February 24, 2024
|
George Jenkins - Lakeland, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caden Baker JR George Jenkins 9:40.91 10
2 Axel Sallault FR East Ridge 9:58.76 8
3 Daniel Welling SR Santa Fe Catholic 10:05.71 6
4 Samuel Otero JR George Jenkins 10:14.75 5
5 Colin Hagner SO George Jenkins 10:15.51 4
6 Oliver Dempsey SO Geneva Classical Academy 10:17.87 3
7 Paulos Kicklighter SO Lakeland Christian 10:21.22 2
8 Michael McDow SR Geneva Classical Academy 10:26.40 1
9 Christian Washington SO Patel 10:29.41 -
10 Gabriel Harris FR Lake Wales 10:31.69 -
11 William Windham SO Lake Wales 10:39.73 -
12 Gabriel Lozano SO Lake Nona 10:41.73 -
13 Dylan Garcia SO Lake Wales 10:42.21 -
14 Larry Glenn SO Lakeland Christian 10:46.38 -
15 Nathaniel Chenowith JR Victory Christian (LL) 10:49.06 -
16 Matthew Rutan SO Lake Nona 10:55.40 -
17 Frank Sanchez-Santiago SR Lake Region 11:03.05 -
18 Kevin Lederer SR East Ridge 11:03.15 -
19 Richerdson Jean SR Lake Region 11:03.70 -
20 Jonathan Rocendo JR Frostproof 11:09.72 -
21 Eli Kennedy FR Geneva Classical Academy 11:10.11 -
22 Omar Valencia Calixtro JR Frostproof 11:12.02 -
23 Cameron White SR Kathleen 11:18.51 -
24 Andrew Morgan SO Haines City 11:25.82 -
25 Aiden Tucker SO Lakeland Christian 11:27.20 -
26 Tyce Ertel FR East Ridge 11:35.45 -
27 Justin Martin SO George Jenkins 11:37.45 -
28 Naveen Andrews FR Patel 11:38.07 -
29 Nicholas Sinkaus FR Davenport 11:41.07 -
30 James Laack SO East Ridge 11:42.81 -
31 Alex Llanos JR Plant City 11:43.37 -
32 Alex Welling 8 McKeel 11:48.93 -
33 Andrew McKnight FR McKeel 11:49.48 -
34 Oliver Stainsby 7 Geneva Classical Academy 11:54.59 -
35 Cristian Faustino SO First Academy (Orlando) 11:56.06 -
36 Luke Glenn 6 Lakeland Christian 12:01.86 -
37 Chase Bryant JR Hardee 12:03.97 -
38 Joshua White FR Kathleen 12:09.14 -
39 Park Sadler FR Lakeland 12:29.06 -
40 Kai Czelny FR Lake Nona 12:46.58 -
41 Sam Zellers FR Lake Wales 12:48.70 -
42 jack wilson SO Lake Nona 12:50.50 -
43 Jude Porricelli JR McKeel 12:51.91 -
44 Juan Plata SO Hardee 12:53.12 -
45 Angel Burgos-Heredia SR Lake Region 12:59.07 -
46 Conner Davis SR Auburndale 13:01.76 -
47 Dominic Martinez 8 Frostproof 13:07.71 -
48 Damian Barajas 8 Frostproof 13:24.47 -
49 Christopher Deemer FR Hardee 13:44.60 -
50 Bryson Whitmore SR Patel 14:04.79 -
51 Ben Incaprera SR Patel 14:15.07 -
52 Christavier Wood JR Hardee 14:15.11 -
  Zach Howard 8 McKeel DNS   
  Alfredo Romero SO Plant City DNS   
  Bryan Santiago-Lopez JR Lake Region DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Kevin Lederer SR East Ridge 11:36.31 11:03.15 10:36.63 9:43.58 7:50.84 14:02.20 -
19 Richerdson Jean SR Lake Region 7:57.87 11:03.70 8:17.78 10:30.52 10:03.97 10:43.79 -
22 Omar Valencia Calixtro JR Frostproof 11:59.07 11:12.02 13:39.87 12:25.95 12:12.51 13:26.43 -
23 Cameron White SR Kathleen 13:13.86 11:18.51 13:00.29 8:42.46 8:35.67 12:53.51 -
24 Andrew Morgan SO Haines City 10:10.38 11:25.82 8:34.37 10:30.96 12:20.69 9:36.09 -
26 Tyce Ertel FR East Ridge 14:29.32 11:35.45 15:04.09 11:07.64 13:40.64 14:08.45 -
29 Nicholas Sinkaus FR Davenport 11:41.07 11:41.07 12:51.18 11:34.06 13:33.25 10:30.97 -
30 James Laack SO East Ridge 14:24.46 11:42.81 11:35.79 12:46.07 13:35.26 8:33.06 -
31 Alex Llanos JR Plant City 13:14.81 11:43.37 13:42.95 10:47.10 12:53.71 13:35.91 -
32 Alex Welling 8 McKeel 10:45.13 11:48.93 11:56.02 11:48.93 15:00.35 9:12.97 -
