January 26-27, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Enzo Joly FR-1 Keiser 1:33.35 1:38.22 1:21.17 1:34.97
2 Davien Worrels JR-3 Southeastern U. 1:04.49 57.88 1:22.68 1:45.01
3 Charles Hruda SR-4 Embry-Riddle 1:38.24 1:14.93 1:23.25 59.11
4 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 1:04.76 1:12.33 1:24.10 1:10.65
5 Hector Perez SO-2 Warner 1:41.12 1:27.63 1:24.26 1:04.04
6 Drake Stephan SO-2 Embry-Riddle 1:30.40 1:19.42 1:24.48 1:43.07
7 kenzie knowles FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:07.87 1:13.81 1:24.83 1:40.10
8 James Turner SO-2 Southeastern U. 59.64 1:22.64 1:25.19 1:07.30
9 Anthony Ferrie FR-1 Brewton-Parker 1:44.78 1:49.97 1:26.59 1:29.19
10 Zachery Russell FR-1 Warner 1:29.35 1:17.96 1:27.59 1:15.33
11 DeMario Thomas SR-4 Brewton-Parker 1:41.86 1:33.96 1:27.81 1:01.47
12 Ayden Morales SO-2 Tampa 1:14.66 1:38.37 1:27.83 1:19.93
13 Malik John FR-1 Unattached 1:02.61 1:22.01 1:28.18 1:50.23
14 Tristan Simmons FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:51.39 1:21.09 1:29.11 1:51.39
15 Kristoff Small JR-3 Keiser 1:32.30 1:44.97 1:30.49 1:09.68
16 Christopher Reid FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:31.88 1:41.89 1:30.97 1:11.87
17 Sebastian Lebron SO-2 Southeastern U. 1:36.54 1:21.06 1:31.07 1:24.70
18 Timothy Tulloch SR-4 Thomas (Ga.) 1:23.51 1:06.08 1:31.77 1:51.96
19 Jordan Hackett SR-4 Brewton-Parker 1:21.54 1:41.93 1:32.66 1:23.40
20 Emmanuel Tovar-Negrete JR-3 Thomas (Ga.) 1:29.01 1:28.08 1:32.71 1:27.15
21 Caleb Hawkes JR-3 Newberry 1:56.22 1:06.01 1:32.97 1:15.31
22 Cedric Johnson Jr. FR-1 Southeastern U. 1:06.15 1:39.70 1:33.17 1:31.31
23 Joshua Walkes FR-1 Edward Waters 1:19.79 1:32.00 1:33.87 1:27.30
24 Yusuf Abuukar FR-1 Brewton-Parker 1:53.60 1:19.80 1:33.88 1:08.54
25 Tyler Moody FR-1 Southeastern U. 1:09.63 1:09.63 1:34.09 1:32.21
26 Rolf Sius SO-2 Keiser 1:44.74 1:13.60 1:34.36 1:39.08
27 Eric Smith JR-3 Brewton-Parker 1:13.35 1:06.69 1:35.26 1:16.21
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Enzo Joly FR-1 Keiser 1:21.17 1:35.78
2 Davien Worrels JR-3 Southeastern U. 1:22.68 1:02.01
3 Charles Hruda SR-4 Embry-Riddle 1:23.25 1:24.92
4 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 1:24.10 1:05.60
5 Hector Perez SO-2 Warner 1:24.26 1:35.22
6 Drake Stephan SO-2 Embry-Riddle 1:24.48 1:25.33
8 James Turner SO-2 Southeastern U. 1:25.19 1:23.49
9 Anthony Ferrie FR-1 Brewton-Parker 1:26.59 1:49.11
10 Zachery Russell FR-1 Warner 1:27.59 1:52.12
11 DeMario Thomas SR-4 Brewton-Parker 1:27.81 1:46.25
12 Ayden Morales SO-2 Tampa 1:27.83 1:12.02
17 Sebastian Lebron SO-2 Southeastern U. 1:31.07 1:33.81
22 Cedric Johnson Jr. FR-1 Southeastern U. 1:33.17 1:10.81
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 kenzie knowles FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:38.41 1:24.83 1:42.65
13 Malik John FR-1 Unattached 1:50.23 1:28.18 1:09.67
14 Tristan Simmons FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:02.38 1:29.11 1:52.28
15 Kristoff Small JR-3 Keiser 1:19.64 1:30.49 1:35.02
16 Christopher Reid FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:16.42 1:30.97 1:46.44
18 Timothy Tulloch SR-4 Thomas (Ga.) 1:53.80 1:31.77 1:36.36
19 Jordan Hackett SR-4 Brewton-Parker 1:08.57 1:32.66 1:53.05
20 Emmanuel Tovar-Negrete JR-3 Thomas (Ga.) 1:48.47 1:32.71 1:10.46
21 Caleb Hawkes JR-3 Newberry 1:26.47 1:32.97 1:08.80
23 Joshua Walkes FR-1 Edward Waters 1:26.36 1:33.87 1:49.83
24 Yusuf Abuukar FR-1 Brewton-Parker 1:06.66 1:33.88 1:09.48
25 Tyler Moody FR-1 Southeastern U. 1:26.57 1:34.09 1:12.45
26 Rolf Sius SO-2 Keiser 1:25.87 1:34.36 1:40.97
27 Eric Smith JR-3 Brewton-Parker 1:19.07 1:35.26 1:36.22