December 30, 2023
|
George Davis Track
|
200m (Flat)

Boys' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Alden Betterley SR Bow 2:42.16 2:24.33 10
2 Dallen Noorda JR Souhegan 2:43.83 3:21.51 8
3 Issac Nudd-Homeyer JR Inter-Lakes 2:47.85 2:57.93 6
4 Ben Lagrasse JR Salem 2:48.23 3:21.88 4
5 Jackson Gannon JR Salem 2:51.72 2:41.42 2
6 Mychal Reynolds JR Merrimack Valley 2:54.31 2:42.11 1
7 Nathan Bain SO Merrimack Valley 3:05.95 3:28.27 -
8 Chase Paiva FR Milford 3:06.91 3:44.30 -
9 Ben Geoffrey FR Merrimack Valley 3:10.22 3:23.54 -
10 Ben Newton SO Merrimack Valley 3:14.22 3:58.89 -
11 Tony Wang FR Merrimack Valley 3:16.09 3:12.17 -
12 Jack Noce JR Bow 3:18.15 2:52.39 -
13 Ben Lynch SO Laconia 3:19.60 2:57.65 -
14 Jacob Kantz SR Kingswood 3:20.55 3:46.63 -
15 Jason Ryan SO Salem 3:21.58 3:23.60 -
16 Quinn Johnson JR Milford 3:25.71 4:21.26 -
17 Graeme Burtis SO Plymouth Regional 3:26.18 3:09.69 -
18 Andrew Cryans SO Belmont 3:33.14 3:11.83 -
19 Evan Christensen SR Belmont 3:33.66 3:12.30 -
20 Jordan Defrancesco FR Belmont 3:35.22 3:13.70 -
21 Colin Kirby SO Milford 3:38.26 4:30.65 -
22 Colin Sullivan SO Franklin 3:44.47 2:37.13 -
Boys' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Jacob Kantz SR Kingswood 3:50.64 3:20.55 2:38.44 2:52.48 2:24.40 3:44.62 2:48.47 -
16 Quinn Johnson JR Milford 3:50.40 3:25.71 2:54.86 4:25.37 2:40.46 3:33.94 2:48.69 -
17 Graeme Burtis SO Plymouth Regional 2:55.26 3:26.18 2:59.38 3:11.75 3:17.94 4:11.54 3:50.93 -
18 Andrew Cryans SO Belmont 4:00.85 3:33.14 4:09.38 2:33.46 4:20.03 4:11.51 3:18.22 -
19 Evan Christensen SR Belmont 4:07.85 3:33.66 3:10.16 4:01.44 4:07.85 2:42.39 3:59.30 -
21 Colin Kirby SO Milford 2:43.70 3:38.26 2:48.06 4:24.10 3:16.44 3:49.18 3:25.17 -
22 Colin Sullivan SO Franklin 2:43.87 3:44.47 2:48.36 4:36.10 3:19.78 3:55.70 4:15.90 -
Boys' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Nathan Bain SO Merrimack Valley 3:24.55 3:33.85 3:54.30 3:05.95 3:48.72 -
8 Chase Paiva FR Milford 3:55.51 3:33.08 3:12.52 3:06.91 3:51.77 -
9 Ben Geoffrey FR Merrimack Valley 3:34.95 2:37.89 3:50.17 3:10.22 2:30.28 -
10 Ben Newton SO Merrimack Valley 3:31.70 3:35.59 3:25.88 3:14.22 3:31.70 -
11 Tony Wang FR Merrimack Valley 2:44.72 3:33.74 2:21.19 3:16.09 3:33.74 -
12 Jack Noce JR Bow 3:26.08 4:07.69 4:05.71 3:18.15 3:43.91 -
13 Ben Lynch SO Laconia 2:25.71 2:19.72 2:51.66 3:19.60 2:51.66 -
15 Jason Ryan SO Salem 2:43.28 2:45.30 2:31.19 3:21.58 2:53.36 -
20 Jordan Defrancesco FR Belmont 4:20.42 4:37.64 4:05.35 3:35.22 3:30.92 -
Boys' 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alden Betterley SR Bow 2:58.38 3:11.35 2:42.16 2:40.54 3:17.84 10
2 Dallen Noorda JR Souhegan 2:52.03 1:56.32 2:43.83 3:24.79 2:40.56 8
3 Issac Nudd-Homeyer JR Inter-Lakes 3:04.64 3:38.21 2:47.85 3:11.35 2:29.39 6
4 Ben Lagrasse JR Salem 2:36.46 2:02.81 2:48.23 2:04.49 2:11.22 4
5 Jackson Gannon JR Salem 3:43.24 3:14.05 2:51.72 3:43.24 2:19.10 2
6 Mychal Reynolds JR Merrimack Valley 2:47.34 2:52.57 2:54.31 2:28.17 2:42.11 1