April 26-27, 2024
|
Louisville - Louisville, KY
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alessandra Rodriguez JR-3 Louisville 3:24.55 3:37.83 4:25.64 4:17.67 3:59.08 5:21.43
2 Anelise Egge SO-2 Milwaukee 3:21.84 3:24.54 4:29.12 3:24.54 5:47.17 5:20.26
3 Sydney Partyka JR-3 Louisville 4:59.65 5:45.54 4:29.95 5:32.04 4:24.56 3:41.36
4 Abby Fostveit SR-4 Butler 3:23.28 3:34.13 4:31.04 5:25.25 3:53.10 4:25.62
5 Kailee Perry JR-3 Bowling Green 3:15.48 5:52.94 4:31.49 5:17.65 4:58.64 5:25.79
6 Elsa Rusthoven JR-3 Butler 3:10.73 3:13.45 4:32.46 5:32.41 5:02.43 5:18.78
7 Allie Martin FR-1 Ohio 4:08.31 5:49.26 4:32.86 3:16.46 4:32.86 5:32.89
8 Sara Doughman SO-2 Ohio 3:42.78 4:07.53 4:35.03 3:59.28 4:24.03 5:13.54
9 Amy Prugh SR-4 Xavier (Ohio) 5:35.66 4:37.89 4:35.13 4:02.12 3:56.62 5:43.92
10 Claire Curtsinger SO-2 Cincinnati 5:03.32 5:19.86 4:35.74 5:08.83 4:46.77 5:47.44
11 Kelsi Harris JR-3 Ohio 4:50.85 4:12.07 4:37.00 3:58.22 4:53.62 3:22.21
12 Sydney Paul FR-1 Ohio State 3:53.19 4:15.40 4:37.60 4:12.62 4:43.16 5:41.45
13 Leila Boussedra SO-2 Ohio 3:23.00 4:40.85 4:38.07 4:35.29 3:50.80 5:03.10
14 Emily Rempe SO-2 Southern Indiana 4:40.23 4:20.62 4:40.23 5:02.65 6:04.30 4:01.00
15 Maddie Walker SR-4 Cincinnati 4:09.73 4:32.18 4:40.59 3:50.09 4:46.21 4:37.79
16 Brenda Torres FR-1 Eastern Illinois 5:17.85 3:22.53 4:41.28 3:22.53 4:32.85 6:05.67
17 Ellie Greenwell FR-1 Ohio 4:21.66 4:52.61 4:41.35 5:40.44 3:25.39 5:40.44
18 Ellie Maurer SO-2 Louisville 4:16.32 5:40.82 4:41.67 4:52.94 3:34.07 4:33.22
19 Myla Toole SO-2 Xavier (Ohio) 3:59.82 3:42.89 4:42.14 3:48.54 3:51.36 4:11.11
20 Zoe Seward FR-1 Southern Indiana 4:19.84 4:08.54 4:42.43 4:53.73 3:45.95 5:55.87
21 Ashleigh Prugh SR-4 Xavier (Ohio) 5:08.42 3:20.90 4:42.95 6:05.01 5:14.08 4:54.27
22 Sierra Oesterling SO-2 Bellarmine 3:43.71 5:19.99 4:43.17 3:46.54 6:08.13 4:03.53
23 Audrey DeSantis FR-1 Ohio State 5:45.59 5:25.76 4:43.27 4:34.78 4:09.28 5:48.43
24 Caitlin Rose JR-3 Butler 5:59.93 3:46.73 4:43.41 5:17.42 3:41.06 5:48.60
25 Kathryn Cichon SO-2 Eastern Illinois 5:35.25 6:06.51 4:44.11 5:12.53 6:09.35 4:18.54
26 Sarah Liederbach JR-3 Ohio 3:39.58 4:08.09 4:45.16 5:56.45 5:19.38 3:36.73
27 Carmela Henning SR-4 Cincinnati 4:54.32 5:22.89 4:45.74 5:54.32 4:48.60 5:48.61
28 Jocey Willis FR-1 Cincinnati 4:41.00 4:00.86 4:46.73 4:38.13 5:15.41 5:03.94
