March 23, 2024
|
West Chester - West Chester, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC NJCAA DIII MAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kristina Tapia SO-2 West Chester 3:00.92 3:24.52 2:12.15 2:37.32 2:43.62 10
2 Ellie Goldberg SO-2 West Chester 2:39.32 2:45.70 2:15.43 2:39.32 2:37.73 8
3 Alaysia Cobb-Rountree SO-2 Molloy 3:12.44 2:53.03 2:10.99 2:41.71 3:20.52 6
4 Anna Callaghan   Delaware TC 2:28.45 2:03.43 2:31.78 2:46.79 3:28.49 5
5 Joli Golembiewski SR-4 West Chester 2:25.26 3:37.03 3:01.15 2:50.89 2:37.22 4
6 Cora Rosin FR-1 Bryn Mawr 3:11.11 2:00.52 3:19.72 2:52.17 3:40.38 3
7 Grace O'Brien FR-1 West Chester 3:19.02 2:19.14 3:24.30 2:56.12 2:19.14 2
8 Alyssa Devita SO-2 Albright 2:12.04 3:26.98 3:14.49 2:58.43 2:08.47 1
9 Sarah Silva   Delaware TC 3:29.35 2:36.56 3:02.04 3:02.04 3:38.45 -
10 Mackenzie Cochran SO-2 RC - Gloucester CC 3:20.26 2:49.31 3:22.08 3:02.05 2:22.00 -
11 Katelyn Schweitzer SR-4 Albright 3:24.77 2:58.94 2:55.25 3:04.47 3:30.30 -
12 Julia Parmelee SO-2 Albright 3:47.58 3:17.98 3:51.28 3:05.02 3:45.73 -
13 Sofia Troland Sophomore Valley Forge 3:28.76 2:20.44 3:43.94 3:09.78 3:26.86 -
14 Alexandra Campo SO-2 RC - Gloucester CC 3:25.10 3:28.97 3:28.97 3:13.49 2:34.80 -
15 Charlotte Moreno   Delaware TC 2:38.67 3:08.42 3:14.37 3:18.33 2:24.78 -
16 Anna Lowrance FR-1 Bryn Mawr 4:02.19 2:30.12 2:46.13 3:20.15 2:32.12 -
17 Bayley Stokes Freshman Valley Forge 2:44.73 3:51.85 2:26.43 3:23.37 3:15.24 -
18 Danielle Horne Sophomore Valley Forge 2:41.62 3:37.65 3:39.80 3:35.49 4:29.37 -
19 Alexis Colasurdo FR-1 PSU-Scranton 3:19.48 4:05.87 3:38.04 3:51.95 4:17.47 -
20 Mariah Lyon Freshman Valley Forge 4:56.36 4:34.85 2:49.69 3:59.00 3:25.54 -
  Brielle Worrall SR-4 PSU-Abington DNS DNS DNS DNS DNS   
  Courtney O'Hara FR-1 RC - Gloucester CC DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tiffany Banniing SO-2 Wilmington (Del.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Claudia Rodriguez-Arreola FR-1 Wilmington (Del.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Samantha Rivera SO-2 Immaculata DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mckayla Reyer FR-1 Bryn Mawr DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emily McGonigle SR-4 Immaculata DNS DNS DNS DNS DNS   
  Megan McDonald FR-1 Bryn Mawr DNS DNS DNS DNS DNS   
  Margaret Williams SO-2 Albright DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brittney Douglas JR-3 St. Mary's (Md.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tara Haring FR-1 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mia Sisilli FR-1 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Carla Bautista FR-1 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gabriela Orama FR-1 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Holly Chambers JR-3 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Megan Elgrim SO-2 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Abigail Kolb FR-1 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kelly Martin FR-1 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Hannah Skelly FR-1 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Elena DiPrinzio FR-1 Gwynedd-Mercy DNS DNS DNS DNS DNS   
