December 1, 2023
|
Kerr-Pegula Athletic Complex - Houghton, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC Empire 8 NCCAA Liberty League

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tyler McGrath SO-2 Buffalo State 19.46 26.39 15.66 29.07 22.36 18.56
2 Craig Duffy SR-4 Brockport St. 27.92 24.03 20.82 21.05 22.88 22.43
3 Jake Egizio FR-1 PSU-Behrend 23.27 23.04 21.89 24.43 23.04 22.81
4 Logan Abate FR-1 Buffalo State 21.49 28.42 24.03 27.72 23.10 18.48
5 Max Stein JR-3 RIT 16.72 28.33 17.88 18.58 23.22 25.78
6 Dan Mars SO-2 Oswego State 19.05 18.36 27.18 19.75 23.23 26.25
7 Chris Ganley SR-4 Oneonta 21.92 28.21 27.74 23.55 23.31 24.95
8 Aidan Harrington SR-4 Oswego State 24.05 20.09 21.25 22.65 23.35 26.16
9 Trey Feirman FR-1 SUNY Geneseo 26.10 21.87 17.64 19.28 23.51 24.22
10 John Jaworski SR-4 Daemen 27.88 27.17 29.53 27.64 23.62 29.06
11 Evan Frost SO-2 SUNY Geneseo 22.80 17.10 20.67 30.88 23.75 21.85
12 Tucker Haluszczak FR-1 RIT 30.14 17.70 16.99 23.21 23.92 18.18
13 Joshua Thomas 0 UB Run Club 23.50 19.19 27.58 24.94 23.98 30.46
14 Seth Connery FR-1 Daemen 28.80 20.88 19.44 21.84 24.00 19.68
15 Jeovanne Finch Negron   UB Run Club 22.38 27.67 29.12 18.53 24.06 30.56
16 Christian Charles FR-1 Oswego State 24.85 22.68 24.85 22.68 24.12 20.26
17 Nicholas Lusardi FR-1 RIT 25.10 25.82 17.14 17.14 24.13 27.99
18 Benjamin Pochobradsky SO-2 RIT 26.55 26.06 27.03 25.10 24.13 21.00
19 Ernest Venable Jr. FR-1 Oswego State 31.16 26.57 23.43 25.60 24.15 23.67
20 Jonathan Jacobs JR-3 RIT 23.28 31.29 17.22 24.01 24.25 22.07
21 Ethan Fox SO-2 St. John Fisher 21.84 21.60 17.71 16.99 24.26 26.45
22 Collin Gannon FR-1 St. John Fisher 17.49 19.44 26.72 18.71 24.29 19.68
23 Alex Reyes SO-2 Oswego State 21.22 27.32 31.47 30.49 24.39 26.10
24 Patrick Martin JR-3 Roberts Wesleyan 31.72 27.09 17.57 30.26 24.40 25.14
25 Derek Grimshaw FR-1 Brockport St. 25.90 21.26 30.30 22.24 24.43 24.68
26 Cliff Biehl JR-3 Oneonta 31.29 24.20 26.40 29.58 24.44 26.15
27 Colin Robertson   UB Run Club 29.89 28.42 28.42 29.16 24.50 21.07
28 Julian Crandall FR-1 SUNY Geneseo 23.80 29.19 25.02 17.42 24.53 17.42
29 Patrick Puffer FR-1 Alfred State 27.27 29.97 17.44 26.53 24.56 26.53
30 Dominic Marino FR-1 PSU-Behrend 20.46 20.21 18.24 17.99 24.64 26.86
31 Xavier Rao FR-1 RIT 27.75 26.26 20.07 25.27 24.77 27.50
32 Drew Obernesser SO-2 Oneonta 22.08 26.80 25.81 23.82 24.81 22.58
33 Henry Daley   UB Run Club 31.58 24.62 26.11 32.32 24.86 24.12
34 Narmer Johnson FR-1 Oneonta 28.86 17.42 20.90 18.42 24.88 20.65
35 Mark Cappellino FR-1 Oneonta 27.65 25.16 18.19 26.41 24.91 28.90
36 Marshall Nock SO-2 PSU-Behrend 28.44 22.45 18.21 19.21 24.94 23.45
37 Mekhi Dozier FR-1 Brockport St. 28.47 23.73 30.72 22.48 24.97 19.23
38 Egharevba Osasenagal FR-1 Oswego State 27.50 26.00 25.50 17.75 25.00 26.75
39 Kevin Voegelin SO-2 Alfred 18.07 27.35 20.08 20.58 25.09 30.61
40 Tom Mahunik FR-1 Oswego State 27.17 24.15 31.69 24.65 25.15 28.93
41 Jayden Tsoi FR-1 Oneonta 21.39 21.89 30.45 26.67 25.16 25.16
42 Josh Buhl JR-3 PSU-Behrend 29.21 18.64 27.95 28.21 25.18 18.39
43 Timothy Shin FR-1 RIT 20.23 30.85 25.03 23.77 25.28 25.28
44 Nicholas Galian FR-1 RIT 17.96 28.58 32.38 20.74 25.29 31.11
45 Ben Vanaskie SO-2 RIT 26.60 22.04 21.28 19.00 25.33 26.85