33 Andrew McKnight FR McKeel 14:39.76 11:49.48 15:01.04 13:14.62 8:59.21 9:48.87 -
34 Oliver Stainsby 7 Geneva Classical Academy 10:00.26 11:54.59 8:48.80 9:10.24 13:56.07 10:43.14 -
36 Luke Glenn 6 Lakeland Christian 11:11.33 12:01.86 11:54.65 11:47.43 12:16.30 13:14.05 -
37 Chase Bryant JR Hardee 14:57.73 12:03.97 13:52.57 9:17.46 10:37.10 13:59.81 -
38 Joshua White FR Kathleen 10:19.77 12:09.14 11:25.40 13:07.48 12:09.14 12:52.89 -
39 Park Sadler FR Lakeland 14:06.44 12:29.06 9:06.82 8:59.33 15:43.82 12:59.03 -
40 Kai Czelny FR Lake Nona 8:56.61 12:46.58 14:26.24 15:50.56 11:06.93 16:13.56 -
41 Sam Zellers FR Lake Wales 15:37.82 12:48.70 13:19.45 9:36.53 14:28.64 13:04.08 -
42 jack wilson SO Lake Nona 11:56.57 12:50.50 11:10.34 16:26.24 13:44.44 14:30.67 -
43 Jude Porricelli JR McKeel 9:46.66 12:51.91 12:21.04 14:16.82 14:55.42 15:57.17 -
44 Juan Plata SO Hardee 12:37.66 12:53.12 16:37.33 13:39.51 15:12.29 11:28.08 -
45 Angel Burgos-Heredia SR Lake Region 10:15.47 12:59.07 16:29.42 9:13.14 14:01.40 15:34.89 -
46 Conner Davis SR Auburndale 13:40.85 13:01.76 10:56.68 10:25.41 11:27.95 9:54.14 -
47 Dominic Martinez 8 Frostproof 12:04.70 13:07.71 13:31.35 9:27.16 16:08.89 14:10.73 -
48 Damian Barajas 8 Frostproof 15:01.01 13:24.47 16:05.37 10:35.54 14:36.88 12:20.12 -
49 Christopher Deemer FR Hardee 17:43.74 13:44.60 12:30.39 17:02.51 10:34.95 12:22.14 -
50 Bryson Whitmore SR Patel 10:16.70 14:04.79 12:40.32 14:30.14 11:32.73 15:12.38 -
51 Ben Incaprera SR Patel 16:57.54 14:15.07 10:15.65 16:23.33 17:23.19 16:23.33 -
52 Christavier Wood JR Hardee 11:49.75 14:15.11 12:15.40 13:49.46 10:32.79 14:49.32 -
  Bryan Santiago-Lopez JR Lake Region DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zach Howard 8 McKeel DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alfredo Romero SO Plant City DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Caden Baker JR George Jenkins 9:40.91 9:40.91 9:17.68 10
2 Axel Sallault FR East Ridge 9:52.78 9:58.76 9:28.83 8
3 Daniel Welling SR Santa Fe Catholic 12:31.08 10:05.71 7:52.46 6
4 Samuel Otero JR George Jenkins 9:56.31 10:14.75 7:41.07 5
5 Colin Hagner SO George Jenkins 13:14.01 10:15.51 11:35.53 4
6 Oliver Dempsey SO Geneva Classical Academy 12:02.91 10:17.87 11:13.48 3
7 Paulos Kicklighter SO Lakeland Christian 11:17.13 10:21.22 10:08.80 2
8 Michael McDow SR Geneva Classical Academy 13:28.06 10:26.40 13:34.32 1
9 Christian Washington SO Patel 12:41.59 10:29.41 9:39.06 -
10 Gabriel Harris FR Lake Wales 9:03.26 10:31.69 9:22.21 -
11 William Windham SO Lake Wales 11:30.91 10:39.73 9:35.76 -
12 Gabriel Lozano SO Lake Nona 8:20.55 10:41.73 8:46.22 -
13 Dylan Garcia SO Lake Wales 12:50.66 10:42.21 13:16.34 -
14 Larry Glenn SO Lakeland Christian 10:39.92 10:46.38 10:07.60 -
15 Nathaniel Chenowith JR Victory Christian (LL) 9:18.20 10:49.06 7:53.82 -
16 Matthew Rutan SO Lake Nona 11:21.62 10:55.40 10:48.85 -
17 Frank Sanchez-Santiago SR Lake Region 13:35.56 11:03.05 13:35.56 -
20 Jonathan Rocendo JR Frostproof 11:09.72 11:09.72 12:30.09 -
21 Eli Kennedy FR Geneva Classical Academy 11:30.22 11:10.11 13:17.43 -
25 Aiden Tucker SO Lakeland Christian 11:54.69 11:27.20 8:21.66 -
27 Justin Martin SO George Jenkins 11:58.38 11:37.45 13:01.15 -
28 Naveen Andrews FR Patel 12:19.96 11:38.07 10:00.34 -
35 Cristian Faustino SO First Academy (Orlando) 8:35.57 11:56.06 11:20.26 -