January 19-20, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Agnes McTighe SO-2 Florida State 4:48.20
2 Smilla Kolbe SO-2 North Florida 4:49.71
3 Taylor Stone SO-2 Flagler 4:50.57
4 Bieke Schipperen SO-2 Florida State 4:53.81
5 Emily Brown JR-3 Florida State 4:57.42
6 Caitlin Wilkey SR-4 Florida State 4:57.88
7 Ana Markovina SO-2 North Florida 4:58.53
8 Rebecca Bergnes SO-2 Florida State 4:58.61
9 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 4:59.25
10 Jessica Hatch FR-1 Florida Atlantic 5:01.75
11 Elyssa Toal JR-3 Florida Atlantic 5:03.09
12 Jordan Stevens SR-4 Florida Atlantic 5:03.58
13 Leah Helms SO-2 Florida Atlantic 5:04.60
14 Lily Moore FR-1 Florida State 5:05.48
15 Grace Reed FR-1 Florida Southern 5:12.35
16 Casey O'Connor JR-3 Florida Atlantic 5:12.70
17 Giovana Meade   Unattached 5:13.53
18 Dani Thompson FR-1 Florida State 5:14.67
19 Abby Valley JR-3 Embry-Riddle 5:15.58
20 Abigail Misch SO-2 Flagler 5:16.14
21 Ava Povich FR-1 Florida State 5:17.37
22 Evie McIver JR-3 Florida State 5:19.17
23 Annika Buser FR-1 North Florida 5:23.15
24 Lauren Bing SO-2 Florida State 5:24.08
25 Ella Menke FR-1 Florida State 5:24.19
26 Kira Mothershed FR-1 Florida Southern 5:25.38
27 Lillie Mealor SO-2 Florida State 5:26.56
28 Lauren Schaudel Sophomore Unattached 5:31.69
29 Carolina Titus SR-4 Florida Southern 5:32.93
30 Rachel Hockenberry SO-2 Florida Southern 5:35.33
31 Sofia Martinez SO-2 Florida State 5:39.66
32 Emelyn Lacour Freshman Unattached 5:44.67
33 Kaitlyn Vorkapich SR-4 Southeastern U. 5:44.96
34 Kalyn Gibbs SO-2 Bethune-Cookman 5:52.35
35 Julia Svartstrom JR-3 Florida Southern 6:09.48
36 Grace Carpenter JR-3 Southeastern U. 6:10.45
37 Emery Roth SR-4 Florida Southern 6:12.19
38 Emily Opalinski JR-3 Florida Southern 6:29.01
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Agnes McTighe SO-2 Florida State 4:10.74 4:10.74 4:51.09 4:25.15 3:44.80 4:48.20
2 Smilla Kolbe SO-2 North Florida 6:13.73 6:13.73 5:24.48 3:45.98 5:21.58 4:49.71
3 Taylor Stone SO-2 Flagler 6:00.31 3:35.03 5:57.41 3:55.37 5:45.78 4:50.57
4 Bieke Schipperen SO-2 Florida State 6:16.08 5:02.63 3:49.18 5:23.20 5:55.51 4:53.81
5 Emily Brown JR-3 Florida State 3:37.12 6:02.86 4:00.91 5:27.17 5:30.14 4:57.42
6 Caitlin Wilkey SR-4 Florida State 6:03.42 4:16.18 5:45.54 5:54.48 5:00.86 4:57.88
7 Ana Markovina SO-2 North Florida 4:13.75 3:58.83 5:58.24 4:19.73 5:58.24 4:58.53
8 Rebecca Bergnes SO-2 Florida State 4:04.86 4:49.66 3:46.95 5:07.57 6:22.22 4:58.61
9 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 4:17.36 6:20.05 4:35.31 4:11.37 5:14.22 4:59.25
