January 12, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 David Mullarkey JR-3 Florida State 5:45.69 7:01.45 6:14.10 7:44.07 7:01.45 7:53.54
2 Ryan Ford   ZAP Endurance 7:53.77 9:47.48 9:38.00 5:50.59 8:50.63 7:53.77
3 Zachary Cloud JR-3 Florida State 7:39.55 7:44.33 6:46.89 6:46.89 7:15.61 7:58.69
4 Martin Prodanov SR-4 Florida State 8:46.06 9:05.91 7:51.47 8:41.10 8:16.28 8:16.28
5 Matthew Neill FR-1 Florida State 6:07.41 10:25.59 6:12.38 9:50.84 6:17.34 8:16.50
6 Patrick Donnelly SO-2 Florida State 9:15.06 9:55.06 6:50.05 7:05.05 10:10.07 8:20.05
7 Andrew Hammel SO-2 Florida State 8:36.62 6:56.31 8:01.51 8:01.51 9:51.86 8:21.57
8 Joe Farley JR-3 Florida State 7:38.71 7:38.71 9:35.93 7:48.90 8:55.16 8:29.67
9 Lucas Bouquot SO-2 Florida State 10:06.65 7:03.13 9:10.58 9:20.77 7:38.82 8:29.79
10 Joseph Perazzo   Unattached 10:51.77 8:07.54 7:11.09 7:52.15 7:41.88 8:33.20
11 Elijah Holbrook Senior Team FTC 9:20.85 6:45.06 7:36.99 8:54.88 9:31.23 8:39.30
12 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 10:49.57 8:22.89 10:39.09 7:30.51 9:04.80 8:43.84
13 Karl Van Gelder SO-2 Florida Southern 10:20.44 10:52.26 9:53.93 11:08.17 9:16.81 8:50.29
14 Ryan Ziskinder Junior Unattached 8:51.50 10:27.17 6:22.68 11:04.38 11:20.32 8:51.50
15 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 8:14.55 6:17.56 7:37.33 6:33.51 11:04.72 8:51.77
16 Aiden Redmond SO-2 Florida Southern 11:31.89 9:18.84 8:09.65 6:44.49 10:12.06 8:52.22
17 Seth Augustynowski SO-2 Florida Southern 11:19.45 8:17.55 10:31.30 7:34.75 9:53.85 8:55.00
18 Orlando Cicilioni Junior Unattached 10:32.09 10:58.88 8:07.46 11:20.30 7:24.61 8:55.67
19 Cole Summers FR-1 Florida Southern 10:59.38 10:21.86 9:22.89 7:46.39 6:42.06 8:56.08
20 Caleb Brady FR-1 Florida Southern 6:47.66 7:14.48 8:24.21 8:08.12 8:02.76 8:56.39
21 Franklin Caceres Senior Unattached FGCU 6:32.58 9:56.93 6:43.33 11:28.35 8:47.02 8:57.77
22 Luke Kaelin SO-2 Florida Southern 10:18.89 9:51.98 8:52.78 6:32.86 6:22.10 8:58.16
23 Nicolo Fasanelli   Unattached 10:57.38 8:58.83 9:15.00 10:19.66 8:15.73 8:58.83
24 Tom Schroeder SO-2 SCAD Savannah 10:04.38 7:04.70 9:20.82 8:53.59 6:42.92 9:04.48
25 Max Heins FR-1 SCAD Savannah 11:21.70 8:32.64 8:21.74 7:38.11 8:49.00 9:05.36
26 Connor Brooks FR-1 Florida Southern 10:12.58 10:07.06 11:29.84 11:13.29 11:57.44 9:11.87
27 Cameron Raney FR-1 Florida Southern 12:07.65 8:06.97 9:58.92 7:50.18 11:00.49 9:19.73
28 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 11:36.31 10:34.54 7:34.85 10:57.01 6:55.54 9:21.54
29 David Perez SO-2 St. Thomas (Fla.) 10:53.39 11:32.81 11:04.65 7:02.45 9:28.90 9:23.26
30 Matthew Seibel SO-2 St. Thomas (Fla.) 8:27.73 11:47.40 9:53.30 10:50.35 8:44.85 9:30.48
