April 13, 2024
|
West Chester - West Chester, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC NJCAA DIII MAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chase Watson SO-2 Jefferson (Pa.) 1:57.90 10
2 Nick Trapani SR-4 Franklin & Marshall 1:58.88 8
3 Gabe Lawler JR-3 West Chester 1:59.71 6
4 Kenneth Relovsky FR-1 Swarthmore 1:59.78 5
5 Jonathan Hackshaw JR-3 Holy Family 1:59.81 4
6 Ryle Mellinger SO-2 Eastern 2:00.91 3
7 Bernie Ray   Garden State TC 2:01.05 2
8 Kyle Scherer SR-4 Goldey-Beacom 2:01.86 1
9 Charlie Schuetz FR-1 Swarthmore 2:02.57 -
10 Mason Moore SO-2 Jefferson (Pa.) 2:02.66 -
11 Calvin Schneck   PRTC 2:02.85 -
11 Chad Manning JR-3 Caldwell 2:02.85 -
13 Ibrahima Fofana SO-2 Holy Family 2:03.82 -
14 Andrae Johnson FR-1 Holy Family 2:03.85 -
15 Ben Rosin JR-3 Swarthmore 2:04.37 -
16 Von Curry FR-1 West Chester 2:04.85 -
17 Nicolas Nieves-Rodriguez SO-2 PSU-Abington 2:05.37 -
18 LaMarc Rex FR-1 Holy Family 2:05.48 -
19 Isaac Chu FR-1 Swarthmore 2:05.77 -
20 Joel Oquendo FR-1 Wilmington (Del.) 2:06.00 -
20 William Zane SO-2 West Chester 2:06.00 -
22 Jay van Adrichem Boogaer JR-3 Swarthmore 2:06.04 -
23 Astin Daniel SO-2 Eastern 2:06.05 -
24 Levi Weir FR-1 Eastern 2:06.56 -
25 Robert Mirabello JR-3 Swarthmore 2:06.89 -
26 Jason Vogt SO-2 West Chester 2:07.05 -
27 Sam Diaz JR-3 Haverford 2:07.20 -
28 Sean Fisher JR-3 West Chester 2:07.25 -
29 Thelonius Lucien FR-1 Holy Family 2:07.57 -
30 Gopal Patel FR-1 Haverford 2:08.19 -
31 Ryan Kopervos SO-2 Jefferson (Pa.) 2:08.56 -
32 David Stango FR-1 Catholic 2:08.63 -
33 Jake Naddelman SR-4 Franklin & Marshall 2:08.74 -
34 Elliot Whitney SO-2 Kean 2:09.88 -
35 York Miles JR-3 Goldey-Beacom 2:10.64 -
36 Logan Kudla FR-1 Caldwell 2:11.52 -
37 Zachary Landvik-Larsen SR-4 Goldey-Beacom 2:11.69 -
38 Matthew Landis FR-1 West Chester 2:11.71 -
39 Benjamin Singizwa Freshman Valley Forge 2:13.54 -
40 Nate Gale Sophomore Valley Forge 2:14.35 -
41 Aiden Cotter FR-1 Franklin & Marshall 2:14.58 -
42 Nick Falsone JR-3 West Chester 2:14.73 -
43 Cory Rodriguez JR-3 Kean 2:16.17 -
44 Ben Carman FR-1 PSU-Berks 2:16.60 -
45 Blake Corbett SR-4 Jefferson (Pa.) 2:17.28 -
46 Jayden Silver FR-1 Eastern 2:17.35 -
47 Timothy Connell JR-3 Neumann 2:18.20 -
48 Aakash Koduru SR-4 Swarthmore 2:18.44 -
49 Nahshon Harrison-Fobbs FR-1 Neumann 2:18.59 -
50 Nick Fettig SO-2 Swarthmore 2:19.38 -
51 Ian Lengua JR-3 West Chester 2:19.39 -
52 Connor Kakowski SO-2 Immaculata 2:20.71 -
53 Micah Volpe FR-1 Rosemont 2:22.18 -
