March 9, 2024
|
Lake Mary - Lake Mary, FL

Men's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nathan Henning SR Lake Mary 2:16.28 1:24.42 1:41.31 1:24.42 2:00.60 1:38.90 2:18.69 10
2 Alexavier Davis-Medina SO Hagerty 1:51.46 1:35.71 1:50.25 2:26.60 2:01.15 1:36.92 1:41.77 8
3 Landon Holt JR Lake Mary 2:24.96 2:12.78 2:37.14 2:14.00 2:01.81 1:32.58 2:14.00 6
4 Cooper Chesser JR Sickles 1:58.20 1:32.61 2:06.73 1:35.05 2:01.85 1:56.98 1:35.05 5
5 Pablo Prieto IV SO Timber Creek 2:36.38 1:47.98 2:33.90 1:57.91 2:04.11 2:33.90 2:17.77 4
6 Mathew Pruitt JR Seminole (Sanford) 1:43.19 2:36.65 1:46.92 2:30.43 2:04.32 2:16.76 1:55.62 3
7 Jacob Leon JR Hagerty 2:21.85 1:42.94 1:47.96 2:29.38 2:05.53 2:05.53 2:31.90 2
8 Corey Johnson SR Lake Mary 2:36.50 1:59.60 2:12.32 2:14.87 2:07.23 2:35.22 2:41.59 1
9 Alexander Plummer SR Seminole (Sanford) 1:59.13 2:26.03 1:34.79 1:30.95 2:08.09 2:06.81 2:01.69 -
10 Matthew Gazzoli JR Father Lopez 2:15.86 1:34.85 2:45.34 2:18.43 2:08.17 2:13.30 2:03.05 -
11 Alex Madruga SR Hagerty 2:40.70 2:41.99 2:16.07 1:42.38 2:09.59 2:48.47 1:42.38 -
12 Jer'marian Pope JR Clewiston 2:10.46 1:40.46 1:36.54 2:19.60 2:10.46 1:37.85 2:40.47 -
13 Tyler Lewis JR Seabreeze 2:46.83 2:09.91 2:35.89 2:20.85 2:16.74 2:41.36 2:55.03 -
14 Braylon Moyer JR University (Orlando) 2:20.77 2:56.66 2:00.07 1:54.55 2:18.01 2:31.82 1:58.69 -
15 Ethan Meier JR Timber Creek 1:46.82 2:25.66 2:14.56 2:35.37 2:18.72 1:50.98 2:25.66 -
16 Tyler Clark-Lowery FR Seminole (Sanford) 3:00.56 1:44.17 2:57.78 2:43.89 2:18.89 2:25.84 2:09.17 -
17 Tyler Miller SR Seabreeze 1:47.88 3:01.69 2:41.82 3:04.53 2:21.94 2:38.98 2:48.91 -
18 Stephon Sanders JR Colonial 1:46.47 1:57.83 2:09.19 1:52.15 2:21.96 2:09.19 2:33.32 -
19 Preston Morley JR Oviedo 2:19.04 1:51.81 1:43.21 1:56.11 2:23.34 2:52.01 2:24.78 -
20 Landon Howard JR Father Lopez 2:48.19 2:09.38 2:07.94 2:28.07 2:23.75 2:28.07 2:10.82 -
21 Chris Peck FR Father Lopez 2:16.92 2:06.72 2:03.81 3:09.35 2:25.65 1:53.61 2:31.48 -
22 Jilmar Uran SR Trinity Christian (Deltona) 1:42.74 1:44.21 1:54.48 2:45.85 2:26.77 2:23.84 2:03.29 -
23 Fletcher Dean SO Trinity Prep 1:47.20 3:03.55 2:56.21 2:57.68 2:26.84 2:20.97 3:02.09 -
24 Javier Miranda JR Crooms 2:07.08 3:07.66 1:46.39 2:39.58 2:27.76 2:15.94 2:57.32 -
25 Sebastian Bojan SO University (Orlando) 3:07.16 2:19.63 2:21.12 2:35.97 2:28.54 2:53.80 2:16.66 -
26 Ashton Dinkins FR Oviedo 3:07.40 2:42.12 2:40.63 1:48.58 2:28.73 2:52.53 2:30.22 -
27 Ignacio Valdez SO University (Orlando) 2:06.93 3:14.12 2:27.83 3:11.13 2:29.32 3:14.12 3:14.12 -
28 David Dockery SO Lyman 2:00.04 2:03.05 2:00.04 3:10.57 2:30.05 2:31.55 1:55.54 -
29 Thomas Davis FR Seabreeze 1:54.63 2:32.34 1:48.60 2:11.23 2:30.83 1:50.11 3:08.54 -
30 Christian Ayers JR Master's Academy (Oviedo) 3:03.60 1:56.28 3:08.19 2:16.17 2:33.00 2:05.46 2:08.52 -
31 Mason Moser-Luchner FR Lyman 2:29.81 2:26.69 3:02.58 2:46.98 2:36.05 3:04.14 2:06.40 -
32 Ricardo Rodriguez FR Trinity Christian (Deltona) 2:14.72 2:55.45 2:35.09 2:42.92 2:36.65 2:46.05 2:58.59 -
33 Alex Cajigas 7 Trinity Christian (Deltona) 2:32.05 2:12.00 2:47.08 2:30.38 2:47.08 3:08.80 3:18.83 -
34 Keats Kanistras FR Master's Academy (Oviedo) 2:28.52 2:51.37 2:57.09 3:54.21 3:10.41 2:57.09 2:45.66 -
35 Surya Balamurugan FR Trinity Prep 3:06.45 3:34.64 3:32.47 4:15.83 3:36.80 4:18.00 3:54.15 -
  Hayden Miranda SR Lyman DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ   
  Griffin Witt SO Circle Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Drake Gossett SR Circle Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Will Neeld JR Circle Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jayrhen Vendrell Alvarado JR Crooms DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Angel Berreondo SR Trinity Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Davis Alloway SR Oviedo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  ALLEN PARKES FR Crooms DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Andy Olmos JR Clewiston DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Elias Antonio JR Clewiston DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jorge Adorno SR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mariano Tucker SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Michael Saucedo SO Timber Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Andrew Newman SR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Braylon Moyer JR University (Orlando) 2:59.42 2:33.20 2:31.82 2:18.01 2:58.04 1:47.65 1:58.69 -