31 Jabes Jimenez JR-3 St. Thomas (Fla.) 8:21.85 7:35.70 8:33.38 10:11.44 11:26.43 9:36.83
32 Dylan Lyons FR-1 SCAD Savannah 10:17.50 7:41.68 8:04.77 8:27.85 9:14.02 9:37.10
33 Isaac Cinnamon FR-1 SCAD Savannah 7:23.86 11:02.83 12:19.77 9:57.73 10:33.24 9:51.81
34 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 10:31.12 11:50.77 10:43.37 11:50.77 10:00.48 10:12.73
  Dylan Bailey FR-1 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 David Mullarkey JR-3 Florida State 7:53.54 9:28.25
2 Ryan Ford   ZAP Endurance 7:53.77 9:04.84
3 Zachary Cloud JR-3 Florida State 7:58.69 5:59.02
4 Martin Prodanov SR-4 Florida State 8:16.28 10:20.35
5 Matthew Neill FR-1 Florida State 8:16.50 9:11.12
6 Patrick Donnelly SO-2 Florida State 8:20.05 7:45.05
7 Andrew Hammel SO-2 Florida State 8:21.57 8:56.68
8 Joe Farley JR-3 Florida State 8:29.67 10:21.80
9 Lucas Bouquot SO-2 Florida State 8:29.79 6:17.25
10 Joseph Perazzo   Unattached 8:33.20 6:09.51
18 Orlando Cicilioni Junior Unattached 8:55.67 9:06.39
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Elijah Holbrook Senior Team FTC 10:17.97 8:39.30
12 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 7:46.22 8:43.84
13 Karl Van Gelder SO-2 Florida Southern 7:51.96 8:50.29
14 Ryan Ziskinder Junior Unattached 8:24.93 8:51.50
16 Aiden Redmond SO-2 Florida Southern 7:11.10 8:52.22
17 Seth Augustynowski SO-2 Florida Southern 8:33.60 8:55.00
20 Caleb Brady FR-1 Florida Southern 8:29.57 8:56.39
21 Franklin Caceres Senior Unattached FGCU 6:48.71 8:57.77
22 Luke Kaelin SO-2 Florida Southern 8:52.78 8:58.16
23 Nicolo Fasanelli   Unattached 11:24.32 8:58.83
26 Connor Brooks FR-1 Florida Southern 7:21.50 9:11.87
27 Cameron Raney FR-1 Florida Southern 9:58.92 9:19.73
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNF DNF
  Dylan Bailey FR-1 Florida Southern DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 8:51.77 10:27.49 6:38.83 7:05.42
19 Cole Summers FR-1 Florida Southern 8:56.08 11:31.55 10:32.58 6:25.98
24 Tom Schroeder SO-2 SCAD Savannah 9:04.48 9:26.26 11:36.94 7:10.14
25 Max Heins FR-1 SCAD Savannah 9:05.36 8:05.37 7:10.84 8:16.28
28 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 9:21.54 8:14.16 8:59.08 8:14.16
29 David Perez SO-2 St. Thomas (Fla.) 9:23.26 8:15.67 8:43.84 10:08.32
30 Matthew Seibel SO-2 St. Thomas (Fla.) 9:30.48 7:19.27 7:36.39 8:16.32
31 Jabes Jimenez JR-3 St. Thomas (Fla.) 9:36.83 6:55.32 7:53.00 11:37.97
32 Dylan Lyons FR-1 SCAD Savannah 9:37.10 9:02.48 10:23.27 12:30.23
33 Isaac Cinnamon FR-1 SCAD Savannah 9:51.81 10:15.49 12:13.85 12:31.60
34 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 10:12.73 8:16.32 8:28.57 10:18.86