matthew Seibel SO-2 St. Thomas (Fla.) 4:47.78 3:17.33 5:39.85 4:34.07 4:53.26
22 Joshua Shields JR-3 Southeastern U. 5:33.77 5:39.33 4:46.49 4:38.14 4:21.46
23 David Milburn SR-4 Southeastern U. 5:36.84 4:52.30 4:38.38 4:38.38 3:48.28
24 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 5:09.06 3:39.96 5:45.26 4:38.43 4:35.65
25 Caleb Floresta FR-1 Warner 5:31.60 6:02.25 5:48.32 4:38.65 4:13.58
26 Jake Kramer Sophomore Unattached 3:37.57 4:50.09 4:30.57 4:38.93 5:54.25
27 Thomas Tyler Sophomore Unattached 4:42.40 5:16.29 3:57.22 4:42.40 5:21.94
28 Jonathan Fitzgerald JR-3 Southeastern U. 5:13.38 5:16.23 5:36.17 4:44.89 3:42.22
29 Caleb Tilford   Unattached 4:54.49 5:28.80 3:28.72 4:45.91 3:51.59
30 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 3:22.12 3:33.67 5:26.28 4:48.74 5:26.28
31 Ronnie Aeschleman Sophomore Unattached 5:38.67 6:10.51 5:47.36 4:49.46 4:34.99
32 Jonah Galli FR-1 Brewton-Parker 5:56.61 3:43.24 3:34.54 4:49.92 4:58.62
33 DJ Christensen SO-2 Brewton-Parker 5:34.45 4:07.20 3:26.49 4:50.82 4:07.20
34 Jacob Littleton Sophomore Unattached 4:07.41 4:13.23 4:21.97 4:51.07 4:13.23
35 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 3:54.23 3:54.23 5:04.50 4:52.78 5:16.21
36 Leonidha Budo Senior St. Pete Mad Dogs 5:26.46 6:09.99 3:59.40 5:10.91 6:37.97
37 Randall Luke   Unattached 5:18.34 6:37.93 5:59.73 5:18.34 3:55.58
  Luke Larkin SO-2 Flagler DNF DNF DNF DNF DNF
  Larry Degraffread SR-4 Edward Waters DNF DNF DNF DNF DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Gabe McConville JR-3 Tampa 4:31.27 4:31.27 4:11.17 4:23.73 3:33.50
2 Will Stone SO-2 Flagler 4:21.77 4:49.46 4:11.70 2:56.19 4:04.15
3 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 4:59.59 3:15.50 4:13.89 4:18.97 5:14.83
4 Joel Nesi SR-4 Flagler 3:30.16 3:45.54 4:16.29 3:01.97 3:58.35
5 Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle 4:01.75 3:43.75 4:17.18 5:24.05 3:07.75
6 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 3:16.48 4:18.52 4:18.52 4:36.62 3:34.58
8 John Carbone FR-1 Flagler 3:14.89 3:35.68 4:19.85 3:17.49 5:35.21
9 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 4:03.14 3:42.23 4:21.44 5:16.35 4:03.14
12 Brandon Knieja JR-3 Flagler 5:29.40 4:19.77 4:27.80 5:24.04 4:33.16
19 Joey Buehner SR-4 Tampa 3:35.93 4:05.99 4:33.32 4:16.92 4:41.52
  Luke Larkin SO-2 Flagler DNF DNF DNF DNF DNF
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Brennen Popik SO-2 Tampa 3:50.18 4:18.62 3:37.24 5:33.62
10 Cason Meyer   Unattached 4:40.71 4:24.82 4:56.60 3:23.92
11 Malik Millet Sophomore Freedom Running Club 4:11.64 4:24.88 4:08.99 3:13.37
14 Matthew Matson Freshman Unattached 4:26.02 4:31.45 3:42.59 5:06.74
17 Jack Brooks FR-1 Embry-Riddle 4:37.94 4:32.49 5:05.19 4:29.77
18 Justin Tomison SR-4 Thomas (Ga.) 3:57.21 4:32.65 5:13.55 4:43.56
20 Jacob Delong FR-1 Southeastern U. 3:52.69 4:33.75 4:20.07 3:52.69
24 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 3:53.89 4:38.43 5:00.71 3:28.83
26 Jake Kramer Sophomore Unattached 5:15.19 4:38.93 5:12.41 4:50.09
27 Thomas Tyler Sophomore Unattached 3:34.63 4:42.40 4:42.40 3:57.22
31 Ronnie Aeschleman Sophomore Unattached 4:06.04 4:49.46 5:12.62 3:48.68
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Parker Doll FR-1 St. Thomas (Fla.) 4:27.13 4:32.52 4:16.33 4:29.82 3:14.27
15 Juan Osorio SO-2 Edward Waters 4:34.61 5:18.12 4:59.08 4:31.89 5:31.71
16 Jabes Jimenez JR-3 St. Thomas (Fla.) 3:48.65 4:24.04 3:45.93 4:32.20 4:37.65
21 Matthew Seibel SO-2 St. Thomas (Fla.) 5:39.85 5:48.07 5:06.96 4:34.07 3:25.56
22 Joshua Shields JR-3 Southeastern U. 5:00.40 5:47.68 4:40.93 4:38.14 5:05.96
23 David Milburn SR-4 Southeastern U. 4:02.19 4:52.30 4:21.68 4:38.38 4:04.98
25 Caleb Floresta FR-1 Warner 5:45.53 4:58.16 3:45.71 4:38.65 3:37.35
28 Jonathan Fitzgerald JR-3 Southeastern U. 5:44.72 5:27.63 4:44.89 4:44.89 5:33.33
29 Caleb Tilford   Unattached 4:28.76 6:08.83 4:28.76 4:45.91 5:40.24
30 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 3:56.77 4:14.10 4:42.97 4:48.74 4:28.53
32 Jonah Galli FR-1 Brewton-Parker 5:59.50 5:47.91 4:15.13 4:49.92 4:29.63
33 DJ Christensen SO-2 Brewton-Parker 4:15.93 4:27.56 5:02.46 4:50.82 3:52.66
34 Jacob Littleton Sophomore Unattached 5:46.38 4:51.07 5:20.18 4:51.07 5:37.65
35 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 4:20.58 5:22.06 4:03.01 4:52.78 4:44.00
36 Leonidha Budo Senior St. Pete Mad Dogs 6:13.10 5:38.90 4:33.60 5:10.91 6:19.31
37 Randall Luke   Unattached 4:33.78 4:11.49 5:50.18 5:18.34 5:37.44
  Larry Degraffread SR-4 Edward Waters DNF DNF DNF DNF DNF