46 Lance Warren FR-1 Roberts Wesleyan 29.89 26.60 28.12 23.31 25.33 21.28
47 Oluseye Ilori SO-2 Brockport St. 19.53 30.94 26.38 21.56 25.36 24.86
48 Kelvin Glover   UB Run Club 29.78 24.18 24.18 21.13 25.45 25.20
49 Connor Jantzi FR-1 RIT 30.37 22.72 20.93 20.93 25.52 25.27
50 Davyn Gulbrandsen SR-4 Alfred State 20.20 26.60 28.64 29.41 25.57 31.20
51 Sam Tuttle SR-4 Brockport St. 29.46 28.69 20.75 21.77 25.61 28.43
52 Jonathan Tambwe FR-1 RIT 26.16 18.21 26.41 31.54 25.64 24.87
53 Colby Hanna FR-1 Oneonta 25.50 18.29 30.65 18.03 25.75 30.39
54 Ryan Delaine JR-3 St. John Fisher 28.98 30.27 18.37 20.44 25.87 24.32
55 Regis Agbata FR-1 RIT 22.27 22.53 30.30 30.30 25.89 20.20
56 Mike Swartz FR-1 Daemen 26.32 26.06 23.46 21.37 26.06 20.33
57 Amadou Sow SR-4 RIT 31.09 21.42 19.59 25.08 26.12 20.64
58 Bradford Cantrel FR-1 Roberts Wesleyan 20.95 28.02 30.11 24.09 26.18 19.38
59 Kyahn Henry FR-1 Brockport St. 23.84 25.41 27.50 31.17 26.19 30.38
60 Elias Adamson-Endres JR-3 Brockport St. 32.07 26.28 29.70 22.34 26.28 23.92
61 David Friedrich FR-1 PSU-Behrend 22.44 33.53 26.40 27.99 26.40 33.80
62 Michael Prata JR-3 Oneonta 30.38 28.26 33.02 32.75 26.41 19.81
63 Nathan Haines FR-1 PSU-Behrend 23.03 33.89 20.39 33.62 26.47 26.74
64 kyle Torrey FR-1 Roberts Wesleyan 30.32 23.94 25.00 27.66 26.59 20.74
65 Thomas Pinkowski FR-1 Oneonta 23.69 20.76 30.61 23.95 26.61 20.23
66 Owen Pierre FR-1 Alfred 31.46 26.40 24.80 27.73 26.66 31.46
67 Jayden Brown FR-1 Alfred State 24.39 34.04 23.05 26.27 26.80 29.22
68 Calder Annear FR-1 PSU-Behrend 19.85 31.53 20.93 27.46 27.18 23.92
69 Levi Martino FR-1 Roberts Wesleyan 33.23 21.70 19.78 26.91 27.46 27.19
70 Connor Beagle JR-3 Roberts Wesleyan 24.20 22.81 30.60 36.16 27.81 34.49
71 Samadhi Moorer   UB Run Club 34.56 35.70 29.99 33.13 28.56 25.71
  Trenton Wynn SR-4 St. John Fisher FS FS FS FS FS FS
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
16 Christian Charles FR-1 Oswego State 16.89 26.54 24.12
30 Dominic Marino FR-1 PSU-Behrend 18.98 22.43 24.64
38 Egharevba Osasenagal FR-1 Oswego State 23.25 20.50 25.00
39 Kevin Voegelin SO-2 Alfred 24.59 17.57 25.09
46 Lance Warren FR-1 Roberts Wesleyan 23.81 24.07 25.33
50 Davyn Gulbrandsen SR-4 Alfred State 29.92 18.67 25.57
67 Jayden Brown FR-1 Alfred State 31.90 20.64 26.80
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Dan Mars SO-2 Oswego State 24.40 23.23 29.97
19 Ernest Venable Jr. FR-1 Oswego State 24.64 24.15 16.91
23 Alex Reyes SO-2 Oswego State 23.66 24.39 27.81
58 Bradford Cantrel FR-1 Roberts Wesleyan 26.45 26.18 29.59
61 David Friedrich FR-1 PSU-Behrend 30.89 26.40 26.67
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
29 Patrick Puffer FR-1 Alfred State 24.56 21.86 23.58 22.84 21.13
53 Colby Hanna FR-1 Oneonta 25.75 24.72 21.63 26.53 29.87
63 Nathan Haines FR-1 PSU-Behrend 26.47 18.53 23.03 32.56 21.44
64 kyle Torrey FR-1 Roberts Wesleyan 26.59 26.06 30.05 34.31 28.19
66 Owen Pierre FR-1 Alfred 26.66 32.80 19.20 20.27 25.06
68 Calder Annear FR-1 PSU-Behrend 27.18 35.07 25.01 34.79 20.39
70 Connor Beagle JR-3 Roberts Wesleyan 27.81 36.16 35.32 32.82 26.98
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
43 Timothy Shin FR-1 RIT 17.95 28.06 20.73 25.28 32.87
45 Ben Vanaskie SO-2 RIT 27.87 28.37 23.81 25.33 24.07
