January 12, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 David Mullarkey JR-3 Florida State 7:53.54 6:33.04 5:31.48 6:56.72 7:58.28 8:55.10 9:56.66
2 Ryan Ford   ZAP Endurance 7:53.77 7:06.40 7:06.40 9:19.05 6:19.02 9:23.79 10:11.17
3 Zachary Cloud JR-3 Florida State 7:58.69 8:08.27 6:32.53 7:34.76 8:17.84 6:51.68 6:22.96
4 Martin Prodanov SR-4 Florida State 8:16.28 6:17.18 7:21.69 9:40.65 7:41.54 7:11.77 6:22.14
5 Matthew Neill FR-1 Florida State 8:16.50 6:37.20 9:11.12 6:57.06 9:21.05 10:20.63 5:47.55
6 Patrick Donnelly SO-2 Florida State 8:20.05 6:35.04 10:45.07 8:15.05 7:00.05 7:45.05 9:40.06
7 Andrew Hammel SO-2 Florida State 8:21.57 8:56.68 10:01.89 6:31.23 8:31.61 6:41.26 5:56.12
8 Joe Farley JR-3 Florida State 8:29.67 8:19.48 6:27.35 9:00.25 9:46.12 6:32.45 7:08.13
9 Lucas Bouquot SO-2 Florida State 8:29.79 6:47.84 9:05.48 7:59.21 6:17.25 10:37.24 7:43.91
10 Joseph Perazzo   Unattached 8:33.20 9:50.18 7:31.62 10:36.37 10:56.90 7:11.09 8:38.34
11 Elijah Holbrook Senior Team FTC 8:39.30 8:54.88 7:36.99 6:13.90 8:28.92 8:13.34 8:54.88
12 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 8:43.84 8:01.94 6:59.08 8:01.94 7:35.74 9:36.23 6:38.12
13 Karl Van Gelder SO-2 Florida Southern 8:50.29 8:07.87 10:57.56 8:13.17 9:00.90 7:41.36 10:25.75
14 Ryan Ziskinder Junior Unattached 8:51.50 7:26.46 6:33.31 9:07.45 10:32.49 8:19.61 7:53.04
15 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 8:51.77 8:51.77 7:26.69 10:43.45 6:49.47 10:11.54 11:04.72
16 Aiden Redmond SO-2 Florida Southern 8:52.22 6:28.52 9:24.16 11:15.92 6:28.52 6:17.88 9:56.09
17 Seth Augustynowski SO-2 Florida Southern 8:55.00 10:25.95 8:49.65 6:30.55 11:08.75 6:30.55 11:30.15
18 Orlando Cicilioni Junior Unattached 8:55.67 7:24.61 6:31.04 9:01.03 7:51.39 10:37.45 10:58.88
19 Cole Summers FR-1 Florida Southern 8:56.08 11:10.10 10:43.30 11:26.19 11:04.74 6:20.62 9:28.25
20 Caleb Brady FR-1 Florida Southern 8:56.39 10:59.76 7:57.39 9:17.85 7:52.03 8:29.57 10:54.40
21 Franklin Caceres Senior Unattached FGCU 8:57.77 6:48.71 9:46.17 11:17.59 11:22.97 8:47.02 6:16.44
22 Luke Kaelin SO-2 Florida Southern 8:58.16 10:56.56 6:49.01 9:30.45 11:18.09 7:37.44 6:59.77
23 Nicolo Fasanelli   Unattached 8:58.83 8:21.12 8:04.95 8:48.06 8:10.34 10:14.27 6:27.96
24 Tom Schroeder SO-2 SCAD Savannah 9:04.48 7:26.48 6:26.58 7:15.59 7:42.81 11:26.05 10:09.82
25 Max Heins FR-1 SCAD Savannah 9:05.36 9:43.54 10:59.89 11:27.16 8:05.37 10:48.98 8:32.64
26 Connor Brooks FR-1 Florida Southern 9:11.87 9:11.87 10:01.54 7:21.50 8:44.28 11:24.32 8:11.17
27 Cameron Raney FR-1 Florida Southern 9:19.73 10:49.29 11:00.49 7:11.00 10:10.11 9:30.93 11:56.46
28 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 9:21.54 6:49.93 11:08.24 7:23.62 6:44.31 10:23.31 11:30.70
29 David Perez SO-2 St. Thomas (Fla.) 9:23.26 11:04.65 9:34.53 6:51.18 7:02.45 11:04.65 8:15.67
30 Matthew Seibel SO-2 St. Thomas (Fla.) 9:30.48 10:33.24 11:18.88 8:04.91 11:53.10 10:44.65 7:19.27
31 Jabes Jimenez JR-3 St. Thomas (Fla.) 9:36.83 7:53.00 7:29.93 7:18.39 7:24.16 8:04.54 9:31.07
