January 26-27, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 kenzie knowles FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:10.16 1:42.94 1:42.94 1:58.32 2:30.27
2 Zach Brainerd FR-1 Flagler 1:22.94 1:51.38 1:53.74 1:58.48 1:47.82
3 Tyler Shumate FR-1 Newberry 2:21.30 2:24.87 2:17.74 1:58.74 1:55.18
4 Tavarian Thompson SO-2 Newberry 1:45.52 1:35.92 2:11.89 1:59.90 2:03.50
5 Jonathan Fitzgerald JR-3 Southeastern U. 1:46.26 2:34.56 2:23.70 2:00.75 1:59.55
6 Jamari Benjamin FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:04.76 2:24.14 2:32.62 2:01.12 2:24.14
7 Hector Perez SO-2 Warner 2:04.76 2:37.78 2:25.55 2:02.31 1:42.74
8 Anthony Ferrie FR-1 Brewton-Parker 2:00.01 1:56.34 1:33.07 2:02.46 2:01.24
9 Larry Scott JR-3 Newberry 2:38.92 1:58.27 2:26.60 2:03.19 2:22.90
10 Anton Jones FR-1 Warner 2:17.13 1:58.60 2:03.54 2:03.54 1:26.48
11 Seth Sawyer FR-1 Webber 1:33.64 2:41.06 2:32.32 2:04.85 2:11.10
12 Connor Glass FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:56.46 2:26.51 2:19.00 2:05.22 2:16.49
13 Jay King SR-4 USC-Beaufort 2:37.09 1:40.54 2:42.12 2:05.67 2:27.04
14 Zachery Russell FR-1 Warner 2:15.15 2:39.14 1:53.67 2:06.30 2:26.51
15 DeMario Thomas SR-4 Brewton-Parker 2:39.46 2:10.35 2:09.09 2:06.55 2:33.13
16 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 1:52.82 2:01.69 1:28.74 2:06.76 2:27.05
17 Alvaro Cameo FR-1 Florida Tech 2:01.85 2:22.15 2:27.23 2:06.92 1:32.66
18 Dylan Royal FR-1 Lake-Sumter State 1:54.24 2:23.43 1:59.32 2:06.93 2:10.74
19 Nikola Vukelja SO-2 Keiser 1:29.29 2:31.79 1:38.22 2:07.55 1:59.90
20 Christopher Reid FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:34.61 1:48.61 2:46.11 2:07.77 2:10.33
21 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 2:34.65 2:33.38 1:34.58 2:07.81 2:05.26
22 Lash Bradshaw FR-1 Lake-Sumter State 2:34.86 2:10.54 1:39.83 2:07.98 1:29.59
23 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 2:43.62 2:10.12 1:32.76 2:08.83 2:41.04
24 Brennan Lackey FR-1 Florida Tech 1:38.56 2:36.92 1:59.31 2:09.68 1:38.56
25 Jonah Galli FR-1 Brewton-Parker 2:47.60 2:25.51 2:06.03 2:09.92 1:50.44
26 Jordan Hackett SR-4 Brewton-Parker 1:49.57 1:40.44 1:35.22 2:10.43 2:37.82
27 Tyler Moody FR-1 Southeastern U. 1:45.93 1:34.16 2:13.39 2:10.77 2:40.85
28 Joshua Fernandez-Alvarado FR-1 Florida Tech 2:45.54 2:25.84 1:39.85 2:11.38 2:10.07
29 Joshua Cargill FR-1 Lake-Sumter State 1:37.62 2:36.99 1:58.73 2:11.92 2:38.31
30 Tavin Bradshaw FR-1 Lake-Sumter State 2:45.93 2:10.09 2:31.33 2:12.74 1:40.89
31 Eric Smith JR-3 Brewton-Parker 2:38.32 2:11.25 2:47.79 2:15.31 2:03.14
32 Ryan Zerneke FR-1 Florida Tech 1:59.10 1:41.51 2:11.28 2:15.34 2:09.93
33 Rolf Sius SO-2 Keiser 2:43.15 1:53.50 1:56.34 2:21.87 2:14.78
34 Vance Fleming FR-1 USC-Beaufort 1:42.00 2:16.48 2:13.61 2:23.66 2:26.54
