January 26-27, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Abigail Misch SO-2 Flagler 2:13.36 2:16.03 2:50.70 1:58.69 1:42.69 2:01.36 2:29.37
2 Adrianna Mier SO-2 Florida Atlantic 2:16.38 2:10.93 2:09.56 2:05.47 2:12.29 1:40.93 2:53.21
3 Elyssa Toal JR-3 Florida Atlantic 2:16.56 2:30.22 2:19.30 2:15.20 2:39.78 1:50.62 2:26.12
4 Anna Rovirosa FR-1 Florida Atlantic 2:16.91 1:35.84 2:22.39 2:36.08 2:44.30 2:51.14 1:42.69
5 Jordan Stevens SR-4 Florida Atlantic 2:17.15 1:48.35 1:52.47 1:45.61 1:46.98 2:17.15 1:52.47
6 Jessica Hatch FR-1 Florida Atlantic 2:19.07 2:34.37 2:19.07 1:52.65 1:48.48 2:24.64 1:59.60
7 Casey O'Connor JR-3 Florida Atlantic 2:21.87 2:09.11 3:04.44 3:03.02 2:31.80 2:44.57 1:39.31
8 Maddi Hood JR-3 Flagler 2:23.02 2:20.16 2:53.06 2:08.72 2:44.48 2:00.14 3:00.21
9 Lea Steinbach SO-2 Flagler 2:23.60 2:17.86 2:36.53 2:29.35 2:16.42 2:39.40 2:20.73
10 Sonja Friend-Uhl Senior Florida Track Club 2:24.33 2:30.11 2:24.33 2:05.57 1:59.80 2:27.22 3:00.42
11 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 2:24.64 2:28.98 2:33.32 2:04.39 2:04.39 2:18.86 2:07.29
12 Aoife Mahony   Unattached 2:25.21 2:51.35 2:38.28 2:58.61 2:15.05 2:41.19 1:41.65
13 Brianna Sheppard FR-1 Southeastern U. 2:27.41 1:50.56 2:40.68 2:17.10 2:45.10 1:59.41 2:17.10
14 Kaitlyn Vorkapich SR-4 Southeastern U. 2:27.58 2:01.02 1:52.16 2:06.92 1:52.16 2:11.35 2:36.44
15 Mattison Culver SO-2 Flagler 2:29.19 2:26.21 2:20.24 3:13.95 2:02.34 2:47.10 2:30.69
16 Josephine Leonard FR-1 Jacksonville 2:29.72 2:37.21 2:46.19 2:38.71 3:11.65 2:10.26 2:32.72
17 Isabella Marty FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:30.43 2:27.43 3:15.56 2:09.37 2:15.39 2:45.48 1:46.81
18 Allison Drummond Junior Unattached 2:30.57 3:02.19 2:47.14 1:48.41 2:38.10 2:15.52 2:51.65
19 Eryn Field FR-1 Jacksonville 2:30.95 2:40.01 1:47.18 2:00.76 1:51.71 2:12.84 2:50.58
20 Lexi Schwartz FR-1 Jacksonville 2:31.49 1:55.14 2:02.71 2:36.04 1:46.05 1:58.17 1:59.68
21 Annah Priyadi FR-1 Jacksonville 2:31.96 2:22.85 1:49.42 2:27.41 2:21.33 2:48.68 1:50.93
22 Emily Haney SO-2 Jacksonville 2:32.88 2:11.48 2:08.42 2:40.53 3:06.52 2:37.47 2:54.29
23 Karen Garcia SR-4 Brewton-Parker 2:38.79 3:23.26 3:26.43 2:35.62 2:21.33 2:51.50 3:08.96
24 Jailin Moss-Herbert JR-3 Jacksonville 2:40.68 2:14.98 2:39.08 2:24.62 2:18.19 2:16.58 2:58.36
25 Grace Carpenter JR-3 Southeastern U. 2:43.81 3:29.68 3:11.66 2:35.62 2:14.33 3:28.04 2:02.86
26 Kenya King JR-3 Newberry 2:46.02 2:26.10 2:42.70 2:49.34 2:11.16 2:01.20 2:37.72
27 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 2:46.27 2:49.60 2:09.69 2:46.27 2:16.35 3:11.21 1:59.72
