January 19-20, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Valerie Lastra JR-3 FIU 8:58.69 9:33.07 8:12.84 10:53.30
2 Erica Fisher SR-4 North Florida 11:04.58 9:48.12 9:54.01 11:33.99
3 Anna Sentner SO-2 Florida State 8:29.12 9:52.00 7:12.16 11:50.40
4 Anabell Reumann SO-2 Florida Atlantic 10:44.42 9:56.68 7:51.38 7:03.65
5 Ania San Roman Lopez FR-1 FIU 8:59.40 9:59.33 8:59.40 8:41.42
6 Hannah Martin SR-4 North Florida 8:26.24 10:09.92 11:04.82 9:15.03
7 Dani Thompson FR-1 Florida State 7:19.65 10:10.62 10:53.37 12:37.17
8 Ava Povich FR-1 Florida State 13:04.42 10:17.65 12:02.65 9:22.07
9 Evie McIver JR-3 Florida State 11:35.20 10:20.71 9:06.23 11:35.20
10 Jada Williams SO-2 North Florida 7:16.39 10:23.41 13:30.44 11:38.22
11 Sarah Foreman SR-4 Southeastern U. 10:44.58 10:25.80 12:56.00 11:09.61
12 Ava Aseere FR-1 Florida Atlantic 9:42.82 10:26.68 9:42.82 11:16.82
13 Billie Castillo SR-4 North Florida 13:18.85 10:29.01 9:07.24 9:13.53
14 Isabel O'Brien FR-1 Florida Atlantic 12:36.83 10:30.69 12:17.91 11:33.76
15 Lauren Bing SO-2 Florida State 9:06.36 10:35.30 8:02.83 10:16.25
16 Emma Millson SO-2 North Florida 11:33.04 10:35.81 9:44.95 8:09.58
17 Cheyenne Young JR-3 Florida Southern 9:33.13 10:36.81 13:22.38 10:17.71
18 Sofia Martinez SO-2 Florida State 7:51.60 10:37.29 10:05.43 8:10.72
19 Holly Arrison SO-2 Florida Atlantic 11:57.51 10:40.63 13:20.79 10:59.85
20 Lillie Mealor SO-2 Florida State 10:31.85 10:44.74 9:33.82 7:31.32
21 Laci Watford SO-2 North Florida 8:04.39 10:45.85 9:34.81 11:43.98
22 Analise Davis SO-2 Florida Atlantic 13:40.98 10:51.57 10:58.09 10:38.54
23 Kelly Steffens JR-3 Embry-Riddle 8:23.15 10:53.44 12:18.39 8:49.29
24 Barbara Hernandez FR-1 FIU 8:59.11 10:57.45 13:28.67 13:41.82
25 Luana Kopp FR-1 FIU 11:46.53 11:00.30 8:41.64 9:41.07
26 Eden Goddard SO-2 Flagler 10:28.35 11:01.42 8:49.14 13:07.09
27 Francesca Pece SO-2 Flagler 9:09.81 11:02.42 8:43.32 11:09.05
28 Jessie Gates FR-1 Flagler 13:43.38 11:04.01 10:57.37 11:23.93
29 Ariana Anderson SO-2 Embry-Riddle 12:33.43 11:06.75 8:00.06 8:13.40
30 Eris Nelson FR-1 North Florida 13:22.92 11:09.10 10:28.96 13:43.00
31 Isabella Narvaez Senior Unattached 9:58.81 11:36.29 14:44.29 12:52.89
32 Sophie Robinson SO-2 Southeastern U. 10:55.39 11:37.22 14:59.42 8:49.89
33 Bella Sibbrell FR-1 Flagler 9:48.52 11:49.05 10:59.42 10:38.15
34 Madeline Rodriguez SO-2 Flagler 9:20.05 11:58.01 15:11.88 11:14.93
35 Riley Carter SO-2 Flagler 10:42.51 12:01.92 12:01.92 9:15.88
36 Catie Ingoldsby FR-1 Flagler 10:29.63 12:12.12 13:32.66 15:15.15
  Ane Martin Del Campo FR-1 FIU DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Valerie Lastra JR-3 FIU 7:38.46 9:33.07 7:55.65 9:50.27 8:01.38
2 Erica Fisher SR-4 North Florida 9:06.96 9:48.12 11:10.46 9:30.48 7:09.33