10 Jessica Hatch FR-1 Florida Atlantic 6:26.24 4:07.44 3:52.35 5:01.75 4:55.72 5:01.75
11 Elyssa Toal JR-3 Florida Atlantic 5:42.50 5:33.40 5:21.28 5:36.43 5:54.62 5:03.09
12 Jordan Stevens SR-4 Florida Atlantic 3:56.80 4:51.44 4:11.98 5:49.12 5:15.73 5:03.58
13 Leah Helms SO-2 Florida Atlantic 6:23.80 4:49.37 6:08.57 4:12.82 3:39.32 5:04.60
20 Abigail Misch SO-2 Flagler 5:54.08 4:41.37 5:25.63 6:35.18 5:06.66 5:16.14
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Lily Moore FR-1 Florida State 6:21.85 3:52.17 5:11.59 5:05.48 4:28.83 3:33.84 5:36.03
15 Grace Reed FR-1 Florida Southern 4:56.74 5:34.22 4:59.86 5:12.35 3:44.90 5:06.11 4:03.64
16 Casey O'Connor JR-3 Florida Atlantic 5:00.20 3:51.40 4:57.07 5:12.70 6:15.24 3:45.15 5:53.35
17 Giovana Meade   Unattached 4:23.37 6:19.38 4:04.56 5:13.53 5:29.21 5:19.80 5:22.94
18 Dani Thompson FR-1 Florida State 5:24.11 5:55.58 4:08.59 5:14.67 3:49.71 3:59.15 5:17.82
19 Abby Valley JR-3 Embry-Riddle 4:50.34 4:53.49 5:47.14 5:15.58 4:28.25 6:02.92 5:28.21
21 Ava Povich FR-1 Florida State 4:36.12 4:48.81 5:55.46 5:17.37 6:01.81 4:04.38 5:23.72
22 Evie McIver JR-3 Florida State 4:47.26 3:46.61 6:26.20 5:19.17 5:09.60 6:19.82 3:43.42
24 Lauren Bing SO-2 Florida State 4:06.30 5:30.57 6:28.90 5:24.08 6:25.66 4:22.51 3:56.58
25 Ella Menke FR-1 Florida State 4:42.05 4:22.60 6:32.27 5:24.19 6:45.24 4:03.15 4:45.29
27 Lillie Mealor SO-2 Florida State 6:18.81 5:00.44 6:02.49 5:26.56 4:04.92 4:17.99 6:44.94
28 Lauren Schaudel Sophomore Unattached 5:41.64 6:34.72 5:48.28 5:31.69 7:04.57 5:44.96 5:18.43
31 Sofia Martinez SO-2 Florida State 6:44.20 7:14.77 6:27.22 5:39.66 4:55.51 6:34.01 4:04.56
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Annika Buser FR-1 North Florida 3:59.13 3:46.21 4:12.06 5:58.70 5:23.15 5:03.76
26 Kira Mothershed FR-1 Florida Southern 4:04.04 4:10.55 6:01.18 5:41.65 5:25.38 7:03.00
29 Carolina Titus SR-4 Florida Southern 4:16.36 4:42.99 6:56.17 3:56.38 5:32.93 6:52.84
30 Rachel Hockenberry SO-2 Florida Southern 6:28.99 6:55.81 5:38.69 6:12.22 5:35.33 6:05.51
32 Emelyn Lacour Freshman Unattached 6:12.25 4:04.72 4:04.72 7:28.08 5:44.67 4:15.06
33 Kaitlyn Vorkapich SR-4 Southeastern U. 6:33.26 6:19.46 5:24.27 6:12.56 5:44.96 4:39.42
34 Kalyn Gibbs SO-2 Bethune-Cookman 4:27.79 6:17.02 7:34.54 6:59.30 5:52.35 5:06.55
35 Julia Svartstrom JR-3 Florida Southern 6:46.43 6:42.74 4:33.42 7:23.38 6:09.48 6:09.48
36 Grace Carpenter JR-3 Southeastern U. 6:17.86 5:00.07 6:36.39 7:17.14 6:10.45 7:50.48
37 Emery Roth SR-4 Florida Southern 6:38.25 6:19.64 7:56.41 7:45.24 6:12.19 4:24.26
38 Emily Opalinski JR-3 Florida Southern 8:06.27 6:48.46 7:04.02 7:00.13 6:29.01 7:15.70