April 6, 2024
|
West Chester - West Chester, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC NJCAA DI NJCAA DIII

Men's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC WIND
1 Kouto Anyika SO-2 Holy Family 13.57 10.85 10 0.5
2 Corey Thomas   DBest track team 11.93 11.04 8 0.5
3 Fitzgerald Asher FR-1 Camden County College 7.74 11.05 6 0.5
4 Nafis Zollicoffer SR-4 Holy Family 9.58 11.40 5 1.0
5 Michael Busbee SO-2 Camden County College 11.69 11.46 4 0.5
6 Skyler Salay JR-3 Holy Family 9.43 11.49 3 1.0
7 Daniel Vizcaino FR-1 Holy Family 12.96 11.67 2 0.5
8 Bamidele Obadina Junior Unattached 12.99 11.70    0.5
9 Ivan Ramos-Lopez FR-1 Georgian Court 13.27 11.74 1 1.0
10 Dariel Suarez SR-4 Dominican (N.Y.) 10.66 11.84 - -1.0
11 Nicholas Jordan FR-1 Georgian Court 15.10 11.89 - -1.0
12 Kirdashi Whitfield   Temple University 10.36 11.90 - -1.0
13 Matthew Sutton JR-3 Georgian Court 9.43 11.93 - 1.0
14 Nana Korsah   Temple University 11.01 11.96 - -1.0
15 Amani Acosta FR-1 Dominican (N.Y.) 12.21 11.97 - -1.0
16 Ainsley Daley SO-2 Camden County College 14.34 12.05 - 1.0
17 Brian Barnes FR-1 Georgian Court 10.63 12.08 - 1.0
18 Dylan Vaughan   Temple University 11.25 12.09 - 1.0
19 James McCoy FR-1 Georgian Court 9.28 12.21 - 1.0
20 Aziz McDaniels FR-1 CC of Philadelphia 12.47 12.47 - 0.6
21 Aidan Mallon SO-2 Dominican (N.Y.) 9.57 12.59 - 0.6
22 Joshua Tipaldo FR-1 Georgian Court 9.91 12.70 - 0.6
23 Logan Hahn   Temple University 16.60 13.07 - 0.6
24 Ross O'Neill   Greater Philadelphia Track clu 16.78 13.21 - 0.6
25 Rique McLean   Temple University 15.51 13.25 - -1.0
26 Joshua Hartie FR-1 CC of Philadelphia 13.32 13.32 - 0.6
  Brian Thompson SR-4 Dominican (N.Y.) DNS DNS    -
  Kenney Lauredent SR-4 Dominican (N.Y.) DNS DNS    -
  Javon Bowen SO-2 Holy Family DNS DNS    -
  Roland Kapel   Unattached DNS DNS    -
  Chris Miller SO-2 Camden County College DNS DNS    -
Men's 100 Meters Section 1
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Aziz McDaniels FR-1 CC of Philadelphia 12.47 11.85 14.72 13.72 10.98 13.10 -
21 Aidan Mallon SO-2 Dominican (N.Y.) 12.59 11.08 11.46 8.94 14.48 11.34 -
22 Joshua Tipaldo FR-1 Georgian Court 12.70 10.04 16.01 15.12 12.83 11.18 -
23 Logan Hahn   Temple University 13.07 16.73 12.29 17.00 9.41 15.82 -
24 Ross O'Neill   Greater Philadelphia Track clu 13.21 12.42 12.03 14.54 9.78 16.25 -
26 Joshua Hartie FR-1 CC of Philadelphia 13.32 17.19 14.92 9.99 12.39 14.26 -
  Kenney Lauredent SR-4 Dominican (N.Y.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 100 Meters Section 2
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Dariel Suarez SR-4 Dominican (N.Y.) 11.84 13.62 11.84 -
11 Nicholas Jordan FR-1 Georgian Court 9.75 9.99 11.89 -
12 Kirdashi Whitfield   Temple University 10.95 8.81 11.90 -
14 Nana Korsah   Temple University 11.72 13.16 11.96 -
15 Amani Acosta FR-1 Dominican (N.Y.) 15.21 8.74 11.97 -
25 Rique McLean   Temple University 15.77 11.13 13.25 -
  Chris Miller SO-2 Camden County College DNS DNS DNS   
  Roland Kapel   Unattached DNS DNS DNS   
Men's 100 Meters Section 3
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Nafis Zollicoffer SR-4 Holy Family 12.32 8.90 11.40 13.11 8.78 5
6 Skyler Salay JR-3 Holy Family 12.76 13.68 11.49 11.72 11.72 3
9 Ivan Ramos-Lopez FR-1 Georgian Court 14.68 11.63 11.74 8.81 11.04 1
13 Matthew Sutton JR-3 Georgian Court 13.96 13.37 11.93 13.60 13.13 -
16 Ainsley Daley SO-2 Camden County College 13.02 13.26 12.05 13.98 9.52 -
17 Brian Barnes FR-1 Georgian Court 8.70 13.05 12.08 9.91 10.27 -
18 Dylan Vaughan   Temple University 12.21 15.24 12.09 14.63 13.42 -
19 James McCoy FR-1 Georgian Court 12.70 12.34 12.21 14.29 14.29 -
Men's 100 Meters Section 4
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kouto Anyika SO-2 Holy Family 10.85 8.36 8.25 7.60 10.09 10
2 Corey Thomas   DBest track team 11.04 10.49 13.03 12.81 8.39 8
3 Fitzgerald Asher FR-1 Camden County College 11.05 10.28 13.04 12.60 8.40 6
5 Michael Busbee SO-2 Camden County College 11.46 13.76 8.83 14.67 14.79 4
7 Daniel Vizcaino FR-1 Holy Family 11.67 12.96 10.39 12.49 9.11 2
8 Bamidele Obadina Junior Unattached 11.70 11.59 11.12 9.83 14.39   
  Brian Thompson SR-4 Dominican (N.Y.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Javon Bowen SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS   

