February 2- 3, 2024
|
SUNY Brockport-SERC - Brockport, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC Empire 8 Liberty League IC4A/ECAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Anson Butler SO-2 SUNY Geneseo 6:42.01 8:42.09 11:13.50 11:08.28 10
2 Patrick Klinger JR-3 Brockport St. 8:17.50 8:43.68 8:33.21 8:22.74 8
3 Thomas Kressly JR-3 Brockport St. 8:44.29 8:44.29 10:39.64 6:17.49 6
4 Austin Schoen JR-3 SUNY Geneseo 10:15.28 8:45.88 8:03.81 7:48.04 5
5 Charlie Wilson SR-4 SUNY Geneseo 7:16.82 8:46.28 8:51.55 10:31.54 4
6 Vishal Yalamanchili JR-3 Rochester 6:55.97 8:46.54 9:44.46 6:45.44 3
7 William Hall SR-4 SUNY Geneseo 8:04.72 8:46.86 7:54.18 7:43.64 2
8 Pierce Young FR-1 SUNY Geneseo 10:07.09 8:47.90 9:09.02 8:53.18 1
9 Eion McClain JR-3 SUNY Geneseo 10:53.22 8:51.07 9:22.94 11:25.08 -
10 Derick Koen SO-2 RIT 10:04.81 8:55.23 9:00.59 11:30.45 -
11 Emerson Comer FR-1 SUNY Geneseo 9:27.68 8:55.54 8:12.70 9:00.90 -
12 Miguel Benito JR-3 Brockport St. 9:50.06 8:56.41 8:02.77 7:30.59 -
13 Nick Gaitanis SR-4 Rochester 11:32.51 8:56.83 6:42.63 8:56.83 -
14 JJ Montemaro JR-3 Brockport St. 10:04.11 9:04.24 11:36.63 11:31.19 -
15 Nolan Goldthwaite SO-2 Rochester 9:48.18 9:04.61 9:10.06 8:15.60 -
16 Jace Stuart FR-1 St. John Fisher 11:30.03 9:07.64 7:01.69 7:18.12 -
17 Dillon McClary SR-4 SUNY Geneseo 9:54.08 9:10.07 9:21.08 6:58.06 -
18 Caleb Kasper JR-3 Houghton 10:39.73 9:11.49 10:28.70 7:32.23 -
19 Brian Kenny SO-2 SUNY Geneseo 10:12.28 9:11.60 11:35.02 11:07.44 -
20 Howie Vargas FR-1 Brockport St. 10:35.82 9:12.88 9:07.36 7:22.31 -
21 Jon Sullo JR-3 Rochester 7:07.15 9:14.74 9:53.58 11:00.14 -
22 CJ Johnson FR-1 Daemen 9:44.49 9:16.65 6:35.23 10:45.72 -
23 Sembel Koshi SR-4 Fredonia 8:32.83 9:17.42 8:32.83 12:04.65 -
24 Andrew Cherkasky FR-1 RIT 8:50.22 9:18.12 9:57.19 10:53.00 -
25 Matthew Bartolotta JR-3 Le Moyne 7:09.89 9:18.30 9:12.72 10:58.80 -
26 Drew Garringer FR-1 Rochester 7:49.37 9:25.50 9:14.19 8:06.33 -
27 Connor Demo FR-1 Brockport St. 8:12.78 9:26.41 9:15.09 10:40.05 -
28 Tyler Cooper FR-1 Le Moyne 9:39.15 9:27.79 11:32.71 12:12.45 -
29 Matt Strasser FR-1 Daemen 11:46.16 9:29.48 8:38.23 8:38.23 -
30 Steven Blatto JR-3 Daemen 9:13.41 9:30.52 9:36.23 9:19.11 -
31 Reid Hooker SO-2 St. John Fisher 7:25.28 9:30.87 9:48.00 8:22.37 -
32 Gus Smith FR-1 Rochester 11:02.87 9:31.44 11:02.87 10:45.73 -
33 Dylan Friel FR-1 SUNY Geneseo 6:51.73 9:31.84 8:40.38 9:54.72 -
34 Ethan Keating FR-1 Daemen 9:04.28 9:32.92 11:44.70 9:04.28 -
35 David Schwinger JR-3 Daemen 7:32.88 9:33.26 10:36.32 7:04.22 -
36 Nathan Micillo JR-3 SUNY Geneseo 9:05.59 9:34.30 11:46.39 9:57.28 -
37 Finnegan Dean SO-2 Alfred 12:27.78 9:39.67 6:51.57 9:39.67 -
38 Luke Ellis FR-1 Houghton 10:09.58 9:40.55 9:52.17 9:40.55 -
39 Zach Tucker JR-3 Houghton 7:10.23 9:41.39 11:31.86 9:35.58 -
40 Amos Bixler SO-2 Houghton 12:13.17 9:41.88 8:55.33 7:33.87 -
41 Josh Trometer SO-2 Daemen 11:24.33 9:55.07 7:44.16 8:02.01 -
42 Brad Tobin FR-1 Daemen 7:46.75 9:58.39 9:10.52 9:40.44 -
43 Jacob Makhlouf FR-1 Le Moyne 7:16.87 10:06.76 10:18.90 10:24.97 -
44 Jackson Collins FR-1 Houghton 12:20.14 10:54.99 13:25.64 12:33.24 -
45 Ben Allen SO-2 Houghton 9:49.55 10:55.05 12:00.56 13:19.17 -
46 Sam Lyon JR-3 Houghton 10:42.15 10:55.25 8:04.89 10:42.15 -