3 Anna Sentner SO-2 Florida State 8:11.36 9:52.00 7:24.00 9:40.16 7:53.60
4 Anabell Reumann SO-2 Florida Atlantic 11:08.29 9:56.68 10:20.55 12:07.95 7:57.35
5 Ania San Roman Lopez FR-1 FIU 8:17.45 9:59.33 11:17.25 10:11.32 11:05.26
9 Evie McIver JR-3 Florida State 13:14.51 10:20.71 7:39.33 8:22.78 11:28.99
13 Billie Castillo SR-4 North Florida 8:04.34 10:29.01 11:06.75 9:51.27 9:51.27
16 Emma Millson SO-2 North Florida 8:28.65 10:35.81 11:01.25 8:22.29 11:13.96
29 Ariana Anderson SO-2 Embry-Riddle 8:20.07 11:06.75 11:06.75 8:06.73 9:33.41
  Ane Martin Del Campo FR-1 FIU DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Hannah Martin SR-4 North Florida 13:06.80 10:09.92 7:37.44 10:34.32 9:02.83 13:00.70 8:44.54
7 Dani Thompson FR-1 Florida State 8:51.24 10:10.62 7:44.08 9:03.46 10:10.62 7:25.76 7:13.54
8 Ava Povich FR-1 Florida State 11:13.24 10:17.65 11:07.07 9:15.89 10:17.65 9:46.77 11:00.89
10 Jada Williams SO-2 North Florida 11:00.82 10:23.41 8:06.26 11:38.22 9:02.37 13:17.97 10:29.65
11 Sarah Foreman SR-4 Southeastern U. 13:21.03 10:25.80 9:16.97 10:50.84 7:43.10 7:18.06 7:30.58
12 Ava Aseere FR-1 Florida Atlantic 10:39.22 10:26.68 12:44.55 13:15.89 8:08.81 12:57.09 8:52.68
14 Isabel O'Brien FR-1 Florida Atlantic 10:49.61 10:30.69 9:52.85 10:30.69 7:21.49 13:02.06 9:33.93
15 Lauren Bing SO-2 Florida State 7:24.71 10:35.30 10:16.25 12:16.95 10:28.95 8:47.30 7:31.07
17 Cheyenne Young JR-3 Florida Southern 11:27.76 10:36.81 9:01.29 12:25.07 12:31.44 13:03.28 9:39.50
18 Sofia Martinez SO-2 Florida State 13:29.36 10:37.29 10:18.18 13:03.87 7:57.97 10:37.29 8:55.33
19 Holly Arrison SO-2 Florida Atlantic 9:17.35 10:40.63 10:21.42 8:51.73 10:02.20 9:49.38 8:58.13
22 Analise Davis SO-2 Florida Atlantic 8:34.74 10:51.57 12:16.28 11:56.73 13:21.44 11:37.18 14:07.05
24 Barbara Hernandez FR-1 FIU 7:40.22 10:57.45 9:25.41 13:54.97 10:11.43 8:39.39 7:40.22
Women's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
20 Lillie Mealor SO-2 Florida State 8:16.45 10:44.74 13:38.82
21 Laci Watford SO-2 North Florida 11:37.52 10:45.85 8:04.39
23 Kelly Steffens JR-3 Embry-Riddle 7:50.48 10:53.44 9:48.10
25 Luana Kopp FR-1 FIU 11:46.53 11:00.30 13:45.38
26 Eden Goddard SO-2 Flagler 12:47.25 11:01.42 11:14.65
27 Francesca Pece SO-2 Flagler 13:08.28 11:02.42 9:42.93
28 Jessie Gates FR-1 Flagler 9:50.97 11:04.01 11:50.49
30 Eris Nelson FR-1 North Florida 14:09.76 11:09.10 12:02.63
31 Isabella Narvaez Senior Unattached 9:03.11 11:36.29 12:38.96
32 Sophie Robinson SO-2 Southeastern U. 11:16.31 11:37.22 8:08.06
33 Bella Sibbrell FR-1 Flagler 14:25.04 11:49.05 8:51.79
34 Madeline Rodriguez SO-2 Flagler 13:38.54 11:58.01 12:33.91
35 Riley Carter SO-2 Flagler 12:01.92 12:01.92 14:55.18
36 Catie Ingoldsby FR-1 Flagler 14:09.26 12:12.12 12:41.41