December 1, 2023
|
Kerr-Pegula Athletic Complex - Houghton, NY
|
200m (Flat)

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Senf SO-2 RIT 1:22.52
2 Matthew Sheehan JR-3 SUNY Geneseo 1:24.01
3 Jack Defeo FR-1 RIT 1:24.19
4 Ryan Karker SR-4 Roberts Wesleyan 1:24.45
5 Josh Bedford SO-2 RIT 1:24.84
6 Jaxon Bunting JR-3 Roberts Wesleyan 1:25.46
7 Owen Arbocus FR-1 Brockport St. 1:25.68
8 Theodore Pintabona SR-4 Roberts Wesleyan 1:26.12
9 James Eustace JR-3 Houghton 1:26.15
10 Trenton Goyette JR-3 RIT 1:26.16
11 Mamadou Barry FR-1 Alfred State 1:26.30
12 Kevin Fischer 13 Unattached 1:26.40
13 Eddie Scroxton JR-3 Alfred State 1:26.46
14 Maxwell Ming SO-2 Buffalo State 1:26.83
15 Tim Sheahan FR-1 SUNY Geneseo 1:27.08
16 Phillip Ceccarelli JR-3 Daemen 1:28.24
17 Tom Mahunik FR-1 Oswego State 1:28.71
18 Mikey Thammavong SO-2 Alfred 1:29.22
19 Aaron Langston SO-2 SUNY Geneseo 1:29.35
20 Phil Rosengarten FR-1 SUNY Geneseo 1:29.82
21 Brian Clark SR-4 Alfred State 1:30.24
22 Joe Elgin JR-3 PSU-Behrend 1:32.19
23 Joseph Albertina SO-2 RIT 1:32.53
24 Matt Strasser FR-1 Daemen 1:33.60
25 Josh Trometer SO-2 Daemen 1:33.70
26 Brad Tobin FR-1 Daemen 1:34.25
27 Kevin Voegelin SO-2 Alfred 1:34.44
28 Nolan Robillard JR-3 Daemen 1:34.84
29 Daniel Hernandez FR-1 Roberts Wesleyan 1:35.42
30 Rob Queen FR-1 Alfred State 1:35.73
31 Tim Kolek   UB Run Club 1:36.77
32 Laertes Cushing JR-3 Daemen 1:37.28
33 David Herbert 13 Unattached 1:41.85
34 Xavier Hernandez SO-2 Roberts Wesleyan 1:45.01
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Mamadou Barry FR-1 Alfred State 1:26.30
13 Eddie Scroxton JR-3 Alfred State 1:26.46
18 Mikey Thammavong SO-2 Alfred 1:29.22
22 Joe Elgin JR-3 PSU-Behrend 1:32.19
25 Josh Trometer SO-2 Daemen 1:33.70
26 Brad Tobin FR-1 Daemen 1:34.25
27 Kevin Voegelin SO-2 Alfred 1:34.44
28 Nolan Robillard JR-3 Daemen 1:34.84
30 Rob Queen FR-1 Alfred State 1:35.73
32 Laertes Cushing JR-3 Daemen 1:37.28
33 David Herbert 13 Unattached 1:41.85
34 Xavier Hernandez SO-2 Roberts Wesleyan 1:45.01
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Owen Arbocus FR-1 Brockport St. 1:00.84 1:25.68 1:43.68 1:28.25
9 James Eustace JR-3 Houghton 1:46.83 1:26.15 1:19.26 1:03.76
15 Tim Sheahan FR-1 SUNY Geneseo 1:25.34 1:27.08 1:37.53 1:30.57
16 Phillip Ceccarelli JR-3 Daemen 1:53.83 1:28.24 1:13.24 1:27.36
17 Tom Mahunik FR-1 Oswego State 1:11.86 1:28.71 1:08.31 1:37.59
19 Aaron Langston SO-2 SUNY Geneseo 1:41.86 1:29.35 1:34.72 1:55.27
21 Brian Clark SR-4 Alfred State 1:33.85 1:30.24 1:55.51 1:05.88
23 Joseph Albertina SO-2 RIT 1:44.56 1:32.53 1:59.37 1:59.37
24 Matt Strasser FR-1 Daemen 1:24.24 1:33.60 1:12.08 1:52.32
29 Daniel Hernandez FR-1 Roberts Wesleyan 1:15.39 1:35.42 1:56.42 1:16.34
31 Tim Kolek   UB Run Club 1:39.68 1:36.77 1:56.13 1:28.06
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ryan Senf SO-2 RIT 1:45.63 1:14.27 1:22.52 1:25.82
2 Matthew Sheehan JR-3 SUNY Geneseo 1:41.66 1:32.42 1:24.01 1:36.62
3 Jack Defeo FR-1 RIT 1:45.24 1:00.62 1:24.19 1:30.93
4 Ryan Karker SR-4 Roberts Wesleyan 1:21.08 1:27.83 1:24.45 59.96
5 Josh Bedford SO-2 RIT 1:23.15 1:29.09 1:24.84 1:42.66
6 Jaxon Bunting JR-3 Roberts Wesleyan 1:39.14 1:13.50 1:25.46 1:11.79
8 Theodore Pintabona SR-4 Roberts Wesleyan 1:35.60 1:29.57 1:26.12 1:21.82
10 Trenton Goyette JR-3 RIT 1:43.40 1:20.99 1:26.16 1:35.64
12 Kevin Fischer 13 Unattached 1:11.72 1:38.50 1:26.40 1:49.73
14 Maxwell Ming SO-2 Buffalo State 1:50.28 1:16.41 1:26.83 1:32.04
20 Phil Rosengarten FR-1 SUNY Geneseo 1:45.09 1:18.15 1:29.82 1:49.58