April 5- 6, 2024
|
Millersville - Millersville, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC MAC NCCAA

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Aubrey Sydnor JR-3 Millersville 1:03.97 59.23 1:03.38 10
2 Shelby Derkosh SO-2 Millersville 1:05.36 59.41 1:05.95 8
3 Ashlyn Hickey SR-4 Millersville 1:06.85 1:00.77 52.27 6
4 Aaliyah Cancel FR-1 East Stroudsburg 55.81 1:01.32 1:08.68 5
5 Mary Weiss SO-2 Millersville 1:03.80 1:01.34 1:05.02 4
6 Darrian Berkheimer JR-3 Lebanon Valley 44.15 1:02.18 1:17.11 3
7 Emily Calamia SO-2 Shippensburg 1:06.05 1:02.90 52.21 2
8 Annalise Kauffman SO-2 Franklin & Marshall 1:22.16 1:03.20 1:16.48 1
9 Anahrie Anderson FR-1 Eastern 45.54 1:03.24 1:14.63 -
10 Claire Coons SO-2 Millersville 1:14.16 1:03.38 1:19.86 -
11 Samantha Peters JR-3 Eastern 48.60 1:03.94 1:00.11 -
12 Giavanni Gibson FR-1 Alvernia 47.45 1:04.12 1:06.69 -
13 Sierra Kapcsos SO-2 Lebanon Valley 1:05.70 1:04.41 1:10.21 -
14 Laura Dainauski JR-3 King's (Pa.) 1:08.92 1:04.41 1:20.52 -
15 Emily Miller SO-2 Lebanon Valley 1:09.66 1:04.50 1:00.63 -
16 Ava Butcher FR-1 King's (Pa.) 1:21.12 1:04.89 1:01.00 -
17 Abby Bachman SO-2 Franklin & Marshall 48.53 1:05.58 1:15.42 -
18 Melissa Patton JR-3 Elizabethtown 1:12.23 1:05.66 1:09.60 -
19 Anna Roth FR-1 East Stroudsburg 1:15.55 1:05.69 46.64 -
20 Mylina Castillo JR-3 Alvernia 48.61 1:05.69 1:21.46 -
21 Elizabeth Lieb JR-3 Lancaster Bible 1:05.84 1:05.84 1:07.16 -
22 Elizabeth Kavulak JR-3 Alvernia 1:00.24 1:06.19 1:19.43 -
23 Julia Fallows JR-3 Millersville 1:17.07 1:07.01 56.96 -
24 Jordyn Collie FR-1 Franklin & Marshall 1:10.67 1:07.30 1:14.03 -
25 Megan Pezenosky SO-2 Hood 49.03 1:09.05 1:21.48 -
26 Tianna White SO-2 Hood 1:06.93 1:10.45 55.66 -
27 Megan Fique SO-2 York (Pa.) 1:30.90 1:10.46 1:12.58 -
28 Carolina Kaczmarek JR-3 East Stroudsburg 1:11.57 1:10.86 55.27 -
29 Noor Shamsi-Basha SO-2 Rosemont 1:47.32 1:24.50 1:31.26 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
26 Tianna White SO-2 Hood 1:02.00 1:08.34 1:27.36 1:10.45 -
29 Noor Shamsi-Basha SO-2 Rosemont 1:09.29 1:04.22 1:38.87 1:24.50 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Anna Roth FR-1 East Stroudsburg 1:15.55 1:09.64 55.18 57.15 1:15.55 1:10.29 1:05.69 -
22 Elizabeth Kavulak JR-3 Alvernia 52.29 1:04.21 1:10.17 58.25 1:00.24 1:03.55 1:06.19 -
23 Julia Fallows JR-3 Millersville 54.95 59.64 1:03.66 1:27.12 1:04.33 1:15.73 1:07.01 -
24 Jordyn Collie FR-1 Franklin & Marshall 1:07.98 1:16.05 1:05.96 50.48 1:20.09 1:14.03 1:07.30 -
25 Megan Pezenosky SO-2 Hood 1:09.05 1:02.84 1:06.29 1:08.36 1:24.25 1:20.10 1:09.05 -
27 Megan Fique SO-2 York (Pa.) 1:19.62 1:17.51 1:26.67 1:02.71 1:23.15 1:30.19 1:10.46 -
28 Carolina Kaczmarek JR-3 East Stroudsburg 1:15.12 1:00.23 1:07.32 1:10.16 51.02 1:06.61 1:10.86 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Giavanni Gibson FR-1 Alvernia 1:04.12 1:22.08 -
13 Sierra Kapcsos SO-2 Lebanon Valley 1:04.41 45.09 -
15 Emily Miller SO-2 Lebanon Valley 1:04.50 52.89 -
16 Ava Butcher FR-1 King's (Pa.) 1:04.89 1:16.57 -
17 Abby Bachman SO-2 Franklin & Marshall 1:05.58 1:10.83 -
20 Mylina Castillo JR-3 Alvernia 1:05.69 51.90 -
21 Elizabeth Lieb JR-3 Lancaster Bible 1:05.84 1:21.65 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Emily Calamia SO-2 Shippensburg 1:02.90 55.36 2
8 Annalise Kauffman SO-2 Franklin & Marshall 1:03.20 1:05.10 1
9 Anahrie Anderson FR-1 Eastern 1:03.24 1:16.52 -
10 Claire Coons SO-2 Millersville 1:03.38 1:07.19 -
11 Samantha Peters JR-3 Eastern 1:03.94 45.40 -
14 Laura Dainauski JR-3 King's (Pa.) 1:04.41 54.11 -
18 Melissa Patton JR-3 Elizabethtown 1:05.66 1:17.48 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Aubrey Sydnor JR-3 Millersville 59.23 59.83 10
2 Shelby Derkosh SO-2 Millersville 59.41 1:05.95 8
3 Ashlyn Hickey SR-4 Millersville 1:00.77 1:18.40 6
4 Aaliyah Cancel FR-1 East Stroudsburg 1:01.32 1:17.27 5
5 Mary Weiss SO-2 Millersville 1:01.34 1:16.68 4
6 Darrian Berkheimer JR-3 Lebanon Valley 1:02.18 44.77 3