February 17, 2024
|
Cornell-Barton Hall - Ithaca, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC Liberty League IC4A/ECAC MAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ryan Johnson SO-2 Cornell 8:51.29 9:31.77 6:59.98 8:25.99
2 Andy O'Brien JR-3 Cornell 6:22.13 7:58.93 8:09.12 8:29.50
3 Killian McNamee JR-3 Siena 8:06.21 7:15.03 10:24.40 8:31.80
4 Rithikh Prakash FR-1 Cornell 7:07.45 7:38.35 6:57.15 8:34.99
5 Zane Courtwright SR-4 St. Bonaventure 10:20.63 7:55.82 7:04.10 8:37.19
6 Joseph Simeone SO-2 Hamilton 8:32.15 10:58.48 7:13.76 8:42.60
7 Aryan Abbaraju   Unattached 8:48.69 10:28.14 6:53.53 8:43.45
8 John Quinn FR-1 Hamilton 9:45.00 9:55.63 7:32.04 8:51.81
9 Alexander Kasper SO-2 Cornell 7:33.75 8:05.78 6:45.71 8:53.82
10 Christopher DeForest JR-3 Siena 9:30.02 8:47.00 9:46.15 8:57.75
11 Brody Santagata SO-2 Siena 9:43.05 9:05.26 6:44.90 8:59.86
12 Steven Viera Junior Unattached 6:56.48 8:23.02 9:33.34 9:00.88
13 Casey Malloy SO-2 St. Bonaventure 11:10.39 6:54.23 10:54.04 9:05.03
14 Ryan Wisker FR-1 Marist 7:27.19 9:10.81 9:27.17 9:05.35
15 Dylan Doskocil FR-1 DeSales 10:49.86 10:11.64 11:33.55 9:06.10
16 Nate Sletten JR-3 Siena 9:22.63 11:50.12 8:44.39 9:06.24
17 Collin Clinton JR-3 Siena 6:57.34 11:31.91 6:35.38 9:09.13
18 Brian Bruno JR-3 DeSales 10:03.55 10:25.70 10:09.09 9:13.71
19 Henry Smith Junior Unattached 11:34.15 11:45.26 8:58.66 9:15.32
20 Thomas Greve SR-4 DeSales 6:29.22 9:10.47 8:25.99 9:16.03
21 Shane Marchese JR-3 Oneonta 9:40.35 8:32.08 11:17.08 9:28.97
22 Eric Ricco SR-4 DeSales 8:18.69 11:33.58 8:12.96 9:33.20
23 Jesse Woodhouse FR-1 Oneonta 11:31.68 9:01.82 9:24.88 9:36.40
24 Matthew Andersen SO-2 Ithaca 10:23.66 9:02.82 8:33.94 9:37.46
25 Jahdiel Dinarte   Unattached 11:00.57 11:41.49 11:53.18 9:44.57
26 Joseph Morgan FR-1 Oneonta 7:07.24 9:56.96 12:23.27 9:45.25
27 Zed McNaughton FR-1 Hamilton 9:26.14 7:39.99 8:09.48 9:49.73
28 Adam Berry   UB Run Club 12:49.27 7:15.32 8:20.92 9:56.33
29 Conor Quinn JR-3 St. Bonaventure 12:51.95 7:22.83 12:16.05 9:58.41
30 Connor McGeehan FR-1 Ithaca 11:59.37 7:29.61 8:41.54 9:59.47
31 Joseph Ayala JR-3 Oneonta 10:02.90 8:08.35 12:21.57 10:02.90
32 Kenny Trometer JR-3 Hilbert 8:29.90 9:30.29 11:17.63 11:10.92
33 Gregory White   UB Run Club 9:02.96 11:27.29 11:34.17 11:27.29
  Kody Harrison SR-4 Hilbert DNF DNF DNF DNF
  Jonathan Wolf FR-1 Ithaca DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ryan Johnson SO-2 Cornell 10:22.37 8:25.99
2 Andy O'Brien JR-3 Cornell 6:17.03 8:29.50
3 Killian McNamee JR-3 Siena 10:34.64 8:31.80
4 Rithikh Prakash FR-1 Cornell 10:48.89 8:34.99
5 Zane Courtwright SR-4 St. Bonaventure 11:07.18 8:37.19
6 Joseph Simeone SO-2 Hamilton 6:37.18 8:42.60
7 Aryan Abbaraju   Unattached 8:01.58 8:43.45
8 John Quinn FR-1 Hamilton 8:46.50 8:51.81
9 Alexander Kasper SO-2 Cornell 7:28.41 8:53.82
16 Nate Sletten JR-3 Siena 7:06.07 9:06.24
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Christopher DeForest JR-3 Siena 6:16.43 8:03.98 8:57.75 6:48.69 7:31.71
11 Brody Santagata SO-2 Siena 9:05.26 9:32.26 8:59.86 6:39.50 7:28.09
12 Steven Viera Junior Unattached 9:11.70 9:54.97 9:00.88 8:06.80 11:05.29
13 Casey Malloy SO-2 St. Bonaventure 8:15.98 11:04.94 9:05.03 11:32.19 9:26.84
14 Ryan Wisker FR-1 Marist 7:38.10 9:54.44 9:05.35 8:54.45 7:54.46
15 Dylan Doskocil FR-1 DeSales 8:27.88 8:27.88 9:06.10 9:06.10 9:49.79
17 Collin Clinton JR-3 Siena 9:09.13 7:41.27 9:09.13 10:42.49 11:42.89
18 Brian Bruno JR-3 DeSales 7:34.05 10:42.31 9:13.71 8:34.95 9:19.25
19 Henry Smith Junior Unattached 11:11.94 8:03.13 9:15.32 8:53.11 8:25.35
20 Thomas Greve SR-4 DeSales 9:32.71 9:16.03 9:16.03 7:02.59 9:49.40
21 Shane Marchese JR-3 Oneonta 12:19.67 10:08.80 9:28.97 7:40.87 9:51.73
27 Zed McNaughton FR-1 Hamilton 11:12.30 9:26.14 9:49.73 11:35.89 8:15.38
29 Conor Quinn JR-3 St. Bonaventure 7:04.88 12:57.94 9:58.41 7:34.80 8:46.60
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
22 Eric Ricco SR-4 DeSales 8:35.88 9:33.20
23 Jesse Woodhouse FR-1 Oneonta 8:27.24 9:36.40
24 Matthew Andersen SO-2 Ithaca 8:22.39 9:37.46
25 Jahdiel Dinarte   Unattached 11:00.57 9:44.57
26 Joseph Morgan FR-1 Oneonta 12:11.57 9:45.25
28 Adam Berry   UB Run Club 9:26.52 9:56.33
30 Connor McGeehan FR-1 Ithaca 7:23.61 9:59.47
31 Joseph Ayala JR-3 Oneonta 10:08.93 10:02.90
32 Kenny Trometer JR-3 Hilbert 14:25.49 11:10.92
33 Gregory White   UB Run Club 14:25.99 11:27.29
  Jonathan Wolf FR-1 Ithaca DNF DNF
  Kody Harrison SR-4 Hilbert DNF DNF