47 Oluseye Ilori SO-2 Brockport St. 29.17 21.05 19.78 25.36 23.59
48 Kelvin Glover   UB Run Club 24.44 29.78 25.71 25.45 28.51
59 Kyahn Henry FR-1 Brockport St. 22.27 26.46 30.38 26.19 20.96
60 Elias Adamson-Endres JR-3 Brockport St. 28.39 21.03 27.07 26.28 30.75
71 Samadhi Moorer   UB Run Club 23.99 24.28 37.13 28.56 22.28
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Narmer Johnson FR-1 Oneonta 24.88
44 Nicholas Galian FR-1 RIT 25.29
49 Connor Jantzi FR-1 RIT 25.52
54 Ryan Delaine JR-3 St. John Fisher 25.87
56 Mike Swartz FR-1 Daemen 26.06
62 Michael Prata JR-3 Oneonta 26.41
65 Thomas Pinkowski FR-1 Oneonta 26.61
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
32 Drew Obernesser SO-2 Oneonta 22.83 24.81 25.56
40 Tom Mahunik FR-1 Oswego State 19.87 25.15 19.37
41 Jayden Tsoi FR-1 Oneonta 26.17 25.16 19.13
52 Jonathan Tambwe FR-1 RIT 19.23 25.64 19.49
57 Amadou Sow SR-4 RIT 32.13 26.12 28.21
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Nicholas Lusardi FR-1 RIT 28.96 26.79 25.82 21.48 17.62 24.13
24 Patrick Martin JR-3 Roberts Wesleyan 26.36 21.23 22.21 22.21 23.43 24.40
33 Henry Daley   UB Run Club 27.85 29.09 24.12 30.83 30.08 24.86
35 Mark Cappellino FR-1 Oneonta 22.67 18.44 24.42 25.41 25.41 24.91
51 Sam Tuttle SR-4 Brockport St. 18.19 19.98 30.48 22.28 18.19 25.61
55 Regis Agbata FR-1 RIT 25.12 32.11 22.01 26.41 31.85 25.89
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
20 Jonathan Jacobs JR-3 RIT 25.22 18.92 24.25
36 Marshall Nock SO-2 PSU-Behrend 21.70 29.43 24.94
42 Josh Buhl JR-3 PSU-Behrend 31.48 26.19 25.18
69 Levi Martino FR-1 Roberts Wesleyan 26.09 33.51 27.46
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Seth Connery FR-1 Daemen 18.48 29.76 31.20 25.92 21.84 25.20 24.00
21 Ethan Fox SO-2 St. John Fisher 17.47 25.72 31.30 26.93 30.81 19.90 24.26
25 Derek Grimshaw FR-1 Brockport St. 25.90 22.97 31.27 20.04 31.52 18.08 24.43
31 Xavier Rao FR-1 RIT 24.77 28.74 26.26 29.48 19.32 19.32 24.77
37 Mekhi Dozier FR-1 Brockport St. 19.23 23.48 22.73 20.23 25.47 28.47 24.97
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Joshua Thomas 0 UB Run Club 17.27 20.63 17.51 22.07 27.82 23.98
15 Jeovanne Finch Negron   UB Run Club 20.45 26.71 30.80 17.81 17.33 24.06
26 Cliff Biehl JR-3 Oneonta 18.82 24.44 22.24 23.22 28.35 24.44
28 Julian Crandall FR-1 SUNY Geneseo 29.93 26.74 17.42 21.59 29.69 24.53
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Logan Abate FR-1 Buffalo State 23.80 23.10
5 Max Stein JR-3 RIT 26.47 23.22
9 Trey Feirman FR-1 SUNY Geneseo 28.22 23.51
11 Evan Frost SO-2 SUNY Geneseo 22.80 23.75
12 Tucker Haluszczak FR-1 RIT 18.90 23.92
18 Benjamin Pochobradsky SO-2 RIT 24.13 24.13
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Jake Egizio FR-1 PSU-Behrend 16.13 17.05 29.50 23.04 17.05
10 John Jaworski SR-4 Daemen 16.54 25.28 17.72 23.62 22.21
22 Collin Gannon FR-1 St. John Fisher 20.41 17.01 18.95 24.29 21.14
27 Colin Robertson   UB Run Club 22.30 24.75 21.56 24.50 17.15
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Tyler McGrath SO-2 Buffalo State 24.15 22.36 27.51
2 Craig Duffy SR-4 Brockport St. 21.74 22.88 17.85
7 Chris Ganley SR-4 Oneonta 29.14 23.31 25.88
8 Aidan Harrington SR-4 Oswego State 28.02 23.35 28.49
  Trenton Wynn SR-4 St. John Fisher FS FS FS