December 1- 2, 2023
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC IC4A/ECAC

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Abigail Paczewski SR-4 Bucknell 8:39.57 9:57.20 8:09.71 9:15.40 12:56.36
2 Summer Hill   Unattached 10:03.13 10:15.43 12:30.83 8:36.97 7:23.11
3 Hannah Sweda JR-3 Millersville 13:07.48 10:29.98 9:26.99 7:20.99 13:20.08
4 Lauren Joyce SO-2 Bucknell 11:38.61 10:35.10 12:04.02 11:57.67 7:43.63
5 Kiersten Lloyd JR-3 Lock Haven 12:34.84 10:39.69 11:24.47 10:26.90 11:05.28
6 Jaelyn D'Amelio JR-3 Kutztown 7:48.70 10:50.96 7:35.68 14:06.25 14:06.25
7 Anastasia Fratanduono JR-3 Kutztown 8:21.36 10:51.11 12:02.74 14:06.45 10:51.11
8 Skyler Tatum SO-2 American 9:31.01 11:11.77 14:13.15 12:52.54 10:31.47
9 Olivia Sunderland SO-2 Millersville 13:28.68 11:19.56 9:17.24 13:01.50 12:20.72
10 Erika Moriarty JR-3 Kutztown 14:47.46 11:27.95 10:53.56 8:42.85 11:07.32
11 Madeline Barney JR-3 Kutztown 10:38.88 11:34.43 12:16.10 9:57.21 14:14.15
12 Annie Ripol SO-2 American 13:26.15 11:34.95 11:34.95 8:27.32 10:25.46
13 Harvest Gil JR-3 Lafayette 8:20.81 11:35.56 9:09.50 13:54.68 9:16.45
14 Emma Armstrong FR-1 Millersville 12:28.88 11:39.88 14:48.85 14:55.85 12:42.87
15 Julianna Elsesser JR-3 Kutztown 9:50.79 11:43.32 10:54.09 10:54.09 11:57.39
16 Riley Bell FR-1 Mount St. Mary's 13:31.26 11:45.44 11:59.55 11:03.12 12:06.61
17 Brooke Evans SO-2 American 14:25.15 11:49.14 8:23.49 13:42.61 10:09.86
18 Ellie Dorian JR-3 Mount St. Mary's 9:03.69 11:55.38 14:18.46 10:36.69 8:56.54
19 Isabella Musgrove SO-2 Millersville 11:04.15 12:17.94 13:02.22 10:12.49 12:10.56
20 Ryan Wilson FR-1 Saint Francis 12:43.84 12:28.86 9:51.60 13:13.80 10:14.07
21 Ava Dzurenda FR-1 Saint Francis 15:40.31 12:38.31 15:17.56 9:28.74 14:01.73
22 Brynne Metz FR-1 Millersville 15:10.77 12:45.35 9:49.32 16:27.31 12:30.05
23 Sofia Aguilar SO-2 Mount St. Mary's 14:12.29 13:39.51 10:55.61 16:56.20 12:33.95
24 Clara Burnell FR-1 Millersville 16:02.43 13:49.68 17:58.59 13:24.79 11:36.94
  Kylie Raymond SO-2 American DNF DNF DNF DNF DNF
  Sophia Staiger SO-2 American DNF DNF DNF DNF DNF
  Caryn Rippey SO-2 Bucknell DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Abigail Paczewski SR-4 Bucknell 9:57.20 9:33.32 7:27.90 12:08.59 9:57.20
2 Summer Hill   Unattached 9:26.20 11:47.75 9:50.82 10:27.74 10:15.43
3 Hannah Sweda JR-3 Millersville 12:35.98 11:39.28 8:05.09 8:49.19 10:29.98
4 Lauren Joyce SO-2 Bucknell 11:51.32 9:50.65 11:51.32 12:16.72 10:35.10
5 Kiersten Lloyd JR-3 Lock Haven 9:35.73 8:57.34 9:03.74 8:06.17 10:39.69
6 Jaelyn D'Amelio JR-3 Kutztown 10:37.94 13:46.72 7:55.20 11:36.53 10:50.96
7 Anastasia Fratanduono JR-3 Kutztown 8:34.38 8:34.38 10:38.09 10:57.63 10:51.11
10 Erika Moriarty JR-3 Kutztown 14:13.06 14:40.58 10:05.40 13:45.54 11:27.95
11 Madeline Barney JR-3 Kutztown 12:09.16 11:41.38 13:46.38 10:38.88 11:34.43
13 Harvest Gil JR-3 Lafayette 12:10.34 8:27.76 8:06.90 14:43.37 11:35.56
18 Ellie Dorian JR-3 Mount St. Mary's 10:36.69 14:04.15 10:51.00 14:39.92 11:55.38
  Caryn Rippey SO-2 Bucknell DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Skyler Tatum SO-2 American 11:11.77 11:18.49
9 Olivia Sunderland SO-2 Millersville 11:19.56 10:38.79
12 Annie Ripol SO-2 American 11:34.95 10:11.56
14 Emma Armstrong FR-1 Millersville 11:39.88 9:54.90
15 Julianna Elsesser JR-3 Kutztown 11:43.32 12:53.66
16 Riley Bell FR-1 Mount St. Mary's 11:45.44 12:13.66
17 Brooke Evans SO-2 American 11:49.14 9:13.13
19 Isabella Musgrove SO-2 Millersville 12:17.94 9:35.60
20 Ryan Wilson FR-1 Saint Francis 12:28.86 10:44.02
21 Ava Dzurenda FR-1 Saint Francis 12:38.31 11:22.48
22 Brynne Metz FR-1 Millersville 12:45.35 11:05.86
23 Sofia Aguilar SO-2 Mount St. Mary's 13:39.51 10:06.44
24 Clara Burnell FR-1 Millersville 13:49.68 11:53.53
  Kylie Raymond SO-2 American DNF DNF
  Sophia Staiger SO-2 American DNF DNF