47 Christian Spreizer JR-3 Alfred State 12:46.56 11:43.26 14:53.14 12:46.56 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
22 CJ Johnson FR-1 Daemen 9:16.65 7:08.62 7:30.89 -
24 Andrew Cherkasky FR-1 RIT 9:18.12 10:08.35 7:59.99 -
25 Matthew Bartolotta JR-3 Le Moyne 9:18.30 8:55.97 8:28.06 -
26 Drew Garringer FR-1 Rochester 9:25.50 7:09.78 8:34.61 -
27 Connor Demo FR-1 Brockport St. 9:26.41 10:34.38 7:04.81 -
28 Tyler Cooper FR-1 Le Moyne 9:27.79 11:27.03 11:49.74 -
29 Matt Strasser FR-1 Daemen 9:29.48 8:38.23 11:11.99 -
30 Steven Blatto JR-3 Daemen 9:30.52 11:47.45 11:41.74 -
31 Reid Hooker SO-2 St. John Fisher 9:30.87 7:30.99 8:50.91 -
32 Gus Smith FR-1 Rochester 9:31.44 11:25.73 10:40.02 -
33 Dylan Friel FR-1 SUNY Geneseo 9:31.84 12:00.52 9:14.69 -
34 Ethan Keating FR-1 Daemen 9:32.92 12:07.61 7:32.61 -
35 David Schwinger JR-3 Daemen 9:33.26 6:41.29 10:42.06 -
37 Finnegan Dean SO-2 Alfred 9:39.67 11:53.00 10:02.86 -
38 Luke Ellis FR-1 Houghton 9:40.55 11:54.08 12:34.72 -
39 Zach Tucker JR-3 Houghton 9:41.39 11:26.04 6:52.79 -
40 Amos Bixler SO-2 Houghton 9:41.88 7:51.33 9:53.52 -
41 Josh Trometer SO-2 Daemen 9:55.07 11:24.33 12:53.60 -
42 Brad Tobin FR-1 Daemen 9:58.39 10:58.23 10:46.27 -
43 Jacob Makhlouf FR-1 Le Moyne 10:06.76 9:06.09 8:47.89 -
44 Jackson Collins FR-1 Houghton 10:54.99 7:58.15 12:26.69 -
45 Ben Allen SO-2 Houghton 10:55.05 11:14.71 13:19.17 -
46 Sam Lyon JR-3 Houghton 10:55.25 9:03.86 12:20.44 -
47 Christian Spreizer JR-3 Alfred State 11:43.26 12:46.56 13:49.85 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Anson Butler SO-2 SUNY Geneseo 9:13.42 9:49.97 10:52.62 10:36.95 8:42.09 10
2 Patrick Klinger JR-3 Brockport St. 6:32.76 10:02.24 6:48.47 6:22.29 8:43.68 8
3 Thomas Kressly JR-3 Brockport St. 6:22.74 7:57.11 10:29.15 7:20.41 8:44.29 6
4 Austin Schoen JR-3 SUNY Geneseo 6:29.16 8:24.85 9:59.51 10:41.58 8:45.88 5
5 Charlie Wilson SR-4 SUNY Geneseo 8:46.28 9:28.39 6:29.45 8:41.02 8:46.28 4
6 Vishal Yalamanchili JR-3 Rochester 11:03.44 9:12.87 9:23.40 7:38.09 8:46.54 3
7 William Hall SR-4 SUNY Geneseo 6:14.07 8:09.98 9:07.94 9:34.28 8:46.86 2
8 Pierce Young FR-1 SUNY Geneseo 8:47.90 7:02.32 7:55.11 7:49.83 8:47.90 1
9 Eion McClain JR-3 SUNY Geneseo 6:38.31 10:37.29 6:11.75 7:15.48 8:51.07 -
10 Derick Koen SO-2 RIT 9:27.35 7:40.30 11:19.75 8:28.47 8:55.23 -
11 Emerson Comer FR-1 SUNY Geneseo 6:41.66 6:41.66 9:38.39 11:25.50 8:55.54 -
12 Miguel Benito JR-3 Brockport St. 9:17.87 11:31.97 10:32.97 7:03.77 8:56.41 -
13 Nick Gaitanis SR-4 Rochester 8:24.62 8:19.26 7:52.41 10:11.99 8:56.83 -
14 JJ Montemaro JR-3 Brockport St. 10:31.32 7:15.40 7:20.84 11:47.52 9:04.24 -
15 Nolan Goldthwaite SO-2 Rochester 7:48.37 8:37.38 8:15.60 9:10.06 9:04.61 -
16 Jace Stuart FR-1 St. John Fisher 8:51.21 9:02.17 8:40.26 6:56.21 9:07.64 -
17 Dillon McClary SR-4 SUNY Geneseo 11:33.09 7:14.56 8:42.57 9:48.58 9:10.07 -
18 Caleb Kasper JR-3 Houghton 8:43.92 10:17.67 7:48.77 7:21.20 9:11.49 -
19 Brian Kenny SO-2 SUNY Geneseo 6:37.16 11:40.54 11:12.96 10:06.76 9:11.60 -
20 Howie Vargas FR-1 Brockport St. 7:11.25 10:57.93 7:00.19 9:35.00 9:12.88 -
21 Jon Sullo JR-3 Rochester 8:47.01 8:30.36 9:03.65 10:15.77 9:14.74 -
23 Sembel Koshi SR-4 Fredonia 9:34.15 11:47.93 9:34.15 7:03.64 9:17.42 -
36 Nathan Micillo JR-3 SUNY Geneseo 7:27.96 10:20.25 11:17.68 10:48.96 9:34.30 -