January 26-27, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Eamonn Kichuk   BDAC 2:28.79 2:55.58
2 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 2:32.44 3:07.51
3 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 2:32.65 2:35.71
4 Timmy Shultz FR-1 Florida Southern 2:33.69 2:49.06
5 Anton Jones FR-1 Warner 2:40.03 2:08.03
6 Nikola Vukelja SO-2 Keiser 2:40.11 3:20.14
7 Elias Perez   1st Coast Track Club 2:40.37 2:29.15
8 Jamari Benjamin FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:41.42 2:22.05
9 Dillon Mantei FR-1 Florida Southern 2:42.38 3:09.99
10 Drake Stephan SO-2 Embry-Riddle 2:43.26 2:54.69
11 Connor Glass FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:44.59 2:21.55
12 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 2:44.63 3:10.97
13 Jack Brooks FR-1 Embry-Riddle 2:47.58 2:04.01
14 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 2:51.40 3:17.11
15 Caleb Tilford   Unattached 2:52.03 3:02.36
16 Jonah Galli FR-1 Brewton-Parker 2:52.61 3:37.49
17 Jordan Hackett SR-4 Brewton-Parker 2:52.65 2:47.47
18 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 2:57.24 2:05.84
19 Randall Luke   Unattached 3:02.33 2:45.92
20 Eric Smith JR-3 Brewton-Parker 3:11.83 4:01.71
21 Michael Granados FR-1 Webber 3:12.87 3:45.66
22 Trey Reid FR-1 Brewton-Parker 3:22.93 4:05.55
23 Carter Reynolds SR-4 Webber 3:28.69 2:49.04
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Eamonn Kichuk   BDAC 2:49.62 1:47.13 2:19.87 3:07.48 2:28.79 3:13.43
3 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 3:06.24 1:56.02 2:50.97 2:26.55 2:32.65 1:48.39
4 Timmy Shultz FR-1 Florida Southern 2:27.55 3:16.73 3:19.80 2:01.42 2:33.69 2:50.60
10 Drake Stephan SO-2 Embry-Riddle 3:27.34 3:20.81 3:11.02 1:57.55 2:43.26 2:44.90
13 Jack Brooks FR-1 Embry-Riddle 2:45.91 3:22.78 2:52.61 1:57.31 2:47.58 3:17.75
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Anton Jones FR-1 Warner 2:40.03 3:10.44
6 Nikola Vukelja SO-2 Keiser 2:40.11 2:25.70
7 Elias Perez   1st Coast Track Club 2:40.37 3:09.24
12 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 2:44.63 3:17.56
14 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 2:51.40 2:56.55
15 Caleb Tilford   Unattached 2:52.03 3:00.64
17 Jordan Hackett SR-4 Brewton-Parker 2:52.65 2:19.85
18 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 2:57.24 2:28.89
19 Randall Luke   Unattached 3:02.33 3:24.21
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 2:32.44
8 Jamari Benjamin FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:41.42
9 Dillon Mantei FR-1 Florida Southern 2:42.38
11 Connor Glass FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:44.59
16 Jonah Galli FR-1 Brewton-Parker 2:52.61
20 Eric Smith JR-3 Brewton-Parker 3:11.83
21 Michael Granados FR-1 Webber 3:12.87
22 Trey Reid FR-1 Brewton-Parker 3:22.93
23 Carter Reynolds SR-4 Webber 3:28.69