December 2, 2023
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ella Ahlstrand FR-1 Wis.-Oshkosh 8.26 10.17 7.94 5.64 10
2 Nicole Makope JR-3 St. Norbert 7.04 10.16 8.00 10.08 8
3 Claudia Schunk SR-4 Viterbo 5.85 9.46 8.01 9.06 6
4 Lexi Elegbede-Peer SR-4 Carroll (Wis.) 6.36 9.87 8.15 10.44 5
5 Sabrina Moore SR-4 Concordia (Wis.) 7.20 7.53 8.27 8.03 4
6 Jayna Schema FR-1 Viterbo 9.73 6.90 8.31 7.98 3
7 Courtney Kufahl SO-2 Wis.-Oshkosh 9.33 7.33 8.33 7.08 2
8 Devin Hable SR-4 Wis.-Oshkosh 7.57 7.74 8.41 8.33 1

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ella Ahlstrand FR-1 Wis.-Oshkosh 8.01 8.65 10.26 7.45 6.65 9.78
2 Nicole Makope JR-3 St. Norbert 8.04 8.12 8.37 9.65 6.11 7.72
3 Claudia Schunk SR-4 Viterbo 8.08 6.39 6.14 9.86 6.79 7.03
4 Lexi Elegbede-Peer SR-4 Carroll (Wis.) 8.24 6.68 9.73 8.66 7.17 8.16
5 Courtney Kufahl SO-2 Wis.-Oshkosh 8.28 9.44 8.70 8.95 8.70 8.20
6 Jayna Schema FR-1 Viterbo 8.31 7.48 9.81 8.81 10.64 7.65
7 Sabrina Moore SR-4 Concordia (Wis.) 8.32 8.16 8.41 9.99 7.66 10.82
8 Devin Hable SR-4 Wis.-Oshkosh 8.32 10.07 10.65 10.74 6.08 8.32
9 Jenna Zahorik SR-4 Concordia (Wis.) 8.33 10.08 6.75 7.92 8.17 9.25
10 Jayda Dobeck JR-3 Wis.-Oshkosh 8.35 8.19 7.10 7.94 8.77 6.27
11 Sidney Hoffa FR-1 Ripon 8.37 8.12 6.11 9.88 6.11 8.29
12 Gracie Wolfe SO-2 St. Norbert 8.37 10.30 5.95 10.13 9.71 9.46
13 Maddy LaVoi FR-1 Wis.-Oshkosh 8.38 10.81 9.31 9.14 9.47 10.73
14 Taylor Olund JR-3 Carroll (Wis.) 8.43 9.61 6.83 10.20 6.07 9.95
15 Olivia Wingo JR-3 Viterbo 8.47 6.27 8.47 5.93 8.90 7.29
16 Amara Smalls FR-1 Wis.-Oshkosh 8.54 7.18 7.69 10.76 8.46 7.18
17 Emily Zielinski SO-2 Wis.-Oshkosh 8.57 9.86 8.75 10.03 6.00 8.57
18 Ryann Vetter FR-1 St. Norbert 8.61 9.22 6.03 7.24 9.13 7.15
19 Ava Pardo FR-1 Wis.-Oshkosh 8.61 6.20 8.27 7.75 6.63 8.27
20 Jenna Erickson JR-3 Ripon 8.64 7.87 9.68 6.57 7.43 9.85
21 Lorin Laney FR-1 Concordia (Wis.) 8.67 6.77 8.24 6.25 6.25 9.63
22 Emma Schoen SO-2 Viterbo 8.74 7.61 6.91 11.10 6.30 7.17
23 Katilyn Gregory FR-1 Carroll (Wis.) 8.74 10.84 7.35 7.17 9.44 7.08
24 Elizabeth Fettig FR-1 Carroll (Wis.) 8.76 10.25 7.36 10.95 9.29 6.22
25 Linnea Pederson FR-1 Viterbo 8.76 10.60 10.78 10.87 9.11 8.76
26 Monica Schmidt FR-1 Viterbo 8.79 10.73 10.02 10.55 7.83 6.42
27 Caitlyn Weitzel FR-1 Concordia (Wis.) 8.87 10.20 9.32 9.85 10.12 10.74
28 Ema Williquette SO-2 Concordia (Wis.) 8.88 6.22 7.02 6.75 10.75 8.53
29 Carly Griesemer SO-2 Concordia (Wis.) 8.89 11.12 11.38 8.63 6.49 10.14
30 Amber Fietzer SO-2 Concordia (Wis.) 8.92 6.34 9.55 7.23 7.41 9.01
31 Lexa Wittmaack FR-1 St. Norbert 8.95 7.79 7.61 10.03 7.97 7.07
32 Kayla Kerkman SO-2 Edgewood 8.97 8.53 10.59 9.15 7.18 9.96
33 Kayla Murphy JR-3 Carroll (Wis.) 8.98 9.16 11.05 10.33 8.27 9.43
