January 19-20, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Daniel Schaffer   ZAP Endurance 4:09.88 3:57.98 4:33.68
2 Abdirizak Ibrahim SR-4 Florida State 5:14.70 4:03.95 4:40.55
3 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 4:35.52 4:15.11 4:38.07
4 John Carbone FR-1 Flagler 4:01.48 4:19.65 3:53.69
5 Jared Falchook   Unattached 4:43.19 4:19.80 5:32.55
6 Joel Nesi SR-4 Flagler 3:12.62 4:20.29 3:10.02
7 Nick Scarangelli FR-1 Embry-Riddle 4:12.69 4:20.50 4:59.58
8 Ryan Douihech SO-2 North Florida 5:16.58 4:21.63 5:37.51
9 Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle 3:16.29 4:21.72 5:32.39
10 John Perez-Dunn SR-4 Southeastern U. 4:05.62 4:24.10 3:23.36
11 Cole Summers FR-1 Florida Southern 3:47.71 4:24.78 4:22.14
12 Dylan Bailey FR-1 Florida Southern 5:24.19 4:25.73 3:29.93
13 Victor Farfan Senior Unattached 4:08.62 4:30.23 5:02.66
14 Malik Millet Sophomore Freedom Running Club 3:42.70 4:31.58 3:58.99
15 Andrew Latimer SR-4 SC State 4:02.90 4:36.02 5:25.71
16 Juan Osorio SO-2 Edward Waters 5:31.64 4:36.36 5:53.74
17 Jaiden Martingano FR-1 Florida Tech 5:42.67 4:38.59 6:02.17
18 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 5:40.92 4:39.44 4:17.09
19 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 3:32.71 4:39.88 4:31.49
20 Jacob Delong FR-1 Southeastern U. 4:13.36 4:41.51 4:47.14
21 Duane Lee FR-1 Bethune-Cookman 5:06.36 4:43.66 5:51.74
22 Seamus Hodge Senior Unattached 6:03.46 4:43.95 6:09.14
23 Gareth Peters   Wind Speed Athletics 5:00.13 4:45.83 5:40.14
24 Hunter McDougall FR-1 Florida Tech 3:29.39 4:46.83 5:32.73
25 Luke Callery JR-3 Southeastern U. 3:26.83 4:51.31 6:15.79
26 Jacob Hackenberry SO-2 Brewton-Parker 5:09.89 4:55.13 4:25.62
27 Brycen Haner FR-1 Florida Tech 3:56.61 4:55.76 5:54.92
28 Brennan Lackey FR-1 Florida Tech 6:15.90 4:55.98 3:36.07
29 Jacob Littleton Sophomore Unattached 4:44.76 4:56.62 3:42.47
30 Dylan Royal FR-1 Lake-Sumter State 4:12.90 4:57.52 3:55.04
31 Nathan Holmes Freshman The Pack Endurance 3:32.57 4:59.39 5:23.35
32 Jack Schule FR-1 Florida Tech 5:00.02 5:00.02 4:21.02
33 Daniel Morgan SO-2 Southeastern U. 5:09.39 5:00.37 6:15.47
34 Luke Aagaard FR-1 Florida Tech 3:34.53 5:02.15 4:04.75
35 James Kaldor Senior Unattached 4:57.75 5:03.82 4:42.56
36 Joshua Fernandez-Alvarado FR-1 Florida Tech 4:57.62 5:06.82 5:55.92
37 Ryan Zerneke FR-1 Florida Tech 4:17.93 5:18.43 5:27.99
38 Trey Reid FR-1 Brewton-Parker 6:44.71 5:40.09 4:52.48
  Anthony Herrera FR-1 Florida State DNF DNF DNF
  Ahmed Ibrahim JR-3 Florida State DNF DNF DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Daniel Schaffer   ZAP Endurance 3:19.91 3:34.19 3:57.98 4:07.50 4:28.92 4:14.64
2 Abdirizak Ibrahim SR-4 Florida State 4:35.67 3:15.16 4:03.95 4:55.18 4:23.47 5:09.82
3 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 4:38.07 4:38.07 4:15.11 3:41.95 4:58.48 4:20.22