54 Sebastian DeSimone SO-2 Gwynedd-Mercy 2:24.85 -
55 Blaise Trapani SR-4 Catholic 2:25.36 -
56 Jacob McDonald SO-2 PSU-Abington 2:26.79 -
57 Christopher Watson SO-2 Immaculata 2:27.41 -
58 Tyler Bannon SO-2 PSU-Berks 2:28.29 -
59 James Hartigan FR-1 West Chester 2:29.17 -
60 Wyatt Boyer FR-1 Neumann 2:31.52 -
61 Aiden Clarke FR-1 PSU-Scranton 2:34.41 -
62 Jason Canterino FR-1 Immaculata 2:44.39 -
63 Donovan Hughes FR-1 Delaware County CC 2:44.47 -
64 Tim Mulderig FR-1 Rosemont 2:48.87 -
65 Ashvin Kohli FR-1 PSU-Abington 2:58.83 -
  Holden Brown SO-2 Franklin & Marshall DNS   
  Henry Clapper FR-1 Franklin & Marshall DNS   
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
48 Aakash Koduru SR-4 Swarthmore 2:18.44 -
51 Ian Lengua JR-3 West Chester 2:19.39 -
61 Aiden Clarke FR-1 PSU-Scranton 2:34.41 -
62 Jason Canterino FR-1 Immaculata 2:44.39 -
63 Donovan Hughes FR-1 Delaware County CC 2:44.47 -
64 Tim Mulderig FR-1 Rosemont 2:48.87 -
65 Ashvin Kohli FR-1 PSU-Abington 2:58.83 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
36 Logan Kudla FR-1 Caldwell 2:11.52 2:49.66 1:38.64 2:01.00 -
41 Aiden Cotter FR-1 Franklin & Marshall 2:14.58 1:58.43 2:33.43 1:36.90 -
44 Ben Carman FR-1 PSU-Berks 2:16.60 2:33.00 2:20.70 2:13.87 -
46 Jayden Silver FR-1 Eastern 2:17.35 2:26.97 2:36.58 2:13.23 -
49 Nahshon Harrison-Fobbs FR-1 Neumann 2:18.59 2:44.93 2:06.12 2:03.35 -
50 Nick Fettig SO-2 Swarthmore 2:19.38 2:41.68 2:26.35 2:23.57 -
52 Connor Kakowski SO-2 Immaculata 2:20.71 2:26.34 1:44.13 2:15.09 -
53 Micah Volpe FR-1 Rosemont 2:22.18 1:42.37 2:39.25 1:55.17 -
54 Sebastian DeSimone SO-2 Gwynedd-Mercy 2:24.85 3:02.52 1:57.33 2:45.13 -
55 Blaise Trapani SR-4 Catholic 2:25.36 2:05.01 3:00.25 2:26.82 -
56 Jacob McDonald SO-2 PSU-Abington 2:26.79 2:22.39 2:37.07 2:25.33 -
57 Christopher Watson SO-2 Immaculata 2:27.41 3:10.16 1:54.98 2:58.37 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
34 Elliot Whitney SO-2 Kean 1:55.60 2:09.88 -
37 Zachary Landvik-Larsen SR-4 Goldey-Beacom 2:45.93 2:11.69 -
39 Benjamin Singizwa Freshman Valley Forge 1:56.18 2:13.54 -
40 Nate Gale Sophomore Valley Forge 2:17.04 2:14.35 -
42 Nick Falsone JR-3 West Chester 2:29.55 2:14.73 -
43 Cory Rodriguez JR-3 Kean 2:27.07 2:16.17 -
45 Blake Corbett SR-4 Jefferson (Pa.) 1:40.22 2:17.28 -
47 Timothy Connell JR-3 Neumann 2:20.97 2:18.20 -
58 Tyler Bannon SO-2 PSU-Berks 2:54.99 2:28.29 -
59 James Hartigan FR-1 West Chester 1:53.37 2:29.17 -
60 Wyatt Boyer FR-1 Neumann 3:10.92 2:31.52 -
