January 26-27, 2024
|
Boston University-Track & Tennis Center - Boston, MA
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov DIII NE AARTFC NJCAA IC4A/ECAC

Women 60 M Hurdles Invite Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Thalia Waters   FAST LANE TC 8.50 7.82 6.12 6.04 9.44 9.35 6.63
2 Fabiola Belibi SO-2 Harvard 8.53 9.73 9.22 7.25 8.45 9.56 6.74
3 Quaycian Davis FR-1 Monroe College (NR) 8.56 10.02 8.48 6.17 9.08 9.76 9.42
4 Saydee Aganus SR-4 Army West Point 8.58 8.24 9.44 7.30 6.52 6.10 10.39
5 Katelyn Gorgenyi JR-3 UMass Amherst 8.79 8.97 7.21 11.08 8.27 7.30 6.16
6 Nicole Borowiec SR-4 Providence 8.86 9.40 10.81 9.31 8.33 7.18 6.21
7 Trinity Cleaver SO-2 Southern Illinois 9.07 7.99 11.70 9.62 11.80 8.98 8.80
8 CeCe Telfer   Unattached 9.23 6.93 10.53 12.00 6.47 7.02 11.45
  Paulina Procyk Senior Toronto DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF

Women 60 M Hurdles Invite Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Quaycian Davis FR-1 Monroe College (NR) 10.79 8.03 6.13 8.63 6.56 6.22
2 Saydee Aganus SR-4 Army West Point 6.22 9.59 6.31 8.64 6.57 7.26
3 Fabiola Belibi SO-2 Harvard 8.41 10.52 9.11 8.76 8.59 9.29
4 Thalia Waters   FAST LANE TC 7.56 8.17 8.78 8.69 8.09 6.26
5 CeCe Telfer   Unattached 10.29 7.45 9.32 8.87 9.14 10.20
6 Paulina Procyk Senior Toronto 8.01 11.31 7.30 8.90 9.44 8.55
7 Katelyn Gorgenyi JR-3 UMass Amherst 10.09 10.54 9.83 8.93 11.43 6.79
8 Nicole Borowiec SR-4 Providence 10.30 6.54 6.45 8.95 10.65 11.10
9 Trinity Cleaver SO-2 Southern Illinois 7.01 10.15 8.71 8.98 9.52 10.24
10 Ejim Nnate JR-3 Oneonta 11.68 8.18 6.29 8.98 8.45 8.45
11 Magdalena Brogioli SO-2 Sacred Heart 7.48 9.37 6.76 9.01 9.73 11.18
12 Madeline Archangelo JR-3 Sacred Heart 7.36 6.45 11.08 9.08 6.72 9.54
13 Obiageli Akubude FR-1 Boston University 6.54 9.27 8.72 9.08 10.81 10.54
14 Jada Johnson JR-3 Harvard 10.63 8.89 7.24 9.16 9.99 9.81
15 Patrice Mansfield SO-2 So. Conn. St. 10.73 9.99 9.35 9.25 8.88 6.85
16 Katherine DeFosse FR-1 Springfield 11.61 7.30 7.87 9.36 8.33 10.49
17 Thai Douglas SO-2 Army West Point 7.22 6.84 8.53 9.37 10.03 11.15
18 Michelle Kwafo   Unattached 8.44 11.34 10.12 9.37 11.53 11.81
19 Charlotte Cousins SO-2 Providence 8.07 10.70 7.41 9.38 10.70 6.66
20 Ryleigh Garrow FR-1 Vermont 9.38 8.53 8.15 9.47 9.28 8.43
21 Kimora Johnson JR-3 Sacred Heart 11.58 8.52 7.18 9.57 7.37 12.25
22 Cali Terranova FR-1 Sacred Heart 11.81 12.39 7.07 9.68 9.30 6.97
23 Brooke DeWeese SO-2 Sacred Heart 9.79 7.91 11.07 9.88 8.20 7.51
24 Brooklyn Goff SR-4 St. Joseph's (Me.) 8.92 9.62 11.80 9.91 9.02 10.01
25 Zoe Eggleston JR-3 Army West Point 10.83 8.12 12.63 10.02 11.43 10.93
26 Amanda Galasso FR-1 Sacred Heart 13.02 8.48 10.80 10.09 7.87 8.58
27 Katrina Sullivan SO-2 Assumption 11.69 8.23 11.08 10.16 10.47 11.38
Women 60 M Hurdles Invite Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Quaycian Davis FR-1 Monroe College (NR) 8.81 8.63 6.74 9.84 10.19
5 CeCe Telfer   Unattached 9.67 8.87 10.74 7.37 7.01
10 Ejim Nnate JR-3 Oneonta 11.23 8.98 7.55 7.73 8.89
12 Madeline Archangelo JR-3 Sacred Heart 11.08 9.08 10.81 8.90 7.09
14 Jada Johnson JR-3 Harvard 11.82 9.16 11.91 8.61 6.42
15 Patrice Mansfield SO-2 So. Conn. St. 10.36 9.25 11.75 11.10 10.36
17 Thai Douglas SO-2 Army West Point 7.50 9.37 8.53 11.06 9.56
21 Kimora Johnson JR-3 Sacred Heart 11.58 9.57 7.28 7.09 11.20
23 Brooke DeWeese SO-2 Sacred Heart 9.39 9.88 10.67 12.85 7.02
Women 60 M Hurdles Invite Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Fabiola Belibi SO-2 Harvard 11.04 6.40 9.82 8.76 9.99
6 Paulina Procyk Senior Toronto 9.88 11.13 9.17 8.90 8.90
7 Katelyn Gorgenyi JR-3 UMass Amherst 6.25 8.58 9.29 8.93 7.33
8 Nicole Borowiec SR-4 Providence 10.92 9.76 11.37 8.95 10.48
18 Michelle Kwafo   Unattached 8.34 8.91 8.34 9.37 7.78
20 Ryleigh Garrow FR-1 Vermont 7.39 10.61 8.24 9.47 9.95
22 Cali Terranova FR-1 Sacred Heart 10.36 8.52 10.17 9.68 6.78
24 Brooklyn Goff SR-4 St. Joseph's (Me.) 12.59 10.41 10.51 9.91 11.00
25 Zoe Eggleston JR-3 Army West Point 10.02 8.12 9.22 10.02 10.42
Women 60 M Hurdles Invite Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Saydee Aganus SR-4 Army West Point 8.64 10.72
4 Thalia Waters   FAST LANE TC 8.69 7.22
9 Trinity Cleaver SO-2 Southern Illinois 8.98 8.98
11 Magdalena Brogioli SO-2 Sacred Heart 9.01 7.93
13 Obiageli Akubude FR-1 Boston University 9.08 7.09
16 Katherine DeFosse FR-1 Springfield 9.36 9.55
19 Charlotte Cousins SO-2 Providence 9.38 7.13
26 Amanda Galasso FR-1 Sacred Heart 10.09 8.78
27 Katrina Sullivan SO-2 Assumption 10.16 9.76