5 Jared Falchook   Unattached 4:17.21 5:06.57 4:19.80 4:45.78 5:14.36 5:06.57
6 Joel Nesi SR-4 Flagler 4:59.34 4:04.68 4:20.29 3:04.81 4:20.29 3:15.22
7 Nick Scarangelli FR-1 Embry-Riddle 3:10.17 3:20.59 4:20.50 4:30.92 3:57.06 5:20.42
8 Ryan Douihech SO-2 North Florida 5:08.73 5:19.19 4:21.63 3:58.09 5:27.04 5:40.12
  Anthony Herrera FR-1 Florida State DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Ahmed Ibrahim JR-3 Florida State DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 John Carbone FR-1 Flagler 4:19.65 3:27.72 4:09.27
9 Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle 4:21.72 5:35.01 5:24.54
10 John Perez-Dunn SR-4 Southeastern U. 4:24.10 4:50.51 3:28.64
11 Cole Summers FR-1 Florida Southern 4:24.78 4:22.14 3:39.77
12 Dylan Bailey FR-1 Florida Southern 4:25.73 5:08.25 4:07.13
14 Malik Millet Sophomore Freedom Running Club 4:31.58 4:23.44 4:58.74
18 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 4:39.44 3:21.20 4:56.21
22 Seamus Hodge Senior Unattached 4:43.95 3:32.97 4:29.76
23 Gareth Peters   Wind Speed Athletics 4:45.83 5:25.85 5:45.86
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Victor Farfan Senior Unattached 4:41.04 3:22.68 4:30.23 4:35.64 5:37.79 3:33.49
15 Andrew Latimer SR-4 SC State 4:36.02 5:00.87 4:36.02 4:52.59 4:44.30 3:57.38
19 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 5:21.87 4:06.30 4:39.88 5:27.46 3:29.91 4:42.68
20 Jacob Delong FR-1 Southeastern U. 3:28.32 4:21.81 4:41.51 4:27.44 5:51.89 3:17.06
21 Duane Lee FR-1 Bethune-Cookman 4:55.01 4:20.97 4:43.66 3:52.61 5:12.03 4:52.17
24 Hunter McDougall FR-1 Florida Tech 4:38.23 4:15.28 4:46.83 4:09.55 4:18.15 4:46.83
25 Luke Callery JR-3 Southeastern U. 4:30.92 6:15.79 4:51.31 5:23.36 3:38.49 5:29.18
26 Jacob Hackenberry SO-2 Brewton-Parker 6:14.82 6:17.77 4:55.13 4:52.18 4:37.43 6:08.92
28 Brennan Lackey FR-1 Florida Tech 5:28.54 5:19.66 4:55.98 5:34.46 4:58.94 5:37.42
33 Daniel Morgan SO-2 Southeastern U. 3:54.29 4:51.36 5:00.37 5:09.39 4:30.34 3:54.29
35 James Kaldor Senior Unattached 5:00.79 6:04.59 5:03.82 4:42.56 5:40.28 4:06.10
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
16 Juan Osorio SO-2 Edward Waters 4:36.36 3:41.09 4:47.42
17 Jaiden Martingano FR-1 Florida Tech 4:38.59 4:38.59 4:49.74
27 Brycen Haner FR-1 Florida Tech 4:55.76 6:21.53 4:17.32
29 Jacob Littleton Sophomore Unattached 4:56.62 4:44.76 5:17.39
30 Dylan Royal FR-1 Lake-Sumter State 4:57.52 3:55.04 4:39.67
31 Nathan Holmes Freshman The Pack Endurance 4:59.39 6:17.24 3:47.54
32 Jack Schule FR-1 Florida Tech 5:00.02 5:30.03 6:21.03
34 Luke Aagaard FR-1 Florida Tech 5:02.15 5:26.33 4:56.11
36 Joshua Fernandez-Alvarado FR-1 Florida Tech 5:06.82 4:57.62 3:47.05
37 Ryan Zerneke FR-1 Florida Tech 5:18.43 4:11.56 5:08.88
38 Trey Reid FR-1 Brewton-Parker 5:40.09 4:55.88 4:49.08