32 Dylan Lyons FR-1 SCAD Savannah 9:37.10 7:47.46 10:11.73 11:26.75 10:00.19 10:40.59 9:19.79
33 Isaac Cinnamon FR-1 SCAD Savannah 9:51.81 8:58.55 12:37.52 8:17.12 11:44.26 6:54.27 9:16.31
34 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 10:12.73 11:07.88 7:27.30 9:48.22 7:45.68 12:52.04 11:26.26
  Dylan Bailey FR-1 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 David Mullarkey JR-3 Florida State 7:53.54
2 Ryan Ford   ZAP Endurance 7:53.77
3 Zachary Cloud JR-3 Florida State 7:58.69
4 Martin Prodanov SR-4 Florida State 8:16.28
5 Matthew Neill FR-1 Florida State 8:16.50
6 Patrick Donnelly SO-2 Florida State 8:20.05
7 Andrew Hammel SO-2 Florida State 8:21.57
8 Joe Farley JR-3 Florida State 8:29.67
9 Lucas Bouquot SO-2 Florida State 8:29.79
10 Joseph Perazzo   Unattached 8:33.20
18 Orlando Cicilioni Junior Unattached 8:55.67
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Elijah Holbrook Senior Team FTC 9:31.23 7:05.83 9:31.23 7:36.99 6:34.67 8:39.30 9:26.04
12 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 7:56.70 9:46.70 7:14.79 9:10.04 7:20.03 8:43.84 9:51.94
13 Karl Van Gelder SO-2 Florida Southern 11:29.38 7:41.36 10:15.14 6:37.72 10:15.14 8:50.29 8:50.29
14 Ryan Ziskinder Junior Unattached 8:30.24 6:28.00 7:31.78 8:40.87 6:22.68 8:51.50 6:54.57
16 Aiden Redmond SO-2 Florida Southern 9:02.87 9:45.45 10:43.99 6:33.85 8:36.26 8:52.22 8:46.90
17 Seth Augustynowski SO-2 Florida Southern 11:24.80 11:35.50 10:25.95 11:35.50 10:15.25 8:55.00 9:27.10
20 Caleb Brady FR-1 Florida Southern 9:23.21 11:31.95 11:15.86 7:19.84 9:28.58 8:56.39 8:34.94
21 Franklin Caceres Senior Unattached FGCU 6:27.20 9:51.55 10:23.82 11:17.59 7:04.84 8:57.77 7:53.24
22 Luke Kaelin SO-2 Florida Southern 9:08.93 8:36.64 6:16.72 7:58.97 8:09.73 8:58.16 9:51.98
23 Nicolo Fasanelli   Unattached 10:03.49 7:38.01 10:14.27 7:43.40 7:48.79 8:58.83 7:21.84
26 Connor Brooks FR-1 Florida Southern 9:00.84 9:06.36 11:02.25 9:17.39 8:33.24 9:11.87 8:44.28
27 Cameron Raney FR-1 Florida Southern 9:25.33 7:05.40 8:40.55 9:58.92 8:46.15 9:19.73 9:42.12
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Dylan Bailey FR-1 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
15 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 8:35.82 8:30.50 9:44.95 11:20.67 8:51.77
19 Cole Summers FR-1 Florida Southern 9:28.25 9:17.53 8:02.48 8:23.92 8:56.08
24 Tom Schroeder SO-2 SCAD Savannah 7:04.70 9:37.15 7:21.03 7:53.70 9:04.48
25 Max Heins FR-1 SCAD Savannah 8:16.28 10:43.53 8:59.91 11:48.97 9:05.36
28 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 11:19.47 7:34.85 11:53.16 8:47.85 9:21.54
29 David Perez SO-2 St. Thomas (Fla.) 11:49.71 11:15.92 7:08.08 6:51.18 9:23.26
30 Matthew Seibel SO-2 St. Thomas (Fla.) 11:24.58 8:10.62 8:10.62 9:01.96 9:30.48
31 Jabes Jimenez JR-3 St. Thomas (Fla.) 10:40.29 9:31.07 9:25.30 10:28.75 9:36.83
32 Dylan Lyons FR-1 SCAD Savannah 8:10.54 9:54.42 8:04.77 10:11.73 9:37.10
33 Isaac Cinnamon FR-1 SCAD Savannah 8:40.80 12:43.44 11:08.75 12:02.01 9:51.81
34 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 8:04.06 10:31.12 9:23.72 8:16.32 10:12.73