15 Ethan Meier JR Timber Creek 2:40.92 1:56.53 2:43.69 2:18.72 1:45.43 2:04.85 2:57.57 -
19 Preston Morley JR Oviedo 1:53.24 1:51.81 2:29.08 2:23.34 2:43.41 1:43.21 2:40.54 -
21 Chris Peck FR Father Lopez 2:50.41 2:31.48 2:16.92 2:25.65 2:56.24 3:00.61 2:37.31 -
25 Sebastian Bojan SO University (Orlando) 2:15.18 2:28.54 2:47.85 2:28.54 3:02.71 3:05.68 2:33.00 -
27 Ignacio Valdez SO University (Orlando) 2:41.27 2:05.43 2:17.38 2:29.32 2:59.19 2:41.27 2:14.39 -
31 Mason Moser-Luchner FR Lyman 3:04.14 2:25.13 3:02.58 2:36.05 2:59.46 2:18.89 2:22.01 -
33 Alex Cajigas 7 Trinity Christian (Deltona) 2:22.02 3:02.12 3:12.15 2:47.08 2:45.41 2:53.77 3:18.83 -
  Mariano Tucker SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jorge Adorno SR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Elias Antonio JR Clewiston DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Andy Olmos JR Clewiston DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  ALLEN PARKES FR Crooms DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Angel Berreondo SR Trinity Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Griffin Witt SO Circle Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Drake Gossett SR Circle Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Pablo Prieto IV SO Timber Creek 1:52.94 2:21.49 1:43.02 2:04.11 1:36.81 4
12 Jer'marian Pope JR Clewiston 2:22.21 2:00.03 2:20.90 2:10.46 2:43.08 -
13 Tyler Lewis JR Seabreeze 2:08.54 1:49.40 2:41.36 2:16.74 1:58.97 -
16 Tyler Clark-Lowery FR Seminole (Sanford) 2:32.78 2:38.34 2:11.95 2:18.89 2:41.12 -
18 Stephon Sanders JR Colonial 2:51.78 1:56.41 2:27.64 2:21.96 2:36.16 -
20 Landon Howard JR Father Lopez 2:22.32 2:28.07 2:20.88 2:23.75 3:01.13 -
22 Jilmar Uran SR Trinity Christian (Deltona) 2:57.60 2:10.63 1:48.61 2:26.77 2:38.52 -
23 Fletcher Dean SO Trinity Prep 2:59.15 2:51.81 2:50.34 2:26.84 2:12.16 -
24 Javier Miranda JR Crooms 2:41.06 2:18.90 3:01.75 2:27.76 2:42.54 -
26 Ashton Dinkins FR Oviedo 2:13.86 3:01.45 3:07.40 2:28.73 1:51.55 -
28 David Dockery SO Lyman 3:04.57 2:18.05 3:06.07 2:30.05 2:34.56 -
29 Thomas Davis FR Seabreeze 2:48.93 2:00.67 2:48.93 2:30.83 2:47.43 -
30 Christian Ayers JR Master's Academy (Oviedo) 2:16.17 2:52.89 2:51.36 2:33.00 1:47.10 -
32 Ricardo Rodriguez FR Trinity Christian (Deltona) 2:10.02 2:27.26 2:13.16 2:36.65 2:02.19 -
34 Keats Kanistras FR Master's Academy (Oviedo) 3:08.51 2:47.56 4:07.54 3:10.41 3:12.32 -
35 Surya Balamurugan FR Trinity Prep 3:36.80 2:46.94 4:33.17 3:36.80 2:33.93 -
  Hayden Miranda SR Lyman DQ DQ DQ DQ DQ   
  Jayrhen Vendrell Alvarado JR Crooms DNS DNS DNS DNS DNS   
  Michael Saucedo SO Timber Creek DNS DNS DNS DNS DNS   
  Andrew Newman SR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Nathan Henning SR Lake Mary 2:00.60 1:55.78 1:58.19 10
2 Alexavier Davis-Medina SO Hagerty 2:01.15 2:13.27 2:09.63 8
3 Landon Holt JR Lake Mary 2:01.81 1:35.02 2:05.47 6
4 Cooper Chesser JR Sickles 2:01.85 1:27.74 2:05.51 5
6 Mathew Pruitt JR Seminole (Sanford) 2:04.32 2:27.94 2:24.22 3
7 Jacob Leon JR Hagerty 2:05.53 1:37.92 1:41.68 2
8 Corey Johnson SR Lake Mary 2:07.23 1:40.52 2:33.95 1
9 Alexander Plummer SR Seminole (Sanford) 2:08.09 1:43.76 2:26.03 -
10 Matthew Gazzoli JR Father Lopez 2:08.17 2:09.46 1:45.10 -
11 Alex Madruga SR Hagerty 2:09.59 2:38.10 2:07.00 -
17 Tyler Miller SR Seabreeze 2:21.94 3:00.27 2:09.17 -
  Davis Alloway SR Oviedo DNS DNS DNS   
  Will Neeld JR Circle Christian DNS DNS DNS