29 Emma Thompson JR-3 Southern Indiana 5:18.37 4:29.61 4:46.82 6:01.40 5:41.32 4:23.88
30 Ainsley Taylor SO-2 Louisville 4:54.13 3:27.62 4:48.36 4:07.99 6:14.87 4:19.53
31 Mckenna Mazeski FR-1 Butler 6:06.65 4:22.72 4:48.70 5:23.35 4:16.95 5:52.22
32 Cailin Kinas JR-3 Milwaukee 5:52.46 4:05.57 4:48.90 3:30.90 5:20.68 5:06.24
33 Eilee Ossont SO-2 Xavier (Ohio) 5:33.27 5:53.56 4:49.80 4:15.03 4:15.03 6:10.95
34 Kylie Haacke JR-3 Eastern Illinois 5:52.43 6:12.82 4:51.26 5:37.87 5:43.69 4:25.05
35 Heather Plastow   Three Rivers Racing Elite 6:07.66 5:12.22 4:51.79 4:08.03 3:41.76 4:16.78
36 Sophie Besett SO-2 Ohio 4:23.03 4:20.07 4:55.53 5:42.82 4:28.94 5:10.31
37 Ella McCollom FR-1 Kent State 4:17.24 3:47.67 4:55.67 3:44.71 3:26.97 3:32.89
38 Sydney Gallagher JR-3 Kent State 5:52.19 5:13.05 5:01.01 4:36.93 6:16.27 4:12.85
39 Elena Dimitri SO-2 Xavier (Ohio) 3:35.65 5:00.70 5:03.73 3:32.62 5:46.26 6:28.78
40 Shelby Livingston JR-3 Southern Indiana 5:21.55 5:39.92 5:06.23 5:09.30 6:35.04 4:01.93
41 Hannah Ellis JR-3 Bellarmine 4:37.11 6:37.20 5:07.90 6:40.27 3:44.77 5:26.38
42 Grace Mack SO-2 Bellarmine 4:05.27 4:17.69 5:10.46 6:43.60 4:05.27 4:42.52
43 Sara Livingston FR-1 Southern Indiana 5:20.32 6:22.52 5:10.99 4:05.69 5:01.66 4:33.68
44 Erin Luckett JR-3 Bellarmine 4:19.50 4:32.01 5:12.65 4:44.52 6:21.44 4:53.89
45 Anna-Claire Carwile SO-2 Campbellsville 6:40.22 4:09.74 5:20.17 5:29.78 3:44.12 4:54.56
46 Ellerie Heinzmann FR-1 Bellarmine 4:47.36 3:58.93 5:22.87 3:55.70 4:24.76 4:05.39
47 Molly Moore FR-1 Bellarmine 7:00.61 4:22.88 5:28.60 7:07.18 4:13.03 4:55.74
48 Meredith Wilson SO-2 Campbellsville 6:59.04 7:20.90 6:04.38 7:17.26 5:27.95 5:27.95
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alessandra Rodriguez JR-3 Louisville 4:25.64
2 Anelise Egge SO-2 Milwaukee 4:29.12
3 Sydney Partyka JR-3 Louisville 4:29.95
4 Abby Fostveit SR-4 Butler 4:31.04
5 Kailee Perry JR-3 Bowling Green 4:31.49
6 Elsa Rusthoven JR-3 Butler 4:32.46
7 Allie Martin FR-1 Ohio 4:32.86
8 Sara Doughman SO-2 Ohio 4:35.03
9 Amy Prugh SR-4 Xavier (Ohio) 4:35.13
10 Claire Curtsinger SO-2 Cincinnati 4:35.74
12 Sydney Paul FR-1 Ohio State 4:37.60
15 Maddie Walker SR-4 Cincinnati 4:40.59
23 Audrey DeSantis FR-1 Ohio State 4:43.27
24 Caitlin Rose JR-3 Butler 4:43.41
35 Heather Plastow   Three Rivers Racing Elite 4:51.79
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Kelsi Harris JR-3 Ohio 4:48.08 4:37.00 3:41.60