34 Lainey Teynor SO-2 Viterbo 8.99 8.63 9.26 9.98 9.89 9.08
35 Stephanie Resendiz FR-1 Edgewood 9.06 9.61 10.06 11.60 10.06 11.51
36 Kaitlyn Pankau FR-1 Concordia (Wis.) 9.37 11.53 11.62 12.19 11.62 7.69
37 Grace Grogan SO-2 Viterbo 9.54 10.59 11.74 9.26 10.12 10.69
38 Kaylin Munro FR-1 Edgewood 9.77 8.99 12.61 11.14 6.84 7.62
39 Kaitlynn Sabish SR-4 Concordia (Wis.) 10.36 9.33 8.40 13.16 8.08 7.67
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Jenna Zahorik SR-4 Concordia (Wis.) 8.33 7.25 8.75 10.08 8.58
16 Amara Smalls FR-1 Wis.-Oshkosh 8.54 9.91 6.75 8.97 11.02
21 Lorin Laney FR-1 Concordia (Wis.) 8.67 6.77 9.80 6.07 6.51
26 Monica Schmidt FR-1 Viterbo 8.79 10.11 7.21 6.42 7.56
31 Lexa Wittmaack FR-1 St. Norbert 8.95 7.79 10.74 7.34 9.31
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Lexi Elegbede-Peer SR-4 Carroll (Wis.) 9.40 8.99 9.32 6.27 8.24 10.39 6.60
8 Devin Hable SR-4 Wis.-Oshkosh 10.40 9.24 8.07 9.16 8.32 6.24 5.83
13 Maddy LaVoi FR-1 Wis.-Oshkosh 8.72 7.55 8.55 8.97 8.38 7.97 7.55
20 Jenna Erickson JR-3 Ripon 9.51 6.14 8.47 9.08 8.64 8.21 6.66
27 Caitlyn Weitzel FR-1 Concordia (Wis.) 7.45 11.00 11.18 10.12 8.87 9.49 10.20
30 Amber Fietzer SO-2 Concordia (Wis.) 6.60 10.26 9.64 7.59 8.92 9.37 8.12
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Sabrina Moore SR-4 Concordia (Wis.) 8.32
10 Jayda Dobeck JR-3 Wis.-Oshkosh 8.35
18 Ryann Vetter FR-1 St. Norbert 8.61
22 Emma Schoen SO-2 Viterbo 8.74
32 Kayla Kerkman SO-2 Edgewood 8.97
36 Kaitlyn Pankau FR-1 Concordia (Wis.) 9.37
38 Kaylin Munro FR-1 Edgewood 9.77
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ella Ahlstrand FR-1 Wis.-Oshkosh 10.42 8.01
12 Gracie Wolfe SO-2 St. Norbert 9.04 8.37
14 Taylor Olund JR-3 Carroll (Wis.) 6.07 8.43
19 Ava Pardo FR-1 Wis.-Oshkosh 10.94 8.61
28 Ema Williquette SO-2 Concordia (Wis.) 8.08 8.88
35 Stephanie Resendiz FR-1 Edgewood 10.69 9.06
37 Grace Grogan SO-2 Viterbo 6.87 9.54
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Claudia Schunk SR-4 Viterbo 8.08
5 Courtney Kufahl SO-2 Wis.-Oshkosh 8.28
6 Jayna Schema FR-1 Viterbo 8.31
15 Olivia Wingo JR-3 Viterbo 8.47
29 Carly Griesemer SO-2 Concordia (Wis.) 8.89
34 Lainey Teynor SO-2 Viterbo 8.99
39 Kaitlynn Sabish SR-4 Concordia (Wis.) 10.36
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Nicole Makope JR-3 St. Norbert 7.72 8.61 9.41 8.04 7.88
11 Sidney Hoffa FR-1 Ripon 5.95 6.95 8.79 8.37 9.80
17 Emily Zielinski SO-2 Wis.-Oshkosh 8.83 10.97 10.12 8.57 10.37
23 Katilyn Gregory FR-1 Carroll (Wis.) 8.66 8.04 10.14 8.74 8.57
24 Elizabeth Fettig FR-1 Carroll (Wis.) 10.08 11.30 8.76 8.76 8.68
25 Linnea Pederson FR-1 Viterbo 8.41 6.40 9.03 8.76 10.52
33 Kayla Murphy JR-3 Carroll (Wis.) 9.16 8.71 7.82 8.98 7.28