  Henry Clapper FR-1 Franklin & Marshall DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Von Curry FR-1 West Chester 2:39.81 2:04.85 2:09.85 -
17 Nicolas Nieves-Rodriguez SO-2 PSU-Abington 2:10.39 2:05.37 1:51.58 -
23 Astin Daniel SO-2 Eastern 1:28.24 2:06.05 1:43.36 -
24 Levi Weir FR-1 Eastern 2:21.75 2:06.56 2:21.75 -
26 Jason Vogt SO-2 West Chester 1:40.37 2:07.05 2:28.65 -
28 Sean Fisher JR-3 West Chester 1:44.35 2:07.25 2:00.89 -
30 Gopal Patel FR-1 Haverford 2:09.48 2:08.19 1:37.43 -
31 Ryan Kopervos SO-2 Jefferson (Pa.) 2:38.13 2:08.56 2:47.13 -
32 David Stango FR-1 Catholic 1:40.34 2:08.63 1:39.05 -
33 Jake Naddelman SR-4 Franklin & Marshall 1:44.28 2:08.74 2:25.48 -
35 York Miles JR-3 Goldey-Beacom 2:39.38 2:10.64 2:18.48 -
38 Matthew Landis FR-1 West Chester 1:38.79 2:11.71 2:22.25 -
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Jonathan Hackshaw JR-3 Holy Family 1:59.81 1:26.27 1:43.04 1:59.81 4
6 Ryle Mellinger SO-2 Eastern 1:48.82 2:11.80 1:40.36 2:00.91 3
11 Chad Manning JR-3 Caldwell 1:54.25 1:45.66 2:23.74 2:02.85 -
13 Ibrahima Fofana SO-2 Holy Family 2:08.78 1:45.25 2:07.54 2:03.82 -
14 Andrae Johnson FR-1 Holy Family 2:08.81 1:37.85 2:10.05 2:03.85 -
18 LaMarc Rex FR-1 Holy Family 1:31.60 1:55.45 2:13.01 2:05.48 -
19 Isaac Chu FR-1 Swarthmore 2:09.55 1:59.49 2:37.22 2:05.77 -
20 Joel Oquendo FR-1 Wilmington (Del.) 1:57.18 2:33.72 1:45.84 2:06.00 -
22 Jay van Adrichem Boogaer JR-3 Swarthmore 1:50.92 1:50.92 1:55.96 2:06.04 -
27 Sam Diaz JR-3 Haverford 2:44.09 2:07.20 1:32.86 2:07.20 -
29 Thelonius Lucien FR-1 Holy Family 2:31.81 2:22.88 1:49.71 2:07.57 -
  Holden Brown SO-2 Franklin & Marshall DNS DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Chase Watson SO-2 Jefferson (Pa.) 1:57.90 2:23.84 2:07.34 2:06.16 10
2 Nick Trapani SR-4 Franklin & Marshall 1:58.88 2:10.77 2:26.23 1:24.41 8
3 Gabe Lawler JR-3 West Chester 1:59.71 2:00.91 2:02.11 2:32.04 6
4 Kenneth Relovsky FR-1 Swarthmore 1:59.78 1:25.05 1:56.19 2:29.73 5
7 Bernie Ray   Garden State TC 2:01.05 1:33.21 2:19.21 2:25.26 2
8 Kyle Scherer SR-4 Goldey-Beacom 2:01.86 2:04.30 1:31.40 1:54.55 1
9 Charlie Schuetz FR-1 Swarthmore 2:02.57 2:11.15 2:20.96 2:38.12 -
10 Mason Moore SO-2 Jefferson (Pa.) 2:02.66 1:46.72 1:39.36 2:06.34 -
11 Calvin Schneck   PRTC 2:02.85 2:02.85 1:50.57 2:22.51 -
15 Ben Rosin JR-3 Swarthmore 2:04.37 2:30.49 2:04.37 2:13.08 -
20 William Zane SO-2 West Chester 2:06.00 1:48.36 1:35.76 1:52.14 -
25 Robert Mirabello JR-3 Swarthmore 2:06.89 2:27.20 1:32.63 2:22.12 -