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Kouto Anyika SO-2 Holy Family 20.05 16.17 21.13 21.56 25.66 10 5.1
2 Asad Reese Freshman Unattached 17.11 20.45 23.34 22.22 22.00    5.1
3 Corey Thomas   DBest track team 23.51 25.32 21.02 22.60 21.02 8 5.1
4 Nafis Zollicoffer SR-4 Holy Family 22.85 19.23 29.18 22.62 17.65 6 5.1
5 Fitzgerald Asher FR-1 Camden County College 23.99 25.12 18.11 22.63 29.20 5 4.0
6 Lakee Pegram FR-1 RC - Cumberland 27.66 18.52 19.21 22.86 17.61 4 3.3
7 Michael Busbee SO-2 Camden County College 25.57 20.04 29.71 23.03 23.26 3 5.1
8 Simba Mazarura SO-2 Camden County College 23.31 29.08 26.55 23.08 21.01 2 4.0
9 Seth Powell FR-1 Georgian Court 22.93 21.54 27.80 23.16 28.26 1 5.1
10 Theophilus Sample FR-1 Holy Family 18.36 25.79 29.51 23.23 26.95 - 4.0
11 Ibrahima Fofana SO-2 Holy Family 29.80 27.24 28.87 23.28 20.26 - 4.0
12 Josh Eng SO-2 West Chester 24.23 18.17 16.31 23.29 24.46 - 4.0
13 Alijah Serrano JR-3 West Chester 22.61 17.02 19.58 23.31 20.75 - 5.1
14 Antawn James   Temple University 21.41 17.88 27.76 23.52 20.47 - 3.3
15 Isaiah Davenport FR-1 Holy Family 30.61 21.43 29.43 23.54 18.37 - 5.1
16 Kaleb Brown JR-3 West Chester 24.77 19.58 19.58 23.59 17.70 - 4.0
17 Muhammad Lambert SO-2 Jefferson (Pa.) 21.96 24.32 20.54 23.61 18.89 - 4.0
18 Nicholas Jordan FR-1 Georgian Court 26.92 18.58 18.11 23.82 19.77 - 3.3
19 Giovanni Griffin SO-2 Holy Family 18.72 22.08 29.52 24.00 17.04 - 3.3
20 Nana Korsah   Temple University 27.41 22.56 25.22 24.25 21.10 - 3.6
21 Jack Wasserman SR-4 West Chester 26.20 17.96 18.93 24.26 23.29 - 4.0
22 Dariel Suarez SR-4 Dominican (N.Y.) 28.30 26.83 30.98 24.39 26.10 - 3.6
23 Kirdashi Whitfield   Temple University 19.28 24.16 21.72 24.40 18.06 - 3.6
24 Ainsley Daley SO-2 Camden County College 30.11 27.42 27.18 24.48 29.38 - 3.3
25 Brian Barnes FR-1 Georgian Court 24.51 21.82 28.68 24.51 20.84 - 3.3
26 Andre Henneghan FR-1 Holy Family 29.46 18.66 28.97 24.55 29.22 - 3.3
27 Dylan Vaughan   Temple University 24.33 26.05 30.72 24.57 20.40 - 3.1
28 Jameer Haskins FR-1 RC - Cumberland 30.95 21.30 22.54 24.76 24.27 - 3.6
29 Amani Acosta FR-1 Dominican (N.Y.) 18.66 27.11 23.63 24.87 28.11 - 3.6
30 James McCoy FR-1 Georgian Court 26.39 29.37 29.87 24.89 22.90 - 3.6
31 William Zane SO-2 West Chester 24.92 24.18 28.41 24.92 18.94 - 3.1
32 Brandon Bermudez FR-1 RC - Cumberland 18.26 24.86 28.66 25.36 20.55 - 3.1
33 Andrew Mancini SO-2 West Chester 18.04 29.63 20.61 25.76 24.99 - 3.3
34 Alexander Dejean SR-4 Georgian Court 26.24 29.62 24.17 25.98 27.02 - 3.6
35 Von Curry FR-1 West Chester 27.04 32.76 30.68 26.00 25.48 - 3.1
36 Joshua Tipaldo FR-1 Georgian Court 29.99 32.35 26.83 26.30 28.15 - 3.1
37 Aidan Mallon SO-2 Dominican (N.Y.) 21.13 27.01 31.56 26.74 20.06 - 3.1
38 Marvin Homar FR-1 RC - Cumberland 23.65 21.66 24.79 28.49 25.08 - 3.1
  James Hartigan FR-1 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Roland Kapel   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS    -
Men's 200 Meters Section 1
W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Dylan Vaughan   Temple University 26.54 27.28 22.36 24.57 21.63 28.26 19.91 -
31 William Zane SO-2 West Chester 30.16 24.92 28.66 24.92 18.69 28.41 32.40 -
32 Brandon Bermudez FR-1 RC - Cumberland 22.07 23.59 18.52 25.36 22.83 26.63 26.38 -
35 Von Curry FR-1 West Chester 24.96 25.74 23.14 26.00 23.66 33.02 24.96 -
36 Joshua Tipaldo FR-1 Georgian Court 29.99 29.99 29.46 26.30 27.88 24.46 31.83 -
37 Aidan Mallon SO-2 Dominican (N.Y.) 25.14 24.34 31.29 26.74 23.27 30.49 20.86 -
38 Marvin Homar FR-1 RC - Cumberland 23.37 21.09 23.94 28.49 31.34 20.52 31.63 -
  James Hartigan FR-1 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 200 Meters Section 2
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Nana Korsah   Temple University 22.80 24.25 -
22 Dariel Suarez SR-4 Dominican (N.Y.) 29.76 24.39 -
23 Kirdashi Whitfield   Temple University 19.04 24.40 -
28 Jameer Haskins FR-1 RC - Cumberland 30.46 24.76 -
29 Amani Acosta FR-1 Dominican (N.Y.) 24.13 24.87 -
30 James McCoy FR-1 Georgian Court 28.88 24.89 -
34 Alexander Dejean SR-4 Georgian Court 30.40 25.98 -
  Roland Kapel   Unattached DNS DNS   
Men's 200 Meters Section 3
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Lakee Pegram FR-1 RC - Cumberland 22.64 20.81 27.21 23.09 23.09 22.86 25.15 4
14 Antawn James   Temple University 21.64 18.58 24.46 26.35 28.93 23.52 20.23 -
18 Nicholas Jordan FR-1 Georgian Court 28.83 16.68 22.87 25.02 27.87 23.82 23.35 -
19 Giovanni Griffin SO-2 Holy Family 18.96 21.84 30.00 30.72 30.72 24.00 27.36 -
24 Ainsley Daley SO-2 Camden County College 20.32 17.87 30.85 23.99 23.02 24.48 25.22 -
25 Brian Barnes FR-1 Georgian Court 20.59 22.55 18.63 23.04 19.37 24.51 23.78 -
26 Andre Henneghan FR-1 Holy Family 29.22 24.31 19.15 28.97 17.19 24.55 20.38 -
33 Andrew Mancini SO-2 West Chester 27.82 31.69 26.54 29.89 29.11 25.76 18.29 -
Men's 200 Meters Section 4
W: 4.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Fitzgerald Asher FR-1 Camden County College 18.33 22.63 5
8 Simba Mazarura SO-2 Camden County College 29.78 23.08 2
10 Theophilus Sample FR-1 Holy Family 24.16 23.23 -
11 Ibrahima Fofana SO-2 Holy Family 20.96 23.28 -
12 Josh Eng SO-2 West Chester 28.42 23.29 -
16 Kaleb Brown JR-3 West Chester 17.93 23.59 -
17 Muhammad Lambert SO-2 Jefferson (Pa.) 27.86 23.61 -
21 Jack Wasserman SR-4 West Chester 23.05 24.26 -
Men's 200 Meters Section 5
W: 5.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kouto Anyika SO-2 Holy Family 18.98 21.56 10
2 Asad Reese Freshman Unattached 20.45 22.22   
3 Corey Thomas   DBest track team 29.38 22.60 8
4 Nafis Zollicoffer SR-4 Holy Family 27.60 22.62 6
7 Michael Busbee SO-2 Camden County College 16.59 23.03 3
9 Seth Powell FR-1 Georgian Court 23.40 23.16 1
13 Alijah Serrano JR-3 West Chester 19.58 23.31 -
15 Isaiah Davenport FR-1 Holy Family 25.90 23.54 -

