December 8- 9, 2023
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jared Wipf SR-4 South Dakota St. 23.87 15.70 22.10 25.86
2 Isaiah Hopf JR-3 St. Thomas (Minn.) 21.89 19.90 22.11 15.92
3 Jake Werner SR-4 South Dakota St. 17.04 26.56 22.13 28.55
4 Mitchell Piehl SO-2 St. Thomas (Minn.) 23.70 25.92 22.15 22.82
5 Jalen Anderson SR-4 Viterbo 17.07 28.83 22.17 21.73
6 Johnny Bezdicek FR-1 St. Thomas (Minn.) 26.35 20.55 22.33 25.46
7 Tarnue David FR-1 Concordia-St. Paul 16.55 25.94 22.36 26.61
8 Jade Anstine FR-1 Gustavus Adolphus 27.10 23.94 22.58 20.55
9 Isaiah O'Connor SO-2 Wis.-River Falls 20.97 16.31 23.30 18.64
10 Christian Doumbia SO-2 Wis.-River Falls 17.26 25.42 23.32 25.19
11 Sam Duffing JR-3 St. Thomas (Minn.) 30.65 28.29 23.57 26.87
12 Mitchell Warmington JR-3 St. Thomas (Minn.) 16.77 27.16 23.61 21.25
13 Nate Raddatz JR-3 St. Thomas (Minn.) 30.01 29.31 23.63 27.65
14 Noah Stageberg JR-3 Gustavus Adolphus 20.13 18.00 23.68 28.66
15 Jackson Klocow JR-3 Concordia-St. Paul 22.95 16.97 23.90 17.21
16 Trever Jensen JR-3 Wis.-River Falls 28.10 18.25 24.01 20.17
17 Matthew Skelly SR-4 Gustavus Adolphus 28.66 25.53 24.08 23.84
18 Vincenzo Miller FR-1 St. Thomas (Minn.) 28.02 27.53 24.15 19.57
19 Luke Trochlil SO-2 Wis.-River Falls 19.43 20.88 24.28 20.88
20 Caleb Royal JR-3 Wis.-River Falls 23.09 24.55 24.30 25.76
21 Sam Schulze JR-3 Gustavus Adolphus 30.53 28.81 24.62 31.27
22 Peter Sanchez SO-2 Macalester 28.77 23.81 24.80 21.33
23 Calvin Bream JR-3 St. Thomas (Minn.) 28.48 18.99 24.98 25.98
24 Agro Gushwa SR-4 Gustavus Adolphus 32.60 26.79 25.27 24.01
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jared Wipf SR-4 South Dakota St. 22.10 16.14
2 Isaiah Hopf JR-3 St. Thomas (Minn.) 22.11 27.64
3 Jake Werner SR-4 South Dakota St. 22.13 19.26
22 Peter Sanchez SO-2 Macalester 24.80 27.78
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Mitchell Piehl SO-2 St. Thomas (Minn.) 17.50 24.37 27.25 23.04 23.70 15.95 22.15
5 Jalen Anderson SR-4 Viterbo 23.73 17.96 15.52 19.29 25.72 21.07 22.17
10 Christian Doumbia SO-2 Wis.-River Falls 26.59 28.69 26.82 23.79 25.89 23.79 23.32
21 Sam Schulze JR-3 Gustavus Adolphus 27.33 24.62 22.41 26.35 29.06 29.30 24.62
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Johnny Bezdicek FR-1 St. Thomas (Minn.) 25.01 16.97 22.33 21.44 27.02 26.13
7 Tarnue David FR-1 Concordia-St. Paul 20.35 19.01 22.36 19.90 20.58 23.71
20 Caleb Royal JR-3 Wis.-River Falls 30.14 19.44 24.30 19.93 29.16 26.25
23 Calvin Bream JR-3 St. Thomas (Minn.) 28.48 21.49 24.98 23.73 29.23 26.23
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Jade Anstine FR-1 Gustavus Adolphus 18.52 23.26 16.26 18.52 16.04 17.39 22.58
13 Nate Raddatz JR-3 St. Thomas (Minn.) 17.49 30.72 17.25 23.63 29.54 19.62 23.63
24 Agro Gushwa SR-4 Gustavus Adolphus 23.00 32.35 32.86 18.45 19.46 27.55 25.27
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Mitchell Warmington JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.38 23.61
16 Trever Jensen JR-3 Wis.-River Falls 25.69 24.01
17 Matthew Skelly SR-4 Gustavus Adolphus 21.19 24.08
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Isaiah O'Connor SO-2 Wis.-River Falls 23.30
15 Jackson Klocow JR-3 Concordia-St. Paul 23.90
18 Vincenzo Miller FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.15
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Sam Duffing JR-3 St. Thomas (Minn.) 26.40 29.23 23.57 16.50 25.93 27.35
14 Noah Stageberg JR-3 Gustavus Adolphus 20.61 24.63 23.68 23.21 24.63 20.84
19 Luke Trochlil SO-2 Wis.-River Falls 29.14 26.71 24.28 22.83 28.41 24.04