13 Leila Boussedra SO-2 Ohio 5:17.00 4:38.07 3:56.36
14 Emily Rempe SO-2 Southern Indiana 4:15.01 4:40.23 4:31.83
17 Ellie Greenwell FR-1 Ohio 5:20.74 4:41.35 5:32.00
18 Ellie Maurer SO-2 Louisville 5:29.56 4:41.67 4:10.69
19 Myla Toole SO-2 Xavier (Ohio) 4:56.25 4:42.14 5:21.64
20 Zoe Seward FR-1 Southern Indiana 4:25.49 4:42.43 3:17.71
21 Ashleigh Prugh SR-4 Xavier (Ohio) 5:08.42 4:42.95 3:35.05
22 Sierra Oesterling SO-2 Bellarmine 4:09.19 4:43.17 3:52.20
26 Sarah Liederbach JR-3 Ohio 3:48.13 4:45.16 4:53.72
27 Carmela Henning SR-4 Cincinnati 5:14.32 4:45.74 4:40.03
29 Emma Thompson JR-3 Southern Indiana 5:35.58 4:46.82 4:58.30
31 Mckenna Mazeski FR-1 Butler 3:22.09 4:48.70 3:56.74
32 Cailin Kinas JR-3 Milwaukee 3:25.12 4:48.90 5:23.57
33 Eilee Ossont SO-2 Xavier (Ohio) 4:03.44 4:49.80 3:25.76
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Brenda Torres FR-1 Eastern Illinois 4:07.53 4:38.47 4:32.85 4:41.28 6:00.04 5:51.60
25 Kathryn Cichon SO-2 Eastern Illinois 5:01.16 5:49.46 6:03.66 4:44.11 4:27.07 4:04.34
28 Jocey Willis FR-1 Cincinnati 3:26.45 3:40.79 5:29.74 4:46.73 4:26.66 3:55.12
30 Ainsley Taylor SO-2 Louisville 5:48.92 4:22.41 6:14.87 4:48.36 4:36.83 4:25.30
34 Kylie Haacke JR-3 Eastern Illinois 3:32.62 4:48.35 3:55.92 4:51.26 3:35.54 4:13.40
36 Sophie Besett SO-2 Ohio 3:47.56 4:23.03 4:52.58 4:55.53 5:25.09 4:31.89
37 Ella McCollom FR-1 Kent State 5:45.94 5:57.76 4:52.72 4:55.67 3:47.67 3:29.93
38 Sydney Gallagher JR-3 Kent State 5:01.01 5:01.01 5:52.19 5:01.01 6:25.30 4:06.83
39 Elena Dimitri SO-2 Xavier (Ohio) 4:54.62 6:10.55 6:04.48 5:03.73 3:59.95 6:19.67
40 Shelby Livingston JR-3 Southern Indiana 5:33.79 5:58.29 4:08.05 5:06.23 3:46.61 6:13.60
41 Hannah Ellis JR-3 Bellarmine 4:49.43 4:15.56 4:06.32 5:07.90 6:27.96 5:07.90
42 Grace Mack SO-2 Bellarmine 4:02.16 5:29.09 4:30.10 5:10.46 4:27.00 4:45.63
43 Sara Livingston FR-1 Southern Indiana 6:19.41 6:28.74 6:19.41 5:10.99 4:21.24 4:18.13
44 Erin Luckett JR-3 Bellarmine 4:13.25 4:00.74 5:40.79 5:12.65 6:05.80 5:37.67
45 Anna-Claire Carwile SO-2 Campbellsville 5:20.17 4:16.14 6:11.40 5:20.17 6:17.80 6:17.80
46 Ellerie Heinzmann FR-1 Bellarmine 3:49.24 4:02.16 4:05.39 5:22.87 5:03.50 6:40.36
47 Molly Moore FR-1 Bellarmine 4:22.88 4:45.89 5:35.18 5:28.60 6:11.32 5:22.03
48 Meredith Wilson SO-2 Campbellsville 7:50.05 6:04.38 6:00.74 6:04.38 7:17.26 7:06.33