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Asad Reese Freshman Unattached 49.65 55.12   
2 Jack Wasserman SR-4 West Chester 50.68 38.52 10
3 David Burnshaw SO-2 West Chester 51.51 46.88 8
4 Michael Jean Pierre SO-2 Harcum 52.27 48.62 6
5 LaMarc Rex FR-1 Holy Family 52.65 55.29 5
6 Gabe Lawler JR-3 West Chester 52.73 37.44 4
7 Samuel Fileen SO-2 Dominican (N.Y.) 52.96 45.02 3
8 Seth Powell FR-1 Georgian Court 52.99 58.29 2
9 Thiea Shea SO-2 Dominican (N.Y.) 53.62 41.83 1
10 Theophilus Sample FR-1 Holy Family 53.68 44.02 -
11 Jaden Mercy JR-3 West Chester 54.10 54.65 -
12 Ernest Robertson SO-2 Holy Family 54.19 38.48 -
13 Sean Donnamaria SO-2 Georgian Court 54.26 47.75 -
14 Josh Eng SO-2 West Chester 54.57 1:02.76 -
15 Kaleb Brown JR-3 West Chester 54.60 1:05.52 -
16 Ethan Phan FR-1 Jefferson (Pa.) 54.82 42.76 -
17 Logan Muhlberg   Temple University 54.83 42.77 -
18 Antawn James   Temple University 54.94 50.55 -
19 Giovanni Griffin SO-2 Holy Family 55.48 1:08.24 -
19 Connor Grable FR-1 Dominican (N.Y.) 55.48 50.49 -
21 David Castro FR-1 Dominican (N.Y.) 55.92 1:03.19 -
22 Philip Penwell   Temple University 56.11 1:03.41 -
23 Al-Amin Page FR-1 Holy Family 56.22 1:00.16 -
24 Von Curry FR-1 West Chester 56.60 55.47 -
25 Alijah Serrano JR-3 West Chester 56.78 45.43 -
26 Nishorn Pierre JR-3 Holy Family 56.84 1:13.90 -
26 Sam Anthony Samala FR-1 Dominican (N.Y.) 56.84 1:05.37 -
28 Andrew Mancini SO-2 West Chester 57.65 42.67 -
29 Daniel Vizcaino FR-1 Holy Family 58.35 54.85 -
30 Angel Smith FR-1 RC - Cumberland 58.56 57.39 -
31 Elijah Clark FR-1 Camden County College 58.63 49.84 -
32 Ian Lengua JR-3 West Chester 59.05 50.79 -
33 Nick Falsone JR-3 West Chester 59.16 57.39 -
34 Andre Henneghan FR-1 Holy Family 1:00.29 59.09 -
  Steven Smith SR-4 Dominican (N.Y.) DNF DNF   
  Delon Smith JR-3 Dominican (N.Y.) DNS DNS   
  Wayne Robinson JR-3 Georgian Court DNS DNS   
  Leo Powell FR-1 Holy Family DNS DNS   
  Vicente Velez SR-4 Holy Family DNS DNS   
  Ibrahima Fofana SO-2 Holy Family DNS DNS   
  Tyler Wesley JR-3 Holy Family DNS DNS   
  Jameel Richardson FR-1 Dominican (N.Y.) DNS DNS   
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Philip Penwell   Temple University 56.11 -
30 Angel Smith FR-1 RC - Cumberland 58.56 -
34 Andre Henneghan FR-1 Holy Family 1:00.29 -
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Von Curry FR-1 West Chester 1:01.13 56.60 1:01.13 1:08.49 1:02.83 -
29 Daniel Vizcaino FR-1 Holy Family 58.94 58.35 1:06.52 1:02.44 42.60 -
31 Elijah Clark FR-1 Camden County College 48.08 58.63 1:00.39 49.25 1:10.95 -
32 Ian Lengua JR-3 West Chester 46.65 59.05 58.46 1:15.59 1:10.86 -
33 Nick Falsone JR-3 West Chester 1:12.18 59.16 45.56 48.52 58.57 -
  Jameel Richardson FR-1 Dominican (N.Y.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Delon Smith JR-3 Dominican (N.Y.) DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Theophilus Sample FR-1 Holy Family 1:00.66 39.73 1:04.42 52.61 53.68 -
13 Sean Donnamaria SO-2 Georgian Court 53.18 41.24 59.15 1:10.00 54.26 -
14 Josh Eng SO-2 West Chester 55.12 1:03.31 1:02.76 58.39 54.57 -
16 Ethan Phan FR-1 Jefferson (Pa.) 58.11 59.21 1:11.27 1:09.08 54.82 -
19 Connor Grable FR-1 Dominican (N.Y.) 1:04.36 55.48 1:09.91 44.39 55.48 -
23 Al-Amin Page FR-1 Holy Family 1:13.09 44.98 1:10.28 42.17 56.22 -
28 Andrew Mancini SO-2 West Chester 1:13.22 1:09.18 1:08.03 55.92 57.65 -
  Steven Smith SR-4 Dominican (N.Y.) DNF DNF DNF DNF DNF   
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Ernest Robertson SO-2 Holy Family 45.52 1:02.86 1:05.03 54.19 1:05.57 48.23 48.78 -
15 Kaleb Brown JR-3 West Chester 55.15 50.24 1:01.16 54.60 1:07.16 51.33 1:00.61 -
17 Logan Muhlberg   Temple University 43.87 44.42 50.45 54.83 44.42 38.38 39.48 -
18 Antawn James   Temple University 50.00 1:07.58 43.96 54.94 43.96 1:06.48 51.10 -
19 Giovanni Griffin SO-2 Holy Family 1:02.70 1:09.35 1:04.36 55.48 55.48 52.16 1:11.02 -
21 David Castro FR-1 Dominican (N.Y.) 39.71 59.28 41.94 55.92 50.89 49.77 58.72 -
25 Alijah Serrano JR-3 West Chester 1:12.11 48.27 55.08 56.78 1:04.17 42.59 53.38 -
26 Sam Anthony Samala FR-1 Dominican (N.Y.) 55.14 56.84 56.84 56.84 1:04.23 1:01.96 1:01.39 -
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Michael Jean Pierre SO-2 Harcum 1:02.21 47.05 52.27 50.18 1:02.73 53.32 6
7 Samuel Fileen SO-2 Dominican (N.Y.) 38.66 1:01.44 52.96 38.14 37.61 1:08.32 3
8 Seth Powell FR-1 Georgian Court 1:00.94 40.81 52.99 45.58 46.64 47.70 2
9 Thiea Shea SO-2 Dominican (N.Y.) 39.15 53.62 53.62 54.70 42.36 40.22 1
11 Jaden Mercy JR-3 West Chester 50.86 1:01.14 54.10 1:03.30 57.89 38.42 -
  Ibrahima Fofana SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Vicente Velez SR-4 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Leo Powell FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Asad Reese Freshman Unattached 34.76 59.09 49.65   
2 Jack Wasserman SR-4 West Chester 52.20 1:02.85 50.68 10
3 David Burnshaw SO-2 West Chester 50.48 43.79 51.51 8
5 LaMarc Rex FR-1 Holy Family 43.70 41.60 52.65 5
6 Gabe Lawler JR-3 West Chester 47.46 44.82 52.73 4
26 Nishorn Pierre JR-3 Holy Family 1:02.53 1:05.94 56.84 -
  Wayne Robinson JR-3 Georgian Court DNS DNS DNS   
  Tyler Wesley JR-3 Holy Family DNS DNS DNS   

