January 12, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hannah Taylor FR-1 UCF 2:11.41
2 Jaden Francis SO-2 Florida State 2:13.32
3 Bieke Schipperen SO-2 Florida State 2:13.56
4 Anna Rovirosa FR-1 Florida Atlantic 2:17.38
5 Elyssa Toal JR-3 Florida Atlantic 2:19.73
6 Rebecca Bergnes SO-2 Florida State 2:19.91
7 Sabrina Gomez SO-2 FIU 2:22.67
8 Leah Helms SO-2 Florida Atlantic 2:22.88
9 Casey O'Connor JR-3 Florida Atlantic 2:24.06
10 Jessica Lyons SO-2 SCAD Savannah 2:24.52
11 Je'Nyia Burton JR-3 South Florida 2:25.42
12 Maggie Froning JR-3 SCAD Savannah 2:25.53
13 Sonja Friend-Uhl Senior Florida Track Club 2:27.11
14 Terren Peterson SO-2 South Florida 2:29.19
15 Sierra Howard Senior PALM COAST RUN CLUB 2:29.42
16 Madeline Abega SO-2 South Florida 2:32.91
17 Evanne Miller Junior PALM COAST RUN CLUB 2:46.48
18 Cassandra Richards JR-3 Thomas (Ga.) 2:48.22
19 Jordan Youngman Senior PALM COAST RUN CLUB 2:49.62
20 Maggie Hunt FR-1 SCAD Savannah 2:58.85
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Hannah Taylor FR-1 UCF 2:11.41 1:47.76
2 Jaden Francis SO-2 Florida State 2:13.32 2:50.65
3 Bieke Schipperen SO-2 Florida State 2:13.56 1:40.17
4 Anna Rovirosa FR-1 Florida Atlantic 2:17.38 2:28.37
5 Elyssa Toal JR-3 Florida Atlantic 2:19.73 1:47.60
6 Rebecca Bergnes SO-2 Florida State 2:19.91 2:00.33
7 Sabrina Gomez SO-2 FIU 2:22.67 2:32.66
9 Casey O'Connor JR-3 Florida Atlantic 2:24.06 2:01.01
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Leah Helms SO-2 Florida Atlantic 2:22.88 2:22.88 2:47.17 2:15.74 2:52.89 1:48.59
10 Jessica Lyons SO-2 SCAD Savannah 2:24.52 2:12.96 2:01.40 2:04.29 2:28.86 2:50.54
12 Maggie Froning JR-3 SCAD Savannah 2:25.53 2:54.64 1:49.15 3:09.19 2:31.36 1:44.79
13 Sonja Friend-Uhl Senior Florida Track Club 2:27.11 2:24.17 2:33.00 2:19.76 2:47.71 3:00.95
15 Sierra Howard Senior PALM COAST RUN CLUB 2:29.42 2:48.85 3:09.77 2:35.40 2:51.84 2:48.85
16 Madeline Abega SO-2 South Florida 2:32.91 1:54.69 2:16.09 3:03.50 2:42.09 2:23.74
18 Cassandra Richards JR-3 Thomas (Ga.) 2:48.22 3:30.28 2:53.27 3:21.87 2:19.63 2:53.27
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Je'Nyia Burton JR-3 South Florida 2:44.33 2:25.42
14 Terren Peterson SO-2 South Florida 2:23.23 2:29.19
17 Evanne Miller Junior PALM COAST RUN CLUB 2:04.86 2:46.48
19 Jordan Youngman Senior PALM COAST RUN CLUB 2:49.62 2:49.62
20 Maggie Hunt FR-1 SCAD Savannah 2:24.87 2:58.85