December 1, 2023
|
Kerr-Pegula Athletic Complex - Houghton, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC Empire 8 NCCAA

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kylee Odell SR-4 Roberts Wesleyan 4:07.79 6:02.15 5:17.67
2 Acacia Barber JR-3 Roberts Wesleyan 6:32.53 4:24.88 5:19.13
3 Lydia Roselund SO-2 Roberts Wesleyan 6:06.58 4:34.11 5:30.25
4 Maggie Bacon FR-1 St. John Fisher 5:59.84 5:15.71 5:39.47
5 Nieve Mahood JR-3 SUNY Geneseo 7:01.13 5:42.38 5:42.38
6 Katelyn Wilkes Freshman Unattached 4:17.26 5:49.87 5:43.01
7 Gianna Tribotte SO-2 Roberts Wesleyan 4:02.95 6:14.84 5:47.07
8 Gabby Randazzo Freshman Unattached 7:10.41 4:32.94 5:49.92
9 Elise Brooks Freshman Unattached 5:11.73 5:08.22 5:50.25
10 Zoe Gordon FR-1 Roberts Wesleyan 6:53.36 6:04.32 5:50.30
11 Chloe Fisher Freshman Unattached 4:12.89 5:16.11 5:51.23
12 Zoe Perkins SR-4 Roberts Wesleyan 5:45.27 6:27.98 5:55.94
13 Karly Smith JR-3 Roberts Wesleyan 4:52.00 6:49.51 5:56.09
14 Noelle Linenfelser SO-2 Houghton 4:52.03 6:10.38 5:56.13
15 Julianna Lewis SR-4 Roberts Wesleyan 4:10.20 7:08.91 5:57.42
16 Aria Larson FR-1 Houghton 5:08.86 4:47.32 5:59.14
17 Sarah Lutkins JR-3 Alfred 4:28.32 4:46.45 6:02.59
18 Emma Rath SR-4 Roberts Wesleyan 7:05.28 5:46.94 6:13.05
19 Jessica Montemorano FR-1 Roberts Wesleyan 5:04.08 5:23.09 6:20.10
20 Kaitlyn Goodwin SO-2 Roberts Wesleyan 6:59.82 5:35.86 6:21.65
21 Baillee Burton FR-1 St. John Fisher 6:51.07 4:44.59 6:35.26
22 Elisha Benway FR-1 Houghton 6:12.87 5:28.29 6:45.29
23 Rachael Smith SO-2 Houghton 6:01.08 7:01.93 6:45.70
24 Delaney Grant FR-1 Houghton 5:32.90 7:22.51 6:45.97
25 Jenna Nguyen FR-1 Buffalo State 5:11.63 7:43.11 7:12.81
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Zoe Gordon FR-1 Roberts Wesleyan 6:18.33 5:50.30 4:43.75 5:29.29
11 Chloe Fisher Freshman Unattached 5:16.11 5:51.23 5:16.11 4:26.94
13 Karly Smith JR-3 Roberts Wesleyan 4:52.00 5:56.09 6:06.78 4:19.95
14 Noelle Linenfelser SO-2 Houghton 5:38.33 5:56.13 7:07.36 5:27.64
16 Aria Larson FR-1 Houghton 5:08.86 5:59.14 7:43.29 5:30.41
17 Sarah Lutkins JR-3 Alfred 7:22.36 6:02.59 6:24.35 7:47.75
18 Emma Rath SR-4 Roberts Wesleyan 4:21.14 6:13.05 7:53.78 4:36.06
19 Jessica Montemorano FR-1 Roberts Wesleyan 8:10.33 6:20.10 5:34.49 5:00.28
20 Kaitlyn Goodwin SO-2 Roberts Wesleyan 6:29.29 6:21.65 8:04.70 5:05.32
21 Baillee Burton FR-1 St. John Fisher 8:25.94 6:35.26 7:10.84 7:26.65
22 Elisha Benway FR-1 Houghton 6:45.29 6:45.29 7:46.09 6:41.24
23 Rachael Smith SO-2 Houghton 7:54.67 6:45.70 7:54.67 8:10.90
24 Delaney Grant FR-1 Houghton 7:22.51 6:45.97 8:47.77 6:25.68
25 Jenna Nguyen FR-1 Buffalo State 8:26.39 7:12.81 6:29.53 7:12.81
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kylee Odell SR-4 Roberts Wesleyan 6:18.03 5:08.14 5:20.85 5:33.56 6:37.09 5:17.67
2 Acacia Barber JR-3 Roberts Wesleyan 6:42.11 6:10.19 6:16.58 4:31.26 6:19.77 5:19.13
3 Lydia Roselund SO-2 Roberts Wesleyan 6:26.40 6:46.21 6:46.21 4:44.02 4:30.81 5:30.25
4 Maggie Bacon FR-1 St. John Fisher 6:13.42 5:42.87 6:06.63 4:58.74 4:04.42 5:39.47
5 Nieve Mahood JR-3 SUNY Geneseo 5:42.38 5:21.84 7:18.25 7:04.56 4:44.18 5:42.38
6 Katelyn Wilkes Freshman Unattached 6:34.47 5:43.01 4:00.11 6:17.32 7:12.20 5:43.01
7 Gianna Tribotte SO-2 Roberts Wesleyan 5:01.95 5:19.31 6:18.31 5:47.07 5:05.43 5:47.07
8 Gabby Randazzo Freshman Unattached 6:10.92 6:42.41 6:38.91 6:38.91 7:10.41 5:49.92
9 Elise Brooks Freshman Unattached 7:17.82 6:18.27 7:35.33 4:08.68 5:46.75 5:50.25
12 Zoe Perkins SR-4 Roberts Wesleyan 6:56.45 6:45.78 6:17.30 5:23.91 6:49.33 5:55.94
15 Julianna Lewis SR-4 Roberts Wesleyan 7:19.63 6:15.30 4:28.07 6:51.04 6:54.61 5:57.42