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 William Zane SO-2 West Chester 2:07.56 2:03.84 2:12.51 1:42.79 1:44.03 10
2 Kimani Smith FR-1 Holy Family 2:05.88 2:05.88 2:27.28 2:42.39 2:37.35 8
3 Peyton Engle FR-1 Holy Family 1:31.60 2:07.22 2:12.31 2:44.12 2:18.67 6
4 Tyler Wesley JR-3 Holy Family 1:53.87 2:09.39 2:48.21 2:01.63 2:00.34 5
5 Matthew Landis FR-1 West Chester 1:59.22 2:11.01 2:47.70 2:41.15 2:08.39 4
6 Jose Grullon FR-1 Dominican (N.Y.) 2:20.76 2:12.79 1:54.20 2:14.12 1:43.58 3
7 Nick Falsone JR-3 West Chester 2:05.04 2:13.02 2:34.31 2:14.35 2:26.33 2
8 Andrae Johnson FR-1 Holy Family 2:13.66 2:13.66 1:40.25 1:44.26 2:48.42 1
9 Gabe Lawler JR-3 West Chester 2:27.82 2:14.38 2:54.70 1:48.85 1:44.82 -
10 Thelonius Lucien FR-1 Holy Family 2:44.84 2:16.23 2:40.76 2:02.61 2:32.58 -
11 Jehu Ermilus FR-1 Dominican (N.Y.) 1:45.50 2:17.01 2:08.79 2:11.53 1:57.83 -
12 Von Curry FR-1 West Chester 2:16.12 2:17.49 2:43.62 2:09.24 2:35.37 -
13 Oliver Stills   Temple University 2:53.43 2:17.64 1:51.49 2:21.77 2:24.53 -
14 Joseph Sulewski   Temple University 1:47.18 2:21.02 2:29.49 2:59.10 2:26.66 -
15 Elijah Clark FR-1 Camden County College 3:01.56 2:21.84 2:36.03 1:57.73 1:40.71 -
16 Ian Lengua JR-3 West Chester 1:53.39 2:33.22 2:10.24 2:10.24 2:05.64 -
17 James Hartigan FR-1 West Chester 2:42.75 2:42.75 2:28.11 2:28.11 2:18.34 -
  Andrew Mancini SO-2 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jonathan Hackshaw JR-3 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brian Dietz SR-4 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jaden Mercy JR-3 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mike McGerry SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Kimani Smith FR-1 Holy Family 1:39.45 2:39.87 2:05.88 1:36.93 2:43.65 1:28.12 2:20.99 8
3 Peyton Engle FR-1 Holy Family 2:36.48 2:22.49 2:07.22 2:03.41 1:58.32 2:31.40 2:17.40 6
7 Nick Falsone JR-3 West Chester 2:39.63 2:26.33 2:13.02 1:57.06 1:39.77 2:44.95 2:10.36 2
11 Jehu Ermilus FR-1 Dominican (N.Y.) 2:37.57 2:01.94 2:17.01 1:41.39 1:44.13 2:21.12 2:52.64 -
13 Oliver Stills   Temple University 1:39.10 2:47.92 2:17.64 1:48.74 2:03.88 2:05.26 2:01.13 -
14 Joseph Sulewski   Temple University 2:43.59 2:56.28 2:21.02 1:44.36 1:48.59 2:26.66 2:56.28 -
15 Elijah Clark FR-1 Camden County College 2:10.50 2:36.03 2:21.84 2:30.35 3:02.98 2:30.35 2:48.79 -
16 Ian Lengua JR-3 West Chester 2:02.58 2:02.58 2:33.22 2:07.18 2:19.43 2:34.76 3:02.34 -
17 James Hartigan FR-1 West Chester 3:10.42 2:11.83 2:42.75 3:02.28 2:26.48 3:02.28 3:16.93 -
  Jaden Mercy JR-3 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Andrew Mancini SO-2 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 William Zane SO-2 West Chester 2:03.84 2:10.04 2:12.51 2:22.42 2:08.80 10
4 Tyler Wesley JR-3 Holy Family 2:09.39 1:39.63 2:44.33 1:55.16 2:04.22 5
5 Matthew Landis FR-1 West Chester 2:11.01 1:42.19 2:29.36 2:11.01 2:14.94 4
6 Jose Grullon FR-1 Dominican (N.Y.) 2:12.79 1:59.52 2:34.04 1:56.86 1:32.96 3
8 Andrae Johnson FR-1 Holy Family 2:13.66 2:05.64 2:15.00 1:45.60 2:21.68 1
9 Gabe Lawler JR-3 West Chester 2:14.38 2:47.98 2:30.51 2:29.17 1:52.88 -
10 Thelonius Lucien FR-1 Holy Family 2:16.23 1:58.52 2:08.06 2:33.94 2:50.29 -
12 Von Curry FR-1 West Chester 2:17.49 2:42.24 2:42.24 2:03.75 2:11.99 -
  Jonathan Hackshaw JR-3 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brian Dietz SR-4 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mike McGerry SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS   