28 Taylor Atkinson FR-1 USC-Beaufort 2:53.32 2:39.46 2:51.59 3:43.59 3:24.52 2:03.06 3:08.92
29 Abigail Grooms SO-2 Newberry 2:59.17 3:52.93 2:55.59 3:09.92 2:59.17 2:32.30 2:12.59
30 Carley Carrol FR-1 Lake-Sumter State 3:25.63 3:17.41 2:32.17 2:48.62 4:25.27 3:44.14 3:42.08
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Abigail Misch SO-2 Flagler 2:40.04 2:13.36 2:45.37 2:08.03 1:57.36 2:13.36
2 Adrianna Mier SO-2 Florida Atlantic 2:30.02 2:16.38 2:57.30 2:25.93 2:16.38 2:16.38
3 Elyssa Toal JR-3 Florida Atlantic 2:12.47 2:16.56 2:57.53 2:34.32 1:57.45 2:16.56
4 Anna Rovirosa FR-1 Florida Atlantic 2:12.81 2:18.28 1:41.32 2:16.91 2:49.77 2:16.91
5 Jordan Stevens SR-4 Florida Atlantic 2:30.87 2:34.98 1:38.75 1:56.58 2:17.15 2:17.15
6 Jessica Hatch FR-1 Florida Atlantic 1:48.48 2:03.78 2:26.03 2:03.78 1:58.21 2:19.07
7 Casey O'Connor JR-3 Florida Atlantic 1:46.41 1:43.57 3:03.02 1:49.24 2:34.64 2:21.87
12 Aoife Mahony   Unattached 2:45.54 2:35.38 2:39.74 2:04.88 2:31.02 2:25.21
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Maddi Hood JR-3 Flagler 2:35.90 2:23.02
9 Lea Steinbach SO-2 Flagler 2:56.63 2:23.60
10 Sonja Friend-Uhl Senior Florida Track Club 2:47.43 2:24.33
11 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 2:01.50 2:24.64
13 Brianna Sheppard FR-1 Southeastern U. 2:48.05 2:27.41
14 Kaitlyn Vorkapich SR-4 Southeastern U. 2:09.87 2:27.58
15 Mattison Culver SO-2 Flagler 2:27.70 2:29.19
16 Josephine Leonard FR-1 Jacksonville 3:07.15 2:29.72
17 Isabella Marty FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:46.98 2:30.43
18 Allison Drummond Junior Unattached 2:29.07 2:30.57
19 Eryn Field FR-1 Jacksonville 2:36.99 2:30.95
20 Lexi Schwartz FR-1 Jacksonville 2:37.55 2:31.49
21 Annah Priyadi FR-1 Jacksonville 3:11.47 2:31.96
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
22 Emily Haney SO-2 Jacksonville 2:03.84 2:57.34 2:03.84 1:48.55 2:32.88 2:32.88
23 Karen Garcia SR-4 Brewton-Parker 3:13.73 1:52.74 3:01.02 2:14.98 2:51.50 2:38.79
24 Jailin Moss-Herbert JR-3 Jacksonville 3:09.61 2:48.72 2:59.97 3:22.46 2:03.73 2:40.68
25 Grace Carpenter JR-3 Southeastern U. 2:17.60 2:33.99 3:19.85 3:10.02 1:56.31 2:43.81
26 Kenya King JR-3 Newberry 3:12.59 2:19.46 3:15.91 3:12.59 2:36.06 2:46.02
27 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 2:06.37 3:19.53 2:23.00 2:49.60 2:56.25 2:46.27
28 Taylor Atkinson FR-1 USC-Beaufort 2:15.19 2:15.19 2:53.32 2:23.86 3:21.06 2:53.32
29 Abigail Grooms SO-2 Newberry 2:43.05 2:17.96 3:13.51 2:55.59 3:27.84 2:59.17
30 Carley Carrol FR-1 Lake-Sumter State 2:46.56 3:00.96 3:54.42 2:23.94 3:29.75 3:25.63