35 Trey Reid FR-1 Brewton-Parker 2:37.77 2:29.01 3:02.60 2:26.08 1:48.10
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 kenzie knowles FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:58.32 2:30.27 2:08.97 1:22.83 2:26.72 1:58.32
2 Zach Brainerd FR-1 Flagler 1:58.48 2:23.36 2:22.18 2:23.36 1:41.90 2:02.04
3 Tyler Shumate FR-1 Newberry 1:58.74 2:15.37 1:33.81 2:28.43 1:32.62 2:03.49
4 Tavarian Thompson SO-2 Newberry 1:59.90 2:09.50 1:56.31 2:31.08 1:23.93 2:17.89
5 Jonathan Fitzgerald JR-3 Southeastern U. 2:00.75 1:47.47 1:42.64 2:29.73 2:04.38 1:53.51
6 Jamari Benjamin FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:01.12 1:35.69 2:20.50 2:31.40 2:05.97 2:02.34
9 Larry Scott JR-3 Newberry 2:03.19 1:55.80 1:59.50 2:11.82 2:26.60 2:03.19
11 Seth Sawyer FR-1 Webber 2:04.85 1:28.65 1:39.88 1:52.37 2:08.60 2:33.57
15 DeMario Thomas SR-4 Brewton-Parker 2:06.55 2:07.82 2:12.88 2:44.52 1:57.70 1:42.51
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Anthony Ferrie FR-1 Brewton-Parker 2:02.46 2:18.38 1:48.99 1:47.77
13 Jay King SR-4 USC-Beaufort 2:05.67 2:40.86 2:40.86 2:43.38
16 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 2:06.76 2:38.45 2:14.37 1:36.34
18 Dylan Royal FR-1 Lake-Sumter State 2:06.93 1:36.47 1:55.51 1:35.20
19 Nikola Vukelja SO-2 Keiser 2:07.55 1:47.15 1:29.29 2:31.79
20 Christopher Reid FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:07.77 2:37.16 2:37.16 2:43.55
21 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 2:07.81 2:28.26 1:47.36 1:56.31
22 Lash Bradshaw FR-1 Lake-Sumter State 2:07.98 2:13.10 2:45.10 2:42.54
23 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 2:08.83 1:32.76 2:23.01 2:04.97
28 Joshua Fernandez-Alvarado FR-1 Florida Tech 2:11.38 1:45.11 2:10.07 2:48.17
29 Joshua Cargill FR-1 Lake-Sumter State 2:11.92 1:45.54 2:09.29 2:30.39
30 Tavin Bradshaw FR-1 Lake-Sumter State 2:12.74 2:30.00 2:47.26 2:23.36
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Hector Perez SO-2 Warner 2:02.31 2:26.78 2:19.44
10 Anton Jones FR-1 Warner 2:03.54 2:09.72 1:28.95
12 Connor Glass FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:05.22 1:57.71 1:40.18
14 Zachery Russell FR-1 Warner 2:06.30 2:44.19 1:28.41
17 Alvaro Cameo FR-1 Florida Tech 2:06.92 1:36.46 1:37.73
24 Brennan Lackey FR-1 Florida Tech 2:09.68 1:58.01 2:30.43
25 Jonah Galli FR-1 Brewton-Parker 2:09.92 2:47.60 2:08.62
26 Jordan Hackett SR-4 Brewton-Parker 2:10.43 2:41.74 2:46.95
27 Tyler Moody FR-1 Southeastern U. 2:10.77 1:44.62 2:12.08
31 Eric Smith JR-3 Brewton-Parker 2:15.31 1:38.78 2:32.90
32 Ryan Zerneke FR-1 Florida Tech 2:15.34 2:19.40 1:59.10
33 Rolf Sius SO-2 Keiser 2:21.87 2:51.67 2:00.59
34 Vance Fleming FR-1 USC-Beaufort 2:23.66 2:43.78 2:12.17
35 Trey Reid FR-1 Brewton-Parker 2:26.08 2:01.25 3:06.99