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Max Salgado-Vidal FR-1 Georgian Court 5:13.07 4:03.50 5:07.72 4:27.58 3:58.15 4:43.64 5:13.07 10
2 Andrae Johnson FR-1 Holy Family 3:23.96 3:23.96 3:34.84 4:31.94 4:34.66 5:18.17 5:53.53 8
3 Thomas Rosky SO-2 Georgian Court 3:24.17 4:43.11 3:10.56 4:32.22 5:13.06 3:43.22 3:45.95 6
4 Thelonius Lucien FR-1 Holy Family 5:07.53 5:37.74 5:24.01 4:34.58 5:18.52 3:25.94 3:42.41 5
5 Aidan Nelson SO-2 Dominican (N.Y.) 3:40.38 5:27.81 5:25.06 4:35.47 4:43.74 4:43.74 3:56.91 4
6 Prince Copeland SO-2 Dominican (N.Y.) 4:44.82 5:23.91 4:55.99 4:39.23 3:29.43 4:42.03 3:51.76 3
7 Sawyer Clarke   Unattached 4:28.53 3:21.40 4:28.53 4:39.71 3:15.80 5:30.06 5:27.26   
8 Joseph Sulewski   Temple University 4:49.64 5:09.52 3:27.29 4:43.96 3:32.97 6:09.15 5:09.52 2
9 Elijah Clark FR-1 Camden County College 5:01.11 5:18.65 5:59.58 4:52.34 5:56.66 3:50.95 6:11.28 1
10 Vincent Chapeau Junior Temple University 5:31.11 4:41.29 3:42.69 4:53.01 4:41.29 4:55.94 4:35.43 -
11 Zachary Dertinger FR-1 Dominican (N.Y.) 6:22.24 4:06.80 6:25.25 5:00.97 3:30.68 4:15.83 5:52.14 -
12 Eslian Henriquez Flores FR-1 Dominican (N.Y.) 5:41.92 5:29.26 3:44.78 5:16.59 6:07.25 4:22.77 3:54.28 -
13 kendall radwick FR-1 Harcum 6:53.67 5:25.51 4:44.82 5:39.07 5:18.73 5:39.07 5:25.51 -
  Michael Correa SR-4 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ryan Pettrow FR-1 Georgian Court 16:20.81 18:08.70 17:19.66 10
2 Kyle Spector SR-4 Georgian Court 16:21.88 14:04.42 15:22.97 8
3 Joseph Jamolawicz SO-2 Georgian Court 16:41.15 14:41.02 21:11.46 6
4 Mike McGerry SO-2 Holy Family 17:56.67 13:05.97 16:41.31 5
5 Michael Correa SR-4 Holy Family 18:41.76 20:00.29 21:30.03 4
6 Zachary Dertinger FR-1 Dominican (N.Y.) 19:33.57 14:40.18 18:46.63 3
7 Eslian Henriquez Flores FR-1 Dominican (N.Y.) 20:06.60 24:07.92 20:18.67 2
  Abdur-Rahman Abdul-Kareem Freshman Unattached DNS DNS DNS   

Men's 110 Hurdles

W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Terrance Jones SR-4 Holy Family 15.48 16.26 18.43 17.50 10
2 Ernest Robertson SO-2 Holy Family 17.19 17.88 22.18 17.37 8
3 Isaiah Davenport FR-1 Holy Family 18.42 23.95 14.19 13.27 6
  kyle davenport FR-1 Harcum DNS DNS DNS DNS   
  Jeffrey Li Rivera SO-2 Dominican (N.Y.) DNS DNS DNS DNS   
  Raqeeb Somoye FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS   

Men's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Terrance Jones SR-4 Holy Family 56.68 57.25 53.85 10
2 J'Kwann Hamilton FR-1 Holy Family 57.31 56.74 1:04.76 8
3 Jonathan Hackshaw JR-3 Holy Family 59.57 1:15.06 1:07.32 6
4 Nate Thomas SO-2 Dominican (N.Y.) 1:03.54 1:03.54 58.46 5
5 Miguel Sanchaz JR-3 Holy Family 1:06.21 1:23.43 1:10.19 4
6 Jeffrey Li Rivera SO-2 Dominican (N.Y.) 1:13.42 54.33 1:21.50 3
7 Jameel Richardson FR-1 Dominican (N.Y.) 1:14.60 1:10.87 57.45 2
  Vicente Velez SR-4 Holy Family DNS DNS DNS   
  Raqeeb Somoye FR-1 Holy Family DNS DNS DNS   
Men's 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Nate Thomas SO-2 Dominican (N.Y.) 1:03.54 1:10.53 5
6 Jeffrey Li Rivera SO-2 Dominican (N.Y.) 1:13.42 1:16.36 3
7 Jameel Richardson FR-1 Dominican (N.Y.) 1:14.60 59.68 2
Men's 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Terrance Jones SR-4 Holy Family 1:02.92 50.45 58.95 1:08.02 55.55 56.68 10
2 J'Kwann Hamilton FR-1 Holy Family 42.41 1:10.50 53.88 1:08.78 1:00.75 57.31 8
3 Jonathan Hackshaw JR-3 Holy Family 52.43 50.04 54.21 1:01.36 1:16.85 59.57 6
5 Miguel Sanchaz JR-3 Holy Family 1:12.84 54.96 58.27 52.31 49.66 1:06.21 4
  Vicente Velez SR-4 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Raqeeb Somoye FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS   

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kyle Spector SR-4 Georgian Court 7:26.75 12:10.49 11:52.38 9:27.49 10:33.90 10:03.71 12:10.49 10
2 Al-Amin Page FR-1 Holy Family 10:21.35 13:36.83 9:39.46 13:08.90 10:00.40 11:38.14 10:42.29 8
3 Miguel Sanchaz JR-3 Holy Family 11:54.71 13:52.52 9:56.90 12:18.27 12:33.98 13:05.39 16:06.03 6