  Savannah Owens SO-2 St. Mary's (Md.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Madison Kingsley FR-1 St. Mary's (Md.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Pamela Angel-Aguilar SO-2 St. Mary's (Md.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Avery Arizzi FR-1 St. Mary's (Md.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nicole Hackman FR-1 PSU-Abington DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kiera Wimbush FR-1 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Angelina Guerriero JR-3 Staten Island DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexandrea Jackson JR-3 Staten Island DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mikayla Brennan SO-2 Gwynedd-Mercy DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Sofia Troland Sophomore Valley Forge 3:55.33 2:31.83 3:17.38 3:09.78 3:57.23 3:09.78 2:28.03 -
17 Bayley Stokes Freshman Valley Forge 2:32.53 2:32.53 3:33.54 3:23.37 4:22.35 2:46.77 3:25.41 -
18 Danielle Horne Sophomore Valley Forge 4:22.90 3:54.89 3:46.27 3:35.49 4:05.66 3:35.49 2:39.47 -
20 Mariah Lyon Freshman Valley Forge 4:08.56 4:20.51 4:39.63 3:59.00 3:27.93 4:42.02 4:10.95 -
  Madison Kingsley FR-1 St. Mary's (Md.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Avery Arizzi FR-1 St. Mary's (Md.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nicole Hackman FR-1 PSU-Abington DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brielle Worrall SR-4 PSU-Abington DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mikayla Brennan SO-2 Gwynedd-Mercy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Elena DiPrinzio FR-1 Gwynedd-Mercy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Samantha Rivera SO-2 Immaculata DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emily McGonigle SR-4 Immaculata DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mckayla Reyer FR-1 Bryn Mawr DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Grace O'Brien FR-1 West Chester 2:56.12 3:24.30 2:31.47 2
9 Sarah Silva   Delaware TC 3:02.04 3:05.68 3:00.22 -
10 Mackenzie Cochran SO-2 RC - Gloucester CC 3:02.05 3:16.62 3:45.75 -
12 Julia Parmelee SO-2 Albright 3:05.02 3:06.87 3:45.73 -
14 Alexandra Campo SO-2 RC - Gloucester CC 3:13.49 4:05.74 3:05.75 -
15 Charlotte Moreno   Delaware TC 3:18.33 3:34.20 2:44.62 -
16 Anna Lowrance FR-1 Bryn Mawr 3:20.15 4:04.19 4:02.19 -
  Pamela Angel-Aguilar SO-2 St. Mary's (Md.) DNS DNS DNS   
  Courtney O'Hara FR-1 RC - Gloucester CC DNS DNS DNS   
  Claudia Rodriguez-Arreola FR-1 Wilmington (Del.) DNS DNS DNS   
  Margaret Williams SO-2 Albright DNS DNS DNS   
  Megan McDonald FR-1 Bryn Mawr DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Alaysia Cobb-Rountree SO-2 Molloy 2:41.71 2:02.90 6
6 Cora Rosin FR-1 Bryn Mawr 2:52.17 2:02.24 3
11 Katelyn Schweitzer SR-4 Albright 3:04.47 2:18.36 -
19 Alexis Colasurdo FR-1 PSU-Scranton 3:51.95 3:21.80 -
  Tara Haring FR-1 East Stroudsburg DNS DNS   
  Mia Sisilli FR-1 East Stroudsburg DNS DNS   
  Megan Elgrim SO-2 East Stroudsburg DNS DNS   
  Abigail Kolb FR-1 East Stroudsburg DNS DNS   
  Kelly Martin FR-1 East Stroudsburg DNS DNS   
  Savannah Owens SO-2 St. Mary's (Md.) DNS DNS   
  Angelina Guerriero JR-3 Staten Island DNS DNS   
  Alexandrea Jackson JR-3 Staten Island DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kristina Tapia SO-2 West Chester 2:37.32 10
2 Ellie Goldberg SO-2 West Chester 2:39.32 8
4 Anna Callaghan   Delaware TC 2:46.79 5
5 Joli Golembiewski SR-4 West Chester 2:50.89 4
8 Alyssa Devita SO-2 Albright 2:58.43 1
  Kiera Wimbush FR-1 East Stroudsburg DNS   
  Carla Bautista FR-1 East Stroudsburg DNS   
  Gabriela Orama FR-1 East Stroudsburg DNS   
  Holly Chambers JR-3 East Stroudsburg DNS   
  Hannah Skelly FR-1 East Stroudsburg DNS   
  Brittney Douglas JR-3 St. Mary's (Md.) DNS   
  Tiffany Banniing SO-2 Wilmington (Del.) DNS