January 26-27, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anna Rovirosa FR-1 Florida Atlantic 5:01.10 6:20.80 4:10.92 6:14.90 4:55.19 3:47.30
2 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 3:39.08 5:04.94 4:38.29 5:58.22 4:56.05 5:52.30
3 Jessica Hatch FR-1 Florida Atlantic 3:41.71 6:14.50 5:23.57 4:38.63 4:59.60 5:11.59
4 Aspen Gordon SR-4 Tampa 5:54.85 4:20.02 5:02.84 6:04.02 5:05.90 4:56.73
5 Tabitha Suggs SO-2 Tampa 5:35.89 5:51.29 4:18.85 4:00.36 5:08.15 6:19.03
6 Emma Skinner SO-2 Tampa 6:04.29 6:13.56 5:21.07 4:56.38 5:08.72 4:13.15
7 Sarah Foreman SR-4 Southeastern U. 4:36.63 6:06.77 5:57.45 4:24.20 5:10.82 6:44.07
8 Casey O'Connor JR-3 Florida Atlantic 6:22.57 5:39.03 5:04.81 4:43.04 5:11.03 4:30.60
9 Sonja Friend-Uhl Senior Florida Track Club 5:02.16 5:52.52 6:11.41 4:43.28 5:14.75 5:43.08
10 Grace Feder JR-3 Southeastern U. 4:39.03 5:29.76 3:41.95 6:26.83 5:17.07 4:13.66
11 Marissa Kempf JR-3 Flagler 5:12.25 5:47.30 4:34.02 5:50.49 5:18.62 4:11.71
12 Brooke Gable FR-1 Tampa 4:56.87 6:54.32 6:08.64 5:06.66 5:26.23 6:02.12
13 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 5:50.35 4:21.95 7:05.66 7:02.39 5:27.43 5:07.79
14 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 3:53.94 4:33.48 6:45.28 4:00.53 5:29.49 6:05.74
15 Sam Gayton SR-4 Flagler 5:42.70 6:42.02 4:59.87 4:13.73 5:29.52 5:16.34
16 Alaya Lindquist SR-4 Newberry 5:09.90 7:05.68 7:12.49 6:48.65 5:40.54 7:12.49
17 Kayleigh Geel FR-1 Newberry 6:30.10 7:00.90 5:28.51 6:06.15 5:42.19 7:11.16
18 Sophie Robinson SO-2 Southeastern U. 6:14.88 4:14.64 6:39.64 4:32.32 5:53.66 6:21.96
19 Sarah Simpson   Unattached 5:36.00 5:04.17 5:18.32 6:04.29 5:53.68 7:32.71
20 Roxxi Ottum   Unattached 5:52.41 7:04.33 5:59.60 6:24.78 5:59.60 5:41.62
21 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 5:38.08 6:50.02 6:17.65 6:10.45 5:59.66 5:02.12
22 Karen Garcia SR-4 Brewton-Parker 4:19.28 5:56.51 6:00.11 4:26.49 6:00.11 6:03.72
23 Josie Langtry FR-1 Newberry 8:14.60 7:06.12 5:53.83 8:06.99 6:20.46 4:49.15
24 Haley Culver FR-1 Newberry 5:49.87 4:47.67 7:58.15 6:52.07 6:28.74 6:59.84
25 Allison McCauley JR-3 Newberry 5:48.46 6:47.18 5:01.47 5:05.39 6:31.52 7:38.08
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Anna Rovirosa FR-1 Florida Atlantic 4:34.53 4:55.19 4:55.19
2 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 6:01.19 4:56.05 4:32.37
3 Jessica Hatch FR-1 Florida Atlantic 4:50.62 4:59.60 4:53.61
4 Aspen Gordon SR-4 Tampa 6:28.50 5:05.90 6:31.56
5 Tabitha Suggs SO-2 Tampa 5:45.13 5:08.15 5:35.89
6 Emma Skinner SO-2 Tampa 5:08.72 5:08.72 4:50.20
7 Sarah Foreman SR-4 Southeastern U. 6:19.20 5:10.82 4:05.55
8 Casey O'Connor JR-3 Florida Atlantic 5:26.59 5:11.03 4:18.16
9 Sonja Friend-Uhl Senior Florida Track Club 5:49.38 5:14.75 4:05.51
10 Grace Feder JR-3 Southeastern U. 6:49.02 5:17.07 4:29.51
11 Marissa Kempf JR-3 Flagler 5:37.74 5:18.62 3:46.22
14 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 4:20.30 5:29.49 4:03.83
15 Sam Gayton SR-4 Flagler 6:22.25 5:29.52 4:23.62
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Brooke Gable FR-1 Tampa 6:08.64 4:30.77 5:26.23 6:18.43
13 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 5:17.61 6:42.74 5:27.43 4:48.14
16 Alaya Lindquist SR-4 Newberry 6:21.41 7:19.30 5:40.54 4:42.65
17 Kayleigh Geel FR-1 Newberry 5:01.13 5:21.66 5:42.19 5:35.35
18 Sophie Robinson SO-2 Southeastern U. 7:00.86 4:35.86 5:53.66 5:00.62
19 Sarah Simpson   Unattached 5:21.85 6:14.90 5:53.68 7:18.57
20 Roxxi Ottum   Unattached 5:27.24 6:10.39 5:59.60 6:35.56
21 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 5:34.49 5:45.28 5:59.66 5:52.47
22 Karen Garcia SR-4 Brewton-Parker 4:12.08 6:03.72 6:00.11 7:30.14
23 Josie Langtry FR-1 Newberry 6:54.71 6:39.49 6:20.46 4:45.35
24 Haley Culver FR-1 Newberry 8:21.48 7:58.15 6:28.74 5:22.66
25 Allison McCauley JR-3 Newberry 4:37.98 5:21.05 6:31.52 6:31.52