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Holy Family
(C>)
C J'Kwan Hamilton, Peyton Engle, Leo Powell, Thelonius Lucien 3:30.98 3:33.11 3:45.90 10
2 Holy Family A Nafis Zollicoffer, LaMarc Rex, Tyler Wesley, Jonathan Hackshaw 2:46.22 3:38.71 4:42.14 8
3 Dominican (N.Y.) A Thiea Shea, Samuel Fileen, Steven Smith, David Castro 3:26.01 3:39.16 3:30.40 6
4 West Chester
(B>)
B Jaden Mercy, Andrew Mancini, Ian Lengua, Gabe Lawler 4:27.40 3:44.70 2:41.79 5
5 West Chester
(C>)
C William Zane, Luke Pikulski, Matthew Landis, Von Curry 3:09.89 3:46.05 3:46.05 4
6 Georgian Court
(B>)
B Alexander Dejean, Nicholas Jordan, Max Salgado-Vidal, Thomas Rosky 4:44.57 3:49.49 4:28.51 3
7 Dominican (N.Y.)
(C>)
C Prince Copeland, Aidan Nelson, Jose Grullon, Jehu Ermilus 3:31.76 3:50.17 2:45.73 2
8 Temple University A Logan Muhlberg, Oliver Stills, Philip Penwell, Antawn James 3:36.61 3:50.43 4:18.09 1
9 Dominican (N.Y.)
(B>)
B Nate Thomas, Sam Anthony Samala, Connor Grable, Jeffrey Li Rivera 2:58.88 4:05.03 2:53.98 -
  West Chester A Jack Wasserman, Josh Eng, Kaleb Brown, Josh Farrell DNS DNS DNS   
  West Chester
(D>)
D James Hartigan, Nick Falsone, Jason Shumaker, Sean Fisher DNS DNS DNS   
  Georgian Court A Seth Powell, Wayne Robinson, James McCoy, Sean Donnamaria DNS DNS DNS   
  RC - Cumberland A Jameer Haskins, Brandon Bermudez, Angel Smith, Lakee Pegram DNS DNS DNS   
  Holy Family
(B>)
B Ibrahima Fofana, Al-Amin Page, Ernest Robertson, Vicente Velez DNS DNS DNS   
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
4 West Chester
(B>)
Mercy, Mancini, Lengua, Lawler 3:44.70 4:00.43 3:51.45 5
5 West Chester
(C>)
Zane, Pikulski, Landis, Curry 3:46.05 3:30.23 2:49.54 4
6 Georgian Court
(B>)
Dejean, Jordan, Salgado-Vidal, Rosky 3:49.49 2:59.01 4:21.62 3
8 Temple University Muhlberg, Stills, Penwell, James 3:50.43 3:50.43 4:27.30 1
  West Chester
(D>)
Hartigan, Falsone, Shumaker, Fisher DNS DNS DNS   
  RC - Cumberland Haskins, Bermudez, Smith, Pegram DNS DNS DNS   
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Holy Family
(C>)
Hamilton, Engle, Powell, Lucien 3:33.11 10
2 Holy Family Zollicoffer, Rex, Wesley, Hackshaw 3:38.71 8
3 Dominican (N.Y.) Shea, Fileen, Smith, Castro 3:39.16 6
7 Dominican (N.Y.)
(C>)
Copeland, Nelson, Grullon, Ermilus 3:50.17 2
9 Dominican (N.Y.)
(B>)
Thomas, Anthony Samala, Grable, Li Rivera 4:05.03 -
  West Chester Wasserman, Eng, Brown, Farrell DNS   
  Georgian Court Powell, Robinson, McCoy, Donnamaria DNS   
  Holy Family
(B>)
Fofana, Page, Robertson, Velez DNS   

Men's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Isaiah Davenport FR-1 Holy Family 1.90m 2.03m 1.99m 1.37m 2.03m 1.96m 6' 2.75" 10
  • 1.55
    P
  • 1.60
    P
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    XXO
  • 1.80
    O
  • 1.85
    P
  • 1.90
    XXO
  • 1.95
    P
  • 2.00
    XXX
2 Skyler Salay JR-3 Holy Family 1.75m 2.21m 1.51m 2.15m 2.22m 1.38m 5' 8.75" 6.33
  • 1.55
    P
  • 1.60
    P
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    O
  • 1.80
    P
  • 1.85
    P
  • 1.90
    XXX
2 Odane Smith FR-1 Holy Family 1.75m 2.03m 1.37m 2.17m 1.68m 2.26m 5' 8.75" 6.33
  • 1.55
    P
  • 1.60
    P
  • 1.65
    P
  • 1.70
    O
  • 1.75
    O
  • 1.80
    XXX
2 Terrance Jones SR-4 Holy Family 1.75m 2.07m 1.26m 1.47m 2.15m 1.65m 5' 8.75" 6.33
  • 1.55
    P
  • 1.60
    P
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    O
  • 1.80
    XXX
5 Nicalis Williams FR-1 Dominican (N.Y.) 1.75m 2.22m 2.08m 1.47m 1.70m 2.19m 5' 8.75" 4
  • 1.55
    P
  • 1.60
    P
  • 1.65
    O
  • 1.70
    O
  • 1.75
    XO
  • 1.80
    P
  • 1.85
    P
  • 1.90
    XXX
6 Simba Mazarura SO-2 Camden County College 1.70m 1.60m 1.68m 1.50m 1.95m 1.24m 5' 7" 3
  • 1.55
    O
  • 1.60
    O
  • 1.65
    O
  • 1.70
    O
  • 1.75
    XXX
7 Theophilus Sample FR-1 Holy Family 1.60m 1.41m 1.62m 2.05m 1.55m 1.42m 5' 3" 2
  • 1.55
    XXO
  • 1.60
    O
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    P
  • 1.80
    XXX
8 Aziz McDaniels FR-1 CC of Philadelphia 1.60m 1.71m 1.31m 1.98m 1.18m 1.81m 5' 3" 0.5
  • 1.55
    O
  • 1.60
    XXO
  • 1.65
    XXX
8 Zaheer Owens SO-2 Holy Family 1.60m 1.49m 1.63m 1.30m 1.94m 1.90m 5' 3" 0.5
  • 1.55
    O
  • 1.60
    XXO
  • 1.65
    XXX
  kyle davenport FR-1 Harcum NH NH NH NH NH NH NH   
  • 1.55
    P
  • 1.60
    P
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    P
  • 1.80
    P
  • 1.85
    P
  • 1.90
    XXX
  David Burnshaw SO-2 West Chester NH NH NH NH NH NH NH   
  • 1.55
    XXX
  Ibrahima Fofana SO-2 Holy Family NH NH NH NH NH NH NH   
  Nishorn Pierre JR-3 Holy Family NH NH NH NH NH NH NH   
  Andre Henneghan FR-1 Holy Family NH NH NH NH NH NH NH   
  • 1.55
    XXX

Men's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Samuel Jenkins JR-3 West Chester 4.20m 4.41m 13' 9.25" 10
  • 3.30
    PPP
  • 3.60
    PPP
  • 3.75
    PPP
  • 3.90
    XO
  • 4.05
    XXO
  • 4.20
    XXO
  • 4.35
    XXX
2 Devon Carlsonswank SO-2 West Chester 3.90m 3.00m 12' 9.5" 8
  • 3.30
    PPP
  • 3.60
    PPP
  • 3.75
    PPP
  • 3.90
    O
  • 4.05
    XXX
3 Sean Donnamaria SO-2 Georgian Court 3.60m 4.03m 11' 9.75" 6
  • 3.30
    PPP
  • 3.60
    XO
  • 3.75
    XXX
4 Ivan Ramos-Lopez FR-1 Georgian Court 3.30m 3.73m 10' 10" 5
  • 3.30
    O
  • 3.60
    XXX

Men's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Odane Smith FR-1 Holy Family 6.64m 4.65m 21' 9.5" 10
  • FOUL  
  • 6.54 (2.1)
  • 6.64 (0.3)
  • 5.89 (-1.4)
  • 5.72 (-0.1)
  • 6.47 (-0.7)
2 Terrance Jones SR-4 Holy Family 6.31m 4.92m 20' 8.5" 8
  • 6.16 (0.7)
  • 6.24 (2.6)
  • 6.31 (+0.0)
  • 5.91 (2.1)
  • PASS  
  • PASS  
3 Nick Page JR-3 West Chester 6.16m 5.24m 20' 2.5" 6
  • FOUL  
  • 6.16 (1.9)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
4 Kenney Lauredent SR-4 Dominican (N.Y.) 5.96m 4.41m 19' 6.75" 5
  • FOUL  
  • 5.96 (+0.0)
  • 5.84 (1.1)
  • 5.47 (+0.0)
  • PASS  
  • PASS  
5 Skyler Salay JR-3 Holy Family 5.90m 4.96m 19' 4.25" 4
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.61 (+0.0)
  • 5.90 (1.9)
  • PASS  
  • PASS  
6 Nishorn Pierre JR-3 Holy Family 5.87m 5.81m 19' 3.25" 3
  • 4.87 (0.9)
  • FOUL  
  • 5.87 (0.6)
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
7 Ernest Robertson SO-2 Holy Family 5.67m 5.67m 18' 7.25" 2
  • 5.32 (-0.8)
  • 5.67 (0.5)
  • 4.93 (0.2)
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
8 Theophilus Sample FR-1 Holy Family 5.62m 5.79m 18' 5.25" 1
  • FOUL  
  • 5.61 (0.7)
  • 5.43 (1.5)
  • 5.62 (2.8)
  • PASS  
  • PASS  
9 Jeffrey Li Rivera SO-2 Dominican (N.Y.) 5.61m 6.28m 18' 5" -
  • 5.47 (0.6)
  • 5.61 (1.4)
  • 5.37 (1.4)
  • 5.29 (0.1)
  • 5.38 (-0.4)
  • FOUL  
10 Nicalis Williams FR-1 Dominican (N.Y.) 5.53m 3.98m 18' 1.75" -
  • 5.53 (2.2)
  • 5.53 (3.9)
  • 4.51 (1.1)
11 Zaheer Owens SO-2 Holy Family 5.52m 6.57m 18' 1.5" -
  • 5.52 (1.6)
  • 5.11 (0.8)
  • 5.45 (0.1)
12 Amani Acosta FR-1 Dominican (N.Y.) 5.47m 4.38m 17' 11.5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.47 (1.1)
13 Chris Sabatino SO-2 Jefferson (Pa.) 5.35m 6.53m 17' 6.75" -
  • 5.35 (0.5)
  • 5.27 (0.4)
  • FOUL  
14 Dennis Kemether SO-2 West Chester 5.35m 3.85m 17' 6.75" -
  • 5.13 (1.7)
  • FOUL  
  • 5.35 (1.0)
15 Jonathan Cunha-Desouza SR-4 Jefferson (Pa.) 5.31m 3.93m 17' 5.25" -
  • FOUL  
  • 5.31 (1.5)
  • 4.97 (1.8)
16 Nate Thomas SO-2 Dominican (N.Y.) 5.18m 3.78m 17' 0" -
  • 5.18 (0.7)
  • 4.96 (2.0)
  • 4.95 (-1.7)
17 Andre Henneghan FR-1 Holy Family 5.05m 5.56m 16' 7" -
  • 5.05 (+0.0)
  • 4.50 (1.0)
  • 3.96 (1.6)
  Roland Kapel   Unattached DNS DNS NM   
  Chris Miller SO-2 Camden County College DNS DNS NM   
  Javon Bowen SO-2 Holy Family DNS DNS NM   
  avion graham FR-1 Harcum DNS DNS NM   

Men's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Kenney Lauredent SR-4 Dominican (N.Y.) 13.96m 14.97m 14.47m 10.66m 15.23m 12.56m 12.69m 41' 7.75" 10
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.98 (0.9)
  • 12.69 (0.1)
  • 12.59 (+0.0)
  • 12.32 (-1.4)
2 Nicalis Williams FR-1 Dominican (N.Y.) 9.32m 12.47m 11.47m 12.73m 12.35m 10.08m 12.60m 41' 4.25" 8
  • FOUL  
  • 12.57 (-1.1)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 12.01 (-1.0)
  • 12.60 (-1.6)
3 Zaheer Owens SO-2 Holy Family 8.58m 9.54m 15.70m 10.99m 8.82m 15.22m 12.08m 39' 7.75" 6
  • 11.99 (-0.8)
  • 12.08 (-1.3)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  
4 Nate Thomas SO-2 Dominican (N.Y.) 9.87m 13.17m 8.29m 10.90m 8.85m 14.30m 11.35m 37' 3" 5
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.35 (-3.7)
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Jeffrey Li Rivera SO-2 Dominican (N.Y.) 12.18m 10.53m 8.78m 9.21m 9.76m 8.12m 10.97m 36' 0" 4
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.97 (0.8)
  • FOUL  
  • FOUL  
  Will Rivers JR-3 West Chester DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ NM   
  Matthew Sutton JR-3 Georgian Court DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
  Dennis Kemether SO-2 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Ernest Robertson SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS NM   
  Javon Bowen SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS NM   
  Roland Kapel   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS NM   

Men's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Malicah Etienne FR-1 Georgian Court 15.13m 17.85m 49' 7.75" 10
  • 14.25  
  • 14.59  
  • 15.13  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
2 Robbie Babson JR-3 Georgian Court 14.86m 17.39m 48' 9" 8
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 12.29  
  • 14.02  
  • 14.22  
  • 14.86  
3 Thomas Smith JR-3 West Chester 13.20m 15.58m 43' 3.75" 6
  • 12.79  
  • FOUL  
  • 13.20  
  • 12.81  
  • 12.43  
  • FOUL  
4 Derrick Lukomski-Pizzo JR-3 West Chester 12.66m 11.90m 41' 6.5" 5
  • 11.76  
  • 11.70  
  • 11.95  
  • 11.82  
  • 12.03  
  • 12.66  
5 Thomas Menegus FR-1 Georgian Court 12.08m 15.70m 39' 7.75" 4
  • 10.31  
  • 11.57  
  • 11.92  
  • 12.08  
  • 11.83  
  • 11.98  
6 Denilson Desouzsa JR-3 Jefferson (Pa.) 11.76m 9.41m 38' 7" 3
  • 11.62  
  • FOUL  
  • 11.76  
  • FOUL  
  • 11.19  
  • FOUL  
7 Micah Walker FR-1 Holy Family 11.72m 14.18m 38' 5.5" 2
  • 11.36  
  • FOUL  
  • 11.34  
  • 11.32  
  • 11.72  
  • FOUL  
8 Shymir Jeremiah   DBest track team 11.67m 9.22m 38' 3.5" 1
  • 11.35  
  • 11.26  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.67  
9 Anthony Lorenzo FR-1 Georgian Court 10.95m 11.61m 35' 11.25" -
  • 10.18  
  • 10.95  
  • 9.47  
  • 10.41  
  • 10.71  
  • 9.37  
10 Lawrence Ribiero SR-4 Dominican (N.Y.) 9.52m 9.90m 31' 3" -
  • 9.33  
  • 8.94  
  • 9.48  
  • FOUL  
  • 9.52  
  • 9.42  
  Ryan Georgia SO-2 Harcum NM NM NM   

Men's Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Derrick Lukomski-Pizzo JR-3 West Chester 49.89m 59.58m 48.92m 34.39m 43.11m 45.05m 48.44m 158' 11" 10
  • 41.73  
  • 47.41  
  • 48.44  
  • 46.32  
  • 47.98  
  • 46.31  
2 Malicah Etienne FR-1 Georgian Court 33.83m 43.43m 46.63m 46.18m 48.01m 37.49m 45.72m 150' 0" 8
  • FOUL  
  • 45.35  
  • 45.72  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 43.32  
3 Micah Walker FR-1 Holy Family 50.07m 36.96m 32.98m 29.01m 38.15m 31.79m 39.74m 130' 4" 6
  • 37.29  
  • 39.56  
  • 37.27  
  • 38.59  
  • 39.74  
  • FOUL  
4 Shymir Jeremiah   DBest track team 37.24m 42.07m 43.10m 24.48m 31.38m 37.24m 34.48m 113' 1" 5
  • 33.34  
  • 28.08  
  • 33.11  
  • FOUL  
  • 33.75  
  • 34.48  
5 Thomas Smith JR-3 West Chester 32.88m 28.14m 33.56m 37.63m 43.73m 41.02m 33.90m 111' 3" 4
  • FOUL  
  • 31.11  
  • FOUL  
  • 33.69  
  • FOUL  
  • 33.90  
6 Thomas Menegus FR-1 Georgian Court 36.42m 29.01m 26.43m 27.07m 24.17m 28.04m 32.23m 105' 9" 3
  • 28.97  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 26.87  
  • FOUL  
  • 32.23  
7 Ben Thornton JR-3 West Chester 26.32m 22.22m 22.81m 35.09m 23.98m 33.63m 29.24m 95' 11" 2
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 23.60  
  • FOUL  
  • 29.24  
  • 24.16  
8 David Burnshaw SO-2 West Chester 24.67m 32.64m 27.76m 33.41m 18.50m 22.36m 25.70m 84' 4" 1
  • 23.47  
  • 25.43  
  • FOUL  
  • 23.60  
  • 25.70  
  • 22.24  
9 Lawrence Ribiero SR-4 Dominican (N.Y.) 19.40m 26.24m 20.31m 23.73m 22.59m 22.59m 22.82m 74' 10" -
  • 22.82  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 21.16  
  • 21.17  
  • 21.64  
  Robbie Babson JR-3 Georgian Court DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS NM   

Men's Hammer

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Robbie Babson JR-3 Georgian Court 55.14m 34.58m 46.73m 153' 4" 10
  • 44.43  
  • FOUL  
  • 44.24  
  • 46.73  
  • 43.69  
  • 44.01  
2 Derrick Lukomski-Pizzo JR-3 West Chester 41.84m 42.69m 42.69m 140' 1" 8
  • 40.05  
  • 42.69  
  • 38.48  
  • 40.45  
  • FOUL  
  • 35.19  
3 Ben Thornton JR-3 West Chester 29.04m 47.20m 40.34m 132' 4" 6
  • 35.17  
  • 40.34  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 36.87  
  • 38.28  
4 Thomas Smith JR-3 West Chester 42.00m 27.63m 36.84m 120' 10" 5
  • 36.32  
  • FOUL  
  • 34.69  
  • 36.10  
  • FOUL  
  • 36.84  
5 Micah Walker FR-1 Holy Family 30.37m 39.40m 36.15m 118' 7" 4
  • 30.45  
  • 36.15  
  • FOUL  
  • 32.76  
  • 30.21  
  • FOUL  
6 Shymir Jeremiah   DBest track team 41.16m 25.36m 32.93m 108' 0" 3
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 20.27  
  • FOUL  
  • 32.93  
  • 32.50  
7 Lawrence Ribiero SR-4 Dominican (N.Y.) 21.35m 26.25m 28.85m 94' 8" 2
  • 26.89  
  • 27.54  
  • 26.46  
  • 28.85  
  • FOUL  
  • FOUL  
8 Anthony Lorenzo FR-1 Georgian Court 29.42m 34.61m 28.84m 94' 7" 1
  • 28.84  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 26.46  
  • 26.27  
  • 28.38  

Men's Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Will Rivers JR-3 West Chester 43.10m 65.92m 61.36m 57.30m 50.71m 43.61m 166' 4" 10
  • 48.90  
  • 43.99  
  • 47.53  
  • 46.72  
  • 50.68  
  • 50.71  
2 Ben Thornton JR-3 West Chester 34.60m 44.61m 40.44m 45.44m 41.69m 35.85m 136' 9" 8
  • 37.01  
  • 38.71  
  • 41.69  
  • 36.91  
  • 40.48  
  • 40.63  
3 Shymir Jeremiah   DBest track team 25.11m 42.08m 26.52m 38.90m 35.36m 43.14m 116' 0" 6
  • 32.34  
  • 35.35  
  • 35.36  
  • 29.30  
  • 32.12  
  • FOUL  
  